Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD czy DAC + transport? - max 2,5k


budyn

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny AA Hyperion IV. Wzmak Atoll in100se. Pomieszczenie 35m2. Rock, jazz, blues.

 

Potrzebuje źródło i jestem w kropce.

Brać Daca plus transport czy CD-ka.

Chodzi mi tylko o jakość dźwięku z płyty CD. Budżet to nieprzekraczalne 2,5k. Mogą być używki ale najlepiej na gwarancji. Nie chcę żadnych klocków vintage, retro itd.

 

Poradzcie coś..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten Pioneer zgra się z Atollem?

Ja proponuję Emotiva ERC 3. Nowy katalogowo 2.800 zł, ale może da się utargować na 2.500 zł.

Oczywiście i tak odsłuch przed zakupem wskazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azimut, jezeli ten cedek Emotiva gra tak jak to opisali w recenzji AV to lepszego odtwarzacza pod in 100se znalezc sie chyba w normalnych pieniadzach nie da. Slucham juz prawie dwa lata na in 100se i cechy cedeka Emotiva, ktore wypisali w tescie idealnie pasuja pod brzmienie in100se.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl ewentualnie o Atoll CD50 powinien się zgrać ze wzmacniaczem. Może być trochę powyżej budżetu ale może się opłacić jeżeli chodzi o jakość.

 

Jak Ci nie zależy na DACu wybrałbym raczej CD. Mniej kabli, zasilaczy czy potencjalnych problemów z trzaskami. (Z tego co obserwowałem z niedrogim przetwornikiem trzeszczał przy startowaniu nagrań zarówno na USB jak i SPDIF spięty z PC).

 

Jakbyś rozważał pójście po "taniości" niezłym wydaje się CD jest Onkyo C-7030, model ten sprzedawany jest pod marką Pioneer. Jak to się zgra nie wiem, doświadczenia pokazują że czym lepszy wzmacniacz tym bardziej wymagający jeżeli chodzi o źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl ewentualnie o Atoll CD50 powinien się zgrać ze wzmacniaczem. Może być trochę powyżej budżetu ale może się opłacić jeżeli chodzi o jakość.

 

Myślę, że lepszej propozycji już nie będzie. Na allegro jest akurat za 2300 powystawowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze salony na klamoty od Atolla daja bez problemu nawet 25% rabaty, wiec branie powystawowego, ktory moze niejednego kuriera musial wytrzymac przestaje byc okazja, a juz na pewno nie jest okazja cenowa. Plus cedeka atolla widze jeden, klamoty beda pasowaly wizualnie do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja przez wiele lat grałem na zintegrowanych odtwarzaczach cd, sporo tego przerzuciłem... i dlatego uważam, że rozdzielenie napędu od przetwornika (i jeszcze lepiej, od zasilacza) - to dużo lepsza opcja od odtwarzacza zintegrowanego. Oczywiście, mówię o urządzeniach z podobnych kategorii wagowych.

 

Od kilku miesięcy używam transportu płyt cd Cyrus. W połączeniu z przetwornikiem z oddzielnym, stabilizowanym zasilaczem, brzmienie jest dużo bardziej dynamiczne, rozdzielcze i dokładne. Owszem, więcej jest przewodów, więcej miejsca na wszystko potrzeba, lecz moim zdaniem to zdecydowanie lepszy sposób na słuchanie płyt cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja przez wiele lat grałem na zintegrowanych odtwarzaczach cd, sporo tego przerzuciłem... i dlatego uważam, że rozdzielenie napędu od przetwornika (i jeszcze lepiej, od zasilacza) - to dużo lepsza opcja od odtwarzacza zintegrowanego. Oczywiście, mówię o urządzeniach z podobnych kategorii wagowych.

 

Od kilku miesięcy używam transportu płyt cd Cyrus. W połączeniu z przetwornikiem z oddzielnym, stabilizowanym zasilaczem, brzmienie jest dużo bardziej dynamiczne, rozdzielcze i dokładne. Owszem, więcej jest przewodów, więcej miejsca na wszystko potrzeba, lecz moim zdaniem to zdecydowanie lepszy sposób na słuchanie płyt cd.

 

Przy dobrym dopasowaniu źródła do wzmacniacza i względnie dobrym odtwarzaczu nie ma znaczenia czy napęd jest oddzielny czy nie. Jak Ci nie buczy nic w torze to znaczy że zasilacz jest wystarczająco dobry i odsuwanie go dalej niczego nie wniesie co najwyżej wprowadzi więcej zakłóceń do układu. Dodajmy do tego że większość niedrogich przetworników ma w komplecie tandetne zasilacze wtyczkowe i zaleca się tutaj kupowanie zasilaczy pracy ciągłej (kolejne kilkaset PLN w plecy) jako remedium na poprawę dynamiki, basu itp. W takim przypadku napięcie ujemne trzeba wygenerować w przetworniku a prosty zasilacz na transformatorze w CD daje takie coś od razu bez kombinowania. (Dobre przetworniki zresztą też używają wbudowanego transformatora stanowiącego podstawę symetrycznego zasilacza potrzebnego do zasiania przetwornika i układów wyjścia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa w życiu, jest szkoła falenicka i jest szkoła otwocka: albo wszystko dzielić i rozdzielać, albo wszystko łączyć w jedność...

 

Powiem Wam, że do niedawna byłem zdeklarowanym zwolennikiem tej pierwszej opcji, lecz tak się stało, że posłuchałem takiego małego kombajnu firmy Peachtree - który właśnie wszystkie elementy ma zintegrowane w małym, pięknie wykonanym puzderku - i chyba gdybym dziś składał cały system od nowa, to właśnie takiego 300-watowego potworka sprawiłbym sobie :)

 

A cała reszta kasy, zamiast na przewody, listwy, półki - na dobrego torfowego single malta i stare trzeszczące LP :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.