Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA - AS-1100 vs AS-2100 - porównanie inne niż wszystkie + Ankieta (nie słyszałeś - nie pisz)


mercandede

YAMAHA   

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Posiadam model

  2. 2. Jeżeli nie korzystałbym z XLR czRóżnice pomiędzy AS-1100 i AS-2100 są na tyle istotne żeby dopłacać ok 2.000 zł

  3. 3. Czy modele AS-1100, AS-2100, AS-3200, które są produkowane w Malezji są jakości:

    • bardzo dobra
    • dobra (standard)
    • średnio
      0
    • poniżej średniej
  4. 4. Wg. mnie charaktersystyka foniczna yamahy serii AS (od 1100 - 3000) to generalnie

    • kierunek ciepło
    • liniowo
    • kierunek chłodno
      0
  5. 5. Najczęściej na swoim wzmacniaczu słucham z:



Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------> PRZECZYTAJ <---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tytułem wstępu: (UWAGA PRZECZYTAJ )

 

Uprzejmie proszę o uszanowanie mojej prośby.

Nie jest to wątek do dyskusji (czyli typowego pie###denia, jak mawia mój znajomy typowego dla naszego forum ,,komu nogi śmierdzą bardziej") - bez urazy :)

Uprzejmie proszę o nie zabieranie głosu również osób, które nigdy nie słyszały chociaż jednego modelu serii AS od 1100 - 3000.

 

Jest to wątek, który jest adresowany do osób posiadających praktyczne empiryczne/doświadczenie chociaż jednym wymienionym produktem.

 

Wszystkich pozostałych kolegów uprzejmie proszę o ew. lekturę i uszanowanie autora i osób, które będą chciały skorzystać z treści tego wątki w przyszłości.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------> PORÓWNANIE <------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zacznijmy od uproszczonego porównania:

 

AS-1100 - 6666 zł ,np. po rab. 5800 zł (1700 zł mniej niż AS-2100)

 

8ohm 2x110

4ohm 2x193

czułość 0,19

szum 88

w.tłumienia 68

XLR - nie

PHONO MM/MC- tak

 

vs

 

AS-2100 - 8600 zł , np. po rab. 7500 zł

8ohm 2x100

4ohm 2x153

czułość 0,19

szum 88

w.tłumienia 75

XLR - tak

PHONO MM/MC- tak

 

wygląd frontu - identyczny w obu modelach (warto podkreślić kapitalne wzornictwo)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------> PYTANIA <------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

a teraz konkretne pytania do osób które: mają/słyszały chociaż jeden wymieniony model ale mają wiedzę na temat tych modeli.

 

1) Słyszałem model: ......... posiadam model: ........

2) Jeżeli miałeś okazję porównać/odsłuchiwałeś - proszę o subiektywny opis brzmienia i ew. różnice + wyrażenie opinii na korzyść jednego z modeli.

3) Czy układ przedwzmacniacza gramofonowego w modelach AS-1100, AS-2100 i AS-3000 jest identyczny (jeżeli nie to w których modelach jest identyczny).

4) Czy układ wzmacniacza słuchawkowego w modelach AS-1100, AS-2100 i AS-3000 jest identyczny (jeżeli nie to w których modelach jest identyczny).

5) Proszę o podzielenie się wiedzą na temat istotnych różnic (lub jak kto woli cech wspólnych) dot. elementów elektroniki pomiędzy modelami AS-1100, AS-2100.

6) Proszę o podzielenie się wiedzą na temat istotnych różnic (lub jak kto woli cech wspólnych) dot. elementów elektroniki pomiędzy modelami AS-1100, AS-2100, AS-3000 ew. AS-2100 i AS-3000 (tylko proszę o jednoznaczne określenie porównywanych modeli)

7) Czy używasz XLR (bez przejściówki) oraz czy usłyszałeś/ wydawało ci się że słyszysz różnicę ?

8) Czy gdybyś miał doradzić komuś, kto nie będzie używał XLR i racjonalnie podchodzi do wydatków na audio zakup droższego o ok. 1700 zł wzmacniacza uwzględniając argumenty wymienione przez Ciebie w odp. na powyższe pytania.

9) Jakie kolumny/monitory podłączałeś do modeli AS-1100 lub AS-2100 i AS-3000 i jakie były twoje subiektywne odczucia , jakie kolumny/monitory ostatecznie zostawiłeś.

 

Jeżeli można poproszę o odpowiedź na wszystkie pytania w kolejności 1-9, jeżeli nie znasz odp./nie chcesz się wypowiadać napisz - np: N/D

 

Wróć! jeszcze Ankieta !

 

 

Dziękuję i zapraszam do odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie jest błąd. Nie ma póki co modelu "AS-3100" zapewne miało być AS-3000.

 

Zasadnicza różnica pomiędzy ( oprócz posiadania lub nie XLR) jest w sekcji zasilania, czym wyższy model tym jest ona wydajniejsza ( cokolwiek to znaczy ) największą pojemność kondensatorów ma AS-3000, najmniejszą AS-1100. Różne są też trafa, dwa niższe modele mają EI, a najwyższy ma toroid. Ponadto wewnętrzna budowa jest zdecydowanie najlepsza w 3000 ( skręcane kluczowe połączenia, miedziane ramy pomocnicze, maksymalna eliminacja wibracji etc.)

Różnicy pomiędzy XLR, a RCA nie potrafiłem stwierdzić ale moje obserwacje nie mogą być miarodajne ponieważ przy szybkim przełączaniu zmienia się też delikatnie głośność i należałoby ją idealnie wyrównać, ponadto trzeba dysponować dwoma identycznymi interkonektami ( jeśli ktoś uważa, że ma to znaczenie). Po własnych doświadczeniach z 2100 i 3000 i przypuszczeniu, że 1100 gra niewiele gorzej niż 2100 mogę stwierdzić, że różnice cen pomiędzy nimi są mniej więcej prawidłowe. Mając dylemat 1100 vs. 2100 na pewno wybrałbym 2100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś chętnie podzieliłby się wiedzą dot.

 

3) Czy układ przedwzmacniacza gramofonowego w modelach AS-1100, AS-2100 i AS-3000 jest identyczny (jeżeli nie to w których modelach jest identyczny).

4) Czy układ wzmacniacza słuchawkowego w modelach AS-1100, AS-2100 i AS-3000 jest identyczny (jeżeli nie to w których modelach jest identyczny).

5) Proszę o podzielenie się wiedzą na temat istotnych różnic (lub jak kto woli cech wspólnych) dot. elementów elektroniki pomiędzy modelami AS-1100, AS-2100.

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pytaniami to raczej do serwisu lub Audioklanu albo nawet bezpośrednio do Yamahy bo z opisów w instrukcji czy internecie takich szczegółów nie wynajdziesz. To są stosunkowo nowe sprzęty, sporo jeszcze na gwarancji,póki co nikt w nich nie grzebie samodzielnie. Poza tym znaleźć kogoś kto miał wszystkie trzy, kto je rozbierał i porównywał budowę to jak szukanie igły w stogu siana, co zresztą widać po odzewie na ten wątek. Jak sam coś wyśledzisz to się pochwal, nikt za Ciebie tej roboty nie wykona.Na koniec sugeruję przeniesienie wątku do klubu Yamahy choć tam też odzewu wielkiego nie będzie, sam jakiś czas temu pytałem o as2100vs. as3000 i nikt nic nie napisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie różnic proponuję poczytać stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wychodzi na to, że pre gramofonowe jest identyczne w całej serii 1100/2100/3000.

Trafa typu El są takie same w 1100 i 2100 ale mają różne pojemności kondów 4x18 / 4x22.

A-S3000 ma toroid.

Wzmak słuchawkowy jest identyczny w 2100 i 3000, w 1100 jest scalak.

 

Żałuję, że nie słuchałem porównawczo 1100 i 2100 bo miałem taką możliwość ale w salonie powiedziano mi, że one grają identycznie.

Złącza zbalansowane nie mają tu znaczenia, jeśli instalacja elektryczna w domu jest poprawna i nie sieje zakłóceniami (XLR mają mocniejszy sygnał, żeby wyeliminować zakłócenia sieci - wg osoby, która sprawiała wrażenie, że wie co mówi).

Przy prawidłowej sieci elektrycznej XLR nie wykaże przewagi nad RCA.

 

W ogóle proponuję przejrzeć tzw. zachodnie fora, gdzie model 2100 jest bardzo wysoko oceniany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze różnica w przedwzmacniaczach: A-S2100 i A-S3000 mają ten sam przedwzmacniacz (zbalansowany), A-S1100 ma uproszczony przedwzmacniacz.

A-S3000 ma oczywiście najsolidniejszą budowę: miedziane płyty wewnątrz, dodatkowe wzmocnienia, zakręcane (nie lutowe) łączenia wewnątrz, lepszej jakości przewody, wszystkie pokrętła i przełączniki metalowe (w 1100 metalowe jest pokrętło wzmocnienia i wyboru źródła, w 2100 dodatkowo regulacja tonów i balans).

Identyczna w całej serii jest regulacja głośności (scalona drabinka rezystorowa JRC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna w całej serii jest regulacja głośności (scalona drabinka rezystorowa JRC).

 

Tutaj miałbym wątpliwości. Miałem 2100 a obecnie mam 3000 i na 90% regulacja głośności w 3000 jest dokładniejsza tzn. dużo mniejszy skok czyli więcej kroków. Szczególnie przy cichym słuchaniu to ma znaczenie i się przydaje natomiast jak się chce szybko zmienić znacząco głośność to bywa irytujące ale mimo wszystko lepsze niż w 2100, w którym skok jest większy. Najlepiej byłoby coś pomiędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem bo nie chce odpowiadać na wszystkie pytania.

Już 3 pytanie mnie zastanawia. Gdyż same modele w sobie nie można się przyczepić o wykonanie. Ale widać że im model wyższy tym wykonanie jest po prostu lepsze. Sama Malezja nie powoduje braku w jakości wykonania.

A brzmienie określił bym jako liniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostuję to co napisałem o pre gramofonowym: nie jest identyczne w całej serii.

Topologia wygląda na identyczną ale płytki różnią się kształtem i zastosowanymi elementami (niewiele - ale jednak).

Dotarłem do opisu dla A-S3000, z którego wynika, że pojemność wejścia dla MM wynosi tylko 100 pF (byłaby to rewelacja).

Ilość głównych elektrolitów w zasilaniu 2100 i 3000 wygląda na taką samą, tj. 4x22 000

Ogólnie 2100, pomijając większy wyświetlacz, miedziowane wnętrze i toroid w zasilaniu, wygląda na nieco uproszczoną wersję 3000.

1100 jest już wyraźnie słabiej wyposażana od 2100 i 3000.

 

Takie jeszcze dywagacje nt. ceny: dziwna jest polityka cenowa bo biorąc w/w pod uwagę różnica w cenie pomiędzy 1100 i 2100 jest "akuratna" natomiast dwukrotna różnica w cenie 2100 i 3000 jest chyba zbyt duża (albo 3000 jest za drogi albo 2100 za tani).

Na "zachodzie" i w Stanach cena 2100 oscyluje w okolicach 3 - 3,5 tys. $ czyli ok. tyle, ile u nas przed obniżką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Powiedzcie czy wzmacniacz Yamaha 2100 to już hi end. Jeśli np podłączymy go po XLR. Co uważacie na ten temat.

 

Raczej przedsionek, a XLR to nie jest jakiś wyznacznik, są też opinie, że nie ma żadnej różnicy w brzmieniu pomiędzy XLR/RCA. Największe znaczenie ma to z czym ten wzmacniacz zagra. Dobre i dobrze dobrane kolumny wyciągną z niego to co najlepsze i wtedy do hajendu bliżej choć zawsze to będzie tylko przedsionek, a poza tym każdy słuchacz ma inne subiektywne wyobrażenie hajendu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w testach Audio Video pisali, że po XLR brzmi zdecydowanie lepiej. Ale z subiektywnym wyobrażeniem jak najbardziej się zgodzę.

 

Czytałem ten test ale czytałem też, że gdzieś komuś lepiej zagrało po RCA. Żeby to samodzielne zweryfikować trzeba mieć dwa jednakowe interkonekty różniące się jedynie wtykami oraz idealnie wyrównać głośność bo wejścia XLR/RCA mają inne parametry. Próbowałem to robić na różnych kablach i z wyrównaniem głośności "na ucho" i wielkiej różnicy nie stwierdziłem, a w ślepym teście pewnie bym poległ ale oczywiście używam XLR "na wiarę" że lepsze to musi być lepiej i się nad tym nie zastanawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten test ale czytałem też, że gdzieś komuś lepiej zagrało po RCA. Żeby to samodzielne zweryfikować trzeba mieć dwa jednakowe interkonekty różniące się jedynie wtykami oraz idealnie wyrównać głośność bo wejścia XLR/RCA mają inne parametry. Próbowałem to robić na różnych kablach i z wyrównaniem głośności "na ucho" i wielkiej różnicy nie stwierdziłem, a w ślepym teście pewnie bym poległ ale oczywiście używam XLR "na wiarę" że lepsze to musi być lepiej i się nad tym nie zastanawiam:)

 

Acha czyli próby były konkretne - ważna informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli A-S 2100 to przedsionek hiendu, to A-S 3000, to hiend?

Serio pytam.

 

Dla mnie tak ale to tylko moja subiektywna opinia i mój hajend:) Na AVShow 2018 grał zestaw as3000 + cd3000 + ns5000, razem to ponad 100 tys. zł, ponad połowę ceny robiły kolumny. Kosztuje to wszystko na pewno jak hajend, a czy gra adekwatnie do ceny? kwestia subiektywna, poza tym pokutuje myślenie o produktach yamahy, że to nie może dobrze grać bo przecież kino domowe nie gra, a ludzie już nie pamiętają, że w złotej erze hifi czyli jakieś średnio 30-40 lat temu topowe modele yamahy to była bardzo wysoka klasa dźwięku. Teraz firma próbuje nawiązać do tych tradycji ale czy skutecznie to czas pokaże. Może lepiej byłoby wzorem chociażby Teac-a/ esoteric stworzyć nową markę żeby zerwać łatkę producenta KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem serio i prowokacyjnie jednocześnie.

Technicznie A-S 2100 i 3000 praktycznie się nie różnią.

Wewnątrz 2100 i 3000, poza toroidem w 3000, jest ta sama elektronika (identycznie ta sama).

Wiele osób na "zachodnich" forach wskazuje na brak różnic dźwiękowych pomiędzy wzmacniaczami 2100 i 3000, podobnie wiele osób nie słyszy różnic pomiędzy CD tych serii.

Dostępne pomiary parametrów obu serii są niemal identyczne, włącznie z zużyciem energii.

Więc jeśli 3000 to hiend, to 2100 nadal przedsionek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co drozysz ten temat. Masz AS2100 i chcesz usłyszeć że masz hiend? Dziś to slowo straciło sens. Dziś sprzęt hi-endowy to sprzęt drogi, i tylko tyle. Czy cena 10tys za wzmacniacz to dużo? Są takie po tysiaku więc wydaje się że to przepaść. Ale są i takie po 100tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem serio i prowokacyjnie jednocześnie.

Technicznie A-S 2100 i 3000 praktycznie się nie różnią.

Wewnątrz 2100 i 3000, poza toroidem w 3000, jest ta sama elektronika (identycznie ta sama).

Wiele osób na "zachodnich" forach wskazuje na brak różnic dźwiękowych pomiędzy wzmacniaczami 2100 i 3000, podobnie wiele osób nie słyszy różnic pomiędzy CD tych serii.

Dostępne pomiary parametrów obu serii są niemal identyczne, włącznie z zużyciem energii.

Więc jeśli 3000 to hiend, to 2100 nadal przedsionek?

 

Też tak myślałem póki nie porównałem bezpośrednio w tych samych warunkach obu wzmacniaczy. Może różnica w cenie nie jest dobrze skalkulowana ale różnica w brzmieniu jest wyraźna i stosunkowo łatwa do stwierdzenia. Co nie znaczy, że 2100 to kiepski wzmacniacz, wręcz przeciwnie bardzo dobry ale 3000 po prostu lepszy. Co do ceny to wiadomo, że czym lepiej tym nieproporcjonalnie więcej trzeba zapłacić, czyli za coraz mniejszy przyrost jakości płaci się coraz więcej.

 

Te wypowiedzi na temat prawie braku różnic przypominają mi stary dowcip Clarksona na temat posiadaczy porsche boxtera:)

 

Na temat CD się nie wypowiadam bo bezpośrednio nie porównywałem choć ogólnie między cedekami są zawsze mniejsze różnice niż między wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wcześniej pisać, że słuchałem tych konstrukcji (praktycznie, nowych nie wygrzanych) a model A-S 2100 miałem na dłużej w domu.

Myślę, że w tzw. "ślepym teście" ciężko byłoby wskazać różnice brzmieniowe (na tzw. popularnym materiale muzycznym).

Natomiast nie ulega żadnej dyskusji, że seria 3000 jest doskonale wykonana.

Wzmacniacz jest po prostu duży, front w całości metalowy/aluminiowy, włącznie z gałkami i pokrętłami.

A-S2100 to bardzo solidny klocek na lata ale 3000 to 2xbardzo solidny klocek.

 

Tak naprawdę ciekawi mnie jak gra 3000 po 300 godzinach wygrzewania/grania, bo 2100 wyraźnie złagodniał - wyszlachetniał, zachowując wysoką precyzję, holografię i świetną średnicę i bas.

Nie dane mi było to sprawdzić ale być może właśnie dobrym np. 300 godzinnym wygrzaniu, seria 3000 zaczyna pokazywać przewagę nad 2100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki był stan „wygrzania” obu egzemplarzy które porównywałem ale różnica była wyraźna, zresztą tzw. wygrzewanie wzmacniaczy to, w przeciwieństwie do kolumn, bardzo subtelna sprawa. AS 3000 ma lepszą rozdzielczość, scenę, przestrzeń, ogólnie wiecej powietrza, kontrola basów podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porównania modeli A-S2100 oraz A-S1100, zacytuję pomimo traktowania takich opisów z dystansem bardzo udaną recenzję pochodzącą z miesięcznika AV 10-2015 autorstwa p. Filipa Kulpy:

 

 

W teorii, jeśli ograniczyć się do wejść

RCA, A-S1100 nie powinien być gorszym

wzmacniaczem od A-S2100. Wprawdzie

pojemności filtrujące są o 18% mniejsze, lecz

nie powinno to mieć wielkiego znaczenia,

przynajmniej przy umiarkowanych poziomach

głosności. Bardzo byłem ciekaw, czy te przypuszczenia

się potwierdzą. By to rozstrzygnąć,

wypożyczyłem kilkumiesięczny egzemplarz

A-S2100. Testowy A-S1100 wygrzewałem

przez dwa tygodnie, zatem szanse obu urządzeń

były wyrównane.

Przypuszczenia zasadniczo się potwierdziły:

obydwa wzmacniacze zabrzmiały bardzo

porównywalnie. Nie mając możliwości bezpośredniego

porównania, bardzo trudno byłoby

wskazać, który gra w danej chwili. Różnice

oceniam jako bardzo subtelne. W pierwszej próbie

odniosłem wrażenie, ze bas A-S1100 jest

minimalnie rozmyty, co trochę mnie zdziwiło,

bo wcześniejsze odsłuchy niczego takiego nie

wykazały. Ostatecznie uznałem, ze niskie tony

z obydwu wzmacniaczy są bardzo porównywalne.

Zdecydowanie większe różnice wnoszą

kable prądowe czy interkonekty, w ogóle

okablowanie.

Bardzo trudno było się doszukać jakichkolwiek

różnic pod względem stereofonii. Obydwa

wzmacniacze są w tej materii zaiste znakomite,

choć dla jasności dodam, że możliwości S2100

w tym miejscu się nie konczą – na XLR-ach

jest lepiej. Drobne różnice wyszły w górnych

rejestrach. A-S1100 sprawiał wrażenie nieznacznie

zaokrąglonego, minimalnie ciemniejszego,

choć w gruncie rzeczy lepiej zrównoważonego

(w recenzji A-S2100 wspomniałem, że

gra on minimalnie ożywionym dźwiękiem i tym

razem to się potwierdziło, chociaż efekt jest

minimalny i muszę przyznać, ze pozytywny).

Reasumując, w połączeniu RCA istotnych różnic

nie stwierdziłem.

 

i na końcu dodaje:

 

 

Yamaha A-S1100 to świetny wzmacniacz. Jeden z najlepszych

w swojej klasie. Wybitnie

uniwersalny, kapitalnie wykonany,

wzorowo solidny. Jego „zmartwieniem”

będzie jedynie droższy brat

A-S2100, który jest obiektywnie

lepszy, ale tylko wtedy, gdy

dysponujemy zródłem zbalansowanym.

Myślę, że to dobra

wiadomość dla wszystkich tych,

którzy takowego nie posiadają (źródła zbalansowanego)

i w najbliższym czasie nie zamierzają

kupić. Oszczędność, jakby

nie było, jest spora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że cała seria 1100/2100/3000 jest bardzo udana.

Dla mnie modele 2100 i 3000 to tzw. wzmacniacze skończone, pełne.

Poza doskonałym wykonaniem mechanicznym/elektronicznym (3000 - wzorcowym) i brzmieniem są jeszcze wyposażone w doskonałej jakości wzmacniacz słuchawkowy i gramofonowy.

Wzmacniacz słuchawkowy porównywałem z wysokiej jakości klonem Lehmann'a Black Cube Linear, na wysokich słuchawkach Sennheisera i nie potrafiłem wskazać, który jest lepszy. Lehmann był odrobinę cieplejszy, natomiast przestrzeń, precyzja, pasmo na remis.

Podobnie pre gramofonowy oferuje świetną kontrolę całego pasma, szczególnie niskiego pasma.

Nie chciałbym pisać, że mając 2100/3000 można zapomnieć o zewnętrznym pre MM (MC nie słuchałem) do 3 tys. zł. i szukać ewentualnie wyżej bo wywołam burzę.

Więc tego powyżej nie napisałem.

A przede wszystkim oba "dodatki" nie ograniczają brzmienia wzmacniacza, dopełniają całość, nie ograniczając.

Nie słuchałem serii 1100 ale po analizie dostępnych zdjęć, budowy, specyfikacji i opinii "świata" wydaje się odstawać od 2100/3000.

Tym bardziej ciekawe jest porównanie p. Kulpy z AV w 2015r..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Szukam wzmacniacza do drugiego pokoju.

 

Jak z awaryjnością tych wzmacniaczy Yamahy w porównaniu do innych marek?

Chętnie poczytam opinie posiadaczy byłych i obecnych.

Sam mam w domu końcówkę Accuphase P-260 z 1979r. i cały czas cieszy uszy nie wymagając serwisu.

 

Czegoś zbliżonego oczekiwałbym po tej serii.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ja również chciałbym odświeżyć temat. Jak z graniem się Yamahy 1100 ? Ze względu na dzieci jedyną sensowną opcją jest usytuowanie tego wzmacniacza w szafce RTV, ale - uwaga ! - z całkowicie zdjętymi pleckami i dodaną półką wzdłuż, tak ze urządzenie częśiowo tyłem wystawałoby z szafki. Odstęp do ściany górnej to ok. 17 cm. Na boki, po ok 6. Z przodu szafka zamykana /szklana szybka/. Czy ktoś ma takie doświadczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-S1100 grzeje się dość wyraźnie, raczej byłoby dla niego lepsze "otwarte" otoczenie. Szkło na froncie też nie ułatwi sprawy ale 17 cm z góry i otwarty, częściowo odkryty tył powinny dać radę, chyba, że mieszkasz na poddaszu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-S1100 grzeje się dość wyraźnie, raczej byłoby dla niego lepsze "otwarte" otoczenie. Szkło na froncie też nie ułatwi sprawy ale 17 cm z góry i otwarty, częściowo odkryty tył powinny dać radę, chyba, że mieszkasz na poddaszu :)

 

Nie, w pokoju jest dość przewiewnie. Własnie jedynie co mnie martwi to ewentualny brak przepływu powietrza. Nie mam opcji postawienia go na "otwartej" przestrzeni = małe dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.