Skocz do zawartości
IGNORED

DENON AVC-A1XVA


Dj Chris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Używkę z HDMI 2.0 na pokładzie o przyzwoitej jakości dźwieku za 9 tys też będzie ciężko.

Pierwsze z brzegu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście - nie ma 11 końcówek - pytanie tylko kto kupuje za 9 tyś staroć by budować wymagające kino domowe z tak rozbudowanym nagłośnieniem?

Ktoś, kto ma w planach budowę czy rozbudowę kina o tak duże w ilości kanałów nagłośnienie - nie rzuci się przy tych kosztach całościowych na tego dziadka Denon'a.

A użytkownik klasycznych rozwiązań 5.1 - dla niego ten zakup to chybiony pomysł do tego za te pieniądze.

Czyli gdzie się nie odwrócisz tam przysłowiowe 4 litery.

Wychodzi na toi, że zakup tego Denona to chory pomysł do tego za takie pieniądze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego powyżej pewnego pułapu cenowego tylko procesor + końcówka,

bo procesor się wymieni w razie potrzeby a dobra końcówka zostanie na długo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ro35 napisał:

dlatego powyżej pewnego pułapu cenowego tylko procesor + końcówka,

bo procesor się wymieni w razie potrzeby a dobra końcówka zostanie na długo

Bardzo słuszna uwaga, dobra końcówka posłuży latami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ro35 napisał:

 

sam masz mclarena, to wiesz... ;) za dużo by się tu rozpisywać

aaaaa ... pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tani amplituner, ale obsługujący Atmosa w wersji 7.1.4, i do tego jakaś dobra końcówka mocy?

Ma sens takie połączenie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adi777 napisał:

A tani amplituner, ale obsługujący Atmosa w wersji 7.1.4, i do tego jakaś dobra końcówka mocy?

Ma sens takie połączenie?

 

Ma większy, niż najlepszy ampli sprzed 14 lat. Dobra końcówka na fronty napędzi muzykę stereo + dołoży swoje w kinie. Reszta pracować będzie w kinie. 

Tak ma wiele osób, sam swego czasu z ciekawości bawiłem się w takie połączenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Adi777 napisał:

 

 

Pewnie ze ma sens u uwazam to za najlepsze rozwiazanie. 

 

Ja mam Marantza 7010 + wzmacniacz na fronty + koncowka 5 kanalowa na central, boki i tyl. Sufit zasilany z avr. AVR z kalibracja 2 subow niezaleznie i audyssey.

Czego tu w kinie brakuje?  Dla "sredniego zjadacza chleba" uwazam ze to sprzet wypas i w swojej kwocie nie ma sobie rownych. 

Avr to 3000 - 4000zl

Koncowka 2600zl

Wzmacniacz (moj 1500zl) 

 

Teraz tor stereo. 

Albo moge puscic cos z avr - jakies radio, youtube z chromecasta. 

Albo przelaczam wzmaka w tryb normalny i masz czysty tor audio:

PC lub HiFiberry + DAC + Wzmacniacz. 

I masz czysty tor audio w stereo, ktoremu "nic nie brakuje".

Mozemy jedynie sie sprzeczac ze jeden woli blondynke drugi brunetke. Bo tor audio jest zachowany prawidlowo a tylko do ceny i wyboru klockow audio mozna miec pretensje. Wzmak mozna podmienic na lepszy, CD dokupic, DAC zmienic itp. 

 

Nie rozumiem tej ciaglej piany ze wszyscy "musza" sluchac stereo z avr.  Bo kazdy rozwaza zakup avr na jednej plaszczyznie. 

Procesor

drogi ampli typu Arcam

budzetowy avr typu denon/marantz/onkyo 

 

Dlaczego nikt nie porownuje Budzetowego avr z mozliwoscia zakupu wzmacniacza. I wtedy porownac do dwoch powyzszych opcji. Przeciez cena nadal bedzie znaczaca a i o jakosci stereo mozemy pogadac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczow,

wielkie dzieki za rozne opinie ale fakt jest taki ,ze ten Denon to kawal solidnej roboty.To ze technika idzie do przodu jest normalka ,

jednak ten kolos poradzi sobie z kazdymi kolumnami ;-) A tak w nawiasie byl u mnie koles,polozyl na stole 1800€ i z synem podzwigali do auta.Niech im sluzy jak najdluzej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dj Chris napisał:

A tak w nawiasie byl u mnie koles,polozyl na stole 1800€ 

Jest takie powiedzenie: "Przyjdzie głupi i każde gówno kupi". I tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie arkadowski właśnie przetestowałem avc a1xv z wzmacniaczem Marantz 6004 do odsłuchu zaprosiłem właściciela z kilkoma kolegami wiem że ów Marantz nie powala na łopatki ale byl w cenie 2 tysie  (jako nowy) wzmacniacz godny uwagi moim zdaniem, i nie tylko, napisał pan że każde przyzwoite stereo(nawet te nisko budżetowe) jest lepsze od Denona więc powiem krótko Marantz odpadł w przedbiegach wszyscy jednoznacznie stwierdzili że Denon gra lepiej czyściej i dynamiczniej test przeprowadziłem na kolumnach Tannoy precision 6.4 płyty Pilichowski intro, yello touch,AC/DC back in black i kilka innych,więc nie wiem dlaczego ocenia pan tego Denona jako złom nienadający się do normalnego grania w kinie też jest ok.jak na typowe AC3 jak i DTS.Ja w przeciwieństwie do Pana miałem możliwość odsłuchu a nie tylko sprawdzenia podstawowych danych z netu.Jesli każdy złom gra tak jak ten no to brawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam serdecznie, wskrzeszam wątek - właśnie (tydzień temu) go zakupiłem ? AVC-A1XV(A) i szukam porad jakie głośniki do niego (lepsze od Tannoy M3), Czy macie jakieś trafy ?

Dla niektórych to dziadek i złom, więc można kupić 8500h i mieć trochę z A1XV oraz DTS X i Atmosa. Btw. ktoś porównywał 8500h i A1XV jakością dźwięku ?
 

Michał subiektywnie: 
Jeśli chodzi o to że to już dziadek to po części macie racje, ale nie po to się go kupuje. To jest już stary sprzęt "do zadań specjalnych". Coś jak dobre 20 letnie auto albo procesor Threadripper 3990X. 300km/h pojedzie, ekrany ma, kamery termowizyjne ma, sensorów napranych aktywnych tempomatów i kamer. nawet samo się podnosi i obniża a to że do setki BMW M3 dzisiejsze ma tyle samo ? a w M3 przejedziesz 1000km trzymając większość czasu 270km/h? nie. 


Do rzeczy (tylko jeszcze go dobrze nie znam, nie miałem czasu ? )

-Tak kupuje się go go dla sekcji cyfrowej zdecydowanie i jej parametrów
-Kupuje się go dla jakości wzmacniaczy i braku kolorowania (tak wiem po prostu zagra jak inne Denony tylko odrobinkę lepiej)
-Na Atmosa /DTS X mogą być 2 tricki (ja ponad 4.0 nie mam planu wychodzić, no chyba że 8.0 / 9.0 Atmos ale to nie tu gdzie teraz)


Rozwiązanie na stereo (wiem że inne grają kolorowo / "lepiej"):

Jest absolutnie jedno, światłowód 96/192kHz 24bit / DSD (skonwertuje do PCM'a) ? jak chce się podpinać po analogu - trzeba brać 2x tańszy wzmacniacz stereo.

Rozwiązanie do 4k, nie podpinać tam żadnych HDMI dzisiaj on nie do tego służy, poza tym poczekajmy na TV 8k 12/14bit 3D 90Hz i wtedy więcej "nie trzeba" (to będzie odpowiednik w TV formatu CD w Audio). Ten Denon już dzisiaj jest tylko do audio (i dlatego niska cena).


Wielokanałowe audio:
Ja pewnie będę kodował sobie poprzez DTS 96/24 jeśli w ogóle podepnę 4.0 i po światłowodzie to puszczę (bo nie chcę szumów) a w 4.0 nie potrzebuje jakieś niesamowitej jakości ale jeśli mówimy o formatach bez stratnych to da radę z:

-Toslink 192kHz/24bit stereo
-powinien zdekodować HDMI 192Khz/24 8ch  (a i pewnie 10 w mutizone), mylę się ?

stratnie:
-dekoduje Toslink 96KHz/24bit 6ch
-dekoduje HDMI 96KHz/24bit 6ch


tricki na Atmos / DTS X są dwa:

-przekodować do HDMI LPCM 8ch 192/24 (nie wiem czym ? )
-podpiąć analogami jakiś nowszy Denon i niech ten nowy robi jako DAC i dekoder i zrobić dokładnie taką samą wieżę jak Denon POA A1HD / AVC A1HD.

 

 

Edit: 

Jeśli chodzi o parametry to naprostuję kilka rzeczy:

4Ω jak najbardziej wspiera, 310W /kanał (w stereo)

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, mttj napisał:

tricki na Atmos / DTS X są dwa:

-przekodować do HDMI LPCM 8ch 192/24 (nie wiem czym ? )

To będziesz miał zwyczajne 7.1 a nie Atmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, retha napisał:

To będziesz miał zwyczajne 7.1 a nie Atmos.

Nie, bo można sobie ustawić 4.0 na dole i 4.0 sufitowe i już jest dobry Atmos (dla małej liczy osób w środku) - tylko oczywiście dekoder musi to wiedzieć a Dednon robi tylko za DAC i wzmacniacz no i może sobie ta swoją elektroniką podziałać z głośnościami i opóźnieniami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.