Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana subwoofera, jaki wybrać?


KrisH-71

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zwracam się do Was ponownie z prośbą, Niedawno zmieniłem ampli z Yamaha 471 na Onkyo TX NR676 i jestem zadowolony!

Obecnie planuje zmienić sub Onkyo SKW-208 na coś mocniejszego o jeden poziom tak jak w przypadku ampli.

 

Pokój ok 18m2, ampli Onkyo TX NR676, zestaw 5.0 QQ 5000 II,

filmy 40%, PS3/4 - 40%, muzyka 20%

Budżet na chwilę obecną max 1500 zł i tylko raty 0%:)

 

Co możecie zaproponować w tym budżecie?

 

Na chwilę obecną nie planuję zakupu suba za 3 czy 5 tys:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza propozycja - Klipsch R-12SW (https://www.q21.pl/klipsch-r-12sw.html). Bardzo mocny, szybki i nisko schodzący basem subwoofer, oferujący bardzo dobrą kontrolę. Można jeszcze ewentualnie pomyśleć o modelu mniejszym R-10SW (https://www.q21.pl/klipsch-r-10sw.html), jednak różnica cenowa nie jest duża, a model większy jest po prostu lepszy. Oczywiście u nas dostępny jest kredyt 0%, zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na ELAC DEBUT S10 Subwoofer. Oferuję naprawdę fajnie wypełniony bas a przy tym jest szybki jak na obudowę otwartą.

W 18m2 sprawdzi się doskonale.

https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/elac-debut-s10.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie także dołączam się do pytania który wybrać ? Budżet podobny jak kolega wyżej:) kino 30% ps4 40% muzyka 30% poddasze otwarty salon 17m

 

Myślałem o Yamaha na sw700 to dobry wybór ?? Jak on się ma do wyżej wymienionych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie subwooferów jestem zielony ale po lekturze forum domyślałem się, że mogą paść propozycje Klipsch:)

Ten Elac jest mi nieznany, cena ok ale parametry chyba podobne do mojego obecnego wiec raczej odpada.

 

Ktoś jeszcze coś zaproponuje jakieś alternatywy do tego Klipscha?

 

Jak sprzedam obecny sub to będę pisał do Q21 w sprawie tego Klipsch R-12SW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Electronics XLS200. Bardzo dobry subwoofer. Duża moc, dobre wykonanie i na prawdę nisko schodzi, a przy tym nie jest duży. Kupisz go w granicach 1500-2000zł na ebayu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Electronics XLS200. Bardzo dobry subwoofer. Duża moc, dobre wykonanie i na prawdę nisko schodzi, a przy tym nie jest duży. Kupisz go w granicach 1500-2000zł na ebayu.

posiadam dwa xls200 w 12 metrach, bardzo je sobie chwale . Oczywiście do ideału pewnie brakuje, tak jak pisałeś w wątku niżej, gdyby zrobić profesjonalne pomiary,ustawienie itd.. Kalibracja audyssey xt32 kalibruje je oddzielnie i według poprzedniego ampli jest bardzo dobrze.

 

Ciekawe jakby dorzucić jeszcze te ich firmowe zewnętrzne dsp do tych subwooferów..

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam i do Polski wysyłają. Ogólnie jest mało znana u nas w Polsce ponieważ nie maja marketingu jak inne marki typu Klipsch czy Velodyne. Zakładam, że ich nawet nigdzie nie hurtują dlatego są w dobrych pieniądzach. A marketing sam się jak widać robi, bo za takie pieniądze lepszego subwoofera raczej nie znajdziesz.

 

Nowe subwoofery są trochę droższe natomiast popatrz na subwoofery, które maja jakąś "skazę". Można kupić taki ok. 200-300zł taniej a "skaza" nie zawsze jest widoczna. U mnie owa skaza to źle nagwintowany kolec, który powinno się wkręcać od spodu do subwoofera, ale kolec kosztuje kilka zł więc dokupiłem i jest ok :)

 

Oczywiście do ideału pewnie brakuje

 

Jemu nie brakuje, przeważnie akustyce brakuje. Do tego jest potrzebna później kalibracja, porozmawiaj z Magog, na ten temat może ci coś podpowiedzieć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie wez 2x MAGNAT MONITOR SUPREME SUB 302A.... efekt bedzie o niebo lepszy jak 1sztuki za 1500zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sharp AQUOS 80" Full LED LC-80LE645E .......Benq w1070 120" ... clone Pro-Ac d100 kino+ tannoy mercury 7.4 stereo... 4K... 4k ultrabox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas pokaż mi to na wykresie bo z tego co wiem to Magnat kiepsko sobie radzi przy dużym SPL poniżej 30Hz.. druga sprawa, zobacz jaki to jest kloc.

 

Oczywiście nic nie mam do samej idei dwóch subów w pomieszczeniu, wręcz przeciwnie. Dwa subwoofery ustawione w odpowiednich miejscach + proste dsp i kalibracja wyeliminują Ci cześć modów pomieszczenia i zwiększa SPL. Ale czy kolega, który chce kupić suba ma czym zrobić pomiary i wie jak? A później jeszcze dokonać kalibracji?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie na dwa suby nie mam miejsca, na moje potrzeby jeden powinien być OK.

Kalibrację robię tylko z ampli, sprzętu do osobnej kalibracji suba nie mam i nawet nie wiedziałbym jak to zrobić:)

 

Ten BK widzę, że często jest zachwalany na forum, może jako następny kupię, jak mi ktoś po drodze z UK to przywiezie, szkoda prawie 50f za transport płacić. Poza tym nie ma go na raty:)) i jest trochę poza budżetem na chwilę obecną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIP 12stka - w kwocie 1500zł - moim zdaniem nie ma konkurencji.

Mam go u siebie i na 20metrach robi rozpierduche

 

bas mocny, niski - ze sporym zapasem - klip12stka zjada na śniadanie dwa magnaty.

magnaty będą mocne, ale o takim zejściu mogą tylko pomarzyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub Klipsch R-12SW zamówiony, po weekendzie będzie!

Nawet poniżej 1500 zł bo jeszcze zamówiłem przewód 3m do suba i 4m przewodów głośnikowych Melodika:))

 

Jestem bardzo ciekawy, bo teraz bez to nawet nic nie oglądam i nie gram bo lipa:)

 

A z jakimi głośnikami gra u Ciebie hajdzik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć foty bo ja tak patrze przed zakupem nigdzie nie ma dobrej jakości fot a irytuje mnie ta dioda z przodu i ten kolor membrany do niczego nie pasuje mogli dać grubszą maskownice brzydko to wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez osłonkę, tak nie widać koloru membrany - tzn nie przeszkadza

też miałem ten dylemat

jak robimy fotke z lampą błyskową - to mocno ją widać :0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak hajdzik napisał, maskownica spelnia swoja rolę i skutecznie przysłania membranę.

Diody też nie widać siedząc na kanapie, poza tym jest pod maskownicą, chyba, że ktoś siedzi na podłodze na przeciwko suba, to coś się tam tli spod maskownicy:)

W poprzednim subie miałem niebieska diodę na wierzchu i to było faktycznie widać.

 

Wieczorem podłączyłem i ...pokój został zalany mięsistym basem!

Duża różnica na plus w porównaniu do poprzedniego suba! Jak na moje potrzeby zakup udany i optymalny.

Tylko zestaw 5.0 jakoś skromnie teraz wygląda:)

W weekend jeszcze poustawiam go dokładniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś słuchał suba Heco music style 25a? Jak wypada w porównaniu do klipsch r-12sw? Parametry ma niby lepsze, ale średnica mniejsza.

Czy warto wziąć w przypadku klipsch wersję bezprzewodową r-12swi czy lepiej po kablu r-12sw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezprzewodówke bierzesz tylko i wyłącznie w przypadku kiedy połączenie kablem jest problemowe - długość, brak okablowania tak by było niewidoczne

Jest to kolejna rzecz, która może (ale nie musi) się zepsuć

Bez potrzeby nie ma co sobie komplikować życia

 

Natomiast przy testach JBL przewodowy i bezprzewodowy - nie wyczułem żadnych różnic w jakości.

Heco nie testowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.