Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do kolumn Epos M12.2


Lukasz_z_Wrocka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem pierwszy raz na forum,

więc występuję tu jako początkujący, teraz zaczynam modernizację jednego z moich systemów audio.

Ale do rzeczy - szukam używanego wzmacniacza w budżecie do około 900 zł do sypialni,

mam kolumny Epos M12.2 i chciałbym sobie coś poprawić w tym małym systemie (na razie gra Onkyo A-8250),

pomieszczenie około 20 m2. Muzyka Smooth Jazz / Klasyka / Stary dobry pop / Elektronika /Folk.

Kupiłem Luxmana L-215 - ale nie daje rady z tymi głośnikami (trafił więc do zestawu biurowego).

 

Dźwięk, który preferuję - to po pierwsze muzykalność, a po drugie ładna stereofonia z dobrze poukładaną sceną. Żadnych klinicznych dźwięków i suchego brzmienia, czy szalejącego basu na pierwszym planie :)

Co możecie zaproponować z Waszego doświadczenia.

 

Dziękuję.

Pozdrawiam,

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a masz główny system.. ? że to chcesz do sypialni.. ?

..bo wolałbym dać np yamahe za kilka tysiecy rolnikowi żeby sobie puszczał radio w stajni przez głośniki ze szkolnego radiowęzła niż tak przyzwoite kolumny do sypialni.. ..i jeszcze napędzać je wzmakiem za 900zł.. to już prądowo się nie uda a co dopiero sonicznie.

szkoda Eposów ..przy calych ich (względem droższych rzeczy) niedociągnieciach, to potrafią one baardzo dobrze zagrać ..na prawde szkoda..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet można zwiększyć do 1200 zł na wzmaka, duży zestaw mam w salonie ale tam szaleją dzieci i żona więc o słuchaniu nie ma mowy, a w sypialni mam spokój i dobre pomieszczenie do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epos polacz z jakims starym creekem np zabka, powinienes znalezc cos w cenie, a kabelki proponuje DNM RESON Lsc mkII i masz komplet ze hej. Nawet system synergiczny mozna powiedziec by wtedy powstal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie że 1200 zł nie można znaleźć ciekawej propozycji dla Eposów. MF A3 na ten moment trochę drogo. W tej kwocie creek 4330 Mk2 ale czy inne jakieś propozycje, dobrze by było z informacją o odsłuchu i wrażeniach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

creek 4330 mk2 byłby dobry, ale ciężko trafić, czy coś jeszcze ciekawego możecie zaproponować z informacją o wrażeniach z odsłuchu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem pierwszy raz na forum,

więc występuję tu jako początkujący, teraz zaczynam modernizację jednego z moich systemów audio.

Ale do rzeczy - szukam używanego wzmacniacza w budżecie do około 900 zł do sypialni,

mam kolumny Epos M12.2 i chciałbym sobie coś poprawić w tym małym systemie (na razie gra Onkyo A-8250),

pomieszczenie około 20 m2. Muzyka Smooth Jazz / Klasyka / Stary dobry pop / Elektronika /Folk.

Kupiłem Luxmana L-215 - ale nie daje rady z tymi głośnikami (trafił więc do zestawu biurowego).

 

Dźwięk, który preferuję - to po pierwsze muzykalność, a po drugie ładna stereofonia z dobrze poukładaną sceną. Żadnych klinicznych dźwięków i suchego brzmienia, czy szalejącego basu na pierwszym planie :)

Co możecie zaproponować z Waszego doświadczenia.

 

Dziękuję.

Pozdrawiam,

Łukasz

napędzałem stare dobre Eposy ES Nadzikiem 352,370,372 i było dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Creek

To jest taki ogólnie przyjęty i powtarzany stereotyp....tylko dany model wzmacniacza! Nic bardziej mylnego! tak uważam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w budżecie mieści Creek 4330mk2 ale jak pisałem jest trudno dostępny, jeżeli nie ten

to który jeszcze creek wchodzi w grę?

czy inne rozwiązanie się nie znajdzie np. coś ze starych dobrych Denonów / Marantzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobie małe zestawienie w cenie

co można wziąć pod uwagę:

 

creek 4330 mk2 (tu się boje że jednak nie da rady napędzić tych Eposów, są jednak dość wymagające)

creek A50IR /

trochę ponad budżet Creek 5350

Musical Fidelity E10/ E11 lub seria A / MF A2

Densen B100

staruszki Luxman L-410/L-420/ i l-430 (tu nie wiem jak z ceną)

 

Co z tego proponujecie wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych które wymieniles przez wiele lat uzytkowalem MF E10 który u mnie grał lepiej od E11. Uwielbiam ten wzmacniacz i gdyby miał pilota zostawilbym go chyba do końca jego dni.

 

W sumie to i tak nie mam na niego miejsca i pomysłu, w stanie tip top 0 rysek czy jakichkolwiek skaz sprzedam ci go w przypadku zainteresowania za 800zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych które wymieniles przez wiele lat uzytkowalem MF E10 który u mnie grał lepiej od E11. Uwielbiam ten wzmacniacz i gdyby miał pilota zostawilbym go chyba do końca jego dni.

 

W sumie to i tak nie mam na niego miejsca i pomysłu, w stanie tip top 0 rysek czy jakichkolwiek skaz sprzedam ci go w przypadku zainteresowania za 800zł.

No proszę jaka ciekawa propozycja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych które wymieniles przez wiele lat uzytkowalem MF E10 który u mnie grał lepiej od E11. Uwielbiam ten wzmacniacz i gdyby miał pilota zostawilbym go chyba do końca jego dni.

 

W sumie to i tak nie mam na niego miejsca i pomysłu, w stanie tip top 0 rysek czy jakichkolwiek skaz sprzedam ci go w przypadku zainteresowania za 800zł.

 

 

świetnie, ciekawa propozycja, E11 jest jednak mocniejszy - i dlatego pytanie czy E10 da radę rozbujać te Eposy.

jak się można z Tobą skontaktować na priv?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Klikasz na nazwę użytkownika będąc zalogowanym i samo leci :-)

 

Poznań z tej strony.

info na priv wysłane - mam nadzieję że to działa :)

 

A co jeszcze do dyskusji w tym temacie, podałem wcześniej jeszcze kilka innych propozycji wzmacniaczy, może ktoś z Was tej listy coś słuchał w kontekście Eposów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, padło jednak na Creeka 4330 Mk2 - będę drugim właścicielem, a ten egzemplarz wygląda jak ze sklepu,

czas na odsłuch :)

Pozdrawiam,

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.