Skocz do zawartości
IGNORED

DENON AVC-A1XVA


Dj Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Ta końcówka rotela jest na 3 miejscu drugie to anthem amo500 i pierwsze właśnie ten denon z wielokanałowych monstrów. 

A tu specyfikacja :

 

Wysokiej klasy wzmacniacze z certyfikatem THX Ultra2 o mocy 10 x 300 Watt (4 ohm)

Niezależna konstrukcja mono-blok

Stabilne zasilanie z 8 transformatorami, 15 niezależnymi zasilaczami, 10 diodami rektyfikującymi HighCurrent (250A) i kondensatorami o pojemności 200.000 µF

Możliwość zmostkowania kanałów o mocy 5 x 500W przy 4 ohmach

Wejścia XLR oraz chinch dla każdego kanału

Przełączane głośniki A/B dla każdego kanału

Duże gniazda głośnikowe wykonane z pozłoconego mosiądzu

Trzy duże, analogowe, wychyłowe mierniki mocy

Interface RS-232 dla integracji z kontrolerami

Możliwość sterowania przez LINK CONTROL z AVP-A1HD lub bezpośrednio z końcówki mocy

Dostępna w kolorze Premium Silver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"monster" denona polega na tym że w jednej obudowie jest 10 końcówek,

rotel powinien zawstydzić wydajnością prądową denona

a tutaj w odpowiednim towarzystwie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to samo fachowców co czytają a nie słuchają zalecane obciążenie 6-16 ohm nie oznacza że niemożna podłączyć 4 ohm czytaj uważnie parametry.I nie napisałem że jest on niesamowity tylko wystarczający dla mnie ale wszechwiedzących nie brakuje i że jest srebrny to poprostu taki już jest czarny wychodził tylko model z radiem avr5805 a to już jest Amplituner a nie Wzmacniacz no i potwierdza się to co napisałem że nikt go nie słuchał a wszystko wie i wcale nie trzeba wydać 9 tysi można połowę mniej no i zaraz będzie że za tą kasę można mieć to tamto owamto a co do mocy to zasilacz który pobiera 850 wat ma jej pod dostatkiem sprawdziłem i wiem co piszę zasili każdy zestaw kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

@ro35 jesteś tego pewien rotel ma jedno trafo i pobiera tylko 800w a denon 8 transformatorów i pobiera 1300w z czego ma 5x500 a rotel 5x400przy 4 ohm... 

mozemy tylko gdybać gdyż ani jeden ani drugi nie testował ich obok siebie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi aby sprzęt który się posiada dawał satysfakcję,

bo zawsze, znajdzie się lepszy, mocniejszy...

jak dla mnie amplituner powinien przetwarzać dźwięk na odpowiednim poziomie, funkcje wideo, itd. są drugorzędne,

zapewne ten twój denon zawstydzi większość nowoczesnych wynalazków, jak dla kogoś kto potrzebuje  klasyczne 5.1 może grać latami

14 minut temu, Marcinos89 napisał:

jesteś tego pewien rotel ma jedno trafo i pobiera tylko 800w a denon 8 transformatorów i pobiera 1300w

oj, raczej dwa, gdzieś w recenzjach pisało o dwóch transformatorach (jeden nad drugim), wg specyfikacji pobiera 1100W,

mój znacznie słabszy rmb-1075 ma jeden transformator o mocy 1500VA, pobór mocy to chyba 700W

aha, nie podejmuję się wyrokować, co potrafi denon przy zmostkowaniu kanałów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcinos89 napisał:

Ta końcówka rotela jest na 3 miejscu drugie to anthem amo500 i pierwsze właśnie ten denon z wielokanałowych monstrów.

Mało kompletny masz ten ranking. Mój Arcam P7 ma 7x230 W przy 4 ohm. Zasilany z 2 transformatorów po 1500 VA. Skokowo potrafi pobrać 3kW.
Są jeszcze o wiele mocniejsze końcówki np. Emotivy. XPA-5 daje 5x250 W przy 8 ohm (przy 4 ohm nie podają danych, pewnie będzie sporo więcej). Niestety ma zasilanie impulsowe, które mnie nie przekonuje. Dalej masz jeszcze bardzo mocnego Meridiana, Tag McLaren i sporo innych.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ro35 napisał:

jak dla mnie amplituner powinien przetwarzać dźwięk na odpowiednim poziomie, funkcje wideo, itd. są drugorzędne,

 Czyli sam sobie zaprzeczasz:

- amplituner wielokanałowy w przeznaczeniu ma odtwarzać dźwięk wielokanałowy. A jeśli to robi jak ten denon w oparciu o dźwięk kodowany do stratnych kodeków - to sorry - jaki w tym odpowiedni poziom? Bo odpowiedni poziom jakości uzyskuje się z formatów bezstratnych w wielokanałowym dźwięku minimum od DTS-HD MA lub Dolby True HD. Bo sorry, ale dekodowanie dźwięku AC3 na poziomie 448kbps (taki jest w 90% bitrate dla DD 5.1) to wybacz, przebacz - 4 liter nie urywa. Więc gdzie te odtwarzanie na odpowiednim poziomie?! A nawet jeśli odpuścimy nagle temat wielu kanałów i skupimy się na korzystaniu z tego śmiesznego Denona jako sprzętu do stereo - to za 5K (o 9K nawet nie wspomnę) mamy integre stereo brzmiącą o niebo lepiej o zachwalanego Denona. Nie wspominam o całej sekcji cyfrowej, która w tym Denonie jest i de facto jej nie ma - bo w obecnych czasach po prostu nie nadaje się do niczego.

 

A czymś kuriozalnym jest pisanie, że funkcje video w amplitunerze kina domowego są drugorzędne. Wychodzi na to, że video jest drugorzędne - mało ważne, wiele kanałów w tym Denonie to pic i fotomontaż - i tak nie obsługują niczego co kodowane jest bezstratnie, a stereo - można za te pieniądze kupić znacznie lepiej grający wzmacniacz stereo, więc karmienie całego zestawu elektroniki prądem i tak jest w tym Denonie zbyteczne.

To gdzie ta rewelacja pytam? Zadałem konkretne pytanie - w czym ten Denon jest taki niesamowity? Bo analizując jego możliwości - w niczym, co miałoby kosztować tyle kasy!

Sorry tylko naiwny się na to nabierze, to jest muzeum nie warte takiej kasy, a za osobiste sentymenty wołać tyle tysięcy - to zbrodnia i żerowanie na ludzkiej głupocie/naiwności. 

Czekam na konkrety - w czym ten Denon jest niesamowity?! Za co te 9K? Za cudze sentymenty sprzed dekady? Kogoś mocno poniosła fantazja.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkadowski napisał:

A czymś kuriozalnym jest pisanie, że funkcje video w amplitunerze kina domowego są drugorzędne

oczywista oczywistość, amplituner powinien tylko przepuścić sygnał dalej,

co innego ma robić ? tańce, hulanki, swawole ?

przyzwoity odtwarzać BR i tak ma dwa wyjścia hdmi, jeden dedykowany audio (akurat z takiego korzystam)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ro35 napisał:

oczywista oczywistość, amplituner powinien tylko przepuścić sygnał dalej,

co innego ma robić ? tańce, hulanki, swawole ?

przyzwoity odtwarzać BR i tak ma dwa wyjścia hdmi, jeden dedykowany audio (akurat z takiego korzystam)

 

I znów lejesz wodę i piszesz bzdury nie trzymające się ni.... itd.

Przyzwoity odtwarzacz BluRay nie musi mieć 2 porty HDMI - jest wiele przyzwoitych odtwarzaczy z jednym wyjściem HDMI. Świetny odtwarzacz BD to taki, który mn. wspiera najnowsze standardy dźwięku (bo o dźwięku na razie mowa) - a po co to wszystko, skoro w/w Denon obsługuje jedynie kiepskie AC3?! Więc znowu odtwarzacz może być kosmicznie wyposażony i super firmy z 2 portami HDMI, by w efekcie końcowym ten DENON stanowił wąskie gardło dla dobrze brzmiącej muzyki/ścieżki dźwiękowej - bo przyjmuje jedynie AC3 (448kbps). O sekcji video i przepuszczaniu sygnału video nawet nie wspomnę - dziś w dobie 4K upscaling zwykłych odtwarzaczy 1080p do 4K to norma. I nadal nawet dobry odtwarzacz napotka wąskie gardło - staruszka w postaci tego DENON'a.     

Bronisz Kolego trupa wartego jedynie sentyment właściciela, a sorry - za sentymenty tyle kasy się nie woła za dziadka technologicznego. I na tym pozostawmy ten temat, nie będę pastwił się nad staruszkiem Denonem, który zacnie wygląda, niewiele jednak jest wart. Nie mam też zamiaru niszczyć cudzych sentymentów - tylko litości! Cudzy sentyment do swojej staroci nie może oznaczać wyceny złomu jak za złoto z brylantami... ET

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę teraz bronić Denona, bo sam pisałem, że nie jest warty tej ceny... może połowę tego, gdyby używać go w trybie końcówki, bo sekcja cyfrowa rzeczywiście jest przestarzała... Ale jeśli mamy jakiekolwiek źródło, które zdekoduje nam ścieżkę HD to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby omawiany Denon przyjął bezstratne 7xLPCM po HDMI? Bo to chyba potrafi, czy się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, qbakos napisał:

Nie chcę teraz bronić Denona, bo sam pisałem, że nie jest warty tej ceny... może połowę tego, gdyby używać go w trybie końcówki, bo sekcja cyfrowa rzeczywiście jest przestarzała... Ale jeśli mamy jakiekolwiek źródło, które zdekoduje nam ścieżkę HD to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby omawiany Denon przyjął bezstratne 7xLPCM po HDMI? Bo to chyba potrafi, czy się mylę?

I tutaj jesteśmy zgodni. Tak, dla kogoś posiadającego ten sprzęt już w domu, do tego zadbany i od nowości - może to być całkiem wystarczający sprzęt do słuchania i oglądania. Oczywiście akceptując wszystkie kompromisy i niedogodności można go używać do końca jego dni. 

Ale technologicznie to rupieć, którego cena absolutnie nie jest adekwatna do możliwości. 

Po prostu to dla poszukującego kupującego nie stanowi żadnej okazji do nabycia, nawet za 2K jest wręcz porażką... a gdzie 9K! :)

A w dniach swojej świetności... to i nasze babcie... 

pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty czytasz to co piszesz Denon nie jest wart 2k potwierdzasz to że nigdy go na oczy i nie widziałeś i nie słyszałeś tylko ważne są dla ciebie nowości poutykane do nowych amplitunerów chciałbym widzieć aukcje jak ktoś wystawia ten sprzęt za 2k i podaje nr telefonu z notatką " odpowiem na wszystkie pytania" Coś mi się wydaje że masz styczność z nowinkami audio video lub je sprzedajesz i nigdy nie powiesz że nowy jest gorszy od poprzednika.Porownanie topowych modeli nawet z przed ery Dolby Atmos do swojej babci jest na poziomie,gratulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Niko1 napisał:

Kolego ty czytasz to co piszesz Denon nie jest wart 2k

Nie jest i wiem co piszę. Dla mnie te 2K to byłoby wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Za co niby te 2K? Za Twój sentyment? Za Twój sentyment płać sam. Dla mnie to rupieć - czy mam prawo do takiego zdania odnośnie elektroniki sprzed 14 lat obejmującej amplituner martwy pod względem swoich możliwości z 90% oczekiwań wobec współczesnych amplitunerów?

Mam na strychu komputer PowerMac G4 450MHz, nadal działa - kupiłem go w okolicach 2002/2003 za ponad 2tyś $. Mam spory sentyment do niego - ale jak chcesz - za 7K zł go sprzedam. 

To ile coś jest warte decyduje kupujący i rynek, nie wymysł sprzedającego. I  nie szukaj w tym personalnej zaczepki - stwierdzam fakt, za 14 letni złom nieprzystający do obecnych standardów AV nie jest wart takiej góry kasy! To nie dobrej klasy stereo!

Jego czasy minęły jako wielokanałowego kina, a do stereo za te pieniądze można kupić wzmacniacz stereo zjadający na śniadanie brzmieniem tego japońskiego dziadka.

Sorry za 9 K dobrze brzmiących wzmacniaczy stereo na pęczki, a nawet jeśli miałoby to być K.D. to sorry - podawaliśmy nowsze konstrukcje lepiej brzmiące i posiadające obsługę nowych kodeków.

 

Wybacz, że moje zdanie Cię zabolało - dla mnie to nie jest warte 2K. Więcej - nie chcę tego nawet za darmo. Skrzynka wypchana starociami w 2019 niezdatnymi do potrzeb 99% społeczeństwa.

\Pierwszy lepszy koncert i ten DENON AVC-A1XVA rozłoży się na łopatki, bo nie ma DTS-HD MA lub True HD, a dopiero wtedy koncert brzmi naprawdę rewelacyjnie.

Co oferuje ten DENON AVC-A1XVA, że ma kosztować tyle siana?! Pytam raz jeszcze i nadal czekam na odpowiedź.

Tylko nie pisz mi, że dostajemy 10 końcówek, bo nadal nie umożliwią mi one uzyskania dźwięku nieskompresowanego, a jedynie kompresyjny chłam na poziomie 448kbps w AC3 Więc może być i 20 końcówek mocy, nadal pobierają tylko prąd nie dając nic sensownego...

Jak już tutaj pisali Koledzy, ktoś chciał deal zrobić i nakręcić spiralę ochów i achów - nie wyszło.

I to tyle z mojej strony. Miejsce odbioru złomu każdy znajdzie w google, pora nauczyć się żyć, że stare są tylko skrzypce, wino i filmy z Bruce Lee.

END

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Niko1 napisał:

Kolego ty czytasz to co piszesz Denon nie jest wart 2k potwierdzasz to że nigdy go na oczy i nie widziałeś i nie słyszałeś tylko ważne są dla ciebie nowości poutykane do nowych amplitunerów chciałbym widzieć aukcje jak ktoś wystawia ten sprzęt za 2k i podaje nr telefonu z notatką " odpowiem na wszystkie pytania" Coś mi się wydaje że masz styczność z nowinkami audio video lub je sprzedajesz i nigdy nie powiesz że nowy jest gorszy od poprzednika.Porownanie topowych modeli nawet z przed ery Dolby Atmos do swojej babci jest na poziomie,gratulacje.

W zadnym poscie nie potrafisz uzasadnic dlaczego ten rupiec jest wart 2000zl.

Jakie jego "funckcje" czy "specyfikacja" jest warta 2000zl? Bo nic poza duza moca nie ma. 

 

Sluchamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, arkadowski napisał:

nie umożliwią mi one uzyskania dźwięku nieskompresowanego, a jedynie kompresyjny chłam na poziomie 448kbps w AC3

do jednego się przyczepię, bo po raz kolejny to powtarzasz (a nie dotyczy to tylko tego denona),

umożliwia też odtwarzanie chłamu DTS 1,5 Mbps, a to często brzmi już całkiem fajnie,

nie pamiętam cyferek dla tych koncertów DVD, ale słucham z przyjemnością takich wydań jak np.

- Peter Green Splinter Group in Concert

- Peter Gabriel Growing Up Live

- Peter Gabriel Play The Videos (chyba najlepszy dźwiękowo zestaw klipów jaki słyszałem z DVD)

- Sting The Last Ship

i nie każdy materiał HD brzmi rewelacyjnie, nie każdy materiał HD ma wysoką przepływność,

jeszcze z jednym się zgodzę, ceny sprzętów sprzed lat często wołają o pomstę do nieba... (szczególnie na naszym rynku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ro35 napisał:

do jednego się przyczepię, bo po raz kolejny to powtarzasz (a nie dotyczy to tylko tego denona),

umożliwia też odtwarzanie chłamu DTS 1,5 Mbps, a to często brzmi już całkiem fajnie,

nie pamiętam cyferek dla tych koncertów DVD, ale słucham z przyjemnością takich wydań jak np.

- Peter Green Splinter Group in Concert

- Peter Gabriel Growing Up Live

- Peter Gabriel Play The Videos (chyba najlepszy dźwiękowo zestaw klipów jaki słyszałem z DVD)

- Sting The Last Ship

i nie każdy materiał HD brzmi rewelacyjnie, nie każdy materiał HD ma wysoką przepływność,

jeszcze z jednym się zgodzę, ceny sprzętów sprzed lat często wołają o pomstę do nieba... (szczególnie na naszym rynku)

Jak zatrzymałeś się w erze dvd no to ok. Pierwsze dvd i amplituner z dekoderami dd/dts oraz zestaw 5.1 miałem około 2000 roku. Trochę czasu już upłynęło. Później pojawiło się full hd i kodeki bezstratne no i wreszcie 4k.

Czyli to tak jakby technologia dwie generacje do tyłu. Szkoda, że nie masz prawdopodobnie porównania, zrozumiał byś... 

Może nie każdy materiał HD brzmi i wygląda ok, ale jest bardzo dużo takich, gdzie dźwięk i obraz są rewelacyjne. Po co się na nie "zamykać" używając przestarzałego sprzętu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, arkadowski napisał:

pora nauczyć się żyć, że stare są tylko skrzypce, wino i filmy z Bruce Lee.

END

Jeszcze spaghetti westerny Sergio Leone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pacman napisał:

Pierwsze dvd i amplituner z dekoderami dd/dts oraz zestaw 5.1 miałem około 2000 roku. Trochę czasu już upłynęło. Później pojawiło się full hd i kodeki bezstratne no i wreszcie 4k

wciąż jednak pojawiają się wydania muzyczne w trybie wielokanałowym, często na dvd, dlaczego mam odmawiać sobie przyjemności odsłuchu w trybie dts 5.1 ? brzmią aż tak źle ?

Nick Cave większość swojej dyskografii tak wydał, Mike Oldfield, czy jedno z moich ulubionych wydań: King Crimson - In the Court...

(tu można sobie porównać bo to jest dvd-audio w trybie bezstratnym jak i dts)

aha, polecam też:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ps.

akurat mój sprzęt ma kodeki HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ro35 napisał:

dlaczego mam odmawiać sobie przyjemności odsłuchu w trybie dts 5.1 ?

Nie zrozumiałeś całego wywodu naszego.

Nie, nie odmawiaj sobie przyjemności! O to właśnie chodzi, by nie odmawiać sobie przyjemności i kiedy wydajesz 9K nie ograniczasz się na 90% obecnych rzeczy, tylko czerpiesz przyjemność bo wydałeś górę kasy.

A 9K za tego DENONA to odmówienie sobie przyjemności już na starcie z obecnymi standardami AV i obecną jakością. Za takie coś wydanie 9K to zbrodnia na własnym portfelu.

O to nam chodziło, by wydając 9K kupować sprzęt dający przyjemność, a nie zmuszający nas do masy wyrzeczeń - bo kupiliśmy cudzy sentyment.

 

I nikt nie musi mieć Dolby Atmos czy DTS-X do szczęścia, ale podstawy w 2019 za 9K to chyba nie tak wiele? Resztę uzasadnienia już znasz z powyższych postów.

Miłego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 17:14, ro35 napisał:

 

jak dla mnie amplituner powinien przetwarzać dźwięk na odpowiednim poziomie,

Co to wg. Ciebie znaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pacman napisał:

Po co się na nie "zamykać" używając przestarzałego sprzętu? 

Dokładnie, płacąc przy tym komuś za używanego dziadka 9K!

 

4 minuty temu, pmcomp napisał:

Co to wg. Ciebie znaczy?

Zapewne oznacza to tyle, by zapłacić za stary ampli kina 9K i cieszyć się z jego 10 końcówek mocy w stereo (sic!)... jakby to miało stricte w stereo jakieś znaczenie przy tym ampli. Do stereo kupujemy porządne stereo, a za 9K po wszystkich rabatach można kupić już świetnie brzmiący produkt - więcej, za 9K kupując używany i zadbany sprzęt stereo mamy kosmos w stosunku do tego Denona.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arkadowski napisał:

Co oferuje ten DENON AVC-A1XVA, że ma kosztować tyle siana?! Pytam raz jeszcze i nadal czekam na odpowiedź.

Tylko nie pisz mi, że dostajemy 10 końcówek, bo nadal nie umożliwią mi one uzyskania dźwięku nieskompresowanego, a jedynie kompresyjny chłam na poziomie 448kbps w AC3 Więc może być i 20 końcówek mocy, nadal pobierają tylko prąd nie dając nic sensownego...

 

Arkadowski ... taki duzy a taki ... Zapomniałeś o wejściach analogowych?

Ten Denon oferuje 10 końcówek, na które możesz wejść bezpośrednio. I dlatego wart jest zainteresowania.

Choć ja osobiście wybrałbym inne koncówki.

Do tego twierdzę, że jako preamp zagra lepiej od większości dzisiejszych amplitunerów.

5 minut temu, arkadowski napisał:

 

 

Zapewne oznacza to tyle, by zapłacić za stary ampli kina 9K i cieszyć się z jego 10 końcówek mocy w stereo (sic!)... jakby to miało w stereo jakieś znaczenie.

 

 

Nie, cieszyć się z tych końcówek z podpiętym innym procesorem kina domowego.

BTW posiadany ciagle przeze mnie Tag McLaren AV32R na materiale DD5.1 czy DTS5.1 zawstydziłby niejedno współczesne rozwiązanie. A ma także wejście 5.1. I w stereo jest bardzo smaczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pmcomp napisał:

Arkadowski ... taki duzy a taki ... Zapomniałeś o wejściach analogowych?

Ten Denon oferuje 10 końcówek, na które możesz wejść bezpośrednio. I dlatego wart jest zainteresowania.

Do tego twierdzę, że jako preamp zagra lepiej od większości dzisiejszych amplitunerów.

Nie, cieszyć się z tych końcówek z podpiętym innym procesorem kina domowego.

Za 9K mogę rozwiązać to inaczej, same wejścia analogowe w tym przypadku nic mi nie dadzą.

Swego czasu trenowałem ten sam temat z AV888 - zależało mi jednak na 4K i kilku dodatkach. Pozbyłem się wraz z P777 i to naprawdę grało - także w stereo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz to rozwiązać inaczej. Ja także tak robię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pmcomp napisał:

Oczywiście, że możesz to rozwiązać inaczej. Ja także tak robię.

 

O tym właśnie piszę. Te 9K to cena z sufitu i można uzyskać to w inny sposób + zyskać np. natywnie dekodowanie bezstratnych. Gdyby ten Denon miał możliwość dekodowania formatów HD - nie napisałbym słowa na NIE, wytknąłbym co najwyżej kilka minusów. Ale sumarycznie za 9K kupno tego to porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 9 tys nie kupisz procesora 11.2 z 11-oma końcówkami. Nie pisz prosze nic nt. dzisiejszych ampli po 5 tys z koncówkami w klasie D. Używkę z HDMI 2.0 na pokładzie o przyzwoitej jakości dźwieku za 9 tys też będzie ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 7010 + mm7055 I wyjdzie bardzo dobze.

Zapewne na tym samym poziomie co twoj procesor marantza (o ile pamietam masz marasia) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arkadowski napisał:

Za takie coś wydanie 9K to zbrodnia na własnym portfelu

ależ wspomniałem wcześniej, że to dużo za dużo

i to chyba by było na tyle ;)

miłego dnia

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Co to wg. Ciebie znaczy? 

sam masz mclarena, to wiesz... ;) za dużo by się tu rozpisywać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.