Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn


hasos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

ok to jeśli z neta to najlepiej przez mini komputer np raspberry z wgranym systemem KODI, który zapewni b. dobry dźwiek i obraz. Ja zawsze rozdzielam obraz przez hdmi, a dźwiek coaxial. Hdmi gra sucho, bez głębi i przestrzeni, wiec dla mnie zbędny gadżet w dac. Zresztą daj przykład dobrego dac z hdmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam maliny,pisz po polsku,wedlug Ciebie hdmi gra sucho,dla mnie gra pięknie,wszystkie detale są i miękko jest i reszty nie rozumiem co masz na myśli,c ciężko się z Tobą piszę,poza tym chyba napisałem wcześniej że mam laptopa,w nim nie ma ani coaxial ani optyka,jest tylko usb i hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam maliny,pisz po polsku,wedlug Ciebie hdmi gra sucho,dla mnie gra pięknie,wszystkie detale są i miękko jest i reszty nie rozumiem co masz na myśli,c ciężko się z Tobą piszę,poza tym chyba napisałem wcześniej że mam laptopa,w nim nie ma ani coaxial ani optyka,jest tylko usb i hdmi

 

Bez urazy Kolego, ale przeczytaj swoje wypowiedzi w stylu strumienia świadomości, a dopiero później zwracaj uwagę innym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel jesli HDMI ma najlepszy dzwiek to dzis pędze do sklepu by to sprawdzic :) No i smiem twierdzic że nie słyszałeś jeszcze dobrego DAC-a skoro twierdzisz ze jest dobry w Twoim Onkyo. Musisz sie sporo osluchac by wydawac takie opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie mam co robić tylko lecieć i kupować lepszego Daca za minimum 2 tysiące :-) to co mogę to do odtworzenia z cd lub na sacd,lub blu Ray,a to czego nie dostanę w oryginale to z neta i nie ma wyjścia,j jeszcze gramofon w miarę dobry kupię z czasem,hdmi ma największą przepustowość jako kabel,wyrywasz słowa z kontekstu,z maliny dźwięk za to jest no mega boski :-)

 

 

 

Bez urazy Kolego, ale przeczytaj swoje wypowiedzi w stylu strumienia świadomości, a dopiero później zwracaj uwagę innym :)

 

Dobrze już znikam z tematu,malo co się odzywam,teraz w ogóle nie będę,jak na początku będę tylko czytał i tak będzie najlepiej,ja wiem najmniej,a wszyscy inni najwięcej :-) bez odzewu,pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

z maliny dźwięk za to jest no mega boski :-)

 

słuchałeś ? w jakiej konfiguracji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu udają audiofilow,nie jesteśmy żadnymi audiofilami,tylko zwykłymi zjadaczami chleba którzy chcą mieć jak najlepszy dźwięk,dla audiofili jest hi end,zaden audiofil nie używa zadnych malin,ani daca itd,jest tylko gramofon albo cd,nie odtwarzają z komputerów,oni mają takie sprzęty żebyście musieli nerki posprzedawac wszystkich osób z waszych rodzin,a i tak by nie starczyło kasy,wiec o czym rozmowa?jakbyśmy weszli tam i zaczęli pisać o dźwięku z malin,daca,to By nas zbanowali bo nie ta liga i to tyle w temacie

 

Całe to gadanie to jest gadanie pseudo znawców biedaków,nie jeden z audiofili za kable więcej zapłacił niż my za cały sprzęt razem wzięci,a tu wymądrzanie o malinach i dacach,wszystko to jest śmiechu warte,czy amplituner Yamahy czy wzmak z dacem lepszym,wszystko to niszowy sit low tech,gadanie biednych zjadaczy chleba którzy udają znawców audiofili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wszyscy tu udają audiofilow,nie jesteśmy żadnymi audiofilami,tylko zwykłymi zjadaczami chleba którzy chcą mieć jak najlepszy dźwięk,dla audiofili jest hi end,zaden audiofil nie używa zadnych malin,ani daca itd,jest tylko gramofon albo cd,nie odtwarzają z komputerów,oni mają takie sprzęty żebyście musieli nerki posprzedawac wszystkich osób z waszych rodzin,a i tak by nie starczyło kasy,wiec o czym rozmowa?jakbyśmy weszli tam i zaczęli pisać o dźwięku z malin,daca,to By nas zbanowali bo nie ta liga i to tyle w temacie

 

Daniel po co te nerwy i pyskówka ? Jak chcesz radzić i dyskutować to pisz merytorycznie. Ja też nie uważam się za audiofila, a i do hi end też mi dużo brakuje ale opieram swoje rady o to co już słyszałam. Dlatego jak ktoś pisze bzdury o wyższości hdmi to trudno nie zareagować ale wydaje mi się, ze zrobiłam to grzecznie, a Ty od razu się kłócisz. Po co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie mam co robić tylko lecieć i kupować lepszego Daca za minimum 2 tysiące :-) to co mogę to do odtworzenia z cd lub na sacd,lub blu Ray,a to czego nie dostanę w oryginale to z neta i nie ma wyjścia,j jeszcze gramofon w miarę dobry kupię z czasem,hdmi ma największą przepustowość jako kabel,wyrywasz słowa z kontekstu,z maliny dźwięk za to jest no mega boski :-)

 

 

 

Dobrze już znikam z tematu,malo co się odzywam,teraz w ogóle nie będę,jak na początku będę tylko czytał i tak będzie najlepiej,ja wiem najmniej,a wszyscy inni najwięcej :-) bez odzewu,pozdrawiam :-)

 

Ja nikogo nie wyganiam, broń Boże, tylko zwracam uwagę, zwracającemu uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam żadnych malin,czytalem dziś nawet o tych malinach że dźwięk pozostawia wiele do życzenia,po drugie hdmi ma najlepszą przepustowość,ale dźwięk zależy od daca,u mnie jest niezły dać ale są o wiele lepsze,to czego nie mogę znaleźć to puszczam z kompa przez hdmi,reszta oryginalne płyty cd i jest różnica dźwięku na korzyść cd,chce też kupić cd sacd bo dźwięk jeszcze jest lepszy,tez chce kupić gramofon,ale nie będę wydawał 2tysiaca minimum na daca,jak za te pieniądze można kupić dobry gramofon,jakbym tak szedł za poradami to bym najpierw zwariował a potem zbankrutował,ciekawe jaki sprzęt mają sami Ci wszyscy znawcy tu i o to mi chodziło, nigdzie popisać spokojnie nie można,zawsze kłótnie i awantury z byle czego ze znawcami za 5zl,meczy mnie to już,dostosowuje sprzęt w miarę możliwości finansowych i aby jak najlepiej grał i był użytkowy i to wszystko,juz nie jedna osoba zauważyła że strach się gdziekolwiek na tych forach odezwać bo wciąż awantury,nic nikomu dorafzic na spokojnie nie można bo zaraz jakiś wlezie i napisze że tamten to się nie zna,po prostu ręce opadają,a mogłoby się okazać że ten co uważany jest że się nie zna,ma piękniejszy dźwięk w domu od tego gotowego niby znawcy,zmeczony juz jestem tym wszystkim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel musisz odpocząć racząc się muzyką , polecam :D

 

W ogóle po co się kłócić o pierdoły , każdy kto ma możliwość przetestować różne źródła wie ,że można tak uzyskać różne brzmienie , wg mnie najprzyjemniejsze jest prosto z winyla (dobrze nagranego , z dobrym masteringiem) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.musze odpocząć bo depresji dostanę przez te fora i nasz niszowy sprzęt który dla nas jest najlepszy :-) no też jestem ciekaw jaki dźwięk z winyli i sacd :-) jak na necie jest muzyka relaksująca dobrze nagrana to ładnie brzmi,wszystkie detale są,ale z oryginalnej płyty cd jeszcze lepszy,chcialem dziś połączyć się z flac na spotify,ale trzeba wykupić konto premium i podać numer karty itd i dałem sobie spokój,musze jak najmniej pisać tko czytać to co mnie interesuje,bo przez te fora to tylko z nerw duszności człowieka łapią i potem muszę magnez łykać i proszki na ból głowy i uspokojenie,a tu i tak jest chyba najlepiej,bo jest inne foro gdzie jest klika z pięciu znawców z moderatorem na czele i tam to już w ogóle lepiej się nie odzywać,mozna tylko moderatorowi się podlizać,a tak chłopakowi doradzili sprzęt że teraz płacze,to jak zaczął się żalić,to naskoczyli na niego że to jego wina a nie ich doradców bo uszy ma i że źle gra to wina akustyki itd i na końcu było tak że on biedna ofiara jeszcze musiał ich przepraszać :-) o i to lubię :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

spotify nie ma flac, tylko tidal hifi ma jakość 16/44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jak wszedłem i sciagnalem na telefon te spotify to pisało że flac,widzisz jak oszukują i weź tu bądź mądrym

 

Daniel poczytaj trochę, spotify premium oferuje muzykę skompresowaną do 320 kbps to jest jakość mp3

Tidal hifi to jakość cd/flac 16/44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daniel poczytaj trochę, spotify premium oferuje muzykę skompresowaną do 320 kbps to jest jakość mp3

Tidal hifi to jakość cd/flac 16/44

 

Ok poczytam o tym bo o tych aplikacjach nic nie wiem bo tyle ich jest,a to sie płaci?dźwięk nie traci na jakości przez neta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />no też jestem ciekaw jaki dźwięk z winyli i sacd :-) <br />

 

Najlepsi dj-e grają z winyli , to zupełnie inna jakość (przynajmniej dla mnie) , bas taki ,że ho ho , Twe 1000-ki zabujają fotelem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najlepsi dj-e grają z winyli , to zupełnie inna jakość (przynajmniej dla mnie) , bas taki ,że ho ho , Twe 1000-ki zabujają fotelem :D

 

Mmmmmmmm no liczę na to :-D szkoda że wzmacniacze takie drogie bo bym zapewne jakiś inny kupił i wzmaki nie mają ani jednego wejścia hdmi dla laptopa,nad tym ubolewam ,jak wzmacniacz ma daca w sobie ale nie ma wejścia hdmi,to co trzeba zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zależy jakie masz wejścia w dac wbudowanym do wzmacniacza, możesz połaczyć przez usb typu A-B lub kupić konwerter usb-spidif i wtedy do wzmaka po coaxialu.

Możesz pominąć laptopa i kupić raspberry :) z hifiberry digi+pro (całość około 600 zł) i wpiać sie do dac po coaxialu.

Mozesz kupić raspberry z nakładką bossdac i wtedy do wzmaka po RCA, nie musisz mieć wbudowanego dac.

I tak dalej... jest wiele możliwości. Hdmi to tylko do wizji jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde balans Rucia nic z tego nie rozumiem,ja starej daty jestem,czytam o tych malinach,ludzie mają zastrzeżenia do dźwięku że się dlawia niby,za Chiny ludowe nie wiem do czego ta malina potrzebna ,dac to przetwornik cyfrowo analogowy,przetwarza dźwięk i zależy im lepszy dac to lepszy dźwięk,jezeli wzmacniacz nie ma daca to miałby wyjścia tylko chinch tak?bez optyka i coaxiala? wszystko już mi się pierniczyc,za dużo przerwy w audiofili miałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz wejścia w dac wbudowanym do wzmacniacza, możesz połaczyć przez usb typu A-B lub kupić konwerter usb-spidif i wtedy do wzmaka po coaxialu.

Możesz pominąć laptopa i kupić raspberry :) z hifiberry digi+pro (całość około 600 zł) i wpiać sie do dac po coaxialu.

Mozesz kupić raspberry z nakładką bossdac i wtedy do wzmaka po RCA, nie musisz mieć wbudowanego dac.

I tak dalej... jest wiele możliwości. Hdmi to tylko do wizji jest ok.

 

Wracając do głównego wątku: miałaś okazję słuchać Haiku MK3? Jak by się on miał do MK4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wracając do głównego wątku: miałaś okazję słuchać Haiku MK3? Jak by się on miał do MK4?

 

poszło na pw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd kolega daniel1974 ma sporo racji.

 

Dziękuję Ci ,chociaż jedna osoba za mną stanęła i po stronie prawdy i światła i jasnej stronie mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA tak gra tego dołu może brakować, nie testowałeś NAD 356BEE którego Ci podpowiadano w Twoim wątku ?

Dla mnie subwoofer w stereo to nie jest dobry pomysł.

 

Sorki ,ze dopiero teraz. Niestety nie mialem okazji posluchac tego NAD-a. Subwoofery juz oddane do sklepu. REL T5i w ogole nie przypadl mi do gustu.Wszedzie go chwala ,a u mnie jakos sie nie sprawdzil. Latalem z nim po calym pokoju i nic. O dziwo miniejsza wersja czyli T-zero wypadl swietnie. Postawiony za kolumna w rogu pokoju, gral tak jakby go nie bylo,ale po wylaczeniu brakowala bardzo basu ( nie wiem jak to opisac) . Niestety tez czegos mi brakowalo ,nie bylo "tego czegos" ,nie wiem jak to okreslic. Bass byl swietny ,ale jakis taki z tylu .Niby wszystko ok ,ale jednak ..... Teraz mam metlik w glowie i szukam ,czytam ,szperam ,na jakie by kolumny zmienic moje MA BR5,aby uzyskac ten dol. CXA60 plus CXC raczej zagosci u mnie na dlugo. Spodobal mi sie. Teraz tylko kolumny.... wiem ,powinno sie odwrotnie dobierac.

 

Co myslicie o polaczeniu CXA60 z Polk Audio Signature S55 lub S60 ? Mial ktos stycznosc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem zlokalizowac jego polozenia.

 

No bo o to właśnie chodzi. Bas musi być tak idealnie zszyty z kolumnami, żeby w ogóle nie było słuchać, że gra subwoofer. Dopiero po jego wyłączeniu słychać, że kolumny nie schodzą już tak nisko. Po to właśnie tworzy subwoofery do stereo, żeby nie było słychać tego "chamskiego buczenia". Aby osiągnąć taki efekt trzeba idealnie dostroić subwoofer do posiadanych kolumn. Służą do tego dwa pokrętła głośności i crossover.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Dlatego napisalem ,ze T-Zero wypadl swietnie. Tylko jednak gryze sie z myslami czy jednak inne kolumny czy do moich dolozyc sub ? Dylemat.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,ze dopiero teraz. Niestety nie mialem okazji posluchac tego NAD-a. Subwoofery juz oddane do sklepu. REL T5i w ogole nie przypadl mi do gustu.Wszedzie go chwala ,a u mnie jakos sie nie sprawdzil. Latalem z nim po calym pokoju i nic. O dziwo miniejsza wersja czyli T-zero wypadl swietnie. Postawiony za kolumna w rogu pokoju, gral tak jakby go nie bylo,ale po wylaczeniu brakowala bardzo basu ( nie wiem jak to opisac) . Niestety tez czegos mi brakowalo ,nie bylo "tego czegos" ,nie wiem jak to okreslic. Bass byl swietny ,ale jakis taki z tylu .Niby wszystko ok ,ale jednak ..... Teraz mam metlik w glowie i szukam ,czytam ,szperam ,na jakie by kolumny zmienic moje MA BR5,aby uzyskac ten dol. CXA60 plus CXC raczej zagosci u mnie na dlugo. Spodobal mi sie. Teraz tylko kolumny.... wiem ,powinno sie odwrotnie dobierac.

 

Co myslicie o polaczeniu CXA60 z Polk Audio Signature S55 lub S60 ? Mial ktos stycznosc ?

 

Właśnie - wydaje mi się, że to nie do końca tak, że najpierw kolumny. Trzeba wybierać raczej komplet, ze wskazaniem na wzmacniacz. Takie Tannoye xt6f, bas strasznie twardy i żaden wzmacniacz nie jest w stanie go zmiękczyć. I co w takiej sytuacji? A tak mamy wzmacniacz, wybrany pod nasze wymagania, np. ciepły, i dopiero dobieramy kolumny. A skąd mam wiedzieć, jak grają kolumny, dopóki nie podepnę ich pod dany wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wzmacniacz polecam przynajmniej odsłuchać pylon audio diamond . Słuchałem i było super . Przestrzeń , barwy i bardzo dobry bas .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.