Skocz do zawartości
IGNORED

Jasno grajacy wzmacniacz do 3000 PLN


Mateon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2018 o 10:08, Mateon napisał:

Tak jak w temacie. Szukam jasnego wzmacniacza,będzie grał na kolumnami Monitor Audio RX 1 i słuchawkami Philips SHP 2700. Obecnie gra z nimi Yamaha AX-500 jednak jest mi wciąż za ciemno. Dodam że moje wymagania odnoście "jasności" są duże. np. kupiłem Monitor Audio RX1 jako rzekomo "jasne" i jak dla mnie (przynajmniej przy AX-500) są detaliczne ale jasno tak nie za bardzo. Niemniej chcę wymienić wzmacniacz bowiem jest on już wiekowy i wysłużony. Wolał bym raczej coś nowego do tej kwoty by nie ryzykować co do sprawności. A także dlatego,że przydało by się wejście cyfrowe pod TV choć nie jest to konieczne. W Yamaha AX-500 przeszkadza mi coś co nazywam "chropowatością". Miałem kiedyś SONY TA 2650 i tam było łagodnie,bez takiej dynamiki ale było strasznie 'ciemno" Może ktoś słuchał tych dwóch wzmaków i poleci coś co by łączyło taką łagodność i jasność? Myślałem o Yamaha A-S501 i o Marantz PM 17 ale możliwości by posłuchać nie mam.

a nie prosciej kupic jakies altusy ? Tonsil ciagle je robi

moze jakis klipsch albo triangle

ponadto  prosze zdjac dywan podloga najlepiej z plytek

unikamy zaslon na scianach - te tez powinny byc gole jak najmniej obrazow kwiatow i takich tam

od razu ilosc sopranu wzrosnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, halvor napisał:

Że jednak mi nie jesteś w stanie pomóc, bo masz inne preferencje odsłuchowe.

Niestety nie wiele osób będzie chciało Ci tu pomóc, bo w budżecie jakim szukasz, nie ma za wiele recenzji w "prasie fachowej" więc nie mają czym błysnąć, jak byś szukał w tak ponad 5k, o to byś zobaczył jakie by się marki i modele pojawiły, a najlepsze byłyby te co mają obcojęzyczne nazwy, trudne do wymówienia, a jak byś poprosił o kable głośnikowe za kilka tysięcy, to by Ci tak doradzili, że sąsiedzi by myśleli, że u Ciebie w domu sam Antonio Stradivari zakład otworzył. Ale jak już lubisz wysokie tony i tzw. cykanie, to jesteś od razu "reliktem PRL-u, ze zwichrowanym słuchem i generalnie laryngolog Ci nie pomoże". A zaproś takich znawców, żeby zgadli co gra i co gra najlepiej, kiedy nie mogą zobaczyć tego, tylko słuchać, to od razu wymówki, że ...brak czasu, że ...generalnie, to każdy ma inne preferencje itp. ale na forum udają Beethovena, który potrafił tworzyć nawet po całkowitym ogłuchnięciu i odtwarzał kompozycje, których nie słyszał. Ale nie przejmuj się, bo jak masz słuchać rad powielonych z gazet, to byś dobrze na tym nie wyszedł. Niestety, nazwijmy to w "świecie audio" wyraziste wysokie tony i napier... bas nie są w modzie, w związku z tym, w budżecie RN-602, tym bardziej A-S501 raczej nic z nowego nie znajdziesz o Twoich preferencjach, co innego w używce. Także rozwiązanie z korektorem, zwłaszcza dobrym np. oktawowym Radmora, powinno Ci pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Uchatek napisał:

Piszesz ze loudnes podbija srednice a wcale tak nie jest, wysokie tony masz na +10 a wzmacniacz nalezy do tych jasniej grajacych, chcesz kupic korektor zeby jeszcze bardziej podbic wysokie. To wszystko swiadczy o tym ze masz problem z sluchem, albo z kolumnami.

Mozesz przeczyscic uszy i sprawdzic czy sie cos zmieni. Jezeli bedzie dalej tak samo to albo uszkodzony sluch albo glosniki wysokotonowe.

Moge jedynie napisac ze nie moge Ci pomoc bo nie jestem laryngologiem.

Umówmy się, ja idę do laryngologa, a ty idź do psychiatry, bo stan twojego zdrowia psychicznego wyraźnie tego wymaga. Masz jakąś obsesję na punkcie laryngologów, to się da leczyć, zainwestuj w swoje zdrowie dla dobra rodziny. Pamiętaj, że to rodzina cierpi najbardziej, żyjąc z ludźmi z takimi schorzeniami. A jeśli uważasz się za człowieka zdrowego to nie wp...laj się tam gdzie nie masz nic mądrego do powiedzenia. Porównaj swój debilny komentarz z komentarzem audioburaka, który próbuje coś sensownego powiedzieć. Idź zmoczyć obie główki, może ochłoniesz. Typowy internetowy napinacz, który wie wszystko najlepiej i ma wszystko najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radmorek napisał:

Niestety nie wiele osób będzie chciało Ci tu pomóc, bo w budżecie jakim szukasz, nie ma za wiele recenzji w "prasie fachowej" więc nie mają czym błysnąć, jak byś szukał w tak ponad 5k, o to byś zobaczył jakie by się marki i modele pojawiły, a najlepsze byłyby te co mają obcojęzyczne nazwy, trudne do wymówienia, a jak byś poprosił o kable głośnikowe za kilka tysięcy, to by Ci tak doradzili, że sąsiedzi by myśleli, że u Ciebie w domu sam Antonio Stradivari zakład otworzył. Ale jak już lubisz wysokie tony i tzw. cykanie, to jesteś od razu "reliktem PRL-u, ze zwichrowanym słuchem i generalnie laryngolog Ci nie pomoże". A zaproś takich znawców, żeby zgadli co gra i co gra najlepiej, kiedy nie mogą zobaczyć tego, tylko słuchać, to od razu wymówki, że ...brak czasu, że ...generalnie, to każdy ma inne preferencje itp. ale na forum udają Beethovena, który potrafił tworzyć nawet po całkowitym ogłuchnięciu i odtwarzał kompozycje, których nie słyszał. Ale nie przejmuj się, bo jak masz słuchać rad powielonych z gazet, to byś dobrze na tym nie wyszedł. Niestety, nazwijmy to w "świecie audio" wyraziste wysokie tony i napier... bas nie są w modzie, w związku z tym, w budżecie RN-602, tym bardziej A-S501 raczej nic z nowego nie znajdziesz o Twoich preferencjach, co innego w używce. Także rozwiązanie z korektorem, zwłaszcza dobrym np. oktawowym Radmora, powinno Ci pomóc.

No właśnie, to jest napisane konkretnie i na temat, a nie pisanina o maniach prześladowczych Uchatka. Ja chcę słuchać muzyki tak jak lubię, a nie tak jak wypada. Wywalone mam na całe Xindaki i inne, jeśli jakaś Manta zagra tak jak lubię to ją kupię i tyle. Nie słucham jakiegoś pitolenia na skrzypcach tylko muzyki jasnej i takiego sprzętu potrzebuję. Tak jak napisałem wcześniej będzie trzeba to zaprzęgnę equalizer czy to się "ałdiofilą" podoba czy nie. Nie rozsiadam się w fotelu z cygarem i kieliszkiem szampana ubrany w garnitur do słuchania muzyki, daleko mi do tego. Możliwe, że jestem rekliktem PRL-u, ale zawsze miałem swoje zdanie i nikt mi nie narzuci swojego, nawet kolesie którzy się uważają za lepszych od nietoperzy. Dzięki za rozsądną odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radmorek napisał:

Niestety nie wiele osób będzie chciało Ci tu pomóc, bo w budżecie jakim szukasz, nie ma za wiele recenzji w "prasie fachowej" więc nie mają czym błysnąć, jak byś szukał w tak ponad 5k, o to byś zobaczył jakie by się marki i modele pojawiły, a najlepsze byłyby te co mają obcojęzyczne nazwy, trudne do wymówienia, a jak byś poprosił o kable głośnikowe za kilka tysięcy, to by Ci tak doradzili, że sąsiedzi by myśleli, że u Ciebie w domu sam Antonio Stradivari zakład otworzył.

kolege to chyba trochę wyobraźnia poniosła. Aż tak bardzo do własnego gniazda bym nie sr..ł bo kolega też do społeczności tego forum należy. Jednak skoro tylu tu "naganiaczy" co tylko "fachowymi" recenzjami żyją i kit wciskają, a kolega taki uprzedzony, to może warto forum zmienić i żyć sobie spokojniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że nie żyję spokojnie, po prostu, po wielu latach zajrzałem tu, bo szukałem informacji, głównie technicznych, odnośnie sprzętu, który chciałem kupić i tak przy okazji, jak zacząłem przeglądać niektóre wątki, w których, jak w tym, wyśmiewa się z ludzi, tylko dlatego, że nie mają pieniędzy na drogi sprzęt i mają inne preferencje słuchowe niż "oficjalna linia audiofili" i są "świeżakami" więc jako osoba przekorna, postanowiłem niczym Robin Hood :), wziąć w obronę "uciśnionych i poniewieranych" i pokazać "tym lepszym", jak to jest, jak ktoś się z Ciebie naśmiewa, a że zajmuje się elektryką/elektroniką/automatyką na co dzień więc nie mam problemów, żeby wejść z każdym w polemikę, jeśli chodzi o techniczne aspekty sprzętu audio, zwłaszcza w klasie budżet i nazwijmy to nisko-średniej, w których to się obracam, ze względu na zdroworozsądkowe podejście do audio i preferencje muzyczne. A że przy okazji jestem na urlopie więc mogę sobie "pofolgować", pewnie wraz z końcem jego skończę też aktywność na forum ale myślę, że niektóre osoby przez ten krótki okres coś pozytywnego z mojej "twórczości pisarskiej" wyciągną. Nie jest moim celem obrażanie nikogo, a jedynie pokazanie "krzywego zwierciadła" i pokazanie, że nawet jeśli ktoś pyta o sprzęt "za 500zł z mocny basem", to wypada mu pomóc, a nie się z niego wyśmiewać, bo to jest idea forum, tym bardziej, ze ono nie ma w tytule dopisku "... tylko dla bogatych ...". Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo rzeczywiście większość osób ma potężny bagaż doświadczeń i w sensowny i wyważony sposób przedstawia swoje racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kambodży gra górą i płaskim basem, przynajmniej tak było. Mogli zmienić brzmienie jak ROTEL. Ktoś wcześniej dobrze radził, posłuchaj wzmaków CA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radmorek napisał:

A kto powiedział, że nie żyję spokojnie, po prostu, po wielu latach zajrzałem tu, bo szukałem informacji, głównie technicznych, odnośnie sprzętu, który chciałem kupić i tak przy okazji, jak zacząłem przeglądać niektóre wątki, w których, jak w tym, wyśmiewa się z ludzi, tylko dlatego, że nie mają pieniędzy na drogi sprzęt i mają inne preferencje słuchowe niż "oficjalna linia audiofili" i są "świeżakami" więc jako osoba przekorna, postanowiłem niczym Robin Hood :), wziąć w obronę "uciśnionych i poniewieranych" i pokazać "tym lepszym", jak to jest, jak ktoś się z Ciebie naśmiewa, a że zajmuje się elektryką/elektroniką/automatyką na co dzień więc nie mam problemów, żeby wejść z każdym w polemikę, jeśli chodzi o techniczne aspekty sprzętu audio, zwłaszcza w klasie budżet i nazwijmy to nisko-średniej, w których to się obracam, ze względu na zdroworozsądkowe podejście do audio i preferencje muzyczne. A że przy okazji jestem na urlopie więc mogę sobie "pofolgować", pewnie wraz z końcem jego skończę też aktywność na forum ale myślę, że niektóre osoby przez ten krótki okres coś pozytywnego z mojej "twórczości pisarskiej" wyciągną. Nie jest moim celem obrażanie nikogo, a jedynie pokazanie "krzywego zwierciadła" i pokazanie, że nawet jeśli ktoś pyta o sprzęt "za 500zł z mocny basem", to wypada mu pomóc, a nie się z niego wyśmiewać, bo to jest idea forum, tym bardziej, ze ono nie ma w tytule dopisku "... tylko dla bogatych ...". Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo rzeczywiście większość osób ma potężny bagaż doświadczeń i w sensowny i wyważony sposób przedstawia swoje racje.

Czytuję to forum i tak jak na każdym innym forum jest kilku forumowych mądrali. Mądrale ci zawsze, wszystko wiedzą najlepiej, mają wszystko najlepsze i słodzą sobie nawzajem wyśmiewając przy tym "odmieńców". Nie przejmuję się takimi ludźmi, bo zazwyczaj w realnym świecie niewiele sobą prezentują.

10 godzin temu, Dawid Hare napisał:

kolege to chyba trochę wyobraźnia poniosła. Aż tak bardzo do własnego gniazda bym nie sr..ł bo kolega też do społeczności tego forum należy. Jednak skoro tylu tu "naganiaczy" co tylko "fachowymi" recenzjami żyją i kit wciskają, a kolega taki uprzedzony, to może warto forum zmienić i żyć sobie spokojniej?

A kolega to nie lubi prawdy? Boli? Zamieść pod dywan? Brawo! Radmorek popełnił przestępstwo, nas..ał we własne gniazdo. Jesteś żenujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radmorek napisał:

A kto powiedział, że nie żyję spokojnie

napisałem spokojniej, bo zawsze można :)

21 minut temu, halvor napisał:

A kolega to nie lubi prawdy? Boli? Zamieść pod dywan? Brawo! Radmorek popełnił przestępstwo, nas..ał we własne gniazdo. Jesteś żenujący.

bardzo proszę bez epitetów, bo to akurat o twojej kulturze świadczy nie za dobrze.

Wiesz czego nie lubię w audio? Generalizowania. Ty, kolega Radmorek po prostu to robią. Bo jak można nazwać stwierdzenia typu "wszyscy/większość na tym forum wciskają kit tylko nie ja" ? Sorry ale to szczyt hipokryzji.

21 minut temu, halvor napisał:

Nie przejmuję się takimi ludźmi, bo zazwyczaj w realnym świecie niewiele sobą prezentują.

Ilu takich w realnym świecie poznałeś, skoro tak odważnie twierdzisz, ze niewiele prezentują ? 

Ps. nie musisz odpowiadać :)

21 minut temu, halvor napisał:

A kolega to nie lubi prawdy? Boli?

Żeby nie było, również uważam że na tym i innych forach w PL i reszcie świata są takie osoby o jakich mówi radmorek. Jednak w przeciwieństwie do was, uważam że należą do mniejszości. Może jestem naiwnym optymistą, ale dobrze mi się z tym żyje i jak na razie moje doświadczenia to potwierdzają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radmorek napisał:

wyśmiewa się z ludzi, tylko dlatego, że nie mają pieniędzy na drogi sprzęt i mają inne preferencje słuchowe niż "oficjalna linia audiofili" i są "świeżakami" więc jako osoba przekorna, postanowiłem niczym Robin Hood :)

Takie osoby były, są i będą w każdych czasach i na każdym forum. Mimo wszystko uważam, że nalezą do mniejszości.

Jak  twierdzi F. Nietzche "Nie ma czegoś takiego jak fakty, tylko interpretacje".

10 godzin temu, radmorek napisał:

Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo rzeczywiście większość osób ma potężny bagaż doświadczeń i w sensowny i wyważony sposób przedstawia swoje racje.

chyba jednak nieopacznie wrzuciłeś, pisząc:

"Niestety nie wiele osób będzie chciało Ci tu pomóc, bo w budżecie jakim szukasz, nie ma za wiele recenzji w "prasie fachowej" więc nie mają czym błysnąć, jak byś szukał w tak ponad 5k, o to byś zobaczył jakie by się marki i modele pojawiły, a najlepsze byłyby te co mają obcojęzyczne nazwy, trudne do wymówienia, a jak byś poprosił o kable głośnikowe za kilka tysięcy, to by Ci tak doradzili, że sąsiedzi by myśleli, że u Ciebie w domu sam Antonio Stradivari zakład otworzył."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje Wam się, że to właśnie problem interpretacji?

Jezeli spytacie kolegę, który od 25 lat zmienia graty, dopieszczjąc każdy szczegół, czy możliwe jest mieć DOBRY dźwięk za 1000 pln to oczywiście odpowie że nie.

Jezeli spytacie innego, odpowie że oczywiście.

Pytanie, czy DOBRY jednego równa sie DOBRY drugiego.

Nie wspominając o osobistych preferencjach.

Każdy może wydać na audio tyle ile może, i każdemu należy się na forum pomoc.

Ale występuje problem ze znalezieniem płaszczyzny porozumienia.

Oczywiście buców, którzy mają wszystko i zawsze najlepsze należy po prostu ignorować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_75 napisał:

Pytanie, czy DOBRY jednego równa sie DOBRY drugiego.

Jest duże prawdopodobieństwo, że tak. Łatwo to sprawdzić gdy nie wie się co aktualnie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

To może jedynie pokazać, że tańsze zagra dla kogoś lepiej.U mnie jakiś czas temu chińska lampeczka za 35€ zagrała przyjemniej z monitorami niż zestaw pre densen, power accuphase.

Ale czy to moje dobrze, będzie takie dobre dla kogoś z ML?Nie koniecznie.

A jednocześnie dla kogoś z onkyo to mogło by brzmieć słabo.

I jak chcesz połączyć opinie Twoją, moją i kogoś z załóżmy ML?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kejup napisał:

Witaj.

Może sprawdź coś od Pioneera. Ponoć one grają jasno i detalicznie. 

Wczoraj koleś z Audiotrendt z Krakowa bardzo chwalił Pioneer A40 AE, nie chciał mi go wcisnąć, bo nawet ich nie mają na sklepie. Po prostu stwierdził, że są to bardzo udane wzmacniacze w niskiej cenie. Niechby spróbował pochwalić ten wzmacniacz na tym forum to zostałby zmieszany z błotem. Mam ochotę posłuchać tego A40 lub A50 i porównać z Yamahą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako audioburak nadal czarno widzę możliwość korekcji wzmacniaczem.

Może nieuważnie czytałem wątek, ale i tak nie wiem, jakich kolumn używasz.

IMHO one mają decydujący, może nawet w 70% wpływ na dźwięk i tu bym szukał

metody zmiany równowagi, a nie wzmacniaczem; chyba, że jakiś stary WS 503 itp.

One miały głębszą regulację barwy - 18 - 20 dB a współczesne nie przekraczają 12 ...

Korektor też jest wyjściem.

Chyba, że masz np. stare Klipsche, to wymiękam ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audioburak napisał:

Jako audioburak nadal czarno widzę możliwość korekcji wzmacniaczem.

Może nieuważnie czytałem wątek, ale i tak nie wiem, jakich kolumn używasz.

IMHO one mają decydujący, może nawet w 70% wpływ na dźwięk i tu bym szukał

metody zmiany równowagi, a nie wzmacniaczem; chyba, że jakiś stary WS 503 itp.

One miały głębszą regulację barwy - 18 - 20 dB a współczesne nie przekraczają 12 ...

Korektor też jest wyjściem.

Chyba, że masz np. stare Klipsche, to wymiękam ? 

Teraz mam B&W 685 i Sonus Faber Principia 3. Problem z wysokimi nie występuje przy dość głośnym słuchaniu, tak przy jednych jak i przy drugich kolumnach, płasko zaczyna się robić kiedy ściszam muzykę. Raczej nie winiłbym tutaj kolumn, obie potrafią zagrać i jasno i ostro, ale kiedy schodzę do -40db wtedy jest dupa blada. Co ciekawe problem taki nie występuje w Harmanie w moim aucie, tam mogę słuchać po cichu i są bardzo wyraźne i wysokie i bas. Jeśli znajdę wzmacniacz, który zagra tak jak Harman w moim Outbacku to przestaję szukać dalej i zmieniać sprzęt dwa razy w roku. Może właśnie tu jest problem, że kiedyś wzmaki miały głębszą regulację barwy, ja jestem rocznik 72 i wychowywałem się na "Radmorach", i tak lubię i nic na to nie poradzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, halvor napisał:

Teraz mam B&W 685 i Sonus Faber Principia 3. Problem z wysokimi nie występuje przy dość głośnym słuchaniu, tak przy jednych jak i przy drugich kolumnach, płasko zaczyna się robić kiedy ściszam muzykę. Raczej nie winiłbym tutaj kolumn, obie potrafią zagrać i jasno i ostro, ale kiedy schodzę do -40db wtedy jest dupa blada. Co ciekawe problem taki nie występuje w Harmanie w moim aucie, tam mogę słuchać po cichu i są bardzo wyraźne i wysokie i bas. Jeśli znajdę wzmacniacz, który zagra tak jak Harman w moim Outbacku to przestaję szukać dalej i zmieniać sprzęt dwa razy w roku. Może właśnie tu jest problem, że kiedyś wzmaki miały głębszą regulację barwy, ja jestem rocznik 72 i wychowywałem się na "Radmorach", i tak lubię i nic na to nie poradzę. 

Bo do auta nie pchają audiofilskiego sprzętu i w aucie pewnie masz dziurę na średnicy, a w audiofilskim światku wszyscy fascynują się średnicą. Wśród audiofilskich marek nawet nie ma co szukać. Yamaha as501 jest wzmacniaczem który najbardziej walił sopranami po uszach z wszystkich, które wcześniej słyszałem. Z kolumn to Klipsch ze starej serii reference II. Rf62 II. Ale tego się słuchać nie da. Może masz coś spaprane, że to tak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.07.2019 o 21:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

bo ludzie powtarzają stereotypy sprzed kilkunastu lat. Denon też nie jest jasny. Dzisiaj coraz mniej klocków jasno grających. Coraz więcej firm idzie w stronę misiowatego grania. Czy dobrze? Hmm

Najjaśniej grająca dziś Yamaha to model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i ona już będzie grała też lepiej od modelu R-N602. Warto spróbować. Ja bym jeszcze z naszej oferty posłuchał Rotela A10, z tym, że to sam wzmak bez DACa itd.

W 2018 roku polecałeś mi Yamahe A-S701 ,zaznaczając że to wzmacniacz neutralny. Teraz piszesz że A-S501 gra jasno. w 2018 roku nie było go na rynku że o nim nie wspomniałeś? Czy tak duża jest różnica w tych wzmacniaczach odnośnie "jasności"?  W innym wątku na forum znalazłem opinie ,że A-S701  rożni się od A-S501 tylko bardziej kontrolowanym basem.  Jak do tych wzmacniaczy ma się NAD c3356 bee ? Interesuje mnie ten mode ze względu na duza ilość wejść oraz możliwość rozłączenia przedwzmacniacza z końcówką mocy. To pozwala na łatwe podłączenie korektora czy zewnętrznego przedwzmacniacza ,gdyby było to konieczne.  Nie ma w nim niestety wejść cyfrowych-i to wielka wada. Podobno można dokupić. Dokupić je lub wejście na  gramofon.  Ale nie znalazłem tego w polskich sklepach internetowych.         

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mateon napisał:

W 2018 roku polecałeś mi Yamahe A-S701 ,zaznaczając że to wzmacniacz neutralny. Teraz piszesz że A-S501 gra jasno. w 2018 roku nie było go na rynku że o nim nie wspomniałeś? Czy tak duża jest różnica w tych wzmacniaczach odnośnie "jasności"?  W innym wątku na forum znalazłem opinie ,że A-S701  rożni się od A-S501 tylko bardziej kontrolowanym basem.  Jak do tych wzmacniaczy ma się NAD c3356 bee ? Interesuje mnie ten mode ze względu na duza ilość wejść oraz możliwość rozłączenia przedwzmacniacza z końcówką mocy. To pozwala na łatwe podłączenie korektora czy zewnętrznego przedwzmacniacza ,gdyby było to konieczne.  Nie ma w nim niestety wejść cyfrowych-i to wielka wada. Podobno można dokupić. Dokupić je lub wejście na  gramofon.  Ale nie znalazłem tego w polskich sklepach internetowych.         

W 2018 roku nasze konto na audiostereo prowadził ktoś inny. Niestety za to nie mogę odpowiadać. Na moje ucho 701 jak na Yamahę gra miękciej i to dużo od 501. Nad to zupełnie inne granie. Dźwięk jest bardziej napompowany. Bas jest bardziej miękki i dłużej wybrzmiewa niż w Yamasze. Góra w Nadzie zdarza się, że może być piskliwa przy ostrzej grających kolumnach. Yamaha gra na pewno równiej, ale Nad często wybierają klienci ze względu na pompę na basie ?

Co do wejść cyfrowych, tak w Nadzie nie ma DACa. Jest wersja z DAC: C356BEE DAC2 ale to nic specjalnego, z resztą tak samo jak w Yamahach. Te Daci należy traktować jako dodatek np do podłączenia dźwięku z tv, a nie głównego źródła dźwięku. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W 2018 roku nasze konto na audiostereo prowadził ktoś inny. Niestety za to nie mogę odpowiadać. Na moje ucho 701 jak na Yamahę gra miękciej i to dużo od 501. Nad to zupełnie inne granie. Dźwięk jest bardziej napompowany. Bas jest bardziej miękki i dłużej wybrzmiewa niż w Yamasze. Góra w Nadzie zdarza się, że może być piskliwa przy ostrzej grających kolumnach. Yamaha gra na pewno równiej, ale Nad często wybierają klienci ze względu na pompę na basie ?

Co do wejść cyfrowych, tak w Nadzie nie ma DACa. Jest wersja z DAC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ale to nic specjalnego, z resztą tak samo jak w Yamahach. Te Daci należy traktować jako dodatek np do podłączenia dźwięku z tv, a nie głównego źródła dźwięku. 

No za mocnym basem to ja nie przepadam. A da się jakoś wpiąć korektor do 501? Jak nie ma rozdzielenia końcówki mocy od przedwzmacniacza to trzeba użyć pętli magnetofonowej. Ta Yamaha ma dwie. Ale jak to będzie działać to nie wiem. Na panelu jest selektor  z wyborem źródła . Brak przełącznika o nazwie "Monitor"  Nim się ustawiało co idzie przez pętlę. Osoby selektor dla źródła,osobny dla pętli. Orientujesz się lub ktoś tutaj jak wygląda podłączenie korektora w A 501 przez pętlę czy nawet nagrywanie na taśmę? Ustawię np "line 2" i co?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde! To jednak ktoś używa tego złącza! 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zauważyłem, bo sporo tu przepychanki nie faktów to nikt chyba nie proponował, jeśli szukasz jasnego wzmaka to DLA MNIE z tych co posiadałem to Creek a50 zapodaj mu jeszcze monitor audio i finisz ?. Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mateon napisał:

No za mocnym basem to ja nie przepadam. A da się jakoś wpiąć korektor do 501? Jak nie ma rozdzielenia końcówki mocy od przedwzmacniacza to trzeba użyć pętli magnetofonowej. Ta Yamaha ma dwie. Ale jak to będzie działać to nie wiem. Na panelu jest selektor  z wyborem źródła . Brak przełącznika o nazwie "Monitor"  Nim się ustawiało co idzie przez pętlę. Osoby selektor dla źródła,osobny dla pętli. Orientujesz się lub ktoś tutaj jak wygląda podłączenie korektora w A 501 przez pętlę czy nawet nagrywanie na taśmę? Ustawię np "line 2" i co?   

co to za korektor? Ja z korektorami miałem styczność taką, że lepiej to było dopiero jak korektor został usunięty z toru audio...

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam procesor z korektorem technicsa model 90 który miałem ale to były lata 90te. Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

są też czarne .

EDIT: Do tego jeszcze obowiązkowo QED Silver Spiral z ebay.pl (głośnikowe głównie)   .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
dokończenie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nad to zupełnie inne granie. Dźwięk jest bardziej napompowany. Bas jest bardziej miękki i dłużej wybrzmiewa niż w Yamasze. 

 

Czy napompowany dźwięk w Nadzie oznacza coś w stylu Bose lub Sonos? Jeśli tak to ja wolę jednak twardy i krótki bas Yamahy. Ja kupiłem AS-501, do tego KLIPSCH RP-160M i na razie jestem zadowolony. Klipsch pomimo, że to monitor gra solidnym, krótkim basem. Nie takim jaki prezentuje Dali Zensor 3, nienawidziłem tych kolumn z tym rozlazłym basem. Metallica na Zensorach brzmiała jak jedno wielkie buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez halvor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, halvor napisał:

Czy napompowany dźwięk w Nadzie oznacza coś w stylu Bose lub Sonos? Jeśli tak to ja wolę jednak twardy i krótki bas Yamahy. Ja kupiłem AS-501, do tego KLIPSCH RP-160M i na razie jestem zadowolony. Klipsch pomimo, że to monitor gra solidnym, krótkim basem. Nie takim jaki prezentuje Dali Zensor 3, nienawidziłem tych kolumn z tym rozlazłym basem. Metallica na Zensorach brzmiała jak jedno wielkie buczenie.

w stosunku do Yamahy jest bardziej napompowany, jednak nie jest aż tak bardzo napompowany jak w modelu C326 albo C356. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.