Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki fornir modyfikowany


cypher

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Panowie czy moglibyście polecić jakiś gruby fornir modyfikowany lub inny który był był "łatwy" do położenia na dużej płaskiej powierzchni (odgrody) ?

Nigdy tego nie robiłem i dobrze by ło aby fornir był na fizelinie albo jakimś innym nośniku..

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze myślałem, że uda mi się nie oklejać kolumn hdf-em. Kolumny są klejone z 2 warstw MDF-u i chciałbym uniknąć widoczności połączeń ..

JAkiś inny patent istnieje na ten problem ?

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze myślałem, że uda mi się nie oklejać kolumn hdf-em. Kolumny są klejone z 2 warstw MDF-u i chciałbym uniknąć widoczności połączeń ..

JAkiś inny patent istnieje na ten problem ?

 

Artur

 

HDFem masz na mysli taki jak używa się do pleców szafek? Jeżeli tak to łączenie pod kątem 45 stopni. HDFu nie polecam jest dosyć miękki każde najdelikatniejsze udeżenie grozi ułamaniem naroża. Dodatkowo nie zabezpieczysz łączenia przed chłonięciem wilgoci i po kilku miesiącach rozejdzie się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki. Nic sie nie rozejdzie.

 

Tak, pod warunkiem że żona nie podejdzie wilgotną ścierką lub mopem.

 

@cypher, oglądałem w piatek liście forniru w Forpłycie w Warszawie. Mają duży wybór około 25~30 wzorów. Liście sklejone są na fizelinie o różnych długościach i szerokościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod warunkiem że żona nie podejdzie wilgotną ścierką lub mopem.

Obudowa oklejona HDF, jest nastepnie oklejona fornirem, a fornir zabezpieczony lakierem lub olejem. Musialbys stawiac taka kolumne w wodzie, zeby plyta hdf sie rozeszla. W normalnym uzytkowaniu nie ma takiej mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej firmie kupowałem zebrano na Hurricane ...szybko sprawnie i spory wybór.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam Tineo ( Jabłoń indyjska ) i raczej go nie użyję ...12 liści 300 x 25 ( 9m2 ) ale to naturalny.

Mogę oddać za 500 zł

 

post-31461-0-73908400-1516621954_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod warunkiem że żona nie podejdzie wilgotną ścierką lub mopem.

 

Jeśli ktoś nie kuma pewnych rzeczy technicznych, a baby takie są, to mamy problem w babie a nie w konstrukcji kolumny.

Raz miałem taką sytuację: podczas ustawiania i podłączania kolumn u klienta, jego żona pytała o parę rzeczy, takich jak np. czym czyścić kolumny, same głośniki itd. Wszystko było spoko do momentu gdy zapytała czy może postawić kwiatka na kolumnie... moja mina powiedziała jej wszystko, wyszła z pokoju i już więcej pytań nie miała.

Można się starać podczas tworzenia kolumn, ale istnieją ludzie którzy potrafią zniszczyć nasze dzieło w bardzo krótkim czasie.

 

Przy normalnym użytkowaniu (no i po poprawnym złożeniu kolumny oczywiście) nic się nie stanie przez wiele lat. Kolumna musiała by stać na czymś mokrym aby wilgoć tak zaciągnęło aby ona napuchła.

Klawiszowanie to co innego, trzeba mieć naprawdę dobry patent i cierpliwość aby tego uniknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleic HDF jesli jest taka mozliwosc. Jesli nie, to zaszpachlowac. Moze byc szpachla samochodowa. Tylko pamietaj, ze robi sie niewielki rowek, najlepiej frezem V lub dlutem.

 

Dawno, dawno temu robilem monitory, ktore pozniej mialy byc lakierowane. Poszedlem na skroty i nie oklejalem HDF scianek, ktore byly laczone do czola. Jedna obudowe wyszlifowalem, zrobilem rowki i zaszpachlowalem. Druga obudowa zostala wyszlifowana i dlugo stala nie ruszana. Pojawilo sie klawiszowanie i ponownie zeszlifowalem. Pomyslalem, ze zrobie test i polakieruje tak jak jest. Teraz mozesz zobaczyc efekt. Niedlugo po lakierowaniu znowu wylazlo klawiszowanie, a pierwsza obudowa, szpachlowana wyglada calkiem niezle do dzis...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jesli zrobisz w ten sam sposob, czyli zrobisz rowek i zaszpachlujesz, to jest bardzo male podobienstwo, ze wyjdzie klawiszowanie pod fornirem. Oczywiscie moze byc wyjatek, zalezy od materialu jaki uzyjesz, jego wilgotnosci, suszenia etc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ..

Kolumny to odgrody i nie mam możliwości przyklejania HDF-u na front ze względu na to że mam już pofrezowane przednie ścianki pod kosze.

Pozostaje do ogarnięcie rama do okoła więc chyba najłatwiej będzie zrobić frezy zagruntować i zaszpachlować. Kolumny w takim stanie stoją w doku ze 2 lata więc raczej są stabilne ;-)

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14895-0-46277700-1516646300_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wcześniej ktoś napisał że hdf trzeba ciąć na 45 stopni i dopiero kleić. Jeśli na górę i boki przykleję hdf to po naklejeniu fornitu na fornt jak zacznie hdf klawiszować to dostane piękne obwolutki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrobisz w ten sam sposob, czyli zrobisz rowek i zaszpachlujesz, to jest bardzo male podobienstwo, ze wyjdzie klawiszowanie pod fornirem.

 

Ja tylko dodam, że klawiszowanie i tak wyjdzie, tylko że po szpachlowaniu rowka nie będzie widać tak mocno tego uskoku, widać to na załączonych zdjęciach.

 

Klawiszowanie wyjdzie również po oklejeniu HDF-em.

 

Tylko cięcie płyty na 45* załatwia sprawę.

Można też kombinować zalewając kanty obudów rozcieńczonym caponem co by mocno wpiło i zabezpieczyło płytę przed wchłanianiem wilgoci.

 

Czy hdf 3mm będzie ok czy za cienki ?

 

A są cieńsze?

W oklejaniu HDF-em chodzi o to aby klawiszowanie było jak najmniej widoczne, a czym cieńsza płyta tym mniej widać.

3mm jest OK, jest na tyle gruba że niweluje klawiszowanie MDF-u, oraz na tyle cienka że nie widać tego klawiszowania tak bardzo w razie gdyby powstało.

 

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest oklejenie HDF-em, zaszpachlowany rowek oraz pomalowanie caponem.

 

W żywicę mało kto się bawi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dodanie kołków np 8mm lub lamelek nie rozwiąże problemu?

 

Wykonałem parę budek pod swoje głośnikowe wydumki i chyba od drugiej pary kleiłem obudowy z płyt przyciętych na 45* plus lamele i zero problemów. Nawet w amatorskich warunkach można to zrobić i wychodzi dobrze! A płyty docięte na skos spokojnie można zamówić!

Fornir też starałem się tak docinać, zabawa jak cholera, ale miałem czas i potraktowałem to też jako naukę, wychodziło mocno zadowalająco!

A pod lakierowanie, to praktycznie najszybsza metoda pozbycia się problemów z klawiszowaniem.

Przed oklejeniem fornirem zawsze gruntuję obudowy albo rozrzedzonym Caponem, albo lakierem podkładowym pewnej firmy i problem z wchłanianiem wilgoci jest mocno ograniczony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.