Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Aida Acoustics


Rezyslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko w systemie Audio musi do siebie pasować . Kolumny to przeważnie główny bohater . Wzmacniacz nieodzownym ich kompanem  . Źródła bez nich nie będzie grało. Jedni powiedzą Dac inni końcówka mocy jeszcze inni ważny preamp.  To tak trochę na skróty.             Kable zostawiamy na koniec " no przecież nie grają " powinny być ,dobrze jak dobre ,wiele osób woli dołożyć złotowek do kolumn wzmacncza czy źródła niż kupić  kable.

Dziś znów przekonałem się że to nie koniecznie dobra droga . Właśnie słucham ile wnoszą do poprawy brzmienia  i szczęka mi opadła ile na plus w moim systemie zrobiły kable Audiophase ,nie do wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bogus18 napisał:

Wszystko w systemie Audio musi do siebie pasować . Kolumny to przeważnie główny bohater . Wzmacniacz nieodzownym ich kompanem  . Źródła bez nich nie będzie grało. Jedni powiedzą Dac inni końcówka mocy jeszcze inni ważny preamp.  To tak trochę na skróty.             Kable zostawiamy na koniec " no przecież nie grają " powinny być ,dobrze jak dobre ,wiele osób woli dołożyć złotowek do kolumn wzmacncza czy źródła niż kupić  kable.

Dziś znów przekonałem się że to nie koniecznie dobra droga . Właśnie słucham ile wnoszą do poprawy brzmienia  i szczęka mi opadła ile na plus w moim systemie zrobiły kable Audiophase ,nie do wiary.

To pomyśl co będzie jak cdka naparawisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogus18 napisał:

Wszystko w systemie Audio musi do siebie pasować . Kolumny to przeważnie główny bohater . Wzmacniacz nieodzownym ich kompanem  . Źródła bez nich nie będzie grało. Jedni powiedzą Dac inni końcówka mocy jeszcze inni ważny preamp.  To tak trochę na skróty.             Kable zostawiamy na koniec " no przecież nie grają " powinny być ,dobrze jak dobre ,wiele osób woli dołożyć złotowek do kolumn wzmacncza czy źródła niż kupić  kable.

Dziś znów przekonałem się że to nie koniecznie dobra droga . Właśnie słucham ile wnoszą do poprawy brzmienia  i szczęka mi opadła ile na plus w moim systemie zrobiły kable Audiophase ,nie do wiary.

Zachęcam do wypróbowania w swoim systemie kabli Karola.

https://www.audiophase.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2019 o 19:13, Rezyslaw napisał:

To pomyśl co będzie jak cdka naparawisz

Odtwarzacz działa ( wymieniłem cały napęd) i masz Paweł rację to co zrobilo okablowanie Audiophase z moim systemem tak naprawdę nie do końca dopasowanym do kolumn Aida Acoustics Thaisis to nie chce mi się pisać bo wolę s l u c h a c?

Thaisis brzmią doskonale i godne są swietnej oprawy kabel zasilający Hapur podłączony do Haiku Audio Sol ll SE zrobił z tego wzmacniacza super wzmacniacz poszło do przodu wszystko bas góra środek szybkość kontrola barwa wypełnienie przestrzeń scena czarne tło i można tak długo wymieniać ...

Jutro dalej  bo to nie koniec zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bogus18 napisał:

Odtwarzacz działa ( wymieniłem cały napęd) i masz Paweł rację to co zrobilo okablowanie Audiophase z moim systemem tak naprawdę nie do końca dopasowanym do kolumn Aida Acoustics Thaisis to nie chce mi się pisać bo wolę s l u c h a c?

Thaisis brzmią doskonale i godne są swietnej oprawy kabel zasilający Hapur podłączony do Haiku Audio Sol ll SE zrobił z tego wzmacniacza super wzmacniacz poszło do przodu wszystko bas góra środek szybkość kontrola barwa wypełnienie przestrzeń scena czarne tło i można tak długo wymieniać ...

Jutro dalej  bo to nie koniec zmian.

 

Narobiłeś smaka tymi kablami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziko nie mam zamiaru nikomu kagańca zakładać jeśli Boguś opisuje to co słyszy na kablach Karola to ma do tego prawo ,jeśli je przetestuję to też coś napiszę bez względu jak zagrają,teraz mam od kolegi druty Wile ,które wcześniej mi nie zagrały ze wzmakiem na 300B a z GM70 jest świetnie ...

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy przenoszę dalsze  moje  wrażenia z porównań ,do innych wątków może ktoś poszukuje dobrych kabli i będzie bardziej zainteresowany.

1 godzinę temu, ziko369 napisał:

 

 

Thaisis się bronią same i bez wymyślnych drutów...

Masz rację Thaisis to świetne kolumny tylko dlaczego do nich nie stworzyć równie świetnego systemu a temu służy między innymi dobrze dobrane okablowanie które wzniesie naszą elektronikę na wyżyny jej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

5B28D66B-C44E-4B12-90FC-08F1CE4C34BC.jpeg

W piątek miałem przyjemność gościć u Pawła i posłuchać nabucco z przebudowanym zasilaniem gm70 i odtwarzaczem lektora. Niesamowicie muzykalny przekaz w stosunku do poprzedniej wersji - inne ustawienie kolumn. Fenomenalna przestrzeń - ogromne kolumny całkowicie znikają z pomieszczenia. Takiego czegoś nie doświadczyłem nawet z tak wybitnymi monitorami jak sonus faber amator 1 czy proac 1sc nie wspominając o podłogowych konstrukcjach które przeważnie ustępują w tej kwestii monitorom. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są pewne niedociągnięcia zwłaszcza z akustyką ale najpierw docelowo musi być złożony system. Dodam ,że oprócz zasilania  krzemowego w monoblokach zostały wymienione kondensatory w w torze sygnałowym na Mundorf supreme silver oil i ostatecznie  w pierwszyn stopniu zostaną a w drugim stopniu będą  Duelundy Alexander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ziko369 napisał:

Żartujesz, prawda? ?

 

Nie żartuje mam amator 1 kupiłem jako inwestycje bo drożeją. Tak czy inaczej te kolumny dają dużo frajdy ze słuchania  muzyki. Są piękne i się nie starzeją chodzi mi o design. 

Mogę je zabrać do Pawła na porównanie nie ma problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, Rezyslaw napisał:

Też miałem Sonus Faber Amator 1 i z ówczesnym Amplifonem WT 40 II nie zagrały, trzeba było gałę kręcić do godz 12-ej  żeby ruszyć membrany

No dobra Amator 1 to trudne kolumny ... Ale Proac znikają z pomieszczenia już przy tanim zestawieniu... ???

 

Ps.  Oczywiście kolosy Aida... słuchałem Thaisis z McIntosh MA252... znikają również...sprawdzone nausznie w Antrax Audio ?

Godzinę temu, nautilus81 napisał:

te kolumny dają dużo frajdy

Wiadomo, że tak...

Ale...patrz wyżej ?

big_XL-MA252-Angle-Right.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znikaniu Aida Acoutics Nabocco nie chcę się wypowiadać bo zwyczajnie nie słuchałem. Co do  Thaisis to inna sprawa mam i wiem jak te kolumny czarują .Najpierw nie mogłem uwierzyć że dźwięk z takich kolumn dobiega że wsząd , że jest tak naturalny a scena to "hektary " i to nie tylko moje zdanie wiele osób które u mnie słuchały Thaisis również były zdziwione jak te kolumny potrafią zaprezentować dźwięk jak " znikają " .Polecam posłuchać samemu potem nie ma odwrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nabucco mimo że są  większe dają lepszy efekt znikania z pomieszczenia niż mniejsze thaisis ale pod warunkiem że trzeba je bardziej rozsunąć (baza).  

Amator 1 potrzebują prądu a thaisis czy nabucco nie. Wystarczy kilka dobrych watów.  Grają bardzo dobrze z lebenem 300f jak i 3,5 watowym sun audio 2a3.

Ogolnie namacalność dźwięków lokalizacja jest poza zasięgiem tradycyjnych „słupków” bez względu na markę i zastosowane przetworniki.

 

 

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na zbliżający się weekend

Jakich kolumn słucha Chuck Norris?

Chuck Norris nie słucha kolumn to kolumny słuchają Chucka Norrisa

buhahahah

jeszcze to znalazłem ,sory ale nie mogłem się powstrzymać

Wiadomo też, że obchodzący 70-te urodziny Chuck Norris nie umrze na atak serca. Jego serce nie jest bowiem tak głupie by atakować Chucka Norrisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Tak będzie się wystawiać w pokoju 225 z okablowaniem :

https://hifipig.com/soyaton-benchmark-cables-launch-at-audio-video-show-warsaw/

Niestety nie będzie mnie  w pokoju Aida Acoustics ponieważ zakończyłem w tym roku współpracę z Mateuszem. 

AIDA ACOUSTICS życzę dalszych sukcesów i podbijania kolejnych kontynentów.

Zapraszam natomiast do pokoju 508 gdzie  razem z Karolem z firmy AUDIOPHASE zaprezentujemy nowa wspólną markę CHARLES MARTIN pod która podpisujemy się własnymi imionami. 

Zapraszamy.

 

 

09700407-F6E2-4981-928C-1D9D2D821643.jpeg

8712E3E7-D18E-4FE3-8BE9-0D3ED829C942.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak będzie się wystawiać w pokoju 225 z okablowaniem :

https://hifipig.com/soyaton-benchmark-cables-launch-at-audio-video-show-warsaw/

Niestety nie będzie mnie  w pokoju Aida Acoustics ponieważ zakończyłem w tym roku współpracę z Mateuszem. 

AIDA ACOUSTICS życzę dalszych sukcesów i podbijania kolejnych kontynentów.

Zapraszam natomiast do pokoju 508 gdzie  razem z Karolem z firmy AUDIOPHASE zaprezentujemy nowa wspólną markę CHARLES MARTIN pod która podpisujemy się własnymi imionami. 

Zapraszamy.

 

 

09700407-F6E2-4981-928C-1D9D2D821643.thumb.jpeg.00001b669964d8c030c104d19080137a.jpeg

8712E3E7-D18E-4FE3-8BE9-0D3ED829C942.thumb.jpeg.26cb673e6f397b3304952ad5b631ee65.jpeg

 

Gratuluję zatem Karolowi znakomitego partnera bowiem kontakt z klientem masz na medal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zibii napisał:

Szykują się nowe mega kolumny od Aidy. Na sam widok konstrukcji aż tętno wzrasta. W sam raz na bardzo duże pomieszczenia?.

IMG_4871.thumb.JPG.6a44ff1f5ea5f2a3a4629db96e35f544.JPG

Marcin i Karol gratuluję nowej marki. Widać niezły ruch na naszej arenie audio tak trzymać?.

To nie AIDA ACOUSIC  to Charles Martin nie mylmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.