Jump to content
KamiLDZ

Soundbar Yamaha YHT-S401 - dodanie głośników surround?

Recommended Posts

Na wstępnie cześć wszystkim!

Zaznaczam, że w tematyce audio bardzo raczkuje i w związku z tym mam pytanie natury technicznej z nadzieją, że ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć. Mianowicie posiadam Soundbar Yamaha YHT-S401 ==>

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść

Załączam link z jego specyfikacją oraz widok panela tylnego subwoofera, który przy okazji jest mini amplitunerem. Mam go podłączonego do TV Samsung 55JU6800 za pomocą kabla optycznego. No i mam tutaj dwa pytania..

1) Czy za pomocą tych wejść po lewej stronie "surround" mogę podłączyć jakieś dwa głośniki/satelitki, które postawiłbym w tyle pokoju i które stworzyłyby efekt sorround? Najchętniej bezprzewodowo, ale po kablu też będzie OK. Posiadam głośniki/zestaw, którego nie używam - 2.1 Creative L3800 (

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść ) i pytanie czy "rzeźba" pod tytułem obcięcie fabrycznych wtyczek od głośników i dorobienie kabli celem podłączenia do wspomnianego subwoffera/amplitunera może zdać egzamin? Czy przy takich "manwerach" powinienem zwrócić uwagę na coś szczególnego? Pytam, bo nie chciałbym niczego uszkodzić działając metodą prób i błędów.

2) Przy obecnym podłączeniu po kablu optycznym jest konieczność obsługi pilotem od soundbara. Próbowałem podłączyć ten zestaw do TV za pomocą HDMI (w TV jest wyjście HDMI ARC) a po stronie soundbara podłączając do rożnych wejść HDMI.. no i niestety żadna opcja nie działa. Mój główny cel tutaj, to możliwość zweryfikowanie obsługi całości za pomocą pilota od TV oraz zweryfikowanie samej jakości dźwięku.. w sensie czy dzwięk przez HDMI może być lepszy niż po kablu optycznym?

Będę zobowiązany za wszelkie podpowiedzi/wskazówki :-)

PEACE!

Witaj

Jeśli w menu soundbara uruchomiłeś HDMI CONTROL to dźwięk powinien wracać złączem HDMI ARC z telewizora. (jakość dźwięku będzie taka sama jak przez optyka ale to wygodniejsze rozwiązanie)

DO wejść surround możesz podpiąć kablowo głośniki przy czym nie odpowiem na pytanie czy mogą być to głośniki z zestawu creative. Takie rzeźbienie to raczej zły pomysł.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl