Skocz do zawartości
IGNORED

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition + HyperX Cloud


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni próbuję ogarnąć, coś na czym będę mógł słuchać głośniej muzyki niż na wbudowanej karcie dźwiękowej Realtek® ALC887 - niby ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, ale ni jak się to nie sprawdza. Czy z Audiotrakiem przy takich słuchawkach nie stracę na jakości (podobno są oparte na konstrukcji "legendarnych budżetowych" :D słuchawek takstar pro)? W przeciwieństwie do innych wzmacniaczy podoba mi się wygodna opcja podpięcia od razu słuchawek mikrofonu* do tej kostki, oraz w przeciwieństwie do wewnętrznych kart dźwiękowych - możliwość wykorzystania z laptopem. Znalazłem też dragonfly w którym najbardziej zainteresowała mnie opcja wykorzystania tego urządzonka w połączeniu z telefonem, ale czy podnosi to głośność także w przypadku telefonu (o ile w ogóle), czy wpływa tylko na jakość dźwięku? Chyba, że nie udało mi się dokopać do jakiegoś lepszego sprzętu powiedzmy do 600 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy Cube jak najbardziej sprawdzi się z wyjściem z laptopa. Jest niewielki, zajmuje mało miejsca na biurku, zasilany przez USB z laptopa.

Gra bardzo przyzwoicie, potrafi zagrać z 300 ohm słuchawkami. Próbowałem z Creative Aurvana Live, AKG K514, bardzo fajnie gra z dokanałówkami Xiaomi, Sennhaiser czy Shure SE215.

Można wymienić wewnętrzny układ scalony (ten fabryczny dość kiepski) np. na MUSES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a to już zupełnie inne granie.

I tak jak pisze edi7777 rozglądnij się za lepszymi słuchawkami bo to ostatni element toru i od niego wiele zależy.

Dragonfly nie słuchałem ale myślę, że w porównaniu do Cube to taki gadżet-zabawka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wymianę fabrycznego wzmacniacza operacyjnego na Muses 8820, poprawia się wiele aspektów aspektów brzmienia. Koszt ok 30-40 zł. Można też wrzucić Muses 01 lub 02, ale to już sumka dodatkowych 120-140 zł.

Mam akurat Prodigy Cube Black Edition (po modyfikacji do Muses 8820) oraz Audioquest Dragonfly, wersja 1.2. I nie jest to akurat żadna zabawka, mimo wyglądu pendrivea.

Ważka gra lepiej od Cube, wyższa kultura brzmienia, melodyjność, gra cieplej. Ostatnio korci mnie spróbować najbardziej zaawansowanej wersji Red.

Do telefonu to najlepiej Dragonfly Black, ma niższy pobór prądu ale i najniższe napięcie na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wymianę fabrycznego wzmacniacza operacyjnego na Muses 8820, poprawia się wiele aspektów aspektów brzmienia. Koszt ok 30-40 zł. Można też wrzucić Muses 01 lub 02, ale to już sumka dodatkowych 120-140 zł.

Mam akurat Prodigy Cube Black Edition (po modyfikacji do Muses 8820) oraz Audioquest Dragonfly, wersja 1.2. I nie jest to akurat żadna zabawka, mimo wyglądu pendrivea.

Ważka gra lepiej od Cube, wyższa kultura brzmienia, melodyjność, gra cieplej. Ostatnio korci mnie spróbować najbardziej zaawansowanej wersji Red.

Do telefonu to najlepiej Dragonfly Black, ma niższy pobór prądu ale i najniższe napięcie na wyjściu.

Zainteresowałeś mnie tym Dragonfly. Przy najbliższej okazji muszę go wypróbować.

W końcu byle kto tego nie wyprodukował.

Tutaj recenzje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube Black z fabrycznym układem to nic wyjątkowego, ale bardzo porządne ulepszenie dla właśnie np. laptopa.

DragonFly Black z pudełka jest ogólnie lepszy.

 

Jednak w Cube możliwość wymiany wzmacniacza sporo zmienia - i już np. w połączeniu z Bursonem V5i Cube nie ustępuje DFB w kwestii ogólno pojętej jakości - choć oczywiście jest różnica w sygnaturze dźwięku - Cube gra ogólnie jaśniej.

 

No i jak zwykle wszystko się sprowadza do słuchawek - DFB dobrze łączy się chociażby z AKG M220PRO, które są dość jasne, z kolei do Creative Aurvana Live! po rekablingu i z wytłumionymi muszlami znacznie przyjemniej komponowało się właśnie połączenie Cube + Burson, które równoważyło ciepłość słuchawek.

 

Jeśli będziesz chciał używać też z telefonem, to DFB, jeśli w przyszłości przyda się wyjście RCA, to wtedy Cube :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, fabryczny Cube to standardowy, całkiem dobry, ale w swoim przedziale wciąż przeciętny DAC i wzmacniacz słuchawkowy, i tuning lepszym opampem dopiero pokazuje, że stać go na więcej. Ale to też mały mikser dzięki wejściu mikrofonowemu. Mi ponadto służy jako konwerter usb/spdif pomiędzy kompem a DAC (Abrahamsen V6.0), bo ma wyjścia coaxial i optyczne, dzięki czemu unikam ograniczenia wejścia USB w DAC.

Moim zdaniem przewaga Cube nad konkurencja w tym przedziale cenowym leży głownie w jego większej funkcjonalności i podatności na na lekkie tuningowanie dzwięku.

Jeszcze niedawno miałem podobny DAC i wzmacniacz słuchawkowy Audinst HUD-mini, także tuningowany Muses 8820. Jeśli chodzi o różnice, to Audinst grał bardziej krystaliczą górą i ogólnie miał nieco mniejszą dynamikę i delikatniejsze, tak jakby subtelniejsze, bardziej wyrafinowane brzmienie. Cube jest bardziej dosadny, czuć było, że ma większy power i dynamikę, zarówno w sytuacji jak był podpięty do wzmacniacza i kolumn, oraz jako wzmacniacz słuchawkowy.

 

Dragonfly z powodzeniem można wpiąć w klasyczny pełnowymiarowy system audio, często tak właśnie gra u mnie w dwóch, różnych, moich systemach i gra wtedy spokojnie na poziomie DAC z przedzału 500-1000 zł, lepiej niż Cube. Kwestia wpięcia przejściówki Jack-RCA a dalej interkonektami do wzmacniacza. Koszt przejściówki 4-5 zł :). Testowałem tez go jako DAC w kilku innych systemach znajomych i też świetnie sobie radził w tych konfiguracjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube Black z fabrycznym układem to nic wyjątkowego, ale bardzo porządne ulepszenie dla właśnie np. laptopa.

DragonFly Black z pudełka jest ogólnie lepszy.

 

Jednak w Cube możliwość wymiany wzmacniacza sporo zmienia - i już np. w połączeniu z Bursonem V5i Cube nie ustępuje DFB w kwestii ogólno pojętej jakości - choć oczywiście jest różnica w sygnaturze dźwięku - Cube gra ogólnie jaśniej.

 

No i jak zwykle wszystko się sprowadza do słuchawek - DFB dobrze łączy się chociażby z AKG M220PRO, które są dość jasne, z kolei do Creative Aurvana Live! po rekablingu i z wytłumionymi muszlami znacznie przyjemniej komponowało się właśnie połączenie Cube + Burson, które równoważyło ciepłość słuchawek.

 

Jeśli będziesz chciał używać też z telefonem, to DFB, jeśli w przyszłości przyda się wyjście RCA, to wtedy Cube :)

Czy różnica (na korzyść Bursona) jest duża w porównaniu np. z MUSES8820 czy MUSES8920?

Cena Bursona to prawie 200zł co przy DAC'u za nieco ponad 300zł jest już warte zastanowienia.

Porównywałem MUSES8820 z MUSES8920 i ten pierwszy zagrał lepiej, choć nie były to znaczne różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonfly nie słuchałem ale myślę, że w porównaniu do Cube to taki gadżet-zabawka.

 

Znam oba rozwiązania. Przy Cube Dragonfly to hiend. Mocowo nic gorzej niż Cube. Cube za to wszechstronniejszy. Dragonfly ma tylko wyjście jack. U mnie ważka gra jako dac stacjonarny, który pogonił inne kilkakrotnie droższe sprzęty. Ale gra jako DAC przed wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica (na korzyść Bursona) jest duża w porównaniu np. z MUSES8820 czy MUSES8920?

Cena Bursona to prawie 200zł co przy DAC'u za nieco ponad 300zł jest już warte zastanowienia.

Porównywałem MUSES8820 z MUSES8920 i ten pierwszy zagrał lepiej, choć nie były to znaczne różnice.

 

Dla mnie tak, ponieważ jak na mój gust MUSES (miałem 8820) grał zbyt ciepło.

Burson pełniej brzmi w średnicy i ma mniej, za to bardziej kulturalnego, sprężystego basu.

 

Oczywiście cena zakupu nowej sztuki akurat do Cube'a jest na granicy rozsądku. Ja trafilem na używaną sztukę i po przesłuchaniu zdecydowałm się zostawić ten zestaw.

Gdyby ktoś miał możliwość przesłuchania, to polecam tą kostkę, niekoniecznie do Cube'a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem tego prodigy. Nie wymieniałem póki co wzmacniacza na muses. Mógłby grać troszeczkę głośniej jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.