Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer N-30AE Pytanie


rafi6666

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję dokupić do mojego zestawu odtwarzacz sieciowy Pioneer N-30AE i mam tylko jedno pytanie:

 

Czy jest różnica w brzmieniu miedzy Pioneer N-30AE o Pioneer PD-30 którego posiadam.

 

Proszę o waszą opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podobnym materiale moim zdaniem drobny plus na N-30AE, natomiast to bardzo trudno tak porównać. Natomiast na pewno nie będziesz zawiedziony N-30AE jeśli wymagasz przynajmniej tej lasy dźwięku jak z PD-30.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy, prezentacje. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno porównywałem Pioneera N 30AE z CD Marantz CD6006. Puściłem jednocześnie tę samą płytę z obu źródeł i zacząłem przełączać źródła. Po pewnym czasie nie wiedziałem który odtwarzacz gra.

Sam często używam tego Pionka i jestem zadowolony. W tym przedziale cenowym warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N 30 AE mogę polecić w ciemno, pod jednym warunkiem. Nie jest to odtwarzacz z wyższej półki, raczej z przeciętnej, czyli nie spodziewaj się po nim dźwiękowego "odlotu". Ot dobry grajek, którego najmocniejszą stroną jest granie z USB ( zresztą w tym celu go zakupiłem ). Nowa wersja oprogramowania umożliwia już wyświetlanie okładek FLAC-ów i to cieszy. Natomiast jedna sprawa jest dla mnie zagadką i nie wiem, z czym to jest związane. Przyznam szczerze, że zanim go kupiłem pliki hi-res odtwarzałem jedynie na laptopie, więc żadnej różnicy in plus nie słyszałem. Prawda jest taka, że hi-res,y i pliki DSD grają na tym pionku fatalnie, żeby nie powiedzieć mocniej i nie wiem,czy jest to wina samych formatów, czy też sekcja odpowiedzialna za dekodowanie gęstych plików w tym Pionku to jakieś nieporozumienie przez duże "N", ale fakt jest taki, że nie spotkałem jeszcze dobrze brzmiącego "gęstego" pliku na tym sprzęcie,a przetestowałem już sporą ilość. Każdy dobrze zgrany FLAC 44.1/16 bije je na głowę o kilka długości jeśli chodzi o jakość. Acha, jeśli chodzi o mp3 to są odtwarzane bardzo dobrze i to pomimo braku w 30-stce polepszaczy tych formatów, jak w droższych braciach z serii !

Czy może inni użytkownicy napiszą, czy mają podobne wrażenia, co do odbioru gęstych plików w tym odtwarzaczu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz sprawdzać co tam się zmieniło między N-50xx a N-30xx ale u mnie hiresy grają bardzo dobrze. Mam N-50A, który planuję wymienić na coś lepszego niebawem.

Ulepszaczy używam tylko do radia 128kb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w odtwarzacz sieciowy włożyłeś płytę?

Jak już głupio pytasz to odpowiem że nie da się włożyć jednej płyty w dwa odtwarzacze jednocześnie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli porównywałeś muzykę w 2 różnych formatach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej porównać dwa różne odtwarzacze. Najważniejsze jest to co wpada do naszego ucha, czy nam się to podoba lub nie. A to z jakiego pliku czy formatu nie ma znaczenia. Przynajmniej dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz sieciowy chciałbym kupić głównie dla wygody słuchania muzyki możliwość sterownia telefonem.

Kupiłem też kartę dźwiękową do komputera Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE głównie dla wzmacniacza słuchawkowego który gra zdecydowanie lepiej niż mój Pioneer A-30.

Z ciekawości podłączyłem komputer do Pioneera A-30 żeby sprawdzić pliki Flac 24/192 i jestem mile zaskoczony z jakości dźwięku karty dźwiękowej. Planuje też wymianę wzmacniaczy operacyjnych.

Zrobię też całodniowe testy porównawcze mojego CD z komputerem dla oceny karty Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE, i tu nasuwa się pytanie czy kupić Pioneera N-30AE który kosztuje 1900zł a może lepiej za połowe tej ceny zbudować mały komputer z kartą Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE z system Linux głównie skonfigurowany pod odtwarzanie muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie odróżnisz tych źródeł. A sama różnica będzie bardziej polegać na materiale który będziesz odtwarzał. Pioneer świadomie zrobił dwa urządzenia istniejące jednocześnie koło siebie.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.