Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar Yamaha YHT-S401 - dodanie głośników surround?


KamiLDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępnie cześć wszystkim!

 

Zaznaczam, że w tematyce audio bardzo raczkuje i w związku z tym mam pytanie natury technicznej z nadzieją, że ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć. Mianowicie posiadam Soundbar Yamaha YHT-S401 ==>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Załączam link z jego specyfikacją oraz widok panela tylnego subwoofera, który przy okazji jest mini amplitunerem. Mam go podłączonego do TV Samsung 55JU6800 za pomocą kabla optycznego. No i mam tutaj dwa pytania..

 

1) Czy za pomocą tych wejść po lewej stronie "surround" mogę podłączyć jakieś dwa głośniki/satelitki, które postawiłbym w tyle pokoju i które stworzyłyby efekt sorround? Najchętniej bezprzewodowo, ale po kablu też będzie OK. Posiadam głośniki/zestaw, którego nie używam - 2.1 Creative L3800 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i pytanie czy "rzeźba" pod tytułem obcięcie fabrycznych wtyczek od głośników i dorobienie kabli celem podłączenia do wspomnianego subwoffera/amplitunera może zdać egzamin? Czy przy takich "manwerach" powinienem zwrócić uwagę na coś szczególnego? Pytam, bo nie chciałbym niczego uszkodzić działając metodą prób i błędów.

 

2) Przy obecnym podłączeniu po kablu optycznym jest konieczność obsługi pilotem od soundbara. Próbowałem podłączyć ten zestaw do TV za pomocą HDMI (w TV jest wyjście HDMI ARC) a po stronie soundbara podłączając do rożnych wejść HDMI.. no i niestety żadna opcja nie działa. Mój główny cel tutaj, to możliwość zweryfikowanie obsługi całości za pomocą pilota od TV oraz zweryfikowanie samej jakości dźwięku.. w sensie czy dzwięk przez HDMI może być lepszy niż po kablu optycznym?

 

Będę zobowiązany za wszelkie podpowiedzi/wskazówki :-)

 

PEACE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli w menu soundbara uruchomiłeś HDMI CONTROL to dźwięk powinien wracać złączem HDMI ARC z telewizora. (jakość dźwięku będzie taka sama jak przez optyka ale to wygodniejsze rozwiązanie)

DO wejść surround możesz podpiąć kablowo głośniki przy czym nie odpowiem na pytanie czy mogą być to głośniki z zestawu creative. Takie rzeźbienie to raczej zły pomysł.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.