Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
slaaawek

Klub Amplifikacji Hybrydowej

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam Użytkowników wzmacniaczy hybrydowych do dzielenia się opiniami wrażeniami z ich posiadania...
Czy warto stosować?
Jakie są wady a jakie zalety?

p.s. można się chwalić swoimi modelami:)
z góry dzięki za wpisy
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć

Mam Taga Harmony hta 2008B V2 i bardzo sobie chwalę, kupiłem po spaleniu się mojego wzmacniacza lampowego Mingda MD 845A. Na lampach oryginalnych jest bardzo "twardy" konturowy, no jak nie lampowy/hybrydowy, nie największa przestrzeń ( trójwymiar) no i nie najlepsza barwa, wymieniłem oryginalne 12AX7 na 5751 JAN Sylvania USA NOS i jest super ( trzeba odczekać ze 100 godzin aż się trochę wygrzeja z oceną), mam w planach wymienić jeszcze 12AU7 też na Sylvanie - 6189W Jan Sylvania NOS. Moje preferencje to analogowy/spójny/bogaty w harmoniczne/pełny i czysty dźwięk a więc barwa zbliżona jak najbardziej do naturalnej w połączeniu z trójwymiarowymi/przestrzennymi źródłami pozornymi dającyimi złudzenie obecności, muzyków/instrumentów w pokoju.

Słucham z modyfikowanym przez siebie Denonem DCD 2700. Kolumny Wega Direct 700 z małym tuningiem w zwrotnicy, kable miedź, dodatkowo razem z miedzaną skrętką posrebrzane kolumnowe "monkey cable" wpięte razem ze skrętką do pojedyńczych zacisków kolumn które nie umożliwiają be-wiringu . W moim odczuciu lampa w przedzwmacniaczu i tranzystor w końcwce to dobre połączenie, łączące plusy obu technologii oczywiście dla tych którzy szukają takiego połączenia/dźwięku. A dodam jeszcze że w sekcji analogowej zasilacza DCD 2700 mam Mundorfy M-lytic ( tutaj to trzeba naprawdę uzbroić się w cierpiliwość aż sie wygrzeją) i to one wraz z lampami dają tę dużą trójwymiarową przestrzeń/trójwymiarowe dźwięki, choć jeszcze parę zmian w źródle maiało na to wpływ.

pozdr
s. Edytowane przez monkas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi