Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 3500 , bluetooth


Borsuczysko

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie pragnę się przywitać ( Cześć!) i przeprosić że swoją bytność na forum rozpoczynam od prośby o pomoc.

 

Mimo przeczytania wielu wątków na polskich i zagranicznych forach niestety nie jestem w stanie przybliżyć się do rozwiązania mojego dylematu. Otóż pragnę złożyć sobie pierwszy zestaw stereo do salonu który pozwoli mi cieszyć się muzyką z płyt CD . Wymogiem jest też obsługa bluetooth ( mi to zbędne jednak dla żony to must have i niestety tego nie ominę) dlatego muszę z bólem serca zrezygnować z klasycznego wzmacniacza (na to przyjdzie jednak jeszcze czas) i skupić się na amplitunerach stereo .

Wymiar pomieszczenia w którym system ma stać to ok 35m2 , kształt jest nieregularny i kolumny niestety stać muszą blisko siebie (ok 180cm przerwy między kolumnami) przy czym nie będą skierowane do środka pomieszczenia. W kwestii brzmienia to mam sprecyzowane preferencje ; lubię neutralne granie z delikatnym ociepleniem , nie toleruję ostrości na górze (żyletkom precz) ani przesadnego epatowania basem (lubię gdy bas pojawia się wtedy gdy znajduje się faktycznie na nagraniu , nie chcę by był na siłę podbijany , zwłaszcza jego górne zakresy - jak to zazwyczaj maskuje się braki w niższym basie ) , bardzo duże znaczenie ma dla mnie brzmienie wokali (moim ideałem średnicy jest ta serwowana przez słuchawki ortodynamiczne - moim końcem drogi słuchawkowej okazały się być he-500 , takiego właśnie brzmienia szukam) .Co do sceny to podejrzewam że w tak niskim budżecie poruszanie tego zagadnienia jest nie na miejscu - a może się mylę? Podejrzewam że widząc ile chcę wydać na sprzęt i jakie mam wymagania popukacie się w czoło , zdaję sobie jednak sprawę że kompromisy będą musiały mieć miejsce i jestem na to przygotowany , chciałem jedynie nakreślić sytuację idealną .

W kwestii muzyki to słucham wielu gatunków : muzyka klasyczna , rock , metal , jazz , blues i starsza elektronika (Oldfield ,J M Jarre itp) najczęściej jednak będzie to rock lat 70/80/90 .

 

Myślałem o ampli Yamahy Rn-303D , w kwestii kolumn (podłogowe) biorę pod uwagę STX electrino 250/150 oraz Monitor Audio BX5 .Mógłbym też przygarnąć coś używanego (nie boję się wiekowego sprzętu) jednak niestety ogrom ofert i modeli trochę mnie przytłacza .

Co do CD to myślę że na niego za jakiś czas wyskrobię oddzielny budżet - do tego czasu będzie musiał wystarczyć bluetooth .

 

Bardzo proszę o waszą pomoc .

 

Pozdrawiam

 

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny pomysł. Jeśli poza Bluetooth nie potrzebujesz innych funkcji sieciowych to spójrz na zestaw NAD C338 BEE + Indiana Line Nota 550. Te kolumny mają brzmienie zbliżone do tego ,którego poszukujesz a NAD radzi sobie z ich kontrolą znakomicie. Poza Bluetooth ma też Chromecast więc jest uniwersalnym urządzeniem.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c338-indiana-nota-550x.html

Wpadnij na odsłuch w/w zestawu do jednego z naszych salonów. Gwarantuje ,że ten system zagra świetnie a w tym budżecie jest mocną propozycją.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Oczywiście nie ma możliwości uzyskania klasy brzmienia słuchawek HE-500 w zadanym budżecie, natomiast możemy starać się stworzyć konfigurację, która będzie blisko charakterystyce brzmienia systemu słuchawkowego.

Zacznę od elektroniki. Odradzam amplituner Yamaha R-N303D, to podstawowy model, który niestety wprowadza bardzo duże kompromisy jakościowe. Spójrz na modele wyższe, które poza lepszym wyposażeniem, przede wszystkim oferują lepszą jakość dźwięku. Dobrą opcją będzie system trochę powyżej budżetu, jednak po pierwsze masz duże pomieszczenie, po drugie wiesz co to znaczy dobra jakość dźwięku, tak więc myślę, że na to Cię namówię. Moja propozycja to Yamaha R-N602 / Monitor Audio MR6. To bardzo uniwersalny system, oparty na wyższym modelu amplitunera i naprawdę dobrych brytyjskich kolumnach Monitor Audio. Można także brać pod uwagę konfigurację alternatywą, zbudowaną na bazie polskich kolumn STX Electrino 250. Natomiast z mojej strony miałbym jeszcze lepszą brzmieniowo konfigurację. Spójrz na zestaw oparty na klasycznym wzmacniaczu NAD C338 / STX Electrino 250. Klasyczny wzmacniacz pod względem jakości dźwięku będzie znacznie lepsze, NAD C338 posiada bluetooth oraz nawet google chromecast. Jako alternatywa możemy także zbudować system na bazie kolumn Pylon Audio Pearl 25 oraz wspomnianych wcześniej Monitor Audio MR6.

Na koniec propozycja zestawów, opartych na bazie francuskiej integry Advance Acoustic X-i50BT, która także posiada bluetooth.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

 

Poświęciłem się lekturze informacji o proponowanym przez Was wzmacniaczu NAD'a i powiem szczerze że ta opcja bardzo przypadła mi do gustu . Pojawiła się jednak pewna wątpliwość , a konkretnie fakt że wzmacniacz ten podaje 50 w na kanał co przy względnie dużej mocy proponowanych przez Was kolumn budzi niepokój czy poradzi on sobie z ich sensownym, napędzeniem . Najmniej martwię się tu o Indiana Line bo lektura kilku recenzji i opinii użytkowników wskazuje na to że są one bardzo łatwe w napędzeniu , znacznie większe wątpliwości budzą w tym kontekście pudła STX'a . Pylonów Pearl 25 nie biorę pod uwagę gdyż miałem kiedyś okazję ich posłuchać i niestety najlepszego wrażenia na mnie nie zrobiły (wydały mi się zupełnie wyprane z emocji , niby grało to poprawnie ale nic w ich brzmieniu nie porywało). W kwestii wysterowania największe wątpliwości mam co do monitor audio , raz że 50w wydaje mi się śmiesznie małą wartością przy trzech dużych membranach (no ale mogę się mylić - ze "stacjonarnym" audio mam niewielkie doświadczenie , od lat siedzę w słuchawkach) ,dwa że obawiam się czy nie będzie tu dla mnie za dużo basu .

Najbardziej póki co uśmiechają mi się STX'y .

 

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości w kwestii mocy proponowanego przez Was wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat MA600 który jest klasycznym wzmacniaczem z BT oraz Indiana Line NOTA 550X lub Monitor audio MR6 :)

I pozamiatane.

Na 50W nie patrz. To akurat realna moc tego urządzenie jest on zdecydowanie bardziej wydajniejsze niż ta mocna na papierze Yamaha.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem się lekturze informacji o proponowanym przez Was wzmacniaczu NAD'a i powiem szczerze że ta opcja bardzo przypadła mi do gustu . Pojawiła się jednak pewna wątpliwość , a konkretnie fakt że wzmacniacz ten podaje 50 w na kanał co przy względnie dużej mocy proponowanych przez Was kolumn budzi niepokój czy poradzi on sobie z ich sensownym, napędzeniem . Najmniej martwię się tu o Indiana Line bo lektura kilku recenzji i opinii użytkowników wskazuje na to że są one bardzo łatwe w napędzeniu , znacznie większe wątpliwości budzą w tym kontekście pudła STX'a . Pylonów Pearl 25 nie biorę pod uwagę gdyż miałem kiedyś okazję ich posłuchać i niestety najlepszego wrażenia na mnie nie zrobiły (wydały mi się zupełnie wyprane z emocji , niby grało to poprawnie ale nic w ich brzmieniu nie porywało). W kwestii wysterowania największe wątpliwości mam co do monitor audio , raz że 50w wydaje mi się śmiesznie małą wartością przy trzech dużych membranach (no ale mogę się mylić - ze "stacjonarnym" audio mam niewielkie doświadczenie , od lat siedzę w słuchawkach) ,dwa że obawiam się czy nie będzie tu dla mnie za dużo basu .

Najbardziej póki co uśmiechają mi się STX'y .

 

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości w kwestii mocy proponowanego przez Was wzmacniacza.

 

Śmiało polecam STX Neutrino, serię FS i Electrino. Mam jedne z nich od kilku lat i jestem bardzo zadowolony, chociaż w między czasie wypożyczyłem wspomniane Monitor Audio mr6 ale zwróciłem. Niby wszystko ok. ale nie było konkretnego sensu do zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało polecam STX Neutrino, serię FS i Electrino. Mam jedne z nich od kilku lat i jestem bardzo zadowolony, chociaż w między czasie wypożyczyłem wspomniane Monitor Audio mr6 ale zwróciłem. Niby wszystko ok. ale nie było konkretnego sensu do zmiany.

Dzięki za podpowiedź :-) Powiedz proszę tak w skrócie czym się brzmieniowo te kolumny od siebie różniły , czy moje obawy o nadmiar basu w Mr6 są uzasadnione?

 

Magnat MA600

Kurczę ,tutaj trafiłeś mnie prosto w czuły punkt . Jestem wielkim fanem wzmacniaczy hybrydowych (kilka różnych posiadałem w swoim torze słuchawkowym i finalnie też skończyłem z hybrydką) . Nie sądziłem że w tym budżecie można zmieścić sensowny wzmacniacz tego typu . Nie wiem czy słusznie ale marka Magnat nie budzi u mnie najlepszych skojarzeń ,(dawno temu słyszałem ich jedne kolumny i było naprawdę źle [kluchowate burczybasy]- nie pamiętam już modelu , jakieś małe smukłe podłogówki ) . Na hasło Magnat mam przed oczami dział audio w hipermarkecie . Bardzo chciałbym abyś uzmysłowił mi że błędnie postrzegam tę markę gdyż hybrydka byłaby dla mnie idealna (lamp mam u siebie całe pudełko i miałbym w czym przebierać aby brzmienie dopasować ) . Pozostaje jeszcze pytanie jak sobie poradzi ten wzmak z Electrino 250 .

Nie wiem czemu ale nie widzę tej marki w Twoim sklepie , jest dostępna tylko stacjonarnie ? No i niestety cena zestawu podskoczyła już o 1000zł , 4000tys jeszcze pewnie bym przełknął ale 4500 to już za dużo ponad mój budżet :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie problemu z prawidłowym wysterowaniem podanych kolumn przez wzmacniacz NAD. Pomimo teoretycznie niskiej mocy, wzmacniacz jest bardzo wydajny i bez żadnych problemów współpracuje nawet z bardziej wymagającymi kolumnami.

Jeśli bierzesz pod uwagę hybrydę lampową, myślę że najlepszą opcją będzie świetny wzmacniacz Vincent SV-500 (https://www.q21.pl/vincent-sv-500.html), chociaż oczywiście jest to urządzenie droższe. Jeśli bierzesz natomiast pod uwagę wzmacniacz lampowy, w bardzo atrakcyjnej cenie masz Yaqin MS-30L (https://www.q21.pl/yaqin-ms-30l.html). Poza świetnym brzmieniem, to chyba jedyny wzmacniacz lampowy na rynku w tej cenie, które jest praktycznie bezawaryjny. W wielu wzmacniaczach lampowych niestety jest problem z awaryjnością. Kolejne dobre wzmacniacze lampowe to już wydatek powyżej 4 tys.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 niestety proponowane przez Ciebie rozwiązania są dla mnie za drogie (vincent kosztuje więcej niż mój budżet na cały system) chociaż przyznaje że wygląda to smakowicie (zwłaszcza Yaqin) . Rozważam jeszcze jedną koncepcję a konkretnie użycie NUFORCE BTR-100 jako odbiornika bluetooth aptx i wybranie jakiegoś klasycznego wzmacniacza stereo z wejściem optycznym. Budżet wzrasta do "sztywnych" 4000zł (muszę wliczyć 300zł na ten adapter bluetooth więc do wydania zostałoby 3700). W kwestii kolumn wybiorę pomiędzy Nota 550x a electrino 250 - tu zdecyduje odsłuch .

Jeśli nie macie jeszcze mnie dość bardzo proszę o propozycję klasycznego wzmacniacza w tym budżecie (oczywiście o ile miałoby to przynieść konkretne korzyści w kwestii brzmienia ) .

Kombinuję gdyż wymóg posiadania bluetooth we wzmacniaczu bardzo ogranicza wybór. Póki co jednak moim faworytem w kwestii wzmacniacza jest proponowany wcześniej magnat MA 600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :-) Powiedz proszę tak w skrócie czym się brzmieniowo te kolumny od siebie różniły , czy moje obawy o nadmiar basu w Mr6 są uzasadnione?

 

 

Neutrino STX mają bardzo naturalny, zróżnicowany bas. Monitor Audio MR6 mają jak dla mnie dość eksponowane pasmo przy 60-70 hercach co powoduje mniejsze zróżnicowanie a co za tym idzie słabszą neutralność. Jeżeli lubisz więcej basu to MR6.

 

Jak wolisz coś z STX to bas będzie naturalniejszy niż Monitor Audio. Miałem okazję słuchać Electrino 250 na Audioshow dwa lata temu i powiem, że robiły niesamowite wrażenie na słuchających. Byłem dwa dni i zawsze była masa ludzi chcących je odsłuchać. Oczywiście warunki "hotelowe" są jakie są ale kolumny mają potencjał i to w całym paśmie. To ich fajne granie podejrzewam że w dużej mierze jest zasługą pochylonej ścianki przedniej, taki sam efekt zauważyłem w kolumnach Sonus Faber Tower, gdzie wyrównanie czasowe głośników bardzo osobiście mi odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio MR6 mają jak dla mnie dość eksponowane pasmo przy 60-70 hercach

 

I już wiem że Monitor Audio nie są dla mnie , dzięki piękne za porównanie , teraz mogę je z czystym sumieniem wykreślić :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . Niestety Melodiki odpadają - bass reflex na plecach , ze względu na specyficzny kształt pokoju takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Poza tym cenowo przekracza to mój już i tak naciągnięty budżet , niestety 4000 to maksimum . Jako że posiadam dość sporą kolekcję flac'ów doszedłem do wniosku że streaming po wifi to jednak funkcjonalność którą chętnie przywitam w swoim zestawie (tym bardziej że na odtwarzacz CD przyjdzie mi trochę poczekać) tak więc raczej skupię się na amplitunerach stereo bo podejrzewam że na sensowny wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy w tym budżecie nie mam co liczyć (a może jest inaczej ?). Na chwilę obecną najbliżej mi do tx-8250 + electrino 250 albo R-N602 + nota 550x - tu zdecyduje odsłuch ale byłbym bardzo wdzięczny za wasze opinie o takich zestawieniach (preferencje brzmieniowe opisałem w pierwszym poście). Oczywiście jestem bardzo otwarty na wszelkie nowe propozycje i alternatywy - po każdym nowym waszym poście w tym temacie sporo czytam o polecanym przez was sprzęcie i otwierają mi się oczy na jakiś aspekt którego nie brałem wcześniej pod uwagę.

 

Zamieszczam jeszcze plan pokoju (zielone kropki to kolumny, ściana za nimi jest z kamienia elewacyjnego o nieregularnej strukturze ,prostokąt naprzeciwko to kanapa/miejsce odsłuchowe ) - wiem że to dość niefortunny rozkład i rozważam dyskretną , nieinwazyjną adaptację akustyczną

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Magnata, do tego streamer np. Yamaha WXAD-10, albo Google Chromecast po taniości ale tylko do serwisów sieciowych.

 

A jeżeli ampli to zobacz Pioneer SX-N30, to samo co Onkyo 8150, masz go za 1600zł, i zostaje Ci 2400 zł na

kolumny.

 

Kup komplet u jednego sprzedawcy, dostaniesz rabat, może kilka stów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten Bluetooth nie ma być do audiofilskich odsłuchów , to takie pudełko rozwiązuje sprawę , a wtedy wybór sprzętu jest dużo większy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedzi . Na chwilę obecną stanęło na tym że z bluetooth mogę zrezygnować na rzecz wifi .Coraz bardziej skłaniam się ku opcji klasycznego wzmacniacza + wxad-10 . Bluetooth miał być dla żony ale po konsultacjach wyszło na to że streaming z PC też będzie ok , taka opcja mnie znacznie bardziej bawi ze względu na możliwość użycia kolekcji flac'ów .No i wifi da możliwość bezstratnej transmisji więc dźwięk zapewne będzie znacznie ciekawszy niż po bluetooth . Przemawia to do mnie gdyż nie wiem jak długo przyjdzie mi poczekać na zakup CD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedzi . Na chwilę obecną stanęło na tym że z bluetooth mogę zrezygnować na rzecz wifi .Coraz bardziej skłaniam się ku opcji klasycznego wzmacniacza + wxad-10 . Bluetooth miał być dla żony ale po konsultacjach wyszło na to że streaming z PC też będzie ok , taka opcja mnie znacznie bardziej bawi ze względu na możliwość użycia kolekcji flac'ów .No i wifi da możliwość bezstratnej transmisji więc dźwięk zapewne będzie znacznie ciekawszy niż po bluetooth . Przemawia to do mnie gdyż nie wiem jak długo przyjdzie mi poczekać na zakup CD .

 

Dobra droga. Do Indiana Nota 550X przesłuchaj Yamahę A-S501 https://www.tophifi.pl/systemy-bezprzewodowe/musiccast/yamaha-a-s501-wxad-10.html i NAD 326 BEE https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c326bee.html. Inne szkoły brzmienia , zobaczysz co się Tobie bardziej podoba. WXAD-10 to świetne pudełeczko zamknie temat Bluetooth i dodakowo będziesz miał radio internetowe, Spotify, Tidala i odtwarzanie plików udostępnionych w sieci.

Jeśli możesz daj też szansę NAD C338 to naprawdę fajny wzmak. I nie patrz tak bardzo na parametr mocy w przypadku firmy NAD. Robią oni bardzo wydajne wzmacniacze zawsze pokazujące więcej w pomiarach niż w specyfikacji.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.