Skocz do zawartości
IGNORED

uszkodzony marantz?


anka2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki.

Pomocy . dziś zauważyłam że jedna z kolumn w moim marantzie sr63 + cd marantz 63 ki gra ciszej.

Starałam się sama coś ustalić wiec zrobiłam tak.

- podłaczyłąm kable do wejść spiker 2 ( bez zmian)

- zamieniłam kable w amplitunerze prawy na lewy ( druga kolumna zaczeła grać ciszej więc chyba uszkodzenie kolumny i kable odpadają)

nie mam już pomysłow , dodam że sprzęt nie był katowany nawet na połowie mocy .

-Zadnego trzeszczenia potęcjometru ( tego od balansu prawa lewa kolumna)

- kiedy wysisze wzmacniacz i powoli podgłaśniam jedna kolumna startuje szybciej.

Niewiem kiedy to się stało i jestem załamana uwielbiam ten zestaw który dzięki waszym radą posiadam..

Proszę o radę co jeszcze mogę sama ogarnąć

pozdrawiam Anka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż jeszcze kabelki do cd marantz 63 ( od strony cd lub wzmacniacza). Jeśli nie będzie zmiany, czyli ta sama kolumna będzie grała ciszej, to winowajcą jest wzmacniacz - być może potencjometr wzmocnienia...ale wtedy bez serwisu lub zaprzyjaźnionego elektronika raczej się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki.

Pomocy . dziś zauważyłam że jedna z kolumn w moim marantzie sr63 + cd marantz 63 ki gra ciszej.

Starałam się sama coś ustalić wiec zrobiłam tak.

- podłaczyłąm kable do wejść spiker 2 ( bez zmian)

- zamieniłam kable w amplitunerze prawy na lewy ( druga kolumna zaczeła grać ciszej więc chyba uszkodzenie kolumny i kable odpadają)

nie mam już pomysłow , dodam że sprzęt nie był katowany nawet na połowie mocy .

-Zadnego trzeszczenia potęcjometru ( tego od balansu prawa lewa kolumna)

- kiedy wysisze wzmacniacz i powoli podgłaśniam jedna kolumna startuje szybciej.

Niewiem kiedy to się stało i jestem załamana uwielbiam ten zestaw który dzięki waszym radą posiadam..

Proszę o radę co jeszcze mogę sama ogarnąć

pozdrawiam Anka

Myslę,że brudny potencjometr...proponuję dobry preparat do czyszczenia styków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Kontakt PR w spayu. Jeśli chwilowo takiego nie posiadasz, spróbuj przy wyłączonym wzmacniaczu "rozruszać" ten potencjometr "na sucho" kręcąc kilka-kilkanaście razy gałą od min do max. Sprawdź jeszcze czy potencometr balansu działa prawidłowo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przycisk Direct nie omija galki balance?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zostawić w spokoju potencjometry. To nie to. Brudny potencjometr nie daje takich objawów , zwłaszcza tak stabilnych i na różnych poziomach siły głosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Direct omija cały regulator czyli balance, bas i treble.

Wygląda na to że bez profesjonalnego przeglądu się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mogę się z tym zgodzić

 

direct z reguły omija regulację barwy i balans

" z reguły".

Z tym mogę się zgodzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Onkyo balance wylacza (sprawdzilem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilam kontakt potęcjometr balansu zpsiakny byla możliwosc w ibudowie sa niewielkie przerwy , niestety nic to nie dalo . Jedna kolumna na ustawieniu cichym gra druga nawet nie startuje. Dziwne zaesze sluchalam cicho wiec chyba nie miala prawa pasc koncowka. Lutow raczej nie spraedze bo wymontowac ta plyte to jakas abstakcja.zreszta uszkdzenie mechaniczne raczej tez nje wcbodzi w gre dzialal dobrze a nikt na pokretle sie nie wieszal.niby dziala jwk jest glosniej ale sama swiadomosc ze nie tak jak by mogl wywoluje depresje.zaczynam myslec nad nowym ampli badz wzmacniaczem.. mysle o tej swmej marce mam cd za ktorego sporo dalam i dziala swietnie.fajnie jak by seria sie zgadzala coby wygladalo to na zestaw. Pytanie czy szukac identycznego sr 63 lub 65 ( jest nawet na akllegro) , czy moze dolozyc na cos z seri ki singnature ( tez jest na allegro) . Czy starac sie naprawic ale grzie.jak,kto.nie wiem. Inna sprawa ze jak zaniose do serwisu to zppace pewnie wiecej za swma diagnostyke niz za uzywany podobny.. co koledzy myslcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można traktować Cię poważnie Anka2, kiedy Twój ostatni post to kpina i brak szacunku dla potencjalnych rozmówców.

W dzisiejszym świecie, kiedy można skorzystać z takich dobrodziejstw jak autokorekta Twoje podejście jest dla mnie po prostu niepojęte i miażdżące.

 

Ps. Dziwne masz skojarzenia Anka2, Bezlitosna Niusia wyraźnie napisał, że to ręce opadają..

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilam kontakt potęcjometr balansu zpsiakny byla możliwosc w ibudowie sa niewielkie przerwy , niestety nic to nie dalo ...

...a wnętrze potencjometru VOLUME popsikałaś ? ;) Pewnie nic to nie da , ale jak już zaczęłaś dokończ..po popsikaniu pokręć klilka razy gałką do oporu :prawo-lewo-prawo-lewo..... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz spytalam grzecznie jako praktycznie laik w temacie. Ktos tam nie chcial zrozumec ze nie na szystkim kazdy sie muzi sie znac tak dobrze jwk on sam. Ja mam ta swiadomosc i dlatego zgoaszam sie do osob zyczliwych jakch tu nie brakuje. A jak ktos nie pomaga tylko sie afiszuje wlasciwie niewiem z czym to i ja peenie bylqm nie grzeczna . Wlascieie to byl zart wkurza mnie poprostu ze nie pisze sie w temacie a jedzie po mnie ze nieznam sie jak bym mogla. W iazdym razie wybwczcie. A do rzeczy potecjometry psiinelam wszystkim i nic. Czy mozna jakos jeszcze sprawdzic inne rzeczy ktore mogly nawalc? Czy zaczac juz zastanawiam sie nad nowym wzmacniaczem .i pytanie czy z serji sr (chcuala bym pasujacy do cd) znajde cos lepszego od sr63. Pozdrawiwm dzieki za pomoc i jszcze raz wybaczcie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nie mam więcej pytań...

 

ps. polecam czysto profilaktycznie psiknąć w klawiaturę, może polskie znaki się znajdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jednak potencjometr.Mam już 3 wzmacniacz marantza (różne modele) i 2 z nich miały nierówne kanały potencjometru.W tym trzecim zauważam już minimalne różnice lewy prawy.Mogą też być zimne luty>Zdarzają się w paronastoletnim sprzęcie ,może odkręć obudowę przy WYŁĄCZONYM zasilaniu(kabel z gniazdka też) i zobacz czy kondensatory elektrolityczne nie są napuchnięte od góry?Może któryś wylał?Słabe punkty marantzów to przełączniki źródeł-taśmy i przekaźniki.To tyle na odległość.Pozdrawiam Anka2 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jednak potencjometr.Mam już 3 wzmacniacz marantza (różne modele) i 2 z nich miały nierówne kanały potencjometru.W tym trzecim zauważam już minimalne różnice lewy prawy.Mogą też być zimne luty>Zdarzają się w paronastoletnim sprzęcie ,może odkręć obudowę przy WYŁĄCZONYM zasilaniu(kabel z gniazdka też) i zobacz czy kondensatory elektrolityczne nie są napuchnięte od góry?Może któryś wylał?Słabe punkty marantzów to przełączniki źródeł-taśmy i przekaźniki.To tyle na odległość.Pozdrawiam Anka2 ;-)

bardzo dziekuje popatrze jeszcze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.