Skocz do zawartości
IGNORED

połączenie stereo z kinem domowym


Laylot

Rekomendowane odpowiedzi

My takie przełączniki stosujemy i działa to na prawdę na szeroką skalę. Możesz też pomyśleć o dzielniku napięcia. Bo pewnie nie dostaniesz amplitunera z typowym Pre OUT. Wówczas takowy podłączasz do frontów jako kable głośników a wychodzisz złączami chinch do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />No zgłupiałem!!! a może lepiej zostawić ten tor stereo bez jakichkolwiek dodatkowych podłączeń i kupić gotowy zestaw 5.1 nawet na małych jednodrożnych głośnikach. Skoro te fronty, jak się okazuje, nie są najważniejsze w kinie domowym (bardziej głośnik centralny).<br />

Zadaj sobie pytanie , czy mam wolne 6,5k. ? Bo jak masz, to możesz się pokusić o składanie podstawowego zestawu KD i to przy założeniu , że jako fronty zostawiasz te kolumny które masz obecnie, a forsa pójdzie na Amp. , centralny, satelity i sub).Głośniki i sub. używane.

Kupowanie substytutów KD w postaci mini procesora + plastikowe głośniczki to wyrzucenie forsy w błoto, a na takie fanaberie mogą sobie wg. mnie pozwolić tylko ludzie zamożni.

Jak zapragnąłeś mieć KD, a budżet nie jest z gumy proponuje zakup amp. z PRE OUT najtańszy jaki znajdziesz ( napisz do S4Home ) i używany centralny. Pozostałe kolumny oraz sub. możesz kupić później ale Amp. da Ci już jakąś bazę. O impedancje kolumn się nie martw Amp. KD da sobie radę.

Przez parę lat miałem podłączonego NAD-a 3100 z wyjściem PRE OUT Amplitunera by mieć oddzielny system stereo i było ok., zresztą teraz przy innym wzmacniaczu mam tak samo. Twój Nad 3020 to niezła integra i możesz ja śmiało włączyć do systemu.

Osobiście nie używam żadnych przełączników, amp. KD skalibrowałem mając gałkę we wzmacniaczu stereo na 12-tej i do kina tak ją ustawiam. Wiem , że sporo osób się obawia , że jak się zapomni i włączy tuner czy CD ( podpięte pod wzmacniacz stereo) to będzie głośno i kolumny mogą się uszkodzić itd. Owszem w ciągu ośmiu lat zdarzyło mi się to może dwa razy, ale nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło, a teraz to już nawyk by zerknąć na gałkę.

Opcja druga którą masz to dołożyć te 2k. do systemu stereo , zmienić wzmacniacz , kolumny czy źródło . Szybciej i większy efekt.

 

 

<br />My takie przełączniki stosujemy i działa to na prawdę na szeroką skalę. Możesz też pomyśleć o dzielniku napięcia. Bo pewnie nie dostaniesz amplitunera z typowym Pre OUT. Wówczas takowy podłączasz do frontów jako kable głośników a wychodzisz złączami chinch do wzmacniacza.<br /> <br /> <br />

Trochę , się podepnę.

S4Home , w tej chwili jak pisałem mam:

Amp.KD PRE OUT Front ----- Wzmacniacz stereo ----- Fronty.

Amp.KD PRE OUT Centralny ------ Monoblok ------Centralny.

 

Jaki rozdzielacz by pominąć ustawianie gałki wzmocnienia (12) w pre wzmacniacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to wzmacniacz zintegrowany stereo ?

Yamaha CX-1000 + MX-1000

 

Wzmacniacz dzielony oczywiście:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować przełącznik RCA .

Podpinasz do przełącznika przedwzmacniacz out Fronty amplitunera i przełączasz między nimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować przełącznik RCA .

Podpinasz do przełącznika przedwzmacniacz out Fronty amplitunera i przełączasz między nimi

Czyli takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie bardzo wiem co mi to da. Rozumiem , że mógłbym przełączać miedzy Pre Out Front Amp.KD a wzmacniaczem stereo do którego podpięte są fronty , czyli odcinać sygnał na kolumny frontowe z Amp gdy włączony jest sam wzmacniacz.

Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie , ale to nie ma sensu. Dochodzą dodatkowe przyciski do wciśnięcia ,a gałkę głośności wzmacniacza stereo i tak muszę ustawiać na poziomie w którym został skalibrowany amplituner KD. To samo mam teraz wybierając źródło sygnału we wzmacniaczu , bez tego selektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą dodatkowe przyciski do wciśnięcia ,a gałkę głośności wzmacniacza stereo i tak muszę ustawiać na poziomie w którym został skalibrowany amplituner KD. To samo mam teraz wybierając źródło sygnału we wzmacniaczu , bez tego selektora.

 

Nie zrozumiałeś .

Jeszcze raz dokładniej .

Do przełącznika RCA 1 INPUT podłączasz przedwzmacniacz stereo pru-out . Do przełącznika RCA 2 INPUT podłączasz amplituner KD pre - out Fronty . Przełącznik RCA out do wzmacniacza ( " końcówki mocy " potocznie ) INPUT .

 

Jeśli chcesz słuchać KD , to w przełączniku RCA włączasz 2 INPUT , wtedy nie musisz ustawiać głośność w przedwzmacniaczu stereo Sygnał niskopoziomowy z amplitunera KD pomija przedwzmacniacz stereo i idzie bezpośrednio do " końcówek mocy " .

 

Jeśli chcesz słuchać stereo to w przełączniku RCA włączasz 1 INPUT .

 

UWAGA : w TAKIM PODŁĄCZENIU NIE MOŻNA PODŁĄCZYĆ POD PRZEŁĄCZNIK RCA ŹRÓDŁA DŹWIĘKU JAK CD itd. BO CAŁA MOC PÓJDZIE NA GŁOŚNIKI .

 

Nie chcę mieszać , lecz wstawię o identycznym rozwiązaniu gdzie występuje wzmacniacz stereo zintegrowany lecz ma wypięte zwory , co daje : praca jako przedwzmacniacz i " końcówki mocy " ( zdjęcie z przedostatnim postem , można cofnąć się także do 10-tego i otworzyć link )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a gałkę głośności wzmacniacza stereo i tak muszę ustawiać na poziomie w którym został skalibrowany amplituner KD.

Skalibrujesz jeszcze raz gdy będzie włączony przycisk na przełączniku RCA 2 INPUT .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przełącznika RCA 1 INPUT podłączasz przedwzmacniacz stereo pru-out . Do przełącznika RCA 2 INPUT podłączasz amplituner KD pre - out Fronty . Przełącznik RCA out do wzmacniacza ( " końcówki mocy " potocznie ) INPUT .

 

Jeśli chcesz słuchać KD , to w przełączniku RCA włączasz 2 INPUT , wtedy nie musisz ustawiać głośność w przedwzmacniaczu stereo Sygnał niskopoziomowy z amplitunera KD pomija przedwzmacniacz stereo i idzie bezpośrednio do " końcówek mocy " .

 

Jeśli chcesz słuchać stereo to w przełączniku RCA włączasz 1 INPUT .

 

O , teraz kumam. Dzięki za radę, zamówię takie "pudełko" , zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.

Wszystkie źródła mam podpięte pod Pre wzmacniacza więc obaw nie ma.

Kalibracja to nie problem , robiłem już setki razy , a i tak za każdym podejściem wynik się różni. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja to nie problem , robiłem już setki razy , a i tak za każdym podejściem wynik się różni. :)

Bo może kalibracja bierze pod uwagę obecny nastrój słuchacza hahahaha .

Teraz kalibracja zmniejszy Ci poziom wyjściowy Frontów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kalibracja zmniejszy Ci poziom wyjściowy Frontów .

Liczę się z tym , obecnie mam +0,5 ,jak znam życie zjedzie do -6 . Tak się stało jak podłączyłem monoblok pod centralny.

Zamówiłem rozdzielacz , będę miał w pt. napiszę jak się sprawuje. Jeszcze raz dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch dotarł, podłączyłem i ...działa :) Czester jestem wdzięczny za pomoc , właśnie odciążyłeś mnie od codziennego przekręcania gałki głośności w pre wzmacniacza :)

Samo urządzenie wygląda solidnie , metalowe i nawet ciężkawe ale po podłączeniu trzech IC trochę się przechyla do tyłu i będę musiał podkleić taśmę dwustronną pod nóżki. Z duszą na ramieniu wypróbowałem przełączanie ,gdy był włączony jednocześnie Amp. KD i całe stereo ,ale spoko nic się niepokojącego nie zadziało , przełącza bez problemu między systemami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-57207-0-36758500-1517434483_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Celowo podłączyłeś pod 1 IN i 4 IN , żeby była jak " najdłuższa przerwa " .<br /> <br /> <br />

Zgadza się, po pierwsze mam grube wtyki a po drugie mam zamiar zaznaczyć nalepkami lewe skrajne położenie pokrętła przełącznika jako " stereo" , prawe "TV" aby żona nie miała problemu :)

Po za tym tej czerwonej kropki na pokrętle prawie nie widać , a tak to nie można się pomylić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę potrzebowałem, żeby wszystkie Wasze podpowiedzi przetrawić i co najważniejsze zrozumieć (za wszystkie bardzo dziękuję!)

Teraz moje podsumowanie... i tutaj proszę o korektę jeżeli znowu błądzę:)

 

Nie chcę jednak bawić się w jakiekolwiek przełączniku jak Beresford TC-7220 czy inne tak działające, dlatego mój pomysł jest następujący:

Zestaw kolumn w układzie 5.1 w zupełności mi wystarczy (ATMOS i DTS-X na tą chwilę odpada, jak kiedyś zapragnę - wtedy zmienię), więc kupuję amplituner AV z wyjściem PRE OUT na fronty. I tutaj pojawia się problem bo jedyny klocek z takim wyjściem i z rozsądną ceną to MARANTZ 1508... różne rzeczy czytałem na jego temat, ale to na osobny wątek. Zostaje jeszcze używka, ale moje poszukiwania zakończyły się fiaskiem bo prócz tego PRE OUT potrzebuję również HDMI wej-wyj (tak mam położone kable: CPU > hdmi > AMP.AV > hdmi > PROJEKTOR).

 

Więc łącze taki AMP.AV wyjściem PRE OUT FRONT z moim wzmacniaczem stereo... i tutaj dwie opcje:

 

opcja A.

- kupuje wzmacniacz z równolegle działającym złączem MAIN-IN (bo w takim NADzie, gdzie są zworki musiałbym je za każdym razem przestawiać żeby posłuchać CD podpiętego pod wzmacniacz stereo lub odpalić KD) swoją drogą nie wiem, jakie wzmacniacze mają taką opcję:)

- łączę z PRE OUT FRONT amplitunera AV i głośność reguluję tylko z poziomu AMP.AV - i w takim rozwiązaniu nie muszę się martwić o ustawienie potencjometru na wzmacniaczu stereo bo on działa tylko jako końcówka mocy.

 

opcja B.

- zostawiam swój wzmacniacz Exposure 1010 (nie ma wejścia Main In) i podpinam sygnał z PRE OUT amplituner AV pod zwykłe wejście sygnału np. CD lub AUX. Wtedy na wzmacniaczu ustawiłbym jakąś konkretną głośność (ustawienie zapamiętał) i wykonał kalibracje w amplitunerze AV. I efekt ten sam tylko trzeba pamiętać o głośności na wzmacniaczu stereo.

 

 

Dokupuję pozostałe kolumny (centralka, surroundy i basowy) i temat zamknięty:)

 

Czy moje podsumowanie jest ok, czy znowu gdzieś popełniam błąd? proszę o Wasze zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja A - stare Audiolaby czyli 8000a - ale to już abytek, lepszy będzie 8000s, na pewno pozwalają na podłączenie main in, a wybór trybu pracy następuje gałą na frontowym panelu.

 

opcja B - technicznie możliwe tylko pytanie jak zadziała (dwa pre w torze). Przez nieuwagę można zniszczyć głośniki, jak przez przypadek gała wzmocnienia będzie za bardzo przekręcona.

 

Masz racje wszelkie przełączniki to badziewie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 jest zdecydowanie najlepsza. Bez przełączników, kombinacji itp.

 

Tu lista wzmacniaczy mających wejście na końcówkę przełączane przyciskiem.(ze specjalną dedykacją dla kooooolegi który twierdzi, że liczba takich wzmacniaczy jest baaaaaaardzo ograniczona.)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lista i tak nie jest kompletna bo sam znam jeszcze kilka jak np. Music Hall których nie ma w tym spisie.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- łączę z PRE OUT FRONT amplitunera AV i głośność reguluję tylko z poziomu AMP.AV - i w takim rozwiązaniu nie muszę się martwić o ustawienie potencjometru na wzmacniaczu stereo bo on działa tylko jako końcówka mocy.

 

Fakt jest to idealne rozwiązanie , z tym że trzeba znaleźć odpowiadający dźwiękowo w stereo wzmacniacz.

opcja B.

- zostawiam swój wzmacniacz Exposure 1010 (nie ma wejścia Main In) i podpinam sygnał z PRE OUT amplituner AV pod zwykłe wejście sygnału np. CD lub AUX. Wtedy na wzmacniaczu ustawiłbym jakąś konkretną głośność (ustawienie zapamiętał) i wykonał kalibracje w amplitunerze AV. I efekt ten sam tylko trzeba pamiętać o głośności na wzmacniaczu stereo.

To rozwiązanie miałem przez lata i jest ok. pod warunkiem , że z systemu korzystasz sam ( po jakimś czasie zerknięcie na położenie gałki w PRE przed włączeniem staje się nawykiem) lub mieszkańcy są w stanie też tą czynność przyswoić.

Ja zdecydowałem się na switch rca, bo zauważyłem , że małżonka za każdym włączeniem KD czy stereo bała się , że o czymś ( nieszczęsnej gałce :)) zapomniała i po prostu przestała tak na wszelki wypadek włączać zestaw stereo.

opcja B - technicznie możliwe tylko pytanie jak zadziała (dwa pre w torze). Przez nieuwagę można zniszczyć głośniki, jak przez przypadek gała wzmocnienia będzie za bardzo przekręcona.

Zadziała , w dźwięku KD ,nie ma to znaczenia , wystarczy tryb "Direct" w przedwzmacniaczu stereo i nie odróżnisz podczas oglądania filmu czy koncertu,czy sygnał idzie bezpośrednio przez PRE OUT Amp. KD na końcówkę stereo, czy przechodzi jeszcze przez PRE wzmacniacza. Gwarantuje, bo testowałem obydwa rozwiązania, tak z frontami jak i z centralnym. Co do zniszczenia głośników to jest to możliwe tylko przy źle dobranym wzmacniaczu do kolumn. Parę razy mi się zdarzyło i nic się nie stało ,po za tym , że na dzielnicy już wiedzą jakiej muzyki słucham :)

Masz racje wszelkie przełączniki to badziewie.

Ciekawe, bo do niedawna też miałem takie zdanie, im mniej elementów w torze tym lepiej , i pewnie jest to prawda, ale wczoraj przetestowałem jak obecnie zachowuje się system stereo gdy sygnał z PRE przechodzi przez switcha rca i dopiero trafia na końcówkę. Zawsze sprawdzam na moich ulubionych płytach vinylowych "Raz Dwa Trzy Młynarski" oraz "The number of the beast " Iron Maiden ,które słuchałem setki razy i nie zauważyłem absolutnie spadku jakości dźwięku.Wszystkie niuanse nagrań wybrzmiewają tak samo. Zostawiam opcje ze switchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła.

Wybieram opcję A :)

Szukam amplitunera z PRE OUT, w drugiej kolejności (tu będę potrzebował więcej czasu) wzmacniacz stereo z wejściem MAIN IN.

 

Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi.

Temat dla mnie zamknięty:)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytalem wszystkich postow bo widze ze w wiekszosci sa o przelacznikach, a moim zdaniem to po prostu zbedne :-)

 

Napisze Ci jak ja podszedlem do tematu, jako ze tez mam polaczone stereo i kino domowe od wielu wielu lat i moim zdaniem gra to swietnie w obu wariantach :-) Wiec po kolei:

 

- absolutnie uzywaj Twoich stereo glosnikow do kina domowego. Ja mam z przodu Magnepany 1.6QR i jakosc dzwieku w filmach jest rownie wspaniala co w stereo, szczegolnie jak wchodzi jakas muzyka :-) Wyzwaniem moze byc jedynie dobranie centralnego do nich, ja robie tak ze jak ogladam filmy sam to wylaczam w ogole centralny bo brzmi to lepiej, ale musisz siedziec idealnie na srodku :-) Natomiast jak ogladamy w pare osob wlaczam dobry centralny i tyle :-) Tylne nie sa juz takie wazne aby mialy podobne brzemienie, kup po prostu jakies dobre, mozesz z tej samej serii co centralny :-) Jak ogladasz wylacznie sam, zapomnij o centralnym kompletnie :-)

 

- zapomnij o uzywaniu amplitunera do stereo :-) Ja mam Arcama AVR500 o ktorym pisze sie ze brzmi jak sreniej klasy wzmak stereo i rzeczywiscie jak na amplituner gra rewelacyjnie, ale nie ma szans z moim Musical Fidelity A3.2.

 

- moim zdaniem niepotrzebnie komplikujesz sprawe bawiac sie w przelaczniki, po prostu uzywaj Twojego wzmacniacza stereo i do stereo i do kina domowego :-) Widzialem ze Twoj wzmak nie ma dedykowanego wejscia do KD, podlacz wiec po prostu wyjscie przednich kanalow z przedwzmacniacza w amplitunerze do jednego z wejsc Twojego wzmacniacza stereo po prostu, bez zadnych przelacznikow :-) Ustaw poziom przednich kanalow w amplitunerze dosc wysoko i przy kalibracji systemu uzywaj ustawienia glosnosci we wzmacniaczu stereo :-) Jak wykalibrujesz zapamietaj ustawienie pokretla glosnosci i tyle :-) Jak mialem wzmacniacz bez dedykowanego wejscia do KD to tak wlasnie robilem, jak sluchalem stereo to sterowalem glosnoscia we wzmacniaczu stereo, jak przelaczalem na kino domowe to ustawialem pokretlo wzmacniacza na zapamietanej pozycji i sterowalem wszystko amplitunerem :-) Teraz jak mam MF A3.2 ktory ma wejscie dedykowane do KD to przelaczam na owe i dziala jak koncowka mocy po prostu :-) W filmach nie slychac tak wielkiej roznicy pomiedzy amplitunerem a stereo wzmacniaczem (obecnie przody do filmow graja na aplitunerze bo AVR500 nie ma wyjsc przedwzmacniacza), ale nadal gra odczuwalnie lepiej kiedy wzmacniacz stereo zasila przednie glosniki :-) mniejsza komplikacja i mniejszy wydatek :-)

 

- zerknalem na Twoje kolumny przednie i mysle ze jednak przydal by Ci sie sub. Nie wiem na ile lubisz "efekty" w kinie, ale jesli lubisz to Twoje przednie Ci tego nie dadza co sub :-)

 

Mam nadzieje ze cos sie da zrozumiec :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła.

Wybieram opcję A :)

Szukam amplitunera z PRE OUT, w drugiej kolejności (tu będę potrzebował więcej czasu) wzmacniacz stereo z wejściem MAIN IN.

 

Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi.

Temat dla mnie zamknięty:)

Pozdrawiam.

 

Definitywnie szukaj uzywanego Arcama, starsze modele mozna kupic za ludzkie pieniadze a graja kapitalnie :-) Spory czas szukalem dla siebie amplitunera i przebrnalem przez pare modeli Onkyo, Yamahy, Pioneera i Sony i w tych samych pieniadzach nie ma nawet co porownywac. Przez Arcama tez pare modeli przebrnalem i jesli nie potrzebujesz aby dzwiek docieral przez HDMI do amplitunera oraz wystarczy Ci DD + DTS to definitywnie i bez zastanowienia AVR350. Za 1100-1500zl (w zaleznosci od stanu) masz amplituner ktory ma jakosc dzwieku taka jak japonczyki za 2-3 razy tyle (uzywane). Jesli potrzebujesz dzwiek przez HDMI (lub tym bardziej pare takowych wejsc) i nowsze dekodery to definitywnie AVR400 (2500-3000 w zaleznosci od stanu) :-) AVR500 nie ma wyjscia pre-out a AVR600 jest mocno problematyczny, mialem 5 sztuk i kazda musialem odeslac ze wzgledu na jakies problemy, po czym odpuscilem ten model :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła.

Wybieram opcję A :)

Szukam amplitunera z PRE OUT, w drugiej kolejności (tu będę potrzebował więcej czasu) wzmacniacz stereo z wejściem MAIN IN.

 

Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi.

Temat dla mnie zamknięty:)

Pozdrawiam.

 

Klamka zapadła.

Wybieram opcję A :)

Szukam amplitunera z PRE OUT, w drugiej kolejności (tu będę potrzebował więcej czasu) wzmacniacz stereo z wejściem MAIN IN.

 

Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi.

Temat dla mnie zamknięty:)

Pozdrawiam.

 

I tak zostanie ci w torze słabiutki, cyfrowy preamp z amplitunera kina domowego.

 

Jak napisalem najlepszym pod względem jakosci dzwięku są dwa oddzielne tory: jeden do kina i drugi do stereo, podpięte przez przełacznik do jednego wspólnego zestawu kolumn frontowych.

A najlepiej jest calkowicie odseparować oba systemy o czym pisałem wielokrotnie. Na bazie swoich doswiadczeń po przerzuceniu przez ostatńie 22 lata tony kolumn, wzmacniaczy, preampów, amplitunerów i źródeł.

 

Kiedys sam do tego dojdziesz jesli rzeczywiście jesteś koneserem dobrego dźwięku. A apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zostanie ci w torze słabiutki, cyfrowy preamp z amplitunera kina domowego.

Niekoniecznie, jeżeli podepnie źródła stereo do integry czy pre wzmacniacza dzielonego.

Jak napisalem najlepszym pod względem jakosci dzwięku są dwa oddzielne tory: jeden do kina i drugi do stereo, podpięte przez przełacznik do jednego wspólnego zestawu kolumn frontowych.

Tak mam od dwóch tygodni , poprzednio przy KD ustawiałem gałkę Pre wzmacniacza na 12-tą. Zdecydowałem się na przełącznik, bo traktuje go jako swoisty bezpiecznik, by inni domownicy mogli bez obaw korzystać ze sprzętu. Po względem wygody to wszystko jedno czy wstanę by ustawić gałkę , czy przekręcić pokrętło. Różnicy w KD, ani w stereo nie zauważyłem przed, czy po zastosowaniu switcha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niekoniecznie, jeżeli podepnie źródła stereo do integry czy pre wzmacniacza dzielonego.

 

 

To kolejny kompromis jakosciowy.

 

Do kina jako źródło player BD/BD-UHD ew. player sieciowy.

 

Do stereo źrodło analogowe (gramofon, magnetofon), odtwarzacz CD ew. plikowiec.

 

 

Tylko prosze ni piszcie, że player BD może przecież odtwarzać płyty CD. Boombox rownież. Player CD z lat 90-ych za kilkaset zlotych rozwali kazdego BD playera, nawet OPPO.

 

To tak jak z lyżwami i z nartami. Do używania zimą ale na tym podobieństwa się kończą. Podobnie z kinem domowym i odtwarzaniem muzyki w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 jest zdecydowanie najlepsza. Bez przełączników, kombinacji itp.

 

Tu lista wzmacniaczy mających wejście na końcówkę przełączane przyciskiem.(ze specjalną dedykacją dla kooooolegi który twierdzi, że liczba takich wzmacniaczy jest baaaaaaardzo ograniczona.)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lista i tak nie jest kompletna bo sam znam jeszcze kilka jak np. Music Hall których nie ma w tym spisie.

 

znam tą listę - czasem uwierz, że ludzie potrafią google'a używać ;) Dzieki niej dowiedzialem się o istnieniu HK 990 i polowalem na niego jakis czas - jest niestety praktycznie nie do dostania .... chyba, ze akurat Ci sie trafi za rozsądne pieniądze ;) mi sie nie udalo.

 

Nadal wydaje mi się, ze to jest niewielki procent oferowanych na rynku wzmacniaczy w ostatnich latach. Przefiltruj sobie modele, ktore ciezko dostać, no i jeszcze popatrz na ceny wielu tych wzmacniaczy. Czesto na forum ktos szuka całości za kilka tysiecy, a oferuje mu sie ampli z preampem (za +1000zl) no i potem ma z tej listy jeszcze wzmacniacz sobie dobrac w zalozonym budżecie :D HK 990 nowy 6k kosztowal, moze coś z NAD'a ? 13 klockow, moze lampe by chcial - macintosh ? (nawet nie chce mi sie sprawdzac pewnie nascie albo dziesiąt).

 

Nie sprawdzalem calej listy moze są tam integry za 3 kola (ale pewnie garstka) ale jak ludzie o caly set za 6-8 klocków pytają - w tym ma byc AV z pre ~3k do tego wzmak (zakladam 3k) a gdzie reszta 5.1 ?

 

Przelacznik kosztuje stowke do tego pod pewnymi wzgledami jest lepszym rozwiazaniem bo separuje oba tory od siebie.

 

Moze kiedys jeszcze podepne cos pod ten pre-out bo lubie barwe mojego apmpli HK ale majac jakis czas temu budzet ~3k na uzywany wzmak stereo w rzeczywistości nie bylo latwo znalezc cokolwiek wiec finalnie wziąłem lutownice do ręki z braku wyboru (lub jak kto woli braku funduszy i/lub checi wydawania wiecej PLNów na wzmak w tamtej chwili)

 

Moze taki pomysł jak ktoś będzie sugerowal pre-out w ampli to niech zasugeruje od razu wzmak stereo jaki bedzie sie zgrywal z całością i w jakiej cenie jest do dostania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie masowki maja wejscie na koncowke mocy.

 

Marantze, denony, onkyo, pioneery itp az dziw ze polowe modeli nie ma tam wypisanych.

 

Wiec jak ktos szuka zestawu za kilka tysi to wlasnie te denony, marantze, onkyo i pioneery sa dla niego. Bo sobie kupi taki wzmacniacz od 1000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz... teraz to ja coś znowu nie rozumiem.

Pisząc o słabiutkim prampie z amplitunera kina domowego miałeś na myśli tor STEREO ? Bo tak na prawdę on mnie interesuje.

Przecież swój CD (Arcam CD73) będę miał podpięty pod integrę stereo więc jaki wpływ na ten tor będzie miało podpięcie źródła z PRE-OUT amplitunera KD, które podczas słuchania z CD w ogóle nie będzie używane???

Moim źródłem w torze stereo jest CD, który nie będzie przecież podpięty pod amplitner AV. Może jak będę wymieniał wzmacniacz stereo to wtedy dodatkowo chciałbym podpiąć swojego leciwego ale jarego Daniela:)

 

Więc nie ma tu kompromisu jakościowego w torze stereo. Już chyba większym kompromisem byłby chyba taki przełącznik głośnikowy do jednego wspólnego zestawu kolumn frontowych.

 

do T:

Kable w pokoju mam już położone, pochowane i muszę je wykorzystać: CPU (w innym pokoju żeby nie chałasował) > hdmi > AMPLITUNER AV > hdmi > PROJEKTOR

Strasznie wygórowanych oczekiwań nie mam - układ 5.1 w zupełności wystarczy (ATMOS i DTS-X na tą chwilę odpada, jak kiedyś zapragnę - wtedy zmienię).

Moim źródłem w KD są:

40% - filmy z komputera, pliki MKV 1080p

40% - filmy i seriale NETFLIX, też z komputera (full HD)

20% - koncerty też z komputera, pliki MKV 1080p

Odtwarzacza BLU-RAY nie mam i raczej nie mam zamiaru kupować.

 

Jedyny nowy amplituner właśnie z wyjściem PRE OUT na frotny w cenie nie przekraczającej 2000zł to MARANTZ NR1508 (około 1900zł). Owszem są też inne, ale już poza moim zasięgiem finansowym.

Może w zupełności by mi wystarczył?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina jako źródło player BD/BD-UHD ew. player sieciowy.

 

Do stereo źrodło analogowe (gramofon, magnetofon), odtwarzacz CD ew. plikowiec.

W 100% się zgadzam .

Tylko prosze ni piszcie, że player BD może przecież odtwarzać płyty CD. Boombox rownież. Player CD z lat 90-ych za kilkaset zlotych rozwali kazdego BD playera, nawet OPPO.

I tu także masz rację , a propos mam CD i ....Oppo :)

Choć nauczyłem się już , że nie dla wszystkich jakość odtwarzanej muzyki jest najważniejsza , po prostu traktują muzykę jako coś ogólnie przyjemnego, relaksującego nie wnikając w balans tonalny, fale stojące, pasma przenoszenia i takie tam ( nie wiem , czy przypadkiem nie podchodzą do tematu bardziej zdrowo niż ja ? :)), dla nich kupowanie dwóch oddzielnych urządzeń skoro jedno spełni te same funkcje jest stratą forsy,i jestem w stanie to zrozumieć. Ja np. nie jestem w stanie dobrze odebrać koncertu z BD ( a mam całą klasykę rocka , ponad 120) , bo dźwięk w DTS-ie mi przeszkadza , atmosfera koncertu jaką tworzy dźwięk wielokanałowy jest dla mnie nadal sztuczna. Byłem na paru koncertach, z których potem zostały wydane płyty Blue Ray i odtwarzając w domu wiem , że daleko to odbiega od oryginału. Muzyka to dla mnie stereo. Za to znajomi słuchają tylko z BD i są zachwyceni. Po prostu , każdy ma prawo odtwarzać na czym chce ,a i tak nas łączy muzyka.Spotykając się rozmawiamy o zespołach, nowych i starych wydaniach utworów, koncertach na których byliśmy,a nie kto i na czym odtwarza dźwięk :)

 

Może w zupełności by mi wystarczył?

Sądzę , że wystarczy , a ogólnie masz zdrowe i logiczne podejście do tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie masowki maja wejscie na koncowke mocy.

 

Marantze, denony, onkyo, pioneery itp az dziw ze polowe modeli nie ma tam wypisanych.

 

Wiec jak ktos szuka zestawu za kilka tysi to wlasnie te denony, marantze, onkyo i pioneery sa dla niego. Bo sobie kupi taki wzmacniacz od 1000zl

 

chyba sie rozpedzasz z tym 1000zl :) dobra odpalilem ceneo

- denon za ~1000zl - BRAK

- denon za ~4000 - JEST direct in

- maranz za 1600zl i 2900zl no nie widze chyba, ze ma jakies ukryte opcje (nie potrzebne mi teraz tracic czas na wertowanie manuala)

 

dalej mi sie nie chce :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.