Skocz do zawartości
IGNORED

NAD 375 vs AMC Xia 150


Exciter555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie , czy ktoś może porównywał ze sobą te dwa wzmacniacze czyli NAD 375 vs AMC XIA 150? Albo Nad 356 vs Amc Xia 100?

Czym one różnią się w brzmieniu?

 

Pozdrawiam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak jak w temacie , czy ktoś może porównywał ze sobą te dwa wzmacniacze czyli NAD 375 vs AMC XIA 150? Albo Nad 356 vs Amc Xia 100?

Czym one różnią się w brzmieniu?

 

Pozdrawiam ...

Niektórzy nazywają to amerykańskim Nadem. Prawdopodobnie grają bardzo podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo zewnetrznego podobienstwa i dawnych koligacji konstruktora Amc z Nad urządzenia te grają inaczej, które lepiej lub gorzej zależy od preferencji słuchacza i reszty toru, Polecam szczególnie AMC XIA 150 to super wzmak, mimo mniejszej popularnosci od Nad w naszym kraju, bardzo mnie zaskoczył na plus- jest szybki, nie ma problemu z kontrolą niskich tonów , tak jak w Nad do tego gra bardziej powiedziałbym finezyjnie, nad wycisza górę, ale w barwie jest ona szorstkawa, nijaka, Amc to finezja kwintesencja wysokich tonów, Podobnie grają stare dobre Harmany 680, 690 i sprzet Densena na górze pasma, jak słuchałes to zrozumiesz w czym rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo zewnetrznego podobienstwa i dawnych koligacji konstruktora Amc z Nad urządzenia te grają inaczej, które lepiej lub gorzej zależy od preferencji słuchacza i reszty toru, Polecam szczególnie AMC XIA 150 to super wzmak, mimo mniejszej popularnosci od Nad w naszym kraju, bardzo mnie zaskoczył na plus- jest szybki, nie ma problemu z kontrolą niskich tonów , tak jak w Nad do tego gra bardziej powiedziałbym finezyjnie, nad wycisza górę, ale w barwie jest ona szorstkawa, nijaka, Amc to finezja kwintesencja wysokich tonów, Podobnie grają stare dobre Harmany 680, 690 i sprzet Densena na górze pasma, jak słuchałes to zrozumiesz w czym rzecz.

Porównywałeś te dwa konkrektne wzmacniacze - czyli AMC XIA 150 vs NAD C375bee - w identycznej konfiguracji sprzętowej ( kolumny, transport itd) i w tych samych warunkach odsłuchowych czy tylko tak sobie napisałeś ?

 

Do autora wątku. Jeśli masz możliwość porównania - zrób to u siebie w domu - innej drogi nie ma !!!

Porady Kolegów z forum mogą być przydatne..ale nie do końca wiarygodne ;)

AMC XIA 150 nie widziałem na oczy, więc nic nie powiem, ale mam NAD 375bee i tak: żadnej góry nie wycisza, jest przejrzysty, nie ma problemów z kontrolą niskich ani żadnych innych tonów...i pamiętaj , że jeśli wzmacniacz potrafi prawidłowo wysterować kolumny to właśnie one decydują o charakterze brzmienia zestawu :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem te wzmaki kilka razy i nie zgodzę się z opinią kolegi Byca. Dla mnie 375 to wzmak o klasę lepszy od 150. AMC to górna półka jeśli chodzi o wzmaki budżetowe, to niezły, poprawnie grający wzmak ale Nad c375 to już wzmak zdecydowanie bardziej audiofilski, porównywałem go z Hegel H200 i H360 i mocno od nich nie odstawał co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Przede wszystkim większy wgląd w detale, przestrzeń zdecydowanie lepsza od AMC, wysokie tony wydają się być lekko wycofane ale to tylko złudzenie na początku słuchania, potem słychać, że przekazują każdy detal nagrania. Nad powala czystością dźwięku, zero szumów co jest cechą niektórych nawet droższych wzmaków(np Rotel 1570). W odpowiedniej konfiguracji ten wzmak pokaże dużo więcej niż wskazuje na to cena. Zarówno AMC jak i Nada odsłuchiwałem na kolumnach z różnej półki cenowej, łącznie z tymi powyżej 10 tys. zł. AMC jest ok ale Nad jest zdecydowanie bardziej ok:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie to kwestia gustu, dla mnie np 375 to nic nadzwyczajnego w tych pieniążkach, wolałbym już nizszy model 356 bee, reszte przeznaczyłbym na lepsze głośniki, Nad a posiadałem miesiąć czasu i raczej to nic nadzwyczajnego, zwykły wzak, dlatego byłbym ostrozny w porównywaniu go do Hegle, bo to nie ten poziom , dla mnie Nad -y to dobre wzmacniacze , ale tylko tyle, wyczuwam w nich pewną niedogodnośc po latach obcowania na stanie 3 wzmacniacze analogowe Nada w tym wyzszy od 375 serii M,, oczywiscie to tylko moja opinia i spostrzeżenia, mianowicie pomimo wysokiej, olbrzymiej mocy,mają one problem z płynnoscią przekazu, objawia sie to podbiciem wyzszego basu , swoiste kopniecia, dzieki tej niedogodnosci muzyka nie ma takiego tempa mimo ,ze wydaje się iz wzmacniacz jest szybki, to jednak jest to jakies falowanie, jestem bardzo uprzedzony i jako, ze z muzyką obcuje na codzien dawno znudziło mi się takie granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie to tylko moja opinia i spostrzeżenia, mianowicie pomimo wysokiej, olbrzymiej mocy,mają one problem z płynnoscią przekazu, objawia sie to podbiciem wyzszego basu , swoiste kopniecia, dzieki tej niedogodnosci muzyka nie ma takiego tempa mimo ,ze wydaje się iz wzmacniacz jest szybki, to jednak jest to jakies falowanie, jestem bardzo uprzedzony i jako, ze z muzyką obcuje na codzien dawno znudziło mi się takie granie

....a może jesteś znudzony słuchaniem muzyki ? Też tak czasem mam , im więcej tym bardziej ...i może dlatego co niektórzy szukają innego brzmienia, wierząc, że inny, droższy sprzęt coś zmieni - odkrywanie na nowo, tego co znamy ...i końca nie widać...zamknięte koło. W/g mnie, ale to tylko moja opinia, 1. lepiej otworzyć się na muzykę, poznawać "nowych" artystów o których nie słyszeliśmy np: przez Spotify itp, niż 2. się kisić we własnej ograniczonej kolekcji nagrań i " odkrywać " je na nowo na coraz lepszym sprzęcie. Dla mnie 1. opcja jest ciekawsza ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy droższych kolumnach Nad potrafi pokazać naprawdę dobry dźwięk. Od lat słucham na Nadach i niedawno próbowałem wejść w inną markę. Trochę pożyczałem do domu na odsłuchy, trochę słuchałem w sklepach i nic mnie na tyle nie powaliło żeby zmieniać, nawet w/w Hegle mimo, ze są ok nie były warte zmiany (używany H200 można kupić w podobnej cenie co nowy 375). Akurat słucham dużo rocka i metalu i ten podbity wyższy bas jek najbardziej mi pasuje. W delikatnych klimatach typu folk, neoclassic 375 po prostu czaruje i tyle w temacie.Niech autor wątku najlepiej sam oceni, obydwa wzmaki da się pożyczyć i posłuchać w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A jak nad zagra z tannoy dc6t ? Bo mnie kusi aby trochę zagęścić - xia 150 miałem jakieś 4 lata temu i szacunek tylko wykonanie takie blaszane i ten pilot ale muzyka grała a pojechałem po roksana - nady chodzą mi po głowie i pamiętam model niżej chyba 365 z dali mentor 1 i nie powiem było dobrze 326 nie podobał mi się w ogóle a 375 to już konkretna maszyna ale nie słuchałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

Przepraszam że odgrzewam kotleta ale mam pytanie. Rozważam zakup (jestem umówiony na odsłuchy) kolumn QBA Moderator 2. Producent poleca wzmacniacze AMC ale osobiście chciałbym posłuchać także coś z NADa. I tu pytanie czy cyfrowy Nad 368 ew. 375 vs AMC Xia 150 czy może coś innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MarceliW
Modyfikacja podpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarceliW napisał:

Witam

Przepraszam że odgrzewam kotleta ale mam pytanie. Rozważam zakup (jestem umówiony na odsłuchy) kolumn QBA Moderator 2. Producent poleca wzmacniacze AMC ale osobiście chciałbym posłuchać także coś z NADa. I tu pytanie czy cyfrowy Nad 368 ew. 375 vs AMC Xia 150 czy może coś innego ?

Między c368, a c375bee jest spora różnica oczywiście na korzyść c375bee 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.