Skocz do zawartości
IGNORED

Wygłuszenie + Akustyka


kolorszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Kupiłem mieszkanie, które za jakiś czas będzie do odbioru w stanie deweloperskim. Już teraz zanim dojdzie do jakiegokolwiek wykończenia tego mieszkania zastanawiam się jak odpowiednio przygotować jeden z jego pokoi. Pokój ten - około 16m2, posiadający jedno podwójne okno - będzie przeznaczony na pokój do ćwiczeń gry na fortepianie. Mieszkanie znajduje się na 1 piętrze więc zarówno sufit i podłoga również musi zostać wygłuszona. Zacząłem ostatnio sporo na ten temat czytać, oglądać filmiki na YouTube itp i teraz chciałbym zastanowić się ile przygotowanie takiego pokoju by mnie kosztowało.

 

Chciałbym tu zastosować standardowe wygłuszenie poprzez wybudowanie "drugiego pokoju" wewnątrz już istniejącego. Dodatkowo chciałbym użyć specjalnych okien i być może drzwi. Oczywiście zależy mi na tym, aby pozostali domownicy nie byli zmuszani do słuchania mojego ćwiczenia jednakże w tym momencie radzą sobie bez żadnego wygłuszenia - głównym powodem są sąsiedzi, nie chciałbym się ograniczać z grą, chciałbym również mieć możliwość grania po ciszy nocnej. W pokoju tym znajdować się będzie jedynie sofa aby wygodnie posłuchać gry, fortepian (ok. 2,1m długości) z ławą oraz biurko na komputer do nagrywania. Reszta pokoju oraz ściany są puste, a co za tym idzie chciałbym je czymś wyłożyć aby poprawić akustykę tego pokoju. Zastanawiam się również nad podwieszanym sufitem i być może w jakiś sposób wyciszoną podłogą.

 

Wątek ten założyłem w celu uzyskania jakichś informacji od bardziej doświadczonych w temacie osób, polecenia materiałów bądź może jakiejś firmy która się tym zajmuje (mieszkam w Warszawie), jednakże główny powód to chęć poznania chociaż przybliżonej (wiadomo, że można kupic różne materiały i wynająć mniej bądź bardziej doświadczona ekipę) kwoty jaką będę musiał na ten cel przeznaczyć.

 

Każda informacja będzie dla mnie pomocna - z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz robić pokój w pokoju to oczywiste jest że zrobić trzeba też i podłogę i sufit (i to najpierw). okna podarowałbym sobie, drzwi jak najbardziej trzeba zrobić/kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem i szykuje się do niego. Jednak u mnie jest podwójny: syntezator i TRĄBKA!!!

Pytałem w specjalistycznym sklepie i przesyłam opinie fachowca.

 

"Do wygłuszenia sufitu i ścian proponuję zastosować piankę akustyczną o gęstości 140 kg/m3 i grubości 2 lub 4 cm.

 

Pianka sprawdza się jako materiał wygłuszający w przypadku izolacji akustycznej pomieszczeń od dźwięków uderzeniowych powstałych np.w wyniku chodzenia, upuszczania przedmiotów czy przesuwania mebli oraz powietrznych średnich i wysokich częstotliwości powstałych np. w czasie rozmowy lub oglądania telewizji czy słuchania muzyki.

 

 

Pianka o gęstości 140 kg/m3 może zostać za pomocą kleju montażowego przyklejona bezpośrednio do ściany lub sufitu. Następnie na tak zamontowaną piankę może zostać przyklejone wykończenie w postaci płyty kartonowo-giposowej, osb lub tapety albo kasetony.

 

Piankę można również zamontować do sufitu za pomocą wkrętów.

 

Najlepiej jest zamocować piankę w całym pomieszczeniu na wszystkich ścianach i suficie. Jednak absolutne minimum to ściany o najmniejszej grubości czyli przede wszystkim ścianka z gipsu w tym przypadku.

 

Dodatkowo w celu zmniejszenia ilości dźwięku przedostającego się do sąsiadów powyżej można piankę o gęstości 140 kg/m3 zamocować na suficie.

 

Jeśli chodzi o prawidłowe wykonanie izolacji akustycznej sufitu to pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 musi zostać ułożona na całej powierzchni sufitu. Izolacja musi być szczelna. Wszystkie szczeliny muszą zostać zakryte, tak aby nie było żadnych wolnych przestrzeni. Pianka musi przylegać szczelnie do siebie na całej powierzchni sufitu.

 

Mam jeszcze charakterystykę produktu, ale jest to tabela z danymi producenta, więc nie przesylam bo nie wiem czy można.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że teraz myślisz o wyciszeniu kompleksowym pokoju. Tzn. należy wyciszyc wszystkie powierzchnie, łącznie z drzwiami. Aby efekt był skuteczny całość musi kosztować. Chyba w Kielcach jest taka firma w tym się specjalizująca,

ich ceny zaczynaja się od 200,- zł/m2 przy 5 cm grubości ścianki.

 

Z resztą jaką firme wybierzesz i tak wykończenie ścian jest z reguły płytą gips-karton. To nie jest najlepszy materiał

na akustykę w pokoju. Dlatego może być konieczne obłożenie takich ścian drewnem. W dowolnej postaci że tak powiem.

Można przykleić listwy boazeryjne, bądź przybić cienką sklejkę. Generalnie materiały odbijające, załamujące. Unikaj dużych płaskich i gołych powierzchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za wskazówki.

 

ich ceny zaczynaja się od 200,- zł/m2 przy 5 cm grubości ścianki.

Czy jest to za m2 pokoju czy m2 materiału (w sensie wliczam w to każdą ścianę, sufit, podłogę)?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bafik to świetnie że grasz na trąbce. Czyli tylko średnimi i wysokimi częstotliwościami się przejmujesz. Z fortepianem to już gorzej bo pierwszy klawisz to 27,5Hz.

Według mnie najważniejsze to żebyście mieli osobne pokoje. Jeśli są to pomieszczenia połączone z innymi to trzeba uwzględniać całą powierzchnię podłogi i sufitów pomieszczeń połączonych. Dodatkowo jeśli ścianą w tym pomieszczeniu jest ściana nośna to ona też będzie przenosiła dźwięki w górę, w dół i na boki. W mieszkaniu mojej znajomej 2 klatki dalej jest dziewczynka która uczy się gry na pianinie i pomimo że jestem w trzecim mieszkaniu po linii prostej to i tak słyszę że gra. Nie jestem w stanie rozpoznać utworów, ale słyszę że ćwiczy, właśnie przez przenoszenie boczne ścian nośnych i stropów.

Koledzy dobrze radzą z użyciem pianki lub wełny mineralnej + warstwa drewna. Jednocześnie poprawi to izolacyjność akustyczną i akustykę pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.