Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Aida Acoustics


Rezyslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name=nautilus81' Cześć

Gdzie na Śląsku można posłuchać waszych

konstrukcji? timestamp='1529567144' post='4374333]

Głośniki nie są „vintagowe” . Wszystkie stosowane przez nas przetworniki to europejskie produkcje . Chyba ci się pomyliły wątki tam rozmawialiśmy rzeczywiście o vintagowych Jbl.

U mnie podkreślam z lampa a wiem ze nie trawisz wzmacniaczy lampowych te kolumny grają zdecydowanie lepiej niż wszystkie konstrukcje na scanspeakach jakie miałem. Być może jestem głuchy i osoby które posiadają moje kolumny i przesiadły się często ze scanspeakow również być może maja inne gusta i inne oczekiwania co do dźwięku.Uważam ze jeśli nie tawisz wzmacniaczy lampowych to dalsza dyskusja jest bez sensu.

Serdecznie Cie zapraszam ze swoimi kolumnami do siebie.

Pozdrawiam

 

Gdzie na Śląsku można posłuchać waszych konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadł do mnie kolega z sun audio 2a3 ale przywlókł ze sobą burze i musieliśmy zrezygnować z odsłuchu. Kiedyś wyładowanie spaliło mi telewizor i dekoder co ciekawe amplifona wt40 nie uwliło mimo ze był wpięty do tego samego gniazdka. Dlatego wole dmuchać na zimne może w weekend kolega znajdzie chwile i wpadnie.

Wczoraj na szybko wystrugałem standy z sosnowych kwantowek i podkleiłem taśma piankowa od strony kolumn i podłogi. Bas się wyraźnie pogorszył dźwięk zrobił się jakby wolniejszy. Nie wiem czy to wina pianki która działa jak amortyzator czy sosnowego drewna. Po takich akcjach jestem w stanie dać wiarę ze podstawka forumowego kolegi Asura może coś tam namieszać w dźwięku

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nowy monitor studyjny Aida Acoustics. Eton plus beryl.

 

Fotki za jakiś czas będą dostępne na stronie wraz z dedykowanymi podstawkami.

.Nowy monitor studyjny Aida Acoustics. Eton plus beryl.

 

Fotki za jakiś czas będą dostępne na stronie wraz z dedykowanymi podstawkami.

.Nowy monitor studyjny Aida Acoustics. Eton plus beryl.

 

Fotki za jakiś czas będą dostępne na stronie wraz z dedykowanymi podstawkami.

 

Więcej szczegółów

_ wymiary

_do jak dużych pomieszczeń

_porownanie dźwięku do innych Twoich kolumn

_ gdzie i kiedy można zobaczyć i p o s ł u c h a ć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny robi Mateusz. Te kolumny żeby grały w warunkach domowych trzeba przestroić.

 

Ten mo

 

 

Więcej szczegółów

_ wymiary

_do jak dużych pomieszczeń

_porownanie dźwięku do innych Twoich kolumn

_ gdzie i kiedy można zobaczyć i p o s ł u c h a ć

 

Ten monitor wykonuje wyłącznie Mateusz. Mnie tematy związane ze studiem nagraniowym nie interesują choć dwa razy byłem i miałem okazje widzieć jak ulepsza się nagrania.

Jedyne moje kolumny to monitory z tuba i wyszły produkty prototypowe. Z pewnością jeśli kiedyś pomyśle aby to seryjnie robić nie będzie to produkt Aida Acoustics.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory studyjne jak sama nazwa mówi to produkt z kategorii pro więc nie ma sensu ich wpinać w domowym systemie

 

..nie do końca jest to prawda.

kolumny są dobrze zestrojone lub nie..pro oznacza jedynie brak ozdóbek i audiofilskich bajerów.

mam JBL-e,wcześniej miałem przyjemność ze Sveda Blipo.

nie warto sugerować się ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak . Różnica polega między innymi na kształcie charakterystyki częstotliwościowej.

masz na myśli fakt,że mniejsze pomieszczenia studyjne są przetłumione?

jedyna istotna różnica to opcje regulacji,które nie są stosowane w home audio.

zresztą trudno do jednego worka wrzucić:aktywne i pasywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to się stało że tak podrożało ?

Galatea z 20 tys zł na 45 tys zł .

 

To ile teraz kosztują Thaisis ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ustala Mateusz. Ceny ustalone są pod dystrybucje zagraniczną. Z tego co się orientuje w wątkach klubowych przedstawianie oferty cenowej jest zabronione dlatego na stronie jest kontakt e-mail ewentualnie telefon do Mateusza i tam wszystkiego można sie dowiedzieć.

 

Z drugiej strony możesz podjechać sobie do salonu audio w Gdańsku posłuchać i porównać z thaisis czy galatea w różnych konfiguracjach z droższymi kolumnami które sprzedawane są przez dystrybucje i wtedy cenowo można powiedzieć jest to okazja.

 

 

 

Aida Acoustics Galatea

post-14012-0-50894600-1530342677_thumb.jpeg

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam producenta, który nie powiedziałby o swoim sprzęcie, że to okazja albo że jest lepszy od konkurencji :)

Accutony brzmią jak brzmią i nawet najlepsze konstrukcja kolumn i zwortnicy tego nie zmieni.

 

Można to ostrawe i suche brzmienie troszkę zamaskować - lub napisać w recenzji, że jak na Accutony to średnica jest całkiem fajna a bas kontrolowany i krótki :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie w czymś się jednak zgadzamy:)

 

Powiem Ci tak praktycznie galatea to jedyna kolumna na ceramikach która mi się podoba brzmieniowo. Drogie rozbudowane zwrotnice i skomplikowana geometria warstwowej obudowy robi swoje.

Tak jasne. Avalony, Isophony/Gaudery, Lumen White, Tidal, Marteny - tam ceramiki Ci się nie będą podobały, a w Galatech Ci się podobają :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dwie rzeczy mi się podobają w kolumnach Aida Acoustic - zastosowane materiały i jakość wykonania.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na ceramikach od roku i jest bardzo fajnie kolumny składało yb audio.

Ceramiki to faktycznie specyficzne głośniki i trzeba do nich podchodzić bardzo ostrożnie.

Grają bardzo precyzyjnie i z taką ilością szczegółów, że sam nie mogłem uwierzyć.

Czy są suche i ostre to nie powiedział bym.Jak zawsze chodzi o zgranie systemu i dopasowanie toru.

Średnica i góra z tych głośników to dla mnie rewelacja niczym niepodbarwiona.

Jesli chodzi o bas to na dół wybrałem etona 13".

Avalon w swoich kolumnach też łączy ceramiki z etonami więc ma pewnie ku temu powody.

Jeśli chodzi o galatea to się na pewno wybiorę posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramiki to niszowy produkt raz że same w sobie są drogie dwa zbudowanie zwrotnicy jest drogie. Z ciekawości powiem ze koszt głośników zwrotnic terminali w orpheus w detalu to prawie 20 kzł nie licząc obudowy. Ceramiki grają fajnie z a klasowymi wzmacniaczami mnie podobało się połączenia z accuphase. Dobrze zagrały z mcintoshem i końcówka electrocompanienta. Z lampami raczej nie. Z moja gm70 i amplifonem set 42 orpheus tragedia , z lebenem galatea podobnie , z jadisem da50 galatea na wysokim poziomie ale z mcintosch Mc275 lepiej.

Ogólnie taniej wchodzi zrobienie sobie zestawu i czegoś na satori czy scanspeakach które będą mniej wymagające nie do mocy ale klasy urządzenia i zwyczajnie z tańsza elektronika mogą zagrać lepiej niż ceramikami.

 

Orpheus. Ze skrzyniami ważą ponad 200kg :)

post-14012-0-87005400-1530357452_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marcin prawi orpheus 33cm etona trzeba napedzić tutaj z pomocą przychodzą mocne piece i wtedy jest impuls i trzęsienie ziemi.

Zresztą taki set scanów 2x26cm na stronę też potrzebuje sporo mocy.

Kupując kolumny na accutonach trzeba drugie tyle wydać na wzmaka taka już jest rzeczywistość.

 

Baba a ty swoje sonusy (jaki model) czym napędzasz.

 

Ja moje accutony (set głośników prawie identyczny jak w opheus) zasilam cyfrowymi monoblokami 1000W i pre lampowym można pewnie lepiej ale i sporo drożej.

Napędzam duńskim wzamkiem, który napędzi naraz i moje Sonusy i Twoje kolumny na Accutonach :)

 

Baba a ty swoje sonusy (jaki model) czym napędzasz.

Duńskim wzmakiem, który napędzi naraz :) i moje Sonusy i Twoje Accutony

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę posłuchałem i fajnie to gra wogóle nie wzbudzają pomieszczenia jeśli chodzi o bas i co najważniejsze nie drą ryja że tak powiem.

Całkiem inna prezentacja niż klasyczne paczki trochę mi brakuje basu ale to pewnie dlatego że przyzwyczajony jestem do etona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.