Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner + kolumny


Qba.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio pod choinką znalazłem gramofon ;) Od dawien dawna chodził mi po głowie sprzęt stereo z gramofonem. Niestety, jestem jeszcze w temacie zielony. Chciałbym kupić jakiś amplituner (ewentualnie wzmacniacza i osobno tuner) + kolumny podstawkowe. Budżet to ~1600 zł. Możecie coś polecić na start? Coś co fajnie będzie grało Rock, rege, chillout, czasem elektronikę? Wiem, że szaleństwa nie ma w tym budżecie, ale od czegoś muszę zacząć, a nie chce kupić źle spasowanego zestawu. Mowa oczywiście o używanych podzespołach. Myślałem nad czymś vintage, a jak się uda to nowych kolumnach. Myślałem, na początku o Pioneer SA-508 ewentualnie TX-608 + z czasem tuner + CD. Czy korzysta ktoś z takiego sprzętu? Mam dylemat między vintage, a czymś bardziej współczesnym (na plus przemawia zestaw z pilotem) Jeżeli macie inne propozycję będę wdzięczny.

 

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

A może jednak zainteresuje Cię fabrycznie nowym sprzętem z pełną gwarancją, który także zapewni Ci bardzo dobrą jakość dźwięku, a zakup nie będzie związany z ryzykiem.

Spójrz proszę na amplituner Pioneer SX-20 (https://www.q21.pl/pioneer-sx-20.html, który połączyłbym z bardzo dobrymi kolumnami Monitor Audio MR2 (https://www.q21.pl/monitor-audio-mr2.html). To rozwiązanie, które zapewni Ci bardzo uniwersalny system, dźwięk dynamiczny, spójny, z dużą swobodą.

 

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań jestem oczywiście do dyspozycji. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje i odpowiedź. Z tego co czytałem to w SX-20 słabo jest z basem, chociaż pewnie zależy to również od głośników, może jakby dobrać jakieś cieplejsze głośniki.....A jak to jest z amplitunerami starszej produkcji? Czy to prawda, że te kiedyś produkowane są lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny oferują cieplejsze brzmienie i komplet z Pioneerem jest w budżecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co do używanych to lepiej, żebyś szukał lokalnie, bo trzeba nie tylko posłuchać,

ale najważniejsze obejrzeć; trafiają się różne usterki, naprawy i podmianki głośników ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A co myślicie o Yamaha RX-797 Stereo? Jest do kupienia w mojej okolicy, stan podobno bardzo dobry.

 

ten sam model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Korzysta ktoś z tego amplitunera i jest w stanie się podzielić wrażeniami jak on gra? Jakie ewentualnie głośniki do niego dobrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Skupił bym się na dwóch modelach PMA-720 Denona i C316 NAD'a. Jeśli chodzi o bas to zdecydowanie Denon, ja o jakość brzmienia to NAD.

 

Do tego podstawki ale trzeba by było zwiększyć trochę budżet. Można pomyśleć nad Wilson Raptor 3, Indiana Line Tesi 260, Dali Zensor 1

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, za ile masz ten amplituner, ale masz obok trasy na narty ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

reggae też zagrają - kwestia budżetu, niestety,

albo z nowych np. Pylon Pearl Monitor, JBL Arena 130 - wszystkie raczej ciepłe.

Pioneer SX-20 to też niezły wybór o ile nie wybierzesz problematycznych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-797 Stereo mogę mieć za 600zł. No i udało mi się zwiększyć budżet do 2000 PLN, więc może uda się jakieś podłogowe znaleźć. Z tego co udało mi się wyszukać to podobno całkiem nieźle gra ten amplituner :) Jeżeli chodzi o dźwięk to zależy mi na czymś grającym ciepło i przestrzennie, a jakby jeszcze było szczegółowo to odlot, ale zdaje sobie sprawę, że w 2 tyś zł ciężko będzie coś znaleźć :) Teraz trochę mam znowu dylemat między modelami które poleciliście,a tą Yamahą RX-797 :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.