Skocz do zawartości
IGNORED

Potrzebuję porady w ustawieniu głośników


bzx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

No więc, wykańczam mieszkanie... czyli wiadomo o co chodzi ;) A chodzi o to że nie wiem co zrobić z głośnikami, jak je ustawić żeby było ok. Chciałbym prosić szanownych forumowiczów o poradę, bo wiem że tutaj dostanę tylko dobre odpowiedzi.

 

Zacznę od tego, że słucham muzyki dla przyjemności, obecny sprzęt mam od 8 lat, i po tym czasie nadal daleko mi do podejmowania decyzji o zmianie - po prostu pasuje mi jak to gra, choć jestem świadomy że inna konfiguracja grałaby lepiej :) Głośniki B&W 601S2 na podstawkach metalowych i wzmacniacz Rotel 971. Służy mi to do słuchania CD, Spotify i okazjonalnego podpinania do TV.

 

Układ mieszkania poniżej, regał gdzie będzie sprzęt zaznaczony na zielono, szerokość ściany 386cm. Regał ma zająć całą ścianę od góry do dołu (TV, książki, bibeloty.. i stereo), no i gdzieś tam mają się znaleźć głośniki. Akustyka pomieszczenia jaka będzie każdy widzi...

 

Na szafce ich nie chcę stawiać (a może są jakieś systemy, kolce?), z kolei zostawienie ich na podstawkach oznacza konieczność zrobienia wnęk o szerokości około 40cm, i trochę to negatywnie wpłynie na estetykę regału.

 

Co zrobić?

  1. Porzucić podstawki, wygospodarować wnęki na same głośniki, które powieszę na ścianie. A co jeśli będę chciał kupić większe głośniki i wnęki okażą się za małe? A może ten układ pokoju i tak jest tak zły że lepiej szkoda kasy na głośniki?
  2. Regał zrobić węższy i postawić głośniki na podstawkach po obu stronach regału (niejako w rogach pokoju). Wtedy mógłbym nawet sobie kiedyś kupić podłogówki i tam wcisnąć, ale to chyba będzie zbyt szerokie ustawienie, nawet jeśli ustawię głośniki w kierunku centrum pokoju...?
  3. Yyyy, no własnie nie wiem czy jest jakaś trzecia opcja...

Pomożecie?

 

Pozdrawiam!

 

 

dU9sRiA.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest taka opcja to ustaw kolumny na podstawach przed regałem. Ja właśnie zdjołem kolumny z regału na podstawki i jestem w szoku jak uporządkowała się scena.

Nie myśl nawet o wieszaniu kolumn na ścianie czy pakowania ich w półki w regale bo zabijesz stereofonie, przestrzeń, głębię czyli scenę ogólnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw głośniki (lub całe standy) na płytach granitowych, te zaś podklej od spodu filcem. Przy odsłuchach, wyciągniesz je sobie do przodu z regału / wnęki / kąta (gdzie tam je ustawisz pierwotnie) i będzie pięknie grało, zaś po zakończeniu słuchania - zaparkujesz je z powrotem na swoim miejscu. Zakładam, że na podłodze nie masz np. wykładziny dywanowej, lecz coś gładkiego typu parkiet lakierowany...

 

Takie przesuwanie głośników nie jest bardzo trudne, ja tak czynię, i na akustykę ma to wpływ zbawienny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś układ mebli wykorzystał rozkładając je po obwodzie ścian zyskał byś na swobodzie wewnątrz pomieszczenia a tak meble rozbiły powierzchnię na małe przesmyki między nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest taka opcja to ustaw kolumny na podstawach przed regałem. Ja właśnie zdjołem kolumny z regału na podstawki i jestem w szoku jak uporządkowała się scena.

Nie myśl nawet o wieszaniu kolumn na ścianie czy pakowania ich w półki w regale bo zabijesz stereofonie, przestrzeń, głębię czyli scenę ogólnie.

 

Postawienie podstawek przed regałem będzie kłopotliwe, bo głośnik ograniczy dostęp do czegoś co ma się znajdować w regale.

 

Postaw głośniki (lub całe standy) na płytach granitowych, te zaś podklej od spodu filcem. Przy odsłuchach, wyciągniesz je sobie do przodu z regału / wnęki / kąta (gdzie tam je ustawisz pierwotnie) i będzie pięknie grało, zaś po zakończeniu słuchania - zaparkujesz je z powrotem na swoim miejscu.

 

Dzięki, przyznaję że jest to iście jedwabiście genialny pomysł - pozwala na zachowanie płaskiej bryły regału, a w razie potrzeby wyjazd głośnikami z regału. A do oglądania filmów styknie nawet jak będą w środku ;) Muszę to poważnie przemyśleć! Dziękuję!

 

Myślałem też o porzuceniu podstawek i postawieniu głośników jednak na półce, ale na kolcach (i potencjalnie na płycie granitowej) - gdyby w ostateczności na tym stanęło, czy to rozwiązanie ma jakiekolwiek pozytywy?

 

Gdybyś układ mebli wykorzystał rozkładając je po obwodzie ścian zyskał byś na swobodzie wewnątrz pomieszczenia a tak meble rozbiły powierzchnię na małe przesmyki między nimi.

 

Niestety układ mieszkania jest jaki jest i na tym etapie urządzam mieszkanie pod siebie i domowników, niestety nie pod zestaw stereo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie podstawek przed regałem będzie kłopotliwe, bo głośnik ograniczy dostęp do czegoś co ma się znajdować w regale.

Możesz wtedy na półkach postawić coś po co rzadko sięgasz np. książki czy coś.

Pomysł z ruchomym granitem też mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze rozważyć uchwyty mocowane do regałów, coś takiego, jak używa się do mocowania monitorów komputerowych do ściany. Daje to spore możliwości manewrowania głośnikami we wszystkich płaszczyznach no i wyciąga je dalej od ściany, co ma też zalety akustyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wtedy na półkach postawić coś po co rzadko sięgasz np. książki czy coś.

 

Mógłbym, ale jednak nie chciałbym stawiać podstawek w ten sposób na stałe. Granitowe podstawy dają możliwość ustawienia o którym piszesz, i schowania wszystkiego po fakcie.

 

Możesz jeszcze rozważyć uchwyty mocowane do regałów, coś takiego, jak używa się do mocowania monitorów komputerowych do ściany. Daje to spore możliwości manewrowania głośnikami we wszystkich płaszczyznach no i wyciąga je dalej od ściany, co ma też zalety akustyczne.

 

No tak, to też jest jakieś rozwiązanie, z tym że zapewne zostawiłbym regał otwarty w miejscu mocowania, a samo mocowanie przyspawałbym do ściany.

Dzięki za sugestię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.