Skocz do zawartości
IGNORED

Wciąż szukam, może mi pomożecie w wyborze


Shrek.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu wariacja? Mam oryginał, CS Blue v II, kupiłem i testowałem od v I wtedy w 2006, 7 roku i tak zostało, grało mi świetnie z Ortofonem Red, potem z Grado Blue właśnie i jakoś pomiędzy z różnymi wynalazkami ale już nie pamiętam co to było, nic szczytowego tak bym to ujął. Najbardzej mi przypadło Grado Blue 1 jednak, może ktoś coś zarzucać, ale moim uszom ona jest fajna i w jej budżecie nie sądzę, żeby cokolwiek zmieniał, mam nówkę kupioną 5 lat temu i leży do dzisiaj w pudełeczku, się doczeka może jak zagra z tym Black;iem, wszystko wyjdzie w praniu i jak trzeba będzie eksperymentować i kupić coś innego, to się sprzeda i kupi, tutaj nie widzę problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo bywały i wariację z różnymi opamami.

 

aaa, w tym, sensie, fakt, ja zmieniałem tez dwa razy na inne, ale przysyłał mi Bogdan i dochodziliśmy do dobrych efktów końcowych i tak zostało. Już sporo nie pamiętam z tej walki, to 12 lat jest od tego czasu, ponadto trochę też komórek mi zabrało w międzyczasie tzw. :-) ale fun z posiadania tego był i został w głowie. Ahaja odkupił ode mnie wtedy zestaw aku z kabelkami do niego, ja przesiadłem się na zasilacz od Bogdana dedykowany, sieciowy, nie chciało mi się ładować akumulatora i odstąpiłem go za grosiki koledze, tak to jakoś kojarzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zadziwiają mnie takie aukcje, jest to swego rodzaju fenomen i śledzę z ciekawości, za ile to to się sprzeda faktycznie. 55 obserwujących i już 9 licytatorów, a 5 dni do końca, że zdjęć nie wygląda zachęcająco ale może w tym fenomen, lepiej zrobić samemu jak kupić po plaku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram w środę, więc można powiedzieć, że jestem nabywcą z odroczonym terminem odbioru :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda bo też byłem chętny :(

Pisz koniecznie co o jak po kupnie.

 

Gdyby ktoś wiedział o PJ classic na sprzedaż to dajcie znać. Kupiłbym w dobrej cenie (ten starszy model bez przełącznika obrotów)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że biorę go absolutnie bez przekonania, bo bardzo chciałem pełny automat i po wielu rozmowach z kolegami i namowach i rzeczowych argumentach za manualem skusiłem się na Block'a na próbę.

 

Odbiorę, zobaczę i jeśli mi nie podejdzie od razu, to Ci dam znać, bo mam z gościem umowę, że mam 14 dni na zwrot gdybym nie udźwignął tematu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odebrałem. Pierwsze wrażenie szok, jest cudny i w zasadzie nowy, nic do zarzucenia, pełny komplet w kartonie, szablony, docisk, żadnych śladów rysek, no nowizna.

 

Technicznie pan kompletnie niezorientowany, ale tak absolutnie nie wie co miał, a fachman w Zielonej się poddał i mu powiedział, że nie ustawi. Jak zobaczyłem jak zamontowana jest wkładka, to jakoś mnie ciary przeszły, bo nie dziwię się, że gość poległ. Od wewnętrznej śruba w otworze ok, ale od zewnętrznej, śruba poza otworem we wkładce, założona z boku trzymająca ją pod skosem i w sumie, to wisi na jednej. Może to maskarada ale jak to "fachowiec" zakładał i tak próbował wyregulować, to gratulacje. Założyłem prawidłowo, szablonowo ustawiłem kąty w dwóch punktach, kolejny krok to wyrównanie wagi na 0 i tutaj problem. Ramię jak je chcieć na 0 ustawić na środku talerza niemożliwe. Jak je odepniemy i ustawimy po środku wraca jak na magnesie do stajni, bez antyscatingu, więc kombinowałem i w miarę wyzerowałem, waga na 1,5g i odtwarza do 3/4 płyty i skacze, wraca na siłę, jakby je magnes ciągnął, a jak założę ciężarek, to już do połowy dojeżdża i ciśnienie ma na powrót.

 

Na pusto wyzerowana waga i na filmiku widać, pcham je do środka i samo wraca bez ciężarka, ma dość silne przyciąganie. Coś ktoś powie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie na Szewskiej u nas, pokazałem filmik, pogadałem, zdobyłem porad kilka, zmieniłem wkładkę, bo ta Rega Carbon zajechana maksymalnie, lewy kanał prawie martwy, sam trzask. Z uwag chyba przydała się jedna czyli skakanie było efektem krzywej wkładki, zajechania igły i niedowagi.

 

Założyłem nową swoją, ryzyk-fizyk, wagą na 1,5g wg zaleceń dla tej Grado i leci, póki co na krótkich testach włączając w połowie nie wraca, nie skacze, gra czyściutko i bez zaburzeń, do wieczora daleko, kilka płyt przelecę w czasie rzeczywistym, bom sobie zaplanował totalnie wolny dzień z poświęceniem na to właśnie zagadnienie i zobaczymy co przyniesie czas.

 

Jedno powiem na tą chwilę nie wiem czy go chcę ... totalnie manualnie, szokująco wymagający, wiem, że to podstawa tego świata ale tak mam w tym zrytym łbie coś klapnięte i marudzenie włączone, że jednak guziczek, start, stop i pełny automat robi robotę. Wiem, że to śmierdzi, że jest to wynik pilota i 20 ostatnich lat wyłącznie z CD ale tak mam chwilowo i będę z tym walczył. Dam sobie czas na oswojenie, może wyjdzie mi na dobre. Jedno w tym wszystkim jest wielkim pocieszeniem, jak żonie pokazywałem inne klocki, żadnej reakcji, w zasadzie olewka, kiedy jej pokazałem zdjęcia Blocka, było wow, no to jakby robi różnicę i jakbyś wstawił, to nawet spoko ... i jak tu żyć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filmik zrobiłeś przy odłączonym antyskatingu to przyczyną skakania i powrotu ramienia nie była zjechana wkładka tylko wprost przeciwnie. Wkładka została uszkodzona przez używanie jej na tym ramieniu.Jeżeli Gramofon jest wypoziomowany i ma odłączony antyskating to powrót ramienia jest wymuszany przez jakiś "sprężynujący" element. mogą to być np. skręcone przewody wewnątrz ramienia. Odradzam używanie nowej wkładki jeśli ramię zachowuje się tak jak na filmie.

A manualność gramofonu to raczej zaleta. Tu mniej się może zepsuć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filmik zrobiłeś przy odłączonym antyskatingu to przyczyną skakania i powrotu ramienia nie była zjechana wkładka tylko wprost przeciwnie. Wkładka została uszkodzona przez używanie jej na tym ramieniu.Jeżeli Gramofon jest wypoziomowany i ma odłączony antyskating to powrót ramienia jest wymuszany przez jakiś "sprężynujący" element. mogą to być np. skręcone przewody wewnątrz ramienia. Odradzam używanie nowej wkładki jeśli ramię zachowuje się tak jak na filmie.

A manualność gramofonu to raczej zaleta. Tu mniej się może zepsuć :)

 

Tak też ja to rozumuję, ale po pierwsze "fachowiec" załatwił ją montażem wybitnie dobrym, żeby śrubkę przełożyć obok otworu we wkładce i ustawić ją po skosie w pionie, to już poziom poniżej krytyki. Ponadto właśnie to sprężynujące cofające się z dość znaczną siłą ramie plus takie ustawienie ją zabiło, szlif jest "nowy" :-) Tak czy inaczej, kilka godzin zabawy pozwoliło mi się przekonać, że nie ... kiedyś tak, dzisiaj nie i mnimum moich wymagań, to pół automat, nawet wytykanie palcami mi nie zrobi przykrości, wiem, że to do kitu ale ... swoje wiem i mam precyzyjnie już określony cel i nie mam ochoty na tą całą zabawę. Dzięki temu tematowi mam wiele wniosków, właśnie dla tego taki, a nie inny wybór. Gra od kilku dni dość skromny, acz perfekcyjny stanem jak na 30 lat automacik i przynosi dość dużo radości, nie zamierzam z tego rezygnować. Fakt, że jest to dość podstawowy model i jest opcja, że upoluję coś z wyższej półki w tym zakresie ale będzie to właśnie ten kierunek, a w punkt określiliście mi go właśnie Wy, to przez Was wytyczona droga od początku i za to jestem wdzięczny.

 

Dałem sobie szanse, to była okazja z tym Black'iem ale jakoś nie dźwigam tematu i nie chcę walczyć sam że sobą dla jakiejś ideologii, lepszości Świąt BN nad Świetami WN ... etc. Wrzucę kilka zdjęć z upolowanej sztuki, jaka gra od kilku dni ciesząc ucho i oko, mimo, że nie jest tak purystycznie piękny i dosadnie idealny, ale ... właśnie :-) Może trzeba na to spojrzeć inaczej, napisałem ten temat jako powrót do początku, u mnie jest to swojego rodzaju reset, jak pomyślę o kupowaniu ramienia, wydawaniu kilku kolejnych tys na to wszystko, a to po to, żeby raz w tygodniu czy dwa w porywach położyć płytę, odsłuchać i zasnąć, a w środku nocy wybudzony nie móc już spać, bo właśnie rano muszę zamówić kolejną igłę, to bym miał średnią przyjemność :-) Radochę mam na tą chwilę i jakoś ten piękny cud techniki nie zrobił na mnie wrażenia poza jednym, jak latarką podświetliłem talerz, to był WOW :-) już kombinowałem żeby jakąś kolorową diodę tam wepchnąć pod talerz, żeby kolor był, petarda ale nic poza tym. Panowie, myślę, że wiem czego chcę i idę w tą stronę, dużo mi pomogliście i myślę, że nie tylko ja na tej rozmowie skorzystam, za co wielkie dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten black nie wypalił, zapowiadał się dość ciekawie jak na taki pieniądz. No i wygląd rzeczywiście ma niezły.

 

A wszelkie półautomaty zawsze są spoko - wygoda niesamowita ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten black nie wypalił, zapowiadał się dość ciekawie jak na taki pieniądz. No i wygląd rzeczywiście ma niezły.

 

A wszelkie półautomaty zawsze są spoko - wygoda niesamowita ;)

 

Ja nie żałuję, ja lubię dokonywać wyboru na podstawie swojej własnej oceny sytuacji, a nie że coś jest super dla wielu innych. Ja wiem, że bym żałował za każdym razem, kiedy bym go włączał, nie było przyjemności w jego obsłudze z mojej strony i tyle w temacie. Jak napisałem wyżej, to doświadczenie pokazało mi, czego tak na prawdę ja chcę, potrzebuję i super się złożyło, że gość przyzwoity dał mi taką szansę. Już wiem, że absolutnie żaden manual u mnie nie wyląduje, no chyba, że zmieni, bo człowiek nie krowa i poglądy zmienia. Porady Wasze są bezcenne, mnogość urządzeń jest ogromna i jak się człowiek zagubi, to duża pomoc i sam fakt, że dane modele z gruby są ok inne śmieci już pozwala dokonać selekcji, a potem już własna ocena, kwestia ceny, inne aspekty decydują o wyniku, u mnie jest na tą chwilę wniosek tai, że za kilka setek ma co słuchać, stan nowy, do odsprzedania za dużo większe pieniące. Nie przestaję szukać czegoś lepszego, a teraz mam co słuchać i cieszyć się, że wróciłem. Znam siebie, będę drążył i powoli dojdę dalej, to normalne ale to rozwiązanie jak Black podobało mi się tylko wizualnie, to odniesienie do pierwszych postów i moich linków, gdzie szukałem oczami i na to zwróciliście mi uwagę, ma grać czy wyglądać? I wiem, że mogłem wysoko wystartować, mogłem kupić Jelco, jest zarąbista promocja na 750D z kablami za 2,6kzł ale tak wybrałem, nie podszedł mi i wiem, że taki typ nie jest dla mnie.

 

Na tą chwilę szukam sobie, a gra mi przy tym taka tanizna, którą mogę w każdej chwili spieniężyć, a jak widzę nie będzie z tym problemu z zyskiem 100% :-) a gra na prawdę prześlicznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Twój wybór.

Może jednak nie składaj takich zdecydowanych deklaracji że manual nie jest dla Ciebie. Gramofon to gruntu rzeczy urządzenie manualne. Większość ciekawych konstrukcji to manuale. Tym bardziej dobre ramiona. Co więcej problem z tym Blockiem to sprawa którą dobrze byłoby ogarnąć samemu. Generalnie w przypadku gramofonów manualnych większość rzeczy jesteśmy w stanie zrobić sami często przy pomocy kolegów z forum czy internetowych tutoriali.Boję się że trudno będzie wejść w świat analogu z pozycji "ma działać a jak nie to oddam do serwisu". Niemniej jednak uważam że póki co podjąłeś dobrą decyzję. Pograsz - zobaczysz czy Cię to w ogóle bawi. W międzyczasie staraj się dowiedzieć jak najwięcej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej, to doświadczenie pokazało mi, czego tak na prawdę ja chcę, potrzebuję i super się złożyło, że gość przyzwoity dał mi taką szansę

 

To co z tym Blockiem? Możesz go oddać czy będziesz sprzedawał? Pytam, bo wada była podana w opisie. Gdy kupowałeś to nie wiedziałeś, że to manual? Kupiłbyś nowego Pro-Jecta i miałbyś problem z głowy, o czym napisałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie składam sztywnej deklaracji, ona dotyczy tylko takiego modelu, z silnikiem obok, z tymi wszystkimi dodatkowymi pierdołami, które mnie nie bawią, nie dotyczy to manuala typu Th 318, 320 itp albo jakiś fajny inny manualny sprzęt choćby z auto podnoszeniem.

 

Wiem, kupił bym Pj i było by też fajnie, a może nie koniecznie, budżet znacznie wyższy i też nie do końca jestem o tym przekonany, że to będzie to, więc powolutku ogarnąłem sobie sytuację, a uczę się od Was bardzo dużo i nie zamierzam na tym poprzestać.

 

Oddałem właśnie, bez najmniejszego problemu, długo rozmawialiśmy z gościem i okazuje się, że kompletnie nie wiedział co ma, uświadomiłem go i właśnie jest na etapie załatwiania ramienia i dołożenia tych 3 tysięcy i zostawia sobie jednak i to jest też fajne, że w sumie mi nie przypadł, a jemu pomogłem. Kolega "Piotr_57210" chciał go ode mnie przejąć ale ostatecznie trafił na coś lepszego i też dobrze wyszło, a ja czuję się w porządku, bo gość jak mi przekazywał, to prosił, że jak podejmę decyzję że nie chcę, to on prosi o pierwszeństwo i żeby mu oddał, a nie sprzedawał dalej. To tyle, temat zamknięty i może dla niektórych niezrozumiałe moje posunięcie, mieć niby tai kąsek i oddać, ale ja uważam inaczej, nie lubię na siłę nic, nie lubię się męczyć i przekonywać, lubię kupić i się cieszyć, a w tym przypadku radość prysnęła w pewnym momencie i wiem przynajmniej na 100% czego chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie składam sztywnej deklaracji, ona dotyczy tylko takiego modelu, z silnikiem obok, z tymi wszystkimi dodatkowymi pierdołami, które mnie nie bawią, nie dotyczy to manuala typu Th 318, 320 itp albo jakiś fajny inny manualny sprzęt choćby z auto podnoszeniem.

 

Wiem, kupił bym Pj i było by też fajnie, a może nie koniecznie, budżet znacznie wyższy i też nie do końca jestem o tym przekonany, że to będzie to, więc powolutku ogarnąłem sobie sytuację, a uczę się od Was bardzo dużo i nie zamierzam na tym poprzestać.

 

Oddałem właśnie, bez najmniejszego problemu, długo rozmawialiśmy z gościem i okazuje się, że kompletnie nie wiedział co ma, uświadomiłem go i właśnie jest na etapie załatwiania ramienia i dołożenia tych 3 tysięcy i zostawia sobie jednak i to jest też fajne, że w sumie mi nie przypadł, a jemu pomogłem. Kolega "Piotr_57210" chciał go ode mnie przejąć ale ostatecznie trafił na coś lepszego i też dobrze wyszło, a ja czuję się w porządku, bo gość jak mi przekazywał, to prosił, że jak podejmę decyzję że nie chcę, to on prosi o pierwszeństwo i żeby mu oddał, a nie sprzedawał dalej. To tyle, temat zamknięty i może dla niektórych niezrozumiałe moje posunięcie, mieć niby tai kąsek i oddać, ale ja uważam inaczej, nie lubię na siłę nic, nie lubię się męczyć i przekonywać, lubię kupić i się cieszyć, a w tym przypadku radość prysnęła w pewnym momencie i wiem przynajmniej na 100% czego chcę.

Twoje doświadczenie z Blockiem jest bezcenne :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje doświadczenie z Blockiem jest bezcenne :)

 

Świadomy wybór i świadome kupowanie uważam za takie właśnie "bezcenne", nawet jeśli drwisz, to nie biorę tego do siebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego to napisałem :-) że jeśli nawet, choć nie ma z czego, bo może krótko dla kogoś innego, zaledwie kilka godzin temu poświęciłem, a ktoś inny powie, że nie można ocenić realnie w tak krótkim czasie itp. a jednak można. Ja znam siebie i wiem, że jak nie, to nie, bo potem rwanie włosów i nerw, że błąd i po co, a tak ciach i po krzyku, zdobyta wiedza pozwala dobrze celować w produkt, nie ma złotego środka, tutaj jest osobiste przekonanie i ja już wiem, co mi sprawi przyjemność, jak to powiedziałeś celnie bezcenne :-)

 

Mam coś upolowane, za tydzień będę osobiście obejrzeć przy okazji wizytowania firmy, do gościa mam 40km, to podjadę i pooglądam, pomacam, sprawdzę i zabiorę jak się zgramy z ceną względem jakości rzeczywistej. Na razie obiecująco opowiada i wygląda na fotach, sobota 10.02 powie wszystko jak się nic nie pojawi nowego :-)

 

Na razie dzisiaj zaszalałem w sklepiku z płytami, zostawiłem sporo więcej jak kosztował ten Block, odkupiłem wszystko za czym tęskniłem, Marillion z Fish'em 3 płyty ukochane, za grosiki NM dostałem, w sieci "Script For A Jester's Tear" widziałem po 300 i więcej tak samo jak "Misplaced Childhood", aż się bałem że nie dźwignę, a u gościa wyrwałem za 59zł nówki oryginały i kilka innych pozycji, był w szoku jak widział kupkę jaką odkładam :-) a teraz siedzę od 15 i przekładam tylko naleśniki i przekładam i nie wiem czy się dzisiaj położę :-D

 

Niby "Danonek" cieniutki ale tyle frajdy na powrocie, że hej, z czasem wjedzie coś konkretnego, że spokojem, ja tak mam powoli się rozpędzam, a potem będzie po bandzie, włącznie z powrotem do lampy pewnie, ale powoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek. pl.

Najważniejsze, że zdobyłeś doświadczenie, którego nikt Ci nie zabierze.

Trzaba również dodać, że świetnie iż postanowiłeś się tym podzielić publicznie.

Nie każdy by się zdobył na taki krok.

Wiesz, że sam miałem chrapkę na tego Blocka ale dzięki Tobie uniknąłem wielu niepotrzebnych kłopotów.

Sam jestem w trakcie poszukiwań gramiaka na start aby wreszcie zastąpić mojego już mocno wysłużonego Bernarda.

Więcej jak wiesz powiedziałem Ci na priv.

 

Przy okazji tego tematu chciałem poruszyć pewną kwestię, która mnie w czasie moich poszukiwań dość mocno podirytowała.

Pewnie się niektórym narażę ale co mi tam....

Pojawił się na rynku wtórnym całkiem spory wysyp gramofonów dość tanich w ( czasach ich świetności). Wartość większości z nich na Ebay to nierzadko dużo mniej niż 100 Euro.

Po przyklejeniu nowego forniru, wymianie smaru i kilku innych drobnych zabiegach

Pan "Kowalski" chcąc zrobić, któryś z kolei interes życia wystawia takie coś 10 x drożej mydląc przy tym oczy potencjalnym nabywcom ile się to musiał napracować aby uzyskać efekt jak z obrazka kusząc (aby tego było mało) sprytnie zrobionymi zdjęciami.

 

Ja takich aukcji się wystrzegam i trzymam

się od takich ludzi jak najdalej.

 

Muszę jednak dodać, że istnieją też uczciwi sprzedawcy stosujący w/w metody

lecz wyceniający swoje prace adekwatnie do swojej pracy i poniesionych kosztów lub mają do zaoferowania prawdziwe perełki, które naprawdę ciężko wycenić.

 

Mógłbym tu podać kilka przykładów z aukcji i moich prywatnych korespondencji z tymi nieuczciwymi ludźmi jednak aby nie siać zbytnio zamętu - nie zrobię tego.

Jesteśmy dorośli i każdy powinien sam decydować na co i ile wydać swoje ciężko zarobione talary.

 

Zdaję sobie sprawę, że pod tym kątem Ameryki nie odkryłem. Uznałem jednak, że co jakiś czas warto o tym wspomnieć.

 

Czasem naprawdę warto kupić coś z nowszej półki a pewnego.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo doświadczenie już po 2 tygodniach poszukiwać i korespondencji choćby z przytaczanymi już uwagami w kwestii "ebutik" ... żenua.com powinni się nazywać :-)

 

Takich jak piszesz jest niestety większość i nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić, dokąd trafiają się jelenie, które płacą chore kwoty za takie rzeczy. Dwóch na 30 jak na razie mi się trafiło, którzy mają jakiś zdrowy rozsądek i podejście, jeden polecony przez Was "esdarek" rozmowa z nim to przyjemność i czekam, może coś wystawi, ma zasoby duże, sam chwilowo nie wie nawet co ma, a czas mu zajmuje remont i jakieś osobiste inne zajęcia, które zmusiły go do lekkiego oddalenia się od gramofonów i tego tematu. Drugi przypadkowy, sprzedający Denona DP-47F przywiezionego dla kogoś, przy okazji handlu samochodem trafił na fajny egzemplarz, kupił i ktoś zrezygnował i wierzę w tą historię, bo rozmowa telefoniczna wiele wyjawia zakamarków szczególnie, jak się ma do czynienia z zawodowcem "składaczek trumien" w tej branży vintage :-) (wiadomo o co chodzi)

 

Nie chcę tego, bo sam mi się przyznał, że było już dwóch chętnych osobiście, jeden dość wnikliwie z jakimiś pomiarami coś robił, sprawdzał jakąś płytą testową i stwierdził jakiś problem, który jak się pogłębi będzie kiepsko, choć kwota 1600zł nie powala, to jednak wolał bym za pół roku nie wyrzucać na złom i to jest uczciwe. Mógł nie wspominać, pojechał bym mam nie daleko i kupił, ale jednak ma gość jaja i to jest bezcenne. Tak więc taki wątek jest świetnym wyjściem jak się szuka, bo ten istniejący z linkami tylko, znalezione w sieci nie daje takiego rozeznania dal kogoś, kto będzie poszukiwał, a na pewno będą kolejni szukający. Ja tam nie mam niczego do ukrycia jak coś czuję, to mówię, dla czego miałbym nie napisać, że go oddałem, bo mi nie pasuje? To trochę śmieszne by było, no ale każdy ma faktycznie trochę inne podejście i myślenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schrek pierwsze słyszę , magnes + żyłka . Ja tam samą żyłkę widzę . Jakoś mi te ramię wydaje się proste jak budowa cepa . Tak mnie ono zaintrygowało , że chętnie bym mu się przyjrzał. z bliska . Bo , albo ci fachowcy tacy słabi , albo tam grubsze jaja. Jak właściciel zechce wysłać to na priv.

 

Czy kable , ramię -> cinche były cieniutkie , czy twarde lub grube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.