Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe CD za 3-5 k czy DAC i transport ?


Hrehor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. O CD i DAC napisano tu wiele.

A jak wypadła konfrontacja?!?

Obecnie stoję przed trudnym wyborem. Padło mi CD i muszę jakoś załatwić tą dziurę. I o ile temat CD mam jako tako rozpoznane to DAC są dla mnie nadal wielką tajemnicą.

Za wspomnianą kwotę można kupić kilka Nazwijmy to znośnie odtwarzacz. Na przykład Roksan K3 Rega apollo-r Pioneer pd-50 A może uda się nawet Naim 5si. Mogłaby być to również coś używanego ale o zadbany egzemplarz nie będący dziadziusiem trudno a szukam już miesiąc.

Zastanawiam się jak wymienione przeze mnie propozycję w zakładanym budżecie będą miały się dźwiękowo do jakiegoś DAC do którego podepnę jako źródło na przykład starego Marantz CD 63 albo 6000. Czy ma to w ogóle sens czy dźwięk będzie lepszy w ogólnym znaczenie tego słowa i czy w ogóle warto się bawić w takie zestawienie. Od razu nadmienię że pliki są dla mnie nowością i jeszcze nie przekonałem się o ich wyższości na CD. Co nie zmienia faktu że mam ogromną ochotę tego spróbować. Jeżeli ktoś z Was borykał się z podobnymi dylematami Będę wdzięczny za odpowiedź i doświadczenia jakie zebraliście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy.

 

Ja kupiłem Dac Pathos,całkiem ciekawy dźwięk do tego szukałem transportu aż trafiłem na Denon dcdc1290 i bardzo chwalę sobie takie zestawienie,taki oppo 103d grał bardziej cyfrowo,po nowoczesnemu by powiedział.

Wzmak i kolumny też ważne są,nie zapominajmy o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli masz dużo płyt, poszukałbym możliwie najlepszy odtwarzacz CD, który jednak ma wejścia cyfrowe, które pozwolą Ci na wprowadzenie zewnętrznego materiału audio. Podaj proszę pełną konfigurację Twojego systemu, gatunki najczęściej odsłuchiwanej muzyki, Twoje preferencje brzmieniowo. To pozwoli nam na zaproponowanie konkretnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za odpowiedź

 

Emotiva-ERC-3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+dodatkowo

Xiangsheng DAC-05A

I masz wszystko a nawet wiecej powyzej oczekiwan mieszczc sie do tego w budzecie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szkoda czasu na szukanie dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe pytanie. Sam jestem ciekaw, jak może zagrać jakiś nowoczesny dac z takim sobie napędem. Być może dla hecy zbadam mojego Mojo z wyjściem coax z taniego blu ray Sony. Masz wtedy system za 3k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe pytanie. Sam jestem ciekaw, jak może zagrać jakiś nowoczesny dac z takim sobie napędem. Być może dla hecy zbadam mojego Mojo z wyjściem coax z taniego blu ray Sony. Masz wtedy system za 3k.

 

Zbadaj, zbadaj i prosze o info:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę pełną konfigurację Twojego systemu, gatunki najczęściej odsłuchiwanej muzyki, Twoje preferencje brzmieniowo. To pozwoli nam na zaproponowanie konkretnych rozwiązań.

 

MInas Anor S16Hz + Cayin A55

Preferuję wszelakie gatunki muzyki, może poza ostrym rockowym graniem.

 

Emotiva-ERC-3

 

Masz to urządzenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XiangSheng I Digione za resztę kasy imprezowac możesz. Sprawdzone połączenie z Minasami i Cayinem

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcz o rabat na takiego. A przynajmniej idź do salonu go posłuchać, bo naprawdę warto. Kilka osób na forum już go ma i złoił inne CD za 10k.

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3scd-m3-scd-odtwarzacz-cd-z-przetwornikiem-cyfrowo-analogowym-dac

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcz o rabat na takiego. A przynajmniej idź do salonu go posłuchać, bo naprawdę warto. Kilka osób na forum już go ma i złoił inne CD za 10k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo ciekawa opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcz o rabat na takiego. A przynajmniej idź do salonu go posłuchać, bo naprawdę warto. Kilka osób na forum już go ma i złoił inne CD za 10k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Też się na niego zaczaiłem, ale poluję już od jakiegoś czasu i nie ma ani jednej używki.

Nie wiem za ile można wynegocjować w Polsce w sklepie nowy. Ale najniższą cenę jaką widzę to 5.990 zł. W Niemczech można zamówić za 1.090 eur. Raczej w Polsce żaden sklep nie zejdzie do 4,5 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście chyba dystrybutorem tej marki. To raczej walka jest niepotrzebna. Możecie zaproponować cenę, której nikt inny nie przebije :)

Teoretycznie tak ;)

Chyba się skuszę i jutro tam zadzwonię.

Pytanie... czy ta maszyna rzeczywiście jest taka fantastyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma znajomego w UK to może spróbować kupić tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak wierzyć w te wszystkie reklamy i opisy, że każdy nowy model jest lepszy od poprzedniego, to biorąc pod uwagę upływ czasu i ilość sprzętu, fortepian z odtwarzacza CD powinien zabrzmieć znacznie lepiej niż na żywo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście chyba dystrybutorem tej marki. To raczej walka jest niepotrzebna. Możecie zaproponować cenę, której nikt inny nie przebije :)

 

Możemy, wystarczy założyć sklep z salą odsłuchową i zatowarować się jak każdy diler Musical Fidelity w kilka urządzeń :)

 

Tymczasem zapraszam do listy dilerów :)

http://musicalfidelity.rafko.pl/index.php?m=gdzie-kupic

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić DAC'a i transport. Dac to np Audio-gd NFB-1. Za transport od biedy może robić laptop. Oczywiście lepiej zastosować PC typu Intel NUC lub "malina". Obsługę odpalić na testowym ROON'ie. Trochę wersja testowa ROON'a męczy, ale obsługa i jakość dźwięku świetna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupic dobry CD, w którym jest porządny transport i dobry przetwornik. Dodatkowo, eliminuje się kabel cyfrowy, który, dobrej klasy też swoje kosztuje.

 

Padło kilka propozycji, jak Musical Fidelity M3scd, Teac CD-2000 lub -3000 w dobrym stanie, coś się jeszcze znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwie drogi...

DAC + transport jako Pioneer PD 50 lub Denon 720, doskonale ocenione jako transport... Swoją drogą ciekawe, patrząc przez pryzmat ceny...

 

Z drugiej strony...

Nie łatwo znaleźć zadbane CD, na dodatek z ciągle produkowanymi częściami w kwocie do 3k. Przyznaję również, że nie zdecyduje się na zakup CD za 3k, które ma kilkanaście lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak

jeśli-- Pioneer PD 50 to masz dobra skrzynkę z 32bit przetwarzaniem + możliwość podpięcia jeszcze dwóch urządzeń

jeśli -- transport + DAC to Denon 720 + Arcam irDAC-II który ma jeszcze więcej gniazd i podepniesz już kompa przez usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli-- Pioneer PD 50 to masz dobra skrzynkę z 32bit przetwarzaniem

 

Uważasz ze PD 50 to tak dobra skrzynka, że nie ma potrzeby już nic pod nią podłączać, mam na myśli dodatkowy DAC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam , że fajnie z niedrogich brzmiał Music Hall cd35.2. Dość równo, mało ofensywnie, lekko ocieplone brzmienie. Jednak słuchał go kilka lat temu i dokładnie już nie pamiętam. Do tego ładnie wykonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ze PD 50 to tak dobra skrzynka, że nie ma potrzeby już nic pod nią podłączać, mam na myśli dodatkowy DAC ?

nie ma potrzeby dodatkowego DACa. wszystkie budżetowe pracują na 24bity rozdzielczosci

50-ka ma podwójny DAC 192 kHz/32 bity, jedna kość ma dwa kanały ale zostały zmostkowane by poprawić stosunek sygnał-szum.

Ja mam starego Technics`a i działa jako transport a DAC NAD 1050 daje mi wyrównany spokojny przekaz potrzebny do moich kolumn,( Technics troche oszukiwał) możne kiedyś zmienię DACa czy transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora wątku: Mam do sprzedania TEAC-CD2000, w świetnym stanie technicznym, z niewielką rysą na pokrywie. O ile dobrze pamiętam, jest jeszcze na gwarancji.

 

Dodatkowo, ma on wejście USB B, aczkolwiek nie obsługuje sygnałów powyżej 96kHz. Tak, czy owak, działa całkiem zacnie.

 

Napisz proszę na priva, gdybyś był zainteresowany.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zbadaj, zbadaj i prosze o info:)

 

CD naim jednak lepiej zagrał. W blu ray plus mojo było bardziej matowo, mniej dźwięcznie, co dziwi bo mojo takie nie jest ;) odwróciły się role bo na codzień mojo brzmi lepiej od cd mojego, ale kiedy źródłem są pliki z auralica. Taka jest moja przygoda. Oczywiście fajny cd jako źródło może dać inne efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupic dobry CD, w którym jest porządny transport i dobry przetwornik. Dodatkowo, eliminuje się kabel cyfrowy, który, dobrej klasy też swoje kosztuje.

 

Ale sobie kekłem xD

 

Porządny transport w CD, a cóż to takiego? To są czytniki płyt tłuczone gdzieś w chinach za grosze. Ktoś myśli, że jakaś "audiofilska" marka ma własną fabrykę bardziej laserowych laserów czy co? :)

 

No i kabel, który swoje kosztuje też się eliminuje, owszem, dane z czytnika są teleportowane do DACa za pomocą splątania kwantowego :)

 

 

a może to cienka jak sik pająka ścieżka w układzie scalonym, kto wie, kto wie

 

 

Witam. O CD i DAC napisano tu wiele.

A jak wypadła konfrontacja?!?

 

Nie ma czegoś takiego jak konfrontacja DAC vs CD - bo to jest to samo urządzenie.

 

CD różni się od DACa tym, że ma wbudowany czytnik płyt i najczęściej nie posiada żadnych innych wejść.

DAC za to nie posiada wbudowanego czytnika płyt, ale posiada dużo rożnych wejść cyfrowych, żeby można było podłączyć różne czytniki (/transporty).

 

Obecnie stoję przed trudnym wyborem. Padło mi CD i muszę jakoś załatwić tą dziurę. I o ile temat CD mam jako tako rozpoznane to DAC są dla mnie nadal wielką tajemnicą.

 

Nie ma sensu w obecnych czasach inwestować w CD. Nie znam nikogo kto spróbował streamingu/plików i wrócił do płyt. Jeden zawzięty kolekcjoner płyty kupuje dalej, tyle że ripuje, odkłada na półkę i odtwarza ze swojego NASa.

 

Kupujesz DACa, a do niego pasujące ci transporty - czytnik płyt, streamer, PCet itd.

 

I teraz domyślam się reakcji: eeeeee, to ja wole CD, kupuje pudełko i mam z głowy, a tak to jeszcze dodatkową kasę muszę wydawać na transport, to dwukrotnie podraża imprezę.

Spokojnie, nic takiego nie ma miejsca. Jeśli masz komputer, to już masz jeden transport gratis. W roli czytnika płyt możesz użyć starego odtwarzacza CD (a zwykle mają wyjście cyfrowe) - spokojnie za 400 zł do kupienia. Prosty streemer z najpopularniejszymi serwisami to kosz 150 zł.

 

No ewentualnie jak tu parę osób celnie zauważyło, można kupić odtwarzacz CD z wejściami cyfrowymi - czyli tak naprawę jest to DAC z wbudowanym czytnikiem - np. audiolaba 8300CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko integra cd w tym bidzecie. Najtanszy nowy sensowny transport kosztuje powyzej 10 tys.

 

CRESCENDO CD od Audio Analogue,

Cayin,

Rega

 

Takie odtwarzacze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.