Skocz do zawartości
IGNORED

konto testowe Qobuz jak założyć w Polsce


dfx5
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Bogusław_59825,

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2021 o 15:44, piotrek7 napisał:

A ja dla odmiany testuję Amazon Music HD. Ci przynajmniej nie robią łaski z dostępnością. Jakość dźwięku? NIe jest źle. Na tle Tidala na pewno nie jest gorzej.  Chyba jedyny serwis, który oferuje tyle tytułów. Na razie sprawdziłem wyrywkowo kilku ulubionych  wykonawców. Tylu płyt NIcka Cave jeszcze nigdzie nie widziałem. Led Zeppelin to samo. Tak więc jeśli ktoś ma dość Tidala a nie jest w stanie pokonać przeszkód związanych z rejestracją na Qobuz, warto pomyśleć o Amazonie 

No ja się zgodzić nie mogę. Amazon vs Tidal Master u mnie słyszalna różnica i to znaczna na korzyść Tidala. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni testuję usługę Qobuz Studio i w porównaniu do Tidal FI-FI jakość dźwięku jest dużo lepsza, w związku z czym chciałbym dołączyć do pakietu rodzinnego kogoś z Was. Obecna subskrypcja Qobuz Studio została kupiona na ebay i będzie trwała do stycznia 2022 roku. Jeżeli ktoś z Was miałby wolne miejsce w pakiecie rodzinnym Qobuz Studio jestem więcej niż zainteresowany. Jestem klientem długoterminowym. Obecnie subskrybuję Tidal rodzinny 3 rok z rzędu, tak więc nie ma obawy, że za chwilę zrezygnuję. Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka nie gra roli. Tor Aune S6 Pro, słuchawki Audioquest NightOwl. Dla mnie różnica jest wyraźna. Tidal trzeszczy...Mam wrażenie, że wyłączenie MQA trochę polepszyło odbiór, ale może to autosugestia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, infi888 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni testuję usługę Qobuz Studio i w porównaniu do Tidal FI-FI jakość dźwięku jest dużo lepsza, w związku z czym chciałbym dołączyć do pakietu rodzinnego kogoś z Was. Obecna subskrypcja Qobuz Studio została kupiona na ebay i będzie trwała do stycznia 2022 roku. Jeżeli ktoś z Was miałby wolne miejsce w pakiecie rodzinnym Qobuz Studio jestem więcej niż zainteresowany. Jestem klientem długoterminowym. Obecnie subskrybuję Tidal rodzinny 3 rok z rzędu, tak więc nie ma obawy, że za chwilę zrezygnuję. Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam:)

Obecnie dałem jeszcze szansę Amazon Music HD. Na razie jest dobrze:), a ja liczę na to, że nie będę musiał kombinować z omijaniem prawa...Tak więc przepraszam za zamieszanie, ale chwilowo wstrzymuję się z decyzją o dołączeniu do "rodziny Qobuz"...Najwyraźniej nie wyczerpałem wszystkich opcji, a testowałem ich sporo...RP4 z Volumio, Audirvany, Daphile, Roon, Amarra....Cały czas czegoś brakowało...Amazonie: zachwyć mnie:)...

Spokojnej nocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyłączyłeś MQA skoro ten dac nie obsługuje MQA?
Porównywanie, niezdekodowanego MQA z „czystym” Flac jest trochę bez sensu, niesądzisz?
Tidal nawet bez pełnego dekodowania MQA, nie trzeszczy, to pewne.
Masz zepsuteggo Daca, to też pewne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o programowe dekodowanie MQA, a z dac jest wszystko ok...Potrafi zaczarować i rozczarować, a ja chyba zawsze szukałem złotego środka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji desktopowej Tidal można wyłączyć MQA. Różnicę między Tidal i Qobuz są, dla mnie Tidal gra podrasowanym dźwiękiem, mniej naturalnie. Raz wolę Qobuz raz Tidal w zależności od repertuaru, który w danym momencie słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, soberowy napisał:

W aplikacji desktopowej Tidal można wyłączyć MQA. Różnicę między Tidal i Qobuz są, dla mnie Tidal gra podrasowanym dźwiękiem, mniej naturalnie. Raz wolę Qobuz raz Tidal w zależności od repertuaru, który w danym momencie słucham.

C

Zgadzam się, poza tym często tidalowe podrasowanie jest przesterowane, używam go tylko sporadycznie, wię Qobuz jest głównym źródłem stream'u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podrasowanie, to klucha czasami z podbiciem na gorze, na systemach gdzie ta klucha symuluje podkolorowanie basu to wydaje sie dobrze, ale to słaba rozdzielczości, słaba równowaga tonalna
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto interesował się tym co zrobił typ z meridian, wie że mqa to przekręt  # 1 w przemyśle muzycznym ostatniej dekady

Więc nie ma sensu kopać leżącego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tanielinie napisał:

Co tzn programowe dekodowanie MQA? Jaki program to robi? Gdzie jest ten program. Jak wyłączyłeś MQA?

Tak jak napisał Soberowy w aplikacji Tidal (desktop) jest możliwość wyłączenia dekodowania mqa. Ja ustawiłem jakość streamingu na HIFI oraz uaktywniłem opcję passthrough mqa, co chyba oznacza, że całość dekodowania odbywa się po stronie dekodera, a jak zauważyłeś wcześniej mój dekoder nie obsługuje mqa, więc jakość nagrania "wraca" do standardowych 16-bit, 44.1 KHz, a przynajmniej tak to zrozumiałem. Trzaski o których pisałem to "nieczystości" nagrania - jego ostrość i nie mają nic wspólnego z nieprawidłową pracą dac-a, a bardziej z systemem na którym ten dac gra. Z jakiegoś powodu Aune najlepiej odnajdywał się na Tidal w Volumio<<<Qobuz w aplikacji na desktop<<<Amazon Music HD. Temu ostatniemu serwisowi nie mam póki co nic do zarzucenia...Testowałem go wczoraj do 3 nad ranem, a dzisiaj po obudzeniu nie stracił swojej "magii", tak więc nic tylko się cieszyć, że istnieje dobre źródło muzyki za rozsądne pieniądze dostępne dla Polaków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, infi888 napisał:

Tak jak napisał Soberowy w aplikacji Tidal (desktop) jest możliwość wyłączenia dekodowania mqa. Ja ustawiłem jakość streamingu na HIFI oraz uaktywniłem opcję passthrough mqa, co chyba oznacza, że całość dekodowania odbywa się po stronie dekodera, a jak zauważyłeś wcześniej mój dekoder nie obsługuje mqa, więc jakość nagrania "wraca" do standardowych 16-bit, 44.1 KHz, a przynajmniej tak to zrozumiałem. Trzaski o których pisałem to "nieczystości" nagrania - jego ostrość i nie mają nic wspólnego z nieprawidłową pracą dac-a, a bardziej z systemem na którym ten dac gra. Z jakiegoś powodu Aune najlepiej odnajdywał się na Tidal w Volumio<<<Qobuz w aplikacji na desktop<<<Amazon Music HD. Temu ostatniemu serwisowi nie mam póki co nic do zarzucenia...Testowałem go wczoraj do 3 nad ranem, a dzisiaj po obudzeniu nie stracił swojej "magii", tak więc nic tylko się cieszyć, że istnieje dobre źródło muzyki za rozsądne pieniądze dostępne dla Polaków...

"Poljaki" wybrali jedynie słuszny serwis streaming'owy Spotify free 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

"Poljaki" wybrali jedynie słuszny serwis streaming'owy Spotify free 😂

end ... darmowy YouTube w jakości mp3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

end ... darmowy YouTube w jakości mp3

c'est la vie

czyli jesteśmy w suverenowej czarnej doopie, nawet amerykanie deklarują preferencje wyboru stream'u free tylko w 35%

Americans like listening to free online music

In the US consumers are more likely to stream free music online than via a paid service (35% vs. 33%). About three in ten US adults said they listen to music on CDs (29%), while internet radio and paid downloaded music (27% and 27% respectively) are also close contenders. More than a quarter of Americans also show a preference for music available on video streaming sites (26%).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie to specyficzna nacja, tam liczy się przede wszystkim wygoda w przeciwieństwie do Japonii, gdzie króluje tradycja, czyli płyty a nie streaming, ale podejrzewam ze dzięki takim serwisom m.in. jak Qobuz (Amazon Music HD / HRA Streaming - obu nie słuchałem) zmiana preferencji na streaming to tylko kwestia czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Amerykanie to specyficzna nacja, tam liczy się przede wszystkim wygoda w przeciwieństwie do Japonii, gdzie króluje tradycja, czyli płyty a nie streaming, ale podejrzewam ze dzięki takim serwisom m.in. jak Qobuz (Amazon Music HD / HRA Streaming - obu nie słuchałem) zmiana preferencji na streaming to tylko kwestia czasu. 

To dlatego większość cd jakie miałem, była z krzaczastymi napisami 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupowało się płyty z kraju kwitnącej wiśni, dziś, odkąd mam Qobuz kupuje znacznie mniej, bo jakość Qobuz jest na tyle dobra, że nie mam pilnej chęci nabycia płyty CD (nośnik fizyczny).

A czemu piszesz w czasie przeszłym?

15 minut temu, Zbi_Rek napisał:

cd jakie miałem, była z krzaczastymi napisam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę trochę nie na temat, ale jako że wspomniałem o pozytywnych doświadczeniach z Amazon HD poniżej umieszczam instrukcję mówiącą o tym, co należy zrobić, żeby wydobyć pełnie dźwięku z tej aplikacji:

 

Pamiętaj: tryb exclussive mode musisz uruchamiać po każdym starcie aplikacji...Aplikacja jest trochę niedopracowana...Dzisiaj zdarzyło mi się "przyłapać" ją na pracy w jakości standard pomimo zaznaczonego ustawienia Ultra HD. Pomógł reset ustawień t.j. przełączenie trybu pracy z UHD na Standard i z powrotem na UHD. Problem występuje tylko przy starcie aplikacji. W czasie pracy (kiedy uruchomisz jakiś utwór w jakości HD) raz ustawiona jakość się nie zmienia..Mam nadzieję, że to co napisałem jest w miarę przejrzyste...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

A czemu piszesz w czasie przeszłym?

Nie mam już nawet śladu po miejscu na cd, podobnie odtwarzacze żyją dla innych właścicieli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

Nie mam już nawet śladu po miejscu na cd, podobnie odtwarzacze żyją dla innych właścicieli

Mam tak samo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Nie mam już nawet śladu po miejscu na cd, podobnie odtwarzacze żyją dla innych właścicieli

Płyty mam i nadal dokupuje (choć rządzący zniechęcają) 3/4 to Japan, te 1/4 to róznie ..  Mobile Fidelity albo Audio Fidelity albo Hybrid jak ... Patricia Barber – Clique! ..... ale dla "ochrony płyt i OBI"  napęd CEC-a często zastępuje Soungenic a pomaga mu tegoroczny Node i Qobuz, o pozbyciu się płyt nie ma absolutnie mowy, jak to mówią "niech leży, jeść nie woła".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Płyty mam i nadal dokupuje (choć rządzący zniechęcają) 3/4 to Japan, te 1/4 to róznie ..  Mobile Fidelity albo Audio Fidelity albo Hybrid jak ... Patricia Barber – Clique! ..... ale dla "ochrony płyt i OBI"  napęd CEC-a często zastępuje Soungenic a pomaga mu tegoroczny Node i Qobuz, o pozbyciu się płyt nie ma absolutnie mowy, jak to mówią "niech leży, jeść nie woła".

Twój wybór

Ale node ? To już samookaleczanie 😱

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, infi888 napisał:
4 godziny temu, infi888 napisał:

.Dzisiaj zdarzyło mi się "przyłapać" ją na pracy w jakości standard pomimo zaznaczonego ustawienia Ultra HD. Pomógł reset ustawień t.j. przełączenie trybu pracy z UHD na Standard i z powrotem na UHD. Problem występuje tylko przy starcie aplikacji. W czasie pracy (kiedy uruchomisz jakiś utwór w jakości HD) raz ustawiona jakość się nie zmienia..

 

Ostatnio słowo na temat Amazona: przełączanie trybu pracy w omawianym przypadku można zastąpić ponownym uruchomieniem utworu. Problem występuje chwilę po włączeniu trybu exclusive...Najwyraźniej aplikacja nie jest w stanie zaimplementować nowych ustawień do aktualnie odtwarzanego utworu...Koniec offtop...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez infi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisał Soberowy w aplikacji Tidal (desktop) jest możliwość wyłączenia dekodowania mqa. Ja ustawiłem jakość streamingu na HIFI oraz uaktywniłem opcję passthrough mqa, co chyba oznacza, że całość dekodowania odbywa się po stronie dekodera, a jak zauważyłeś wcześniej mój dekoder nie obsługuje mqa, więc jakość nagrania "wraca" do standardowych 16-bit, 44.1 KHz, a przynajmniej tak to zrozumiałem. Trzaski o których pisałem to "nieczystości" nagrania - jego ostrość i nie mają nic wspólnego z nieprawidłową pracą dac-a, a bardziej z systemem na którym ten dac gra. Z jakiegoś powodu Aune najlepiej odnajdywał się na Tidal w Volumio

Tidal MQA gra wybitnie dobrze, to dobrze że wierzysz w swój sprzęt to jest bardzo zdrowe dla kieszeni… :)
Nie chce mi się rozpisywać bo wszyscy wszędzie o tym piszą w kółko. Podawanie strumienia z kompa i apki Tidal to jest delikatnie mówiąc średnie rozwiązanie. Porównujesz Tidal i Qobuz w sposób naszpikowany błędami.
Ale najważniejsza jest muza, jeżeli cieszysz się nią, to nie ważne jakiego serwisu używasz:)


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

Twój wybór

Ale node ? To już samookaleczanie 😱

To .... taka lokata pieniądza. około 100 CD`s wedle  Discogs średnia wartość to €2,229.20 a tylko dwie płyty nie mają paska OBI.  Jak mnie przyciśnie bieda, to będę wyprzedawał, ale na pewno nie dziś ani nie jutro czy pojutrze.

Nodzik dostał zasilanie liniowe i z grającego troche "nudno" ze zduszana dynamiką, grającego troche mocniej dolną średnicą, zamienił się nawet w dobre źródełko, oczywiście to nie poziom Ayon S10 który nie tak dawno testowałem, ale przepaści w dźwięku też nie ma, pisze o graniu Node przez Moon 280D jako DAC gdzie coax to AQ Carbon i Qobuz grany z PC (USB AQ Carbon) ... już odstaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

To .... taka lokata pieniądza. około 100 CD`s wedle  Discogs średnia wartość to €2,229.20 a tylko dwie płyty nie mają paska OBI.  Jak mnie przyciśnie bieda, to będę wyprzedawał, ale na pewno nie dziś ani nie jutro czy pojutrze.

Nodzik dostał zasilanie liniowe i z grającego troche "nudno" ze zduszana dynamiką, grającego troche mocniej dolną średnicą, zamienił się nawet w dobre źródełko, oczywiście to nie poziom Ayon S10 który nie tak dawno testowałem, ale przepaści w dźwięku też nie ma, pisze o graniu Node przez Moon 280D jako DAC gdzie coax to AQ Carbon i Qobuz grany z PC (USB AQ Carbon) ... już odstaje.

dac jest ale ze źródełka to się nie napijesz, nawet jakbyś miał zasilanie z magazynów NASA 😇

Odpuść w 3 łikendy Octomore i na koniec miesiąca siedząc wygodnie w fotelu spoglądasz na swojego na Lumin U1 mini 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.