Skocz do zawartości
IGNORED

Opanować prąd...


iambr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

A kabel na miedzi OFC - warto inwestować ?

 

W solid core Furutech-a w teflonie - nie, sprawdzony - nie wart jest tej kasy.

 

Sam mam zamiar zająć się w końcu przy okazji remontu osobną linią tylko dla audio (obecnie mam też SAT/TV na tel linii). Zastanawiam się nad tym przewodem (nie wiem, czy w Polsce jest dostępny). http://shop.sommercable.com/en/Cables/Bulk-Cables-Power-Control/Gummischlauchleitung-Titanex-700-0101-0325TI.html Jest sprawdzony w zastosowaniach pro audio i nie jest solid core (znawcy mówią, że to zwykle lepiej). Nie miałem takiego.

 

Drugi, który roztwarzam to Helukabel TOPFLEX - EMV – 3 PLUS- 2YSLCY- J (wersja 3x2,5 plus 3x0.75). Mam z tego kabla zrobiony przewód zasilający - całkiem niezły jak na tak niewielką ceną, tylko za bardzo sztywny jest. Ale przy instalacji nie jest to jakąś wadą. Jest ekranowany - może to mieć znaczenie. 15 zł. brutto za m. https://www.helukabel-sklep.pl/tf-emv-3plus-3x2-5-3g0-5-qmm2yslcy-j-kab-elast-0-6-1kvpodw-ekran-do-przetwoenic-cz--3-85120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za udział w dyskusji i rady.

 

Zastanawiam się jak „opanować prąd” aby wszystkie jego parametry były stabilne niezależnie od pory dnia i pracujących urządzeń.

 

KazikII - my to sąsiedzi, więc może dane nam będzie w Elblągu to przedyskutować.

Zawsze służę pomocą i radą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też zamierzam na wiosnę z rozdzielni puścić oddzielna linnię pod sprzęt, kwestia kabli instalacyjnych, jakie polecicie na dobrej miedzi, myślałem o Furutechu ale tutaj cena kosmiczna - 1 m 100 zł, a wiadomo na 1 metr trzeba liczyć 3 kable - to wychodzi 300 zł, rozdzielnię mam w grażu pod salonem ze sprzętem, dużo metrów nie będzie potrzeba

 

Ale po co? Co chcesz tym osiągnąć? Na słupie też kable wymienisz na Furutecha? Złote bezpieczniki już kupiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W solid core Furutech-a w teflonie - nie, sprawdzony - nie wart jest tej kasy.

 

Sam mam zamiar zająć się w końcu przy okazji remontu osobną linią tylko dla audio (obecnie mam też SAT/TV na tel linii). Zastanawiam się nad tym przewodem (nie wiem, czy w Polsce jest dostępny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest sprawdzony w zastosowaniach pro audio i nie jest solid core (znawcy mówią, że to zwykle lepiej). Nie miałem takiego.

 

Mam przedłużacz budowlany z takiego przewodu, on jest przystosowany do odbiorników ruchomych, w trudnych warunkach użytkowania. Nie wiem czy jest sens dawania go pod tynk, nie 'odsłuchiwałem' tego przedłużacza, ale wiertarka szybciej nie wierci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

caveat emptor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wejść na forum naima np wpisując naim hum buzz i tam poczytać na ten temat to chyba najbardziej podatne na zasilanie wzmacniacze jakie spotkałem i w tym przypadku wszelkie filtry pogarszają tylko brzmienie dość znacznie, osobny układ/faza, i porządne uziemienie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony naprawdę nie przesadzał bym z jakością tych przewodów instalacyjnych.Chyba że Panowie macie dużo pieniędzy i chcecie mieć dobre samopoczucie. Osobiście wolał bym jednak wydać te pieniądze na akustykę czy płyty.

Kupcie dobrej jakości polskie przewody i będzie dobrze. Jak dla mnie np. ekranowany belden 3x 2,5 to już wypas. Na prawdę nie ma co świrowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu są te wszystkie kable w super kosmicznych izolacjach! Nie lepiej (oczywiście jak się buduje nowy dom od podstaw) pociągnąć wszędzie conduit? Czyli stalowe rurki, np. 1/2", albo 3/4" jeżeli istnieje taka potrzeba? Same zalety: serwis, wymiana kabli w razie potrzeby, no i przede wszystkim najlepsza izolacja od zakłóceń oraz bezpieczeństwo. Wiem, że w Polsce nie jest to popularne, ale czas najwyższy zacząć myśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polski kabel Gigawatt to już świrowanie ?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Dla mnie 100 zł za mb przewodu instalacyjnego to dużo. Jeśli dla Ciebie nie to nie widzę problemu aby go nie wykorzystać.

Wspomniany przeze mnie wcześniej belden

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy okazji jak tam Protagonist?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Dla mnie 100 zł za mb przewodu instalacyjnego to dużo. Jeśli dla Ciebie nie to nie widzę problemu aby go nie wykorzystać.

Wspomniany przeze mnie wcześniej belden

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy okazji jak tam Protagonist?

Ile metrów tego kabla zużyjesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świerzo po pociągnięciu osobnego kabla gigawat 3x4mm2. Wcześniej (dom 80 lat) obwód przechodził przez kuchnię. Jeszcze czeka mnie zakup listwy ale już mogę stwierdzić poprawę. Na sam kabel dostałem sporą zniżkę 86 zł/m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielna linnia - mniej zakłóceń w wewnętrznej sieci

 

Kurde, budowałem dom w 2003 roku, nic nie kombinowałem, wynająłem zwykłych elektryków, zrobili mi normalną instalację trójfazową i teraz normalnie sobie słucham muzyki. Nic mi nie zakłóca, żadna pralka czy zmywarka. Nie wiem na czym to polega, ale nie ma żadnych zakłóceń. Może gniazda w kuchni i w łazience dali zgodnie z zasadami na inną fazę niż gniazda w pokojach? No mogłem kupić kable Furutecha albo inne ze złota, ale to nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gniazda w kuchni i w łazience dali zgodnie z zasadami na inną fazę niż gniazda w pokojach?

 

Ot i tak niewiele trzeba. Tylko trochę pomyśleć i odpowiednio, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i zasadami prawidłowego montażu instalację zaprojektować.

Ale, dopóki się wierzy w mityczne zakłócenia, marne szanse na rozsądek...a firmy od audio-zasilania tylko zacierają rączki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Kurde, budowałem dom w 2003 roku,

 

Dom stosunkowo nowy, zgaduję że instalację masz bez puszek w ścianach, to już 70% sukcesu.

 

Może gniazda w kuchni i w łazience dali zgodnie z zasadami na inną fazę niż gniazda w pokojach?

 

Musiałbyś dostać się do tablicy i sprawdzić, myślę że i tak ta jedna faza powędrowała gdzieś, gdzie są inne odbiorniki. Jeśli tak to... niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że i tak ta jedna faza powędrowała gdzieś, gdzie są inne odbiorniki. Jeśli tak to... niespodzianka.

 

Tak, tak wielka mi niespodzianka.

Żadna niespodzianka, znana już audio-zasilania histeria.

Mam trzy fazy rozdzielone na piwnicę, parter i piętro.

Audio na pietrze.

Gdy mi kiedyś spawali bramę wjazdową, podłączyli spawarkę w piwnicy. W trakcie spawania słyszałem bardzo wyraźne trzaski (na innej fazie).

Trzaski i nic poza tym, scena stereo została w tym samym miejscu, bas się nie poluzował, średnica ta sama, wysokim nic nie zaszkodziło.

Spawanie co jakiś czas wywoływało trzaski i przeszkadzało, wystarczyło powstrzymać się na kilka godzin z audio.

(żadnych odkurzaczów, lodówek, suszarek, żarówek (Ledy), nigdy nie było słychać ani nie wpłynęły w jakikolwiek sposób na brzmienie audio)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

(żadnych odkurzaczów, lodówek, suszarek, żarówek (Ledy), nigdy nie było słychać ani nie wpłynęły w jakikolwiek sposób na brzmienie audio)

 

Sprawdzałeś ??

-------------------------

 

Napiszesz na czym słuchasz ? Jakoś w profilu masz pustawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ??

 

Co niby miałem sprawdzać?

Przecież takie sprzęty AGD pracują na co dzień.

Nie masz takich w domciu?!

Sprzętem chwaliłem się w "przedszkolu audio", już dawno z tego wyrosłem. Jak jednak masz taki przymus by wiedzieć a poszukasz dobrze (tu na forum) to znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Co niby miałem sprawdzać?

Przecież takie sprzęty AGD pracują na co dzień.

Nie masz takich w domciu?!

Sprzętem chwaliłem się w "przedszkolu audio", już dawno z tego wyrosłem. Jak jednak masz taki przymus by wiedzieć a poszukasz dobrze (tu na forum) to znajdziesz.

 

I właśnie z Tobą jak i innymi to taka jałowa gadka. Bez obrazy, ale zachowujesz się jak ten przysłowiowy koń z klapkami na oczach, "nic nie widzisz, nic nie słyszysz".

Byś chociaż tak najpierw coś samemu sprawdził, dotknął, zapoznał się manualnie, byłaby inna gadka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś chociaż tak najpierw coś samemu sprawdził, dotknął, zapoznał się manualnie,

 

Ale co mam sprawdzać, dotknąć? Pralkę? Z innej fazy zasilana - to nie to.

Zmywarka? Tak! Dotknąłem, jest i sprawna, działa w określonych godzinach - nie usłyszałem wpływu, ba nie słyszę nawet, kiedy pracują przekaźniki lub gdy włącza się grzałka.

Mikro fala? tak! Ta sama faza! Efekty jak wyżej.

Suszarka do włosów? Tak, często (trzy kobiety) - efekty j.w.

Wszystkich sprzętów dotykałem, sprawdzałem m"manualnie",(nawet niektóre naprawiałem) - działają.

Coś jeszcze?

 

P.S. pisząc "nie słyszę, nie słyszałem", to oczywiście w znaczeniu - pogorszenie brzmienia czy inne słyszalne w głośnikach artefakty.

Za wyjątkiem wspomnianej spawarki, ale to incydent był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Ale co mam sprawdzać, dotknąć? Pralkę? Z innej fazy zasilana - to nie to.

Zmywarka? Tak! Dotknąłem, jest i sprawna, działa w określonych godzinach - nie usłyszałem wpływu, ba nie słyszę nawet, kiedy pracują przekaźniki lub gdy włącza się grzałka.

Mikro fala? tak! Ta sama faza! Efekty jak wyżej.

Suszarka do włosów? Tak, często (trzy kobiety) - efekty j.w.

Wszystkich sprzętów dotykałem, sprawdzałem m"manualnie",(nawet niektóre naprawiałem) - działają.

Coś jeszcze?

 

P.S. pisząc "nie słyszę, nie słyszałem", to oczywiście w znaczeniu - pogorszenie brzmienia czy inne słyszalne w głośnikach artefakty.

Za wyjątkiem wspomnianej spawarki, ale to incydent był.

 

Zachowanie godne "mistrza"

Byle co, aby tylko coś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - jakie macie zdanie na temat takiej (dodatkowej, prócz wszystkich wymaganych standardowo) ochronie:

Ochronnik przeciwprzepięciowy 4-polowy, 3-fazowy, klasa BCD, 20-65 kA, do montażu na szynę TH35

- Klasa ochrony: B+C+D (I+II+III)

 

- Ilość pól: 4

 

- Prąd próbny In: 20kA

 

- Prąd MAX Imax: 65kA

 

- Uc: 385V

 

- Up: <1,2kV

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czesto to juz nawet deweloperzy montuja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dodam jeszcze, że gdy dawno temu mieszkałem w starym domu rodziców, gdzie była stara instalacja jednofazowa, wyłączałem z sieci lodówkę i jednofazowy hydrofor gdy chciałem nagrać coś z radia, bo wtedy nagrywało się muzykę na taśmę z radia - mało kto miał jakieś płyty. Gdybym nie wyłączył, miałbym na taśmie silne trzaski od włączających się urządzeń. Poza tym występowały duże, długotrwałe spadki napięcia, dlatego nieodzownym urządzeniem były wtedy stabilizatory napięcia. Używało się ich także do zasilania telewizora, bo w przeciwnym razie obraz się zwężał i po bokach pojawiały się czarne pasy. Takie były czasy, dziś to zupełnie inna bajka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.