Skocz do zawartości
IGNORED

Konfraternia morsów i/lub saunowiczów (foczek i/lub saunowiczek)


piramidon

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilkunastu lat saunuję i morsuję się. Już dawno z kolegami doszliśmy do wniosku, że sauna i przerębel to nieliczne z wielu miejsc do spotkania facetów w trybie bezalkoholowym (chociaż ostatnio dwulitrowa butla greckiego wina cieszyła nas przez 3,5 godziny saunowania i wychładzania w przeręblu, ale to było 29grudnia- pożegnanie starego roku).

 

Wybudowałem- zamiast kupowania nowego dac-a- saunę w ogrodzie, niedaleko basenu.

 

Będę się cieszył z wymiany doświadczeń posiadaczy i użytkowników sauny i/lub przerębla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat saunuję i morsuję się. Już dawno z kolegami doszliśmy do wniosku, że sauna i przerębel to nieliczne z wielu miejsc do spotkania facetów w trybie bezalkoholowym (chociaż ostatnio dwulitrowa butla greckiego wina cieszyła nas przez 3,5 godziny saunowania i wychładzania w przeręblu, ale to było 29grudnia- pożegnanie starego roku).

 

Wybudowałem- zamiast kupowania nowego dac-a- saunę w ogrodzie, niedaleko basenu.

 

Będę się cieszył z wymiany doświadczeń posiadaczy i użytkowników sauny i/lub przerębla.

 

Wbrew pozorom i całkiem nieświadomie upgadeowałeś swój własny DAC w głowie :-). Ja np. po solidnym basenie, kiedy wracam z potężnym zastrzykiem endorfin i odpalam muzykę odbieram ją jeszcze lepiej :-). Coś w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opowie jak " skutecznie " poprawnie korzystać z sauny . Mam wypracowane i zasłyszane techniki , ale o nich napiszę jutro .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W trakcie seansów w saunie pijesz tylko minimalną ilość czystej wody Dajmy na to 200 gram . Nie pijesz soków . Gdy jest się w saunie , nerki pracują na podwójnych obrotach i nie można ich obciążać . Soki i uzupełnianie potasu po saunie . Jeśli np. będziesz pił w saunie sok pomidorowy , to bardzo ciężko będzie siedzieć .

 

2. Przerwy w saunie mają być odpowiednio długie . Na tym polega sauna .

 

3. Przed sauną dokładnie myjesz jakimś niemocno pachnącym środkiem . Do sauny wchodzisz czysty , a w przerwach i po płukarz się tylko czystą wodą ( wtedy będziesz miał " nawoskowaną " naturalnie skórę , równowaga łoju itd. , przez pory nie nałapiesz chemii ) .

 

4. Pierwszą seans zaliczasz na maksa ile da się posiedzieć i na pierwszej przerwie nie płuczesz się wodą , tylko czekasz aż sam powoli ostygniesz ( chodzi o zamykanie się porów, coś tam coś tam ) .

 

5. Dobrze jest mieć na głowie czapkę saunową lub nawet ręcznik . Wtedy komfortowo siedzi się . Bez nakrycia głowa może trochę boleć . Jeśli przegrzejesz głowę mogą nastąpić bardzo lekkie objawy jak byśmy byli długo na słońcu ( tak udar słoneczny to częściowe wyparowanie płynu mózgowego i brak amortyzacji )

 

6. Po saunie trzeba długo ostudzić się , wtedy nie będziemy pocić się po nałożeniu ubrań .

 

7. Można zastosować taką technikę : po całym cyklu wejść i wyjść dobrze ostudzamy się i wchodzimy jeszcze raz na krótko do sauny , minuta , najwyżej dwie , " obanić " się ( coś to daje , ale nie pamiętam co ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Rosji morsowanie ma również aspekt religijny:

 

russian_women_celebrate_orthodox_epiphany_by_diving_into_icy_cold_water_640_21.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, u siebie - w saunie posiedzieliśmy we trzech w tym po raz pierwszy neurolog. W sposób kulturalny i uczony opowiedział nam o dopaminach i serotoninach itp itd

 

Wychodzimy do basenu w ogrodzie, puszczam gości przodem do lodu i słyszę soczyste: O KU>>>A ALE ZIMNA WODA!!!!!!

Zaczęła się kultura saunowa, męska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o mechaniźmie działania chłodu:

Profesor Druzjak tłumaczy mechanizm uzdrawiania kąpieli w zimnej wodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ….Вода обладает большой теплоемкостью и поэтому охлаждает тело (также в основ- ном состоящее из воды) в 14 раз сильнее, чем воздушная среда той же температуры. Нам известно, что горячую воду нам легче всего сделать менее горячей, добавив в нее холодной воды. Точно так же происходит и с нашим телом – окатив его холодной водой, мы резко понижаем температуру нашего тела. А чтобы повысить температуру воды, обладающей большой теплоемкостью, требуется затратить огромное количество тепла. Точно так же, чтобы повысить температуру тела чело- века массой 70 кг всего на 1 °C, следует затратить 58 ккал. Можно поэтому представить себе, какой величины включается в нашем организме «котел» по производству теплопродук- ции при кратковременном погружении нашего тела в холодную воду или при обливании его такой же холодной водой. Исследования, проведенные на «моржах», дали следующие результаты. При кратко- временном пребывании (примерно 30 сек) в очень холодной воде (около 0 °C) резко (в 4–5 раз) увеличивается потребление кислорода организмом, активизируется дыхание, повыша- ется мышечная активность. Нормальная температура тела восстанавливается очень быстро – в течение 10–15 минут после купания. Озноб или дрожь на холоде – это проявление рефлекторной регуляции температуры тела путем повышения теплообразования в мышцах. Насколько дрожь может повысить теп- лообразование, видно из того, что искусственная имитация дрожи увеличивает теплообра- зование на 200 %. В химической терморегуляции, кроме того, значительную роль играют печень и почки. Итак, всего через 15 минут после холодного душа (или, как некоторые говорят, холо- дового удара) система терморегуляции нашего организма вернет нас в исходное по темпера- туре состояние, но уже более здоровое состояние и более бодрое. И все это произойдет лишь потому, что в результате интенсивных окислительных процессов в организме (вспомните, что в 4–5 раз повышается потребление кислорода) в кровь в большом количестве посту- пают углекислый газ и молочная кислота (о молочной кислоте будет сказано более подробно немного позже). И опять мы являемся свидетелями интенсивного подкисления крови, хотя способ, применяемый для этого, кажется уж очень далеким от самого понятия подкисленная…….

 

Dlaczego źródło rosyjskie? Bo oni bronią się jeszcze przed skolonizowaniem.

U nas farmakologiczne korpo-molochy sprzedadzą nam na wszystko pigułkę. Jak niegdyś koraliki murzynom i Indianom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Można zastosować taką technikę : po całym cyklu wejść i wyjść dobrze ostudzamy się i wchodzimy jeszcze raz na krótko do sauny , minuta , najwyżej dwie , " obanić " się ( coś to daje , ale nie pamiętam co ) .

 

Dzisiaj, z zięciem zastosowaliśmy ten sposób.

TO DZIAŁA!

Niech Wam będzie częściej bliski Loyly, czyli duch sauny w postaci ciepłego uderzenia mieszanki parowo-powietrznej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie numery w saunie , gdy wychodziłem , to na do widzenia polewałem wody na kamienie i machałem ręcznikiem nad piecem . Sam obrywałem gorącym powietrzem . W saunie pisk , wrzask , ale wszyscy zadowoleni .

 

Na wschodzie w ruskiej bani na górnej półce rozkładają suche zioła .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wschodzie w ruskiej bani na górnej półce rozkładają suche zioła .

Stosuję inną metodę wykorzystania ziół: zamiast pojemnika z kamieniami stawiam inny generator pary na piecu. Jest nim sagan z wodą, gdy zacznie ona wrzeć wkładam(w zależności od potrzeby) szałwię, świeże gałązki jałowca lub kosodrzewiny z ogrodu i inne źródła olejków(świeże lub suszone).

Sauna nawet po wystudzeniu nimi pachnie.Oczywiście z nutą modrzewia i dymu: ściany i sufit są wykonane z 3cm dech modrzewiowych, a piec jest na drewno i czasami przy dokładaniu pufnie dymem.

Ależ to kolegów - mieszczuchów powala oryginalnością wytworzonej atmosfery!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam  temat w kontekście mody na morsowanie.

Oczywiście hejt na morsujących ma miejsce. Ale -hejterzy- to są zapewne "użyteczni idioci" koncernów farmaceutycznych.

U mnie znaleźć wolne miejsce w przeręblu i saunie w dni saunowania jest bardzo trudno.

Nie używamy piwa przy odsaunowaniu- tylko czerwone wino.

Ze znajomych zachorował na covid tylko kolega lekarz ze szpitala- wyszedł z tego stosunkowo lekko. Zasiliłem go nalewką z czarnego bzu o udowodnionym działaniu antywirusowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon
uzupenienie wypowiedzi

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

 

Ja też...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Skoro o covidzie na audiostereo  nie można pisać- to piszcie o morsowaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchary!

Może jako lekarz odniósłbyś się do pomysłu z stosowaniem tych dwóch zabiegów fizjoterapeutycznych.

Wzmacnianie systemu immunologicznego jest bardziej celowe niż taplanie się w zafałszowanych statystykach skorumpowanego systemu opieki zdrowotnej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon
uzupełnienie wypowiedzi

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piramidon napisał:

Może jako lekarz odniósłbyś się do pomysłu z stosowaniem tych dwóch zabiegów fizjoterapeutycznych.

Nie, to tylko moja wrodzona złośliwość! 🙂 Absolutna zgoda co do zdrowotnych benefitów! Kiedyś nawet parałem się krioterapią i myślałem o zakupie kriokomory.

Nie polecałbym tylko ludziom ze słabym sercem - tu szok termiczny może być naprawdę tragiczny w skutkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, il Dottore napisał:

Nie polecałbym tylko ludziom ze słabym sercem - tu szok termiczny może być naprawdę tragiczny w skutkach.

Może inaczej trzeba bardzo delikatnie wchodzić w temat co by właśnie nie było reakcji silnie lękowych i się przyzwyczaić.  Codziennie po gorącym prysznicu stosuję parę minut lodowaty prysznic ( wbrew nazwie nie jest tak lodowaty bo woda w sieci o tej porze roku to u mnie 9,6stopnia Celsjusza). Jak już czuję że mi po prostu zimno przerywam. W czasie czyszczenia kabiny z wody i mydła gumaczką zaczyna mi tak być ciepło że jak już się wycieram ręcznikiem  woda na mnie jest już ciepła i jest mi ciepło i komfortowo plus to fajne uczucie odprężenia...

 

Jak to się przekłada na samopoczucie mz. pozytywnie i ten komfort jak się przy minus 12 stopniach Celsjusza wychodzi w samym szlafroku do ogrodu na bosaka i w sumie ta temperatura nas nie wzrusza... i nie ma później objawów przeziębienia

 

Piszę to jako osoba która wcześniej nienawidziła zimna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę teorii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiosna tuż tuż . Trzeba się ochłodzić . 🤗🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Teraz jest najlepszy czas, by zacząć się przyzwyczajać do zimnej wody.

Potem można tak:

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 07:40, il Dottore napisał:

Nie polecałbym tylko ludziom ze słabym sercem - tu szok termiczny może być naprawdę tragiczny w skutkach.

Mi 4 dni zajęło żeby wchodząc pod zimny prysznic nie odczuwać szoku termicznego.

W dniu 10.01.2022 o 14:19, ASURA napisał:

ten komfort jak się przy minus 12 stopniach Celsjusza wychodzi w samym szlafroku do ogrodu na bosaka i w sumie ta temperatura nas nie wzrusza... i nie ma później objawów przeziębienia

O tak! To samo włażąc do morza, jeziora lub rzeki. A ja tylko biorę zimny prysznic. Muszę tylko uważać, żeby nie siedzieć zbyt długo bo mogę zmarznąć a wtedy przeziębienie gotowe. Ale ogólnie rzecz biorąc to niezależnie od pogody t-shirt i lekka kurtka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

153d197719a87f25f397b17ab5e56fde

jeden z bardziej znanych i nielubianych saunowiczow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Saunowanie , gdy masz żylaki.

Znalazłem cenną wypowiedź w tej sprawie:

„Tak, wizyta w saunie jest również możliwa przy żylakach bez żadnych problemów. W przeciwieństwie do tego, co często się zakłada, krótkotrwałe upały nie uszkadzają rozszerzonych żył.”

Ale:

►W saunie należy przebywać maksymalnie 15 minut. ►Jeśli chcesz odciążyć żyły, połóż się zamiast siedzieć. Oznacza to, że naczynia w nogach nie muszą pompować krwi wbrew grawitacji podczas seansu w saunie. ►Tylko w ciągu ostatnich dwóch minut powinieneś siedzieć prosto, aby powoli przygotować krążenie do wstawania. ►Po seansie w saunie najlepiej jest skorzystać z prysznica z zimną wodą, aby naczynia powiększone przez ciepło ponownie się skurczyły. Te różne bodźce temperaturowe zwiększają napięcie ścian żył i utrzymują je w elastyczności."

Prof. Stefan Hillejan, flebolog i proktolog z kliniki chorób żył i odbytnicy w Hanowerze

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Informacja za darmo, wizyta u flebologa w Szczecinie kosztuje 450 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.