Skocz do zawartości
IGNORED

Co to za ściema na allegro?


azimut

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na allegor taką aukcję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakieś pudełeczko - konwerter DAC za 5.781 zł

Może się nie znam, ale prawie 6 kzł za takie coś?

 

Jeszcze bardziej dziwne jest to że 3 osoby kupiły 4 szt. To musi być wielka okazja skoro jedna osoba nawet 2 szt. zakupiła za tę cenę.

 

Co raz bardziej dziwne rzeczy dzieją się na allegro i ja już nie ogarniam tego. Może ktoś mi to wytłumaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd tylko sprzedawca nie ma na stanie i podbił cenę, żeby nie zamykać aukcji i tracić wrażenia "kupują". Ci co kupili - kupili po normalnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegor taką aukcję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakieś pudełeczko - konwerter DAC za 5.781 zł

Może się nie znam, ale prawie 6 kzł za takie coś?

 

Jeszcze bardziej dziwne jest to że 3 osoby kupiły 4 szt. To musi być wielka okazja skoro jedna osoba nawet 2 szt. zakupiła za tę cenę.

 

Co raz bardziej dziwne rzeczy dzieją się na allegro i ja już nie ogarniam tego. Może ktoś mi to wytłumaczy.

Chyba miało być 57,81zł

To i tak dużo ale przy obecnych absurdalnych prowizjach na allegro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie w tym miejscu postawił przecinek, tak jak sugeruje Kolega powyżej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie aukcje to normalka teraz... jest opcja wystawiania do wyczerpania zapasów i....jak się komuś kończy zapas to daje cenę x 100.. co by nie tracić ilości sprzedanych sztuk.. ludzie kupują po popularnych.. sam tak robie jak cos jest the best to ma najwieksza ilość sprzedanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym miejscu postawił przecinek, tak jak sugeruje Kolega powyżej :)

Watpie w przypadek, a konsekwencje po kliknieciu beda!

Ostatnio mialem dodane do koszyka fanty i po kilku dniach cena astronomiczna. Zerknalem a tam x10 bo sie komus pomylilo? Tak bedzie twierdzil w sadzie kupujacy ale nie sprzedawca, naprawde prosze uwazajmy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a poklikajcie na poszczególne zdjęcia z tej oferty , cena się zmienia jak w kalejdoskopie :)

Ciekawa rzecz , coś dla zamożnych, mniej zamożnych a klikając na piąte zdjęcie ( "100% satysfakcji") to i za 44,99,- można nabyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd tylko sprzedawca nie ma na stanie i podbił cenę, żeby nie zamykać aukcji i tracić wrażenia "kupują". Ci co kupili - kupili po normalnej cenie.

Szkoda bo mam takiego i myślałem że może sprzedam za pół ceny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde prosze uwazajmy!

Chyba masz rację, przeglądam regularnie oferty płytowe, i takie ceny jak 999.99zł, to już nie rzadkość,

nie piszę tu o jakiś super niedostępnych wydaniach Japan, czy mfsl itp. Także .... Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przestałem kupować na allegro bo jest tam drogo przez wysokie prowizje. Ale jeszcze korzystałem z allegro w celu znalezienia czegoś co mnie interesuje, a potem i tak ten sam produkt kupowałem w sklepie internetowym taniej niż był on wystawiony na allegro. Albo wystarczy napisać czy zadzwonić do sprzedającego i bez problemu dogadać się że kupię bez licytacji na allegro, ale taniej o prowizję dla allegro.

Teraz allegro usunęło możliwość szukania produktów wystawionych w określonym czasie. Już nie można wybrać opcji: wybierz wystawione w ciągi np. 24h, 2 dni i td. Z jakiegoś powodu allegro stwierdziło że takie sortowanie jest zbędne.

Sprzedawać na allegro też już się nie opłaca przez wysokie prowizje. Dlatego jeżeli coś muszę sprzedać, to wystawiam na allegro, ale w opisie pisze że przy zakupie bez licytacji obniżę cenę.

Pazerność allegro już przekracza wszelkie granice bo wydaje im się że są monopolistą. Jak kończą monopoliści wszyscy dobrze wiemy. Teraz allegro zniechęca do siebie klientów, tym czasem inne portale się rozwijają i w końcu allegro zje własny ogon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się nie podobają te zmiany w Alle i trzeba bardzo uważać, a im głównie chodzi o jak największą ilość aukcji i coraz większą prowizję od sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na allegro odd.......nie pamietam ale z 15 lat i nie mialem nawet neutralnego komentarza a sprzedalem dziesiatki rzeczy, kupilem setki. Nawet to mi skasowano, wazne ze osobowosc nadal ta sama ;D

 

allegro, to na ta chwile, idzie w strone smieciowa-zmiana wlasciciela i indoktrynacja zachodem zle w polsce zawsze sie konczy-nie widze na tym polu przyszlosci temu portalowi i zdaje sie olx bedzie na chwile obecna gurowal.

Ostatnimi czasy wierze w polskie idee, a i od dzis nawet w kable polskie, bo kupilem Albedo i sa przecudowne;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie w przypadek, a konsekwencje po kliknieciu beda!

Ostatnio mialem dodane do koszyka fanty i po kilku dniach cena astronomiczna. Zerknalem a tam x10 bo sie komus pomylilo? Tak bedzie twierdzil w sadzie kupujacy ale nie sprzedawca, naprawde prosze uwazajmy!

niech Ktoś kliknie kup teraz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że olx niedługo pogrzebie allegro

Z tego co wiem Olx i Allegro to tem sam właściciel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście olx i allegro należą do tego samego właściciela. Nawet o tym nie wiedziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej nie wkurza, niż te wieczne zmiany na allegro w 99,9% bezsensowne z punktu widzenia kupującego i sprzedawcy.

Nie wiem o co w tym chodzi, ale ktoś odpowiedzialny za ten serwis ma chyba owsiki w pewnej części ciała i ręce go bardzo swędzą, byle zmieniać, nie ważne czy sensownie,czy nie. To już dość dawno zmieniło się w szczyty absurdu.

Niedawno kupiłem coś na tym badziewiu i za godzinę otrzymałem telefon od sprzedawcy, że on nie wie jak to się stało, ale ten przedmiot sprzedał się godzinę przed moim zakupem, a allegro tak sobie z automatu wystawiło go ponownie i faktycznie nie kłamał. W "zakończonych" widać było to czarno na białym. I odwracanie całej procedury, bo pieniądze przelałem od razu. Syf, malaria i metr mułu. Pogrzebać taką kurę znoszącą złote jaja trzeba umieć, a im udało się to perfekcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej nie wkurza, niż te wieczne zmiany na allegro w 99,9% bezsensowne z punktu widzenia kupującego i sprzedawcy.

Niestety ale tak. Z punktu widzenia sprzedawcy potwierdzam. Chcą kupić na allegro nie można już zaproponować dobrej ceny. Prowizja zżera wszystko. A było to niby "dla dobra kupujących".

 

Co to tej aukcji to może sprzedawca zapomniał dopisać że cena dotyczy 1000 sztuk :) Tak sprzedają na Alieexpress

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawi mnie jak ludzie mylą dwie sprawy : serwis jako pośrednik ( coraz gorszy i droższy ) oraz sprzedających .Pierwszy może nas naciągnąć na co się zgadzamy korzystająć z jego pośrednictwa natomiast sprzedający/kupijący może nas oszukać lub okraść .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu to pomylił bo nie zauwazylem ?

Firmy pchają się na Allegro to widac, moze mają dobre rabaty, a prywatnych coraz mniej, może o to chodzi zeby sami przeszli do olx a wtedy zrobią prowizje i tam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ostatnim zmianom już tydzień nie zaglądałem na alle... nie chce mi się sprawdzać wszystkich aukcji a nie tylko tych nowych.

 

 

Sprzedaż już też nie idzie dzięki zmianom w komentarzach to na co pracowałem od 97 zostało skasowane... to ukłon w stronę kręciarzy i kombinatorów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przypadek to nie jest napewno.. ale fakt sam bym kupił netflixa za 499 zamiast 49.
To i tak grubo przeplacasz, bo ja kupuje po 3zl i działa cały miesiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, monopol. I już wprowadzają opłaty na olx od 1 lutego. Na razie za darmo można wystawić do 3 ogłoszeń w jednej kategorii, a jak chcesz więcej to musisz zapłacić. Ale niedługo pewnie za każde trzeba będzie płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.