Skocz do zawartości
IGNORED

Naprawa wzmacniacza w Subie Energy ESW-M8


Adam Maik

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry!

 

cóż, czasem w życiu jest tak że nasze ulubione urządzenie gaśnie i pozostaje pytanie co dalej,

Jako że takiego malucha ciężko jest dziś uświadczyć, widać ten pomysł na suba się nie przyjął (kosteczka 20x20x20),

postanowiłem się zainteresować naprawą obecnego urządzenia.

Sub, zamilkł, wydaje z siebie coś na wzór sygnału testowego - cichą sinusoidę, na słuch 800hz z szumem różowym w tle,

zasilacz jest sprawny, generuje 51V i 18V

Procesor (STA308), teoretycznie także jest sprawny, zmiana głośności, odcięcia i fazy powoduje miganie kontrolki zasilania

Wszystkie płytki całe, brak śladów po pożarach, czy też zalaniach :)

Podejrzenie padło na chip cyfrowego wzmacniacza mocy, jeszcze nie zdjąłem radiatora, zatem modelu scalaka nie znam, jest to SMD w obudowie SO.

Pytanie zasadnicze, czy w okolicach Wrocławia jest ktoś kto jak dostanie płytkę wzmacniacza i scalak ma możliwość, oczywiście odpłatnego, przelutowania tego układu?

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Prawdopodobnie masz STA328 - końcówka mocy w klasie D lub podobny układ. Co zasila te 18V? 51V na pewno jest dla końcówki mocy.

Powinieneś mieć jeszcze źródło 3.3V oraz 2.5V (wg datasheet STA308) - sprawdź najlepiej miernikiem czy tam nie masz zwarcia.

Ja ostatnio rozebrałem jeden z subwooferów Pioneer z podobnym rozwiązaniem i na linii 3.3V było zwarcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Prawdopodobnie masz STA328 - końcówka mocy w klasie D lub podobny układ. Co zasila te 18V? 51V na pewno jest dla końcówki mocy.

Powinieneś mieć jeszcze źródło 3.3V oraz 2.5V (wg datasheet STA308) - sprawdź najlepiej miernikiem czy tam nie masz zwarcia.

Ja ostatnio rozebrałem jeden z subwooferów Pioneer z podobnym rozwiązaniem i na linii 3.3V było zwarcie.

18 i 51 wychodzą z głównego zasilacza, 51 karmi bezpośrednio końcówkę a 18 idzie na dodatkowy stabilizator (on jest bodajże 12V), tam rzeczywiście nie mierzyłem. Poprosiłem Klipsha przez support (oni są obecnie właścicielem Energy) o udostępnienie planów, będzie mi znacznie łatwiej dojść co autor miał na myśli.

Dzięki za radę, spróbuję odnaleźć dodatkowe stabilizatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.