Skocz do zawartości
IGNORED

Focal Aria 906 vs 926


Spychi

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z Was mial okazje bezpośrednio porównywać te 2 modele? Mam w tej chwili 906 i jestem bardzo zadowolony. Na horyzoncie pojawiła sie okazja odkupienia 926 z drugiej reki w dobrej cenie i zastanawiam sie na ile bedzie do krok do przodu jesli chodzi o jakość dźwięku. Nie mam możliwości bezsporedniego odsłuchu przed zakupem.

 

Pokój ok 18m2, nie wiem czy 926 nie bedą za duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomieszczeniu 18m2 pozostań przy 906, jeśli wystarcza Ci basu, dociążenia, nie zmieniaj.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was mial okazje bezpośrednio porównywać te 2 modele? Mam w tej chwili 906 i jestem bardzo zadowolony. Na horyzoncie pojawiła sie okazja odkupienia 926 z drugiej reki w dobrej cenie i zastanawiam sie na ile bedzie do krok do przodu jesli chodzi o jakość dźwięku. Nie mam możliwości bezsporedniego odsłuchu przed zakupem.

 

Pokój ok 18m2, nie wiem czy 926 nie bedą za duże.

 

Przyjaciel ma Arie 926 ale to wymagająca kolumna - wymaga silnego wzmacniacza, ciężej ją wysterować

Trochę się naszukał odpowiedniej jednostki aby to zagrało wiec nie wiem czy będziesz zadowolony

Okablowanie i rezystory poszły tez od razu w podmiankę

 

Jeśli to okazja to można się zastanowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyjaciel ma Arie 926 ale to wymagająca kolumna - wymaga silnego wzmacniacza, ciężej ją wysterować

Trochę się naszukał odpowiedniej jednostki aby to zagrało wiec nie wiem czy będziesz zadowolony

Okablowanie i rezystory poszły tez od razu w podmiankę

 

Jeśli to okazja to można się zastanowić.

 

I co ostatecznie napędza Arie u kolegi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy k2 slabo napedzal moje 926. Nie sadze aby caspian dal sobie rade. Tzn grac bedzie ale tylka nie urwie, zwlaszcza w basie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy k2 slabo napedzal moje 926. Nie sadze aby caspian dal sobie rade. Tzn grac bedzie ale tylka nie urwie, zwlaszcza w basie

 

Zmieniles piec czy kolumny?

 

Na co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie zmiany sa co roku tak co by sie nie nudzilo. Kandy k2 zmienilem na vincenta 236mk i tak to pogralo ok roku i bylo dobrze ale mialem wrazenie ze vincent tez w 100% nie wyciaga z arii wszystkiego. Potem arie zmienilem na AP tempo VI i jest fajnie poki co. W ariach nie moglem uzyskac glebokiego basu - nie wiem czy to byla kwestia pieca czy kolumn.

 

Aha jeszcze pod AP kumpel popdpinal Caspiana u mnie to gralo to znacznie slabiej niz Vincent jak na nasze uszy. Kolega szybko caspiana sprzedal bo na jego Ikonach 6mk2 Caspian tez gral slabiej niz w polaczeniu z jego poprzednim sprzetem (Kandy k2). Caspian byl w wersji pierwszej (nie pamietam dokladnie oznaczen).

 

Pokoj mam 24m z aneksem i basu z arii bylo duzo. Duzo ale nie bylo basu glebokiego. Do 18m bez przesluchania to moze byc ciezko. Jakbym byl na Twoim miejscu to bym nie robil tej zmiany z 906. Jak dzwiek Ci pasuje a basu tylko brakuje to sprobuj z subem. Chyba najtansze combo w tej sytuacji jak i mozesz regulowac sobie ilosc basu. Swojego czasu suba do Ikonow 6mk2 sobie dokupilem i byl to bardzo dobry dzwiek dla mnie na tamten czas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam nadzieję, że komuś ten tekst pomoże.Posiadam model Aria 906 i 926 w 2 zestawach, podobnie zasilane.

906 napędzana końcówka mocy LC Audio Zapsolute 78 MkIV (2x78W) w pomieszczeniu 20m2. Arie 926 zasilane koncowką Cambridge Audio Azur 851W (2x200W) w pomieszczeniu ponad 35m2. Oba modele to podobna szkoła brzmienia. Pierwotnie 906 miał posłuzyć jako tylne głośniki do kina domowego, ale z ciekawości odkurzyłem i podłączyłem swój 15 letni wzmacniacz LC Audio i ... stworzyłem drugi zestaw. Te małe głosniki to cudo inżynierii dźwiekowej. Brzmią nieco inaczej od 926, mają magiczną, wciągającą średnicę i są mniej wrażliwe na ustwienie. Potrafią cudownie czystym mocnym dźwiękiem wypełnić 20 metrowe pomieszczenie, myślę, że w pomieszczeniu do 25-30 m2 można smiało ich używać, należy je tylko dobrze zasilać i okablować. Ale wracając do pytania myślę, że  zdecydowanie warto zainwestować w model 906 dając im mocny przejrzysty wzmacniacz (np.: Baltlab, Creek, Atoll  lub inne) i kable głośnikowe,które podkreślają charakter i otwarty  dźwiek 906-tki ( u mnie po wielu próbach  pozostały muzykalne DNM i Athom -"cieplejsze"). Wymiana na 926 niesie ze soba konieczność zakupu lepszego i znacznie kosztowniejszego wzmacniacza. Używając 926 w pomieszczeniu 20m2 będziesz szukał sposobu jak skontrlolować  lub "zgubić bas". Wtedy  polecam zatkanie dolnego kanału bass refleks (lub obu) i ustawienie kolumn na kolcach lub płytach granitowych i kable DNM.  Muszę przyznać, że pomimo osłabienia najnizszych rejestrów (tych generowanych elektronicznie ),  ze względu na wyjatkową spójność dźwieku, otwartość i magię średnicy to nieco większą przyjemność sprawia mi słuchanie muzyki na 906.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.