Skocz do zawartości
IGNORED

Auralic Altair vs Pioneer N-70AE


RobertKarol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Powiedzieli uzytkownicy 70, którzy nie porownywali go do niczego innego. 

..powiedzial były użytkownik 70-tki, która najwyraźniej ugryzła go w pewną część ciała.

Ile razy można pisać do Ciebie Rafał, że Twoja ocena jest niesprawiedliwa ?  Że to sprzęt ze średniej półki i nikt nie robi tu z 70-tki ósmego cudu świata, co starasz sie nam - zadowolonym użytkownikom 70-tki wciąż i wciąż sugerować....I stąd mój protest przeciwko wciskaniu takich kitów ludziom, którzy być może gdyby sami posłuchaliby , ocenili, wybrali....

Nie. Wg Ciebie nie mają do tego prawa, bo 70-tka to padaka......bo Ty tak uważasz :-). I nie ma rozmowy. Rób, jak uważasz, ale to nie jest uczciwe podejście do sprawy i dobrze o tym wiesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko moje zdanie. Kilku osób którego go słuchaly, do tego na dwóch systemach. Stary Teac UD-501 zloil mu dupe. I w sumie nie tylko ten. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że co, tak fatalnie brzmiał ten Pioneer u Rafała? Nie znam tych faktów, o których piszecie, że tak się na nim zawiódł.

Tam są znaczne możliwości dobierania brzmienia pod swoje upodobania, w szczególności "Lock Range" robi dobrą robotę.

Nie bronię go zajadle, ale coś tam w życiu słyszałem i N-70 wciąż u mnie stoi...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, EmilioE napisał:

Nie bronię go zajadle, ale coś tam w życiu słyszałem i N-70 wciąż u mnie stoi...

Co Ty mówisz :-)!!!! rafal735r stwierdził, że to padaka, więc wszyscy powinni teraz wziąć i wypieprzyć ten szrot do kosza, bo rafal735r tak mówi :-))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 20.03.2019 o 12:03, EmilioE napisał:

 

Tam są znaczne możliwości dobierania brzmienia pod swoje upodobania, w szczególności "Lock Range" robi dobrą robotę.

Nie bronię go zajadle, ale coś tam w życiu słyszałem i N-70 wciąż u mnie stoi...

 

O co chodzi z dostosowaniem brzmienia, jak tego używać co daje, coś więcej możesz na ten temat napisać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam funkcja Locka range adjust, która służy zredukowaniu jittera. Ma sześć stopni, ale te 6-5 są dla bardzo słabo zrealizowanych nagrań, 4 używam do słuchania kiepskich CD, 2-1 są raczej do gęstych plików. Natomiast muzyki z Deezer i CD słucham na poziomie 3. Są tu duże różnice w jakości dźwięku, w szczególności przeskok z 4 na 3 jest efektowny. Większość płyt słucham na 3, ale czasami trzeba zejść na 4. Jeśli jednak jakość materiału jest niska (Deezer mp3, słabe płyty), to skutkuje to przerwaniami, pyknięciami. Poziom 2-1 zarezerwowany jest dla gęstych plików, na CD, FLAC nie da się nic posłuchać, bo trzeszczy i syczy. Różnice pomiędzy poziomami dotyczą stereofonii, szczegółowości, barwy, separacji. Dla mnie ta funkcja była "kropką nad i" w dobrej ocenie tego odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2019 o 21:50, ohmygod napisał:

bierz pionka i nawet nie mysl o tym  auralic -

 

 streamery pionnera to ekstraklasa i nic nie trzeba wiecej

Funkcjonalnie N-70 to na prawdę świetne urządzenie, ale "według mnie" jakość którą oferuje nam Altair jet lepsza. Dobrze też już możemy w tym budżecie sięgnąć po Aries'a. Kłócenie się jest bezsensowne, ponieważ "jednemu podoba się to drugiemu tam to" i jak najbardziej może tak być, kwestia subiektywna ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, EmilioE napisał:

Jest tam funkcja Locka range adjust, która służy zredukowaniu jittera. Ma sześć stopni, ale te 6-5 są dla bardzo słabo zrealizowanych nagrań, 4 używam do słuchania kiepskich CD, 2-1 są raczej do gęstych plików. Natomiast muzyki z Deezer i CD słucham na poziomie 3. Są tu duże różnice w jakości dźwięku, w szczególności przeskok z 4 na 3 jest efektowny. Większość płyt słucham na 3, ale czasami trzeba zejść na 4. Jeśli jednak jakość materiału jest niska (Deezer mp3, słabe płyty), to skutkuje to przerwaniami, pyknięciami. Poziom 2-1 zarezerwowany jest dla gęstych plików, na CD, FLAC nie da się nic posłuchać, bo trzeszczy i syczy. Różnice pomiędzy poziomami dotyczą stereofonii, szczegółowości, barwy, separacji. Dla mnie ta funkcja była "kropką nad i" w dobrej ocenie tego odtwarzacza.

Bardzo dziękuję za tak szczegółowe wyjaśnienie, szkoda że z automatu nie dobiera odpowiednio tych wartości i trzeba samemu zmieniać, jednak z drugiej strony, mam pewność że wyciągam możliwie najlepszą jakość z danego utworu.

A co z tymi ustawieniami:  Direct / Hi-32bit / Up-Sampling,  oraz FILTER 3 opcje do wyboru ?

Tutaj też tak kombinujesz, czy może ustawiłeś coś na stałe i na tym lecisz bez ciągłego zmieniania?

Możesz podzielić się swoimi ustawieniami tych opcji, bardzo dziękuję.

 

Przyznam że troszkę brakuje mi możliwości podglądu mojej biblioteki albumów z Tidala po zdjęciach, same teksty i ciągłe przewijanie od początku to duże utrudnienie, nie mogę uwierzyć że tak bardzo jest niedopracowania ta aplikacja na androida do sterowania.
Czy istnieje inne lepsze rozwiązanie?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez worms

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach, najlepiej gra mi z włączonym Hi-32bit i Up-Samplingiem (szczegółowość, wyrafinowanie, przestrzeń). Może ciut mniej naturalnie, ale...

Direct brzmi trochę twardo i bezpośrednio i moim zdaniem nie pokazuje możliwości tego DACa.

Co do Lock Range, to są w zasadzie dwie pozycje: 4 i 3.

5 i 6 nie ma sensu zaniżać jakości, chyba że słuchasz mp3, a 2 i 1 pozwala słuchać tylko na gęstych plikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panie za te wszystkie podpowiedzi, w końcu mi też zaczął grać jak powinien od samego początku. Przez dwa dni zastanawiałem się czy go nie oddać. Ale dziś pokazał klasę i w końcu MQA mi się zapaliło i wtedy z automatu wchodzi w direct. Nie wiem może musiał się oswoić z nowym pomieszczeniem.
Jest super.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie Pioneer n70A czyli pierwsza wersja lepiej się wpasowała niż też świetny DAK Audiobyte Black Dragon za 7 tys. Zachęcony recenzjami zakupiłem przed 6 miesiącami Dragona i w sumie początkowo wydawało się że jest lepszy niż pionek. Pionka mialem wystawionego na sprzedaż. W zasadzie już go sprzedawałem i na pożegnanie podpiąłem do na chwilę i okazało się nagle, że muzyka się otworzyła holografia, rodzielczość zdecydowanie lepsze niż od Dragona. W efekcie pioneer został a Dragon sprzedany. Teraz spokojnie czekam na DAKa który przebije Pionka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Ja miałem na opak z dakiem Teac. 

Ty Rafi znany jesteś ze swojej "obiektywności" względem 70A :-)))))))))))))). Już nigdy w najśmielszych snach nie rozkminię chyba, co Ci ten Pionek zrobił i w sumie...lata mi to. Ciekawe tylko, że jak widzisz są osoby z niego zadowolone i to osoby z wcale niemałym doświadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był już wątek o tym, co komu się przytrafiło i dlaczego zniechęcił się do marki. Pionek 70 na prawdę solidnie wygląda, w środku mi się podoba, wygląda na znacznie więcej niż kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem że względu ba wszechstronność. Dobry DAC xlr mnogość wejść. Pracuje z pathos mk 3 i służy jako DAC do denona cd 1600. W sumie to centralne urządzenie w systemie. Gra bardzo fajnie "analogowo". Prawie tak dobrze jak moje gramo A to już coś. Cena dobra. Wykonanie perfekcyjne.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-70AE to jest to czego szukałem, tylko czemu ma takie dziwne rozmieszczenie nóg, nie mogę do tego się przyzwyczaić.

Ciekawe czy kiedyś poprawią aplikację i dodadzą możliwość przeglądania biblioteki po obrazkach z albumów, a nie tylko po nazwach, strasznie to dla mnie jest niewygodne i to ciągłe wychodzie do góry listy.
Po za tym, dla mnie bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.