Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch rp160m + r112sw czy 280rp


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witam. Jak w temacie,zastanawiam się nad tym które połączenie było by lepsze do mojego lokum i muzyki jakiej słucham. Jako że lubię nisko schodzący bas ktorego mo brakuje w 280rp zaczynam myśleć o podstawkach 160 i subie 112 lub 115 lub też 2x112. Nie zrozumcie że 280 są słabe ale w czarnej muzie i kawałkach klubowych sub jest niezbędny i tak lubię słuchać. Planuje napędzać to yamahą as701. Posiada ktoś 160m lub miał okazję ich posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli lubisz najniższy bas, to rzeczywiście żadna klasyczna kolumna nie jest w stanie zaoferować tak niskiego basu, jak dobry subwoofer. Nie znam wielkości Twojego salonu, natomiast jeśli jest to nie więcej niż 25-28m2, możesz zastosować kolumny RP-160M (https://www.q21.pl/klipsch-rp-160m.html) oraz wspomóc zestaw subwooferem. Przy większym pomieszczeniu stawiałbym raczej na kolumny podłogowe.

Wybór natomiast subwoofera zależy właśnie od wielkości pomieszczenia. Klipsch R-115SW (https://www.q21.pl/klipsch-r-115sw.html) to naprawdę bardzo potężny głośnik, który zastosowałbym raczej w pomieszczeniu zdecydowanie powyżej 30m2. Lepszym wyborem jest R-112SW (https://www.q21.pl/klipsch-r-112sw.html) i zastosowanie ewentualnie dwóch subwooferów. Zawsze lepszą opcją dźwiękowo są dwa mniejsze subwoofery, niż jeden większy.

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie , stoją na podłodze ale nie wydaje mi się żeby kolce czy podstawki zmieniły tyle i to w niskich czestotliwosciach. Brakuje mi po prostu niskiego basu. Jest potęga i moc grania które jest ok ale nie o to do końca mi chodzi. Poza tym 160m zaoszczędziły by mi trochę miejsca po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , stoją na podłodze ale nie wydaje mi się żeby kolce czy podstawki zmieniły tyle i to w niskich czestotliwosciach. Brakuje mi po prostu niskiego basu. Jest potęga i moc grania które jest ok ale nie o to do końca mi chodzi. Poza tym 160m zaoszczędziły by mi trochę miejsca po bokach.

O, to baaardzooo źle Ci się wydaje. Masz kolce w komplecie powkręcaj i jak nie masz co podstawić pod nie to użyj starych monet. Przekonaj się sam. Zero kosztów. Najważniejsze to żeby kolumna stała idealnie stabilnie i nie chwiała się ani trochę. Reguluj stabilność jednym z kolców z tyłu kolumny. Ja wpływ kolców odkryłem jak miałem rp260 jeszcze pod amplitunerem. W tedy zobaczyłem co to jest bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ok to sprawdzę,na pewno masz rację ale bez suba tak czy inaczej raczej się nie obędzie. Jest jeszcze cos- kiedy siedzę na brzegu kanapy na wprost kolumn ,basu jest mniej a kiedy cofnę się pod samą ścianę znacznie więcej. I zastanawiam się czy muszę ukierunkować kolumny aż tak czy to akustyka mojego pomieszczenia. Na YT większość 280-tek jest skierowana na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem swoje Rp280 na podstawkach granitowych.

Rezultat:

Basu mniej, za to bardziej kontrolowanego, szybszego, lepsza scena, rozdzielczość. Ogólnie lżejszy dźwięk.

Tak przynajmniej było u mnie.

Nie podobało mi się, ale to kwestia indywidualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit to tak, poprawia kontrolę i precyzję ale kosztem wyszczuplenia dla tego radziłbym same kolce pod klipsche. Basu może nie mniej ale jest krótki i szybko gaśnie. Mniej obecny. Swoich klipschów na granitach nie stawiałem mimo, że miałem już dwie kafle. Kolce zdecydowanie uwydatnią najniższe basy. Warunek jest taki i to jeszcze raz napiszę, że kolumna musi stać stabilnie. Nie może się chwiać. Ma być równy docisk każdego kolca do podłogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Krzysiek B - których kolumn teraz używasz?

 

O ile dobrze kojarze to najpierw miałeś Klipsch RP, które zmieniłeś na Elac Debut żeby później wrócić do Klipscha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Krzysiek B - których kolumn teraz używasz?

 

O ile dobrze kojarze to najpierw miałeś Klipsch RP, które zmieniłeś na Elac Debut żeby później wrócić do Klipscha :)

Nadal mam Elac f6. Do klipscha nie wróciłem. Na początku miałem rf 62 II, które wymieniłem na rp260. Następnie kupiłem Elac f6. Potem znowu Klipsch ale rp280. Ostatecznie Rp280 miałem równocześnie z Elackami ale Klipsche sprzedałem. Teraz Mam Elac f6 z elektroniką Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak sprawdziłeś? Kolce mogą Ci delikatnie pomóc. Jeśli nie to znaczy że masz je źle rozstawione. Wrzuć nam fotkę pomieszczenia. Jak jest ustawiony względem słuchacza? Próbowałeś się zbliżać do kolumn oddalać? W żadnym momencie bas się nie pojawia?

Powiem Ci tak 2x112SW jest lepszym rozwiązaniem od 1x115 i widziałem takowe zestawienie do odsłuchu stereo. Ale moim zdaniem to ostateczność.

Najpierw walcz z akustyką. Chodź znam pomieszczenia gdzie po prostu nie udało się tego zrobić. Pamiętajmy salon to także przeważnie miejsce do mieszkania. A kolumny w środku pomieszczenia no różnie to odbierane jest :) Tak czy siak zacznij od tego bo nic Cie to nie kosztuje.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sprawdzę z kolcami ale ustawienie jest więcej niż normalne. Rtv-ka 1.5 m i po bokach kolumny delikatnie skierowane w moja stronę a siedzę ok 3m od nich. I właśnie im dalej cofnę zad pod ścianę tym więcej basu słyszę.

 

Ale sub tak czy inaczej będzie bo to jest to co lubię. S4 masz suby klipscha na stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.