Skocz do zawartości
IGNORED

Trudne pomieszczenie akustyczne


su.bandit87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chciałbym zdać się na waszą pomoc w optymalnym ustawieniu kolumn w otwartym salonie ( rysunek w załączniku )

 

Kolumny to STX Electrino 250 ( kupuje w przyszłym tygodniu )

 

amplituner : Yamaha r-n602 ( prawdopodobnie też w przyszłym tyg. )

 

 

 

Wcześniej muzyki słuchałem na amplitunerze KD z kolumnami Infinity apha satelite...

 

Postanowiłem sprzedać amplituner KD razem z kolumnami i zakupić swój pierwszy zestaw stereo.

 

Teraz obawiam się, że będę miał duże problemy akustyczne w moim mieszkaniu...

 

trochę konkretów:

 

-większość ścian jest w dużym stopniu zagospodoaroanch przez obrazy ( płótno ) i ramki ze zdjęciami - najbardziej ściana za TV

 

- na suficie znajdują się podłużne imitacje drewnianych belek z pianki PU - więc nie ma równej powierzchni

 

- filar obłożony jest Cegłą

 

- Prawdopodobnie kupie jeszcze jakieś dwie lub trzy duże rośliny ( Postawić przy oknie?? ) i jeszcze jeden dywanik

 

- po lewej stronie zamontowana półka z książkami po całej długości ściany i regalik, którego nie mam gdzie za bardzo przesunąć.

 

I tutaj najgorsze ( tak mi się wydaję ) - okna na przeciwko ściany z TV kompletnie nie są zasłonięte. Nie ma szans na zasłony czy firanki ( nie pasuje do stylu pomieszczenia ),

 

w grę mogą wchodzić jedynie drewniane żaluzję lub rolety jeżeli to coś poprawi...

 

Gdy słuchałem muzyki na zestawie KD to scena uciekała w stronę kuchni.

 

Czy macie jakieś sugestie co mogę poprawić/ zmienić ewentualnie dokupić by poprawić akustykę ?

 

 

 

Rozważam jeszcze wstrzymanie się z zakupem ww amplitunera i dozbieranie do Yamahy r n803d z systemem YAPO - myślicie że to znacznie pomoże ? Czy szkoda dokładać

 

do tego ampli skoro ma grać z STX-ami ?

 

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.