Skocz do zawartości
IGNORED

Magnat 753 - brak basu


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, właśnie testuje pod swoim sprzętem kolumny Magnat Quantum 753 rzekomo fajnie grające basem kolumny podstawkowe. Niestety nic takiego nie zauważyłem. Basu jest jak na lekarstwo. A zwiększając głośność dominuje średnica i wysokie zostawiając dół z tyłu. Co ciekawe prawa kolumna jest w rogu pokoju i potrafi zagrać mięsem jako tako, ale lewa kolumna niezależnie ile bym ją od ściany nie odstawiał tego basu ma tyle co głośnik z telefonu. W sumie moje proa coloris grały podobnie bez obudowy jak ta kolumna. I o ile faktycznie góra jest fajna, scenę i pozorne źródła dźwięku ładnie oddają to bas jest tragiczny.

 

Zamieniałem miejscami i przełączałem kable efekt jest podobny więc wykluczam uszkodzenie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS-AMP na TA2022 czyli około 90W przy 4ohm i 60W przy 8ohm. Źródło to integra z foobara i flaców.

 

Zamierzam jeszcze wypróbować ze swoim starym Pioneerem A-66X, tam już mocy braknąć nie może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka w załączniku.

 

I uprzedzając, że kolumny za blisko ściany... ta w rogu gra jeszcze jakimkolwiek basem, ta z lewej nie. Próbowałem odsuwać o pół metra nawet za dużo to nie dało. Odsuwać się też próbowałem, wzmacnia to ledwo odczuwalnie częstotliwości 40-50hz. Najwięcej basu jest "za kolumnami" przy ścianie.

 

Metraż pokoju to 4,5m x 3,5m czyli jakieś 15,75m2

 

Na przeciwnej ścianie jest meblościanka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na szybko bo czasu aktualnie brak (odnawiam izolacje poziomą w nowym studio) czego nikomu nie życzę$$$.

 

Problemem w twoim przypadku może być wyższy czas pogłosu >300Hz względem częstotliwości niższych -stąd ten brak basu. Kolumna postawiona w rogu pokoju częstotliwości te stara się "wyrównać" poprzez rezonanse pomieszczenia co tak naprawdę daje jeszcze gorszy efekt bo bas jest "punktowy" na "jedno kopyto". Proponuje na początek szerokopasmowe absorbery (mnóstwo tematów na forum) -zresztą widać po zdjęciu że jest "goło i wesoło" pomijając już to że wymiary pokoju pod dobry odsłuch są "średnie" mówiąc delikatnie.

 

Jeżeli masz możliwość to wyciąg kolumny na zewnątrz (balkon etc.) i posłuchaj... Jestem pewny że z basu będziesz zadowolony a winą obarczysz pomieszczenie -fizyki nie oszukasz ;)

 

Pozdrawiam AM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na szybko bo czasu aktualnie brak (odnawiam izolacje poziomą w nowym studio) czego nikomu nie życzę$$$.

 

Problemem w twoim przypadku może być wyższy czas pogłosu >300Hz względem częstotliwości niższych -stąd ten brak basu. Kolumna postawiona w rogu pokoju częstotliwości te stara się "wyrównać" poprzez rezonanse pomieszczenia co tak naprawdę daje jeszcze gorszy efekt bo bas jest "punktowy" na "jedno kopyto". Proponuje na początek szerokopasmowe absorbery (mnóstwo tematów na forum) -zresztą widać po zdjęciu że jest "goło i wesoło" pomijając już to że wymiary pokoju pod dobry odsłuch są "średnie" mówiąc delikatnie.

 

Jeżeli masz możliwość to wyciąg kolumny na zewnątrz (balkon etc.) i posłuchaj... Jestem pewny że z basu będziesz zadowolony a winą obarczysz pomieszczenie -fizyki nie oszukasz ;)

 

Pozdrawiam AM

 

Powiem tak, testowałem pod Pioneerem A-66X który jest 2x mocniejszy od mojego wzmaka, o ile jakość była słabsza to dołu było więcej, dużo bardziej dociążone brzmienie. Do tego testowałem w innym mieszkaniu i pokoju przy rozstawieniu tak, żeby kolumny miały powietrze no i ten niższy bas się pojawił, nie powalało to oczywiście ale było sporo lepiej. Więc tutaj dwie kwestie się nakładają inna charakterystyka wzmaka i mniejsza moc.

 

Teraz pytanie, czy jest sens uzupełniać o suba taki zestaw?

 

Odnośnie rozstawienia nic innego w grę nie wchodzi, to jest moje miejsce pracy i odsłuchu i tak zostanie. Czy te ekrany faktycznie mogą podbić dolne pasmo? czy jedynie wygłuszyć rezonanse?

 

I szczerze powiem, że scena przy dalszym miejscu odsłuchu od monitorów jest słaba, mniejsza jak dla mnie stereofonia i scena X metrów przede mną, mniej szczegółowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te ekrany faktycznie mogą podbić dolne pasmo?

 

Nie! To tak nie działa...

 

czy jedynie wygłuszyć rezonanse?

 

Po części tak bo są "szerokopasmowe", ale w twoim przypadku ważne jest to że "uspokoją" efektywnie wyższe i średnie częstotliwości co powinno wnieść do dźwięku pozytywny efekt.

 

szczerze powiem, że scena przy dalszym miejscu odsłuchu od monitorów jest słaba, mniejsza jak dla mnie stereofonia i scena X metrów przede mną, mniej szczegółowa.

 

Im jesteś dalej odsłuchu tym większy wpływ ma pomieszczenie na odsłuchiwany materiał dźwiękowy (dźwięk bezpośredni + masa odbić od ścian pokoju).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj monitorów bliskiego pola skoro słuchasz z 1m.

 

Monitory bliskiego pola (jak każde inne) także potrzebują podstawowej adaptacji...

 

Pozdrawiam AM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 753 nawet jako suroundy Nie stoją 1m od ucha. Do takiego "biurkowego " słuchania trzeba szukać czegoś innego.

 

Akurat testowałem z odległości około 3m i scena wypadała dużo gorzej i była płaska, dużo lepiej to brzmi właśnie jak mniej więcej jestem 1,1-1,2 od monitorów. Nie wiem co się zmieniło ale na przestrzeni czasu pojawiło się trochę dołu i też trochę podbiłem sobie dolne pasmo na EQ.

 

Rozglądam się za subem aktywnym, żeby mi ładnie grał od 30hz, myślałem nad REL T5/T5i jak się trafi używka za dobre pieniądze. Tego Twojego SVS SB2000 niestety nie można nigdzie dostać jako używkę i nie ma wejść wysokopoziomowych ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zrób sobie kilka paneli z wełny pt80-10cm. Paczka to 4szt ok 100zl plus materiał obiciowy ok 15z mkw i ramki zamów w markecie budowlanym czy znajomego stolarza i masz 4 szt z których każda gotowa kosztuje ok120szt. Dwie możesz dać w poziomie za głośnikami ,jedną na prawo a pozostałą gdziekolwiek. Inwestycja jest na lata i czy zostaniesz przy monitorach czy podlogówkach to zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie kilka paneli z wełny pt80-10cm. Paczka to 4szt ok 100zl plus materiał obiciowy ok 15z mkw i ramki zamów w markecie budowlanym czy znajomego stolarza i masz 4 szt z których każda gotowa kosztuje ok120szt. Dwie możesz dać w poziomie za głośnikami ,jedną na prawo a pozostałą gdziekolwiek. Inwestycja jest na lata i czy zostaniesz przy monitorach czy podlogówkach to zawsze się przyda.

 

Na pewno się tematem zainteresuje, teraz pytanie, bo mi odejdzie 10cm miejsca na biurku, monitory mogą stać jak stoją? wtedy się zmniejszy powierzchnia za monitorem, czy muszą być minimum 10cm od panelu za nimi?

I taką wełną można np odizolować akustycznie pokój? chodzi mi akurat o ścianę za meblami z sąsiadującym pokojem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Oj o szczegóły musisz spytać kogoś kto dłużej w tym siedzi . Ja znam detale bo sam się tym interesuje i pytam,dzwonie itp. Często jest mowa o 10cm ale pt80 jest jeszcze 8-5cm . Ja chyba kupię 8cm bo 10 to konkret mebel się zapowiada no i razy 6-8 haha sky is the limit:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bas się znosi. Sprawdź jak grają kolumny pojedynczo.

 

To jeszcze raz...

 

A zwiększając głośność dominuje średnica i wysokie zostawiając dół z tyłu. Co ciekawe prawa kolumna jest w rogu pokoju i potrafi zagrać mięsem jako tako, ale lewa kolumna niezależnie ile bym ją od ściany nie odstawiał tego basu ma tyle co głośnik z telefonu.

 

Właśnie to ta lewa kolumna po podstawowej adaptacji jak już coś pierwsza zagra mięsem ;)

 

Aaa...

 

Rok 2018 -Elon Musk wysyła własny samochód w kosmos... Tymczasem forumowicze nadal przepłacają za PT80 sugerując się jej jedynym parametrem krążącym po internecie: 0,7 przy 125Hz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest porównywalne do pt80 ?

 

Abym coś porównał znajdź (podstawowe) dane techniczne (ewentualnie kartę) wyrobu, produktu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2018 -Elon Musk wysyła własny samochód w kosmos... Tymczasem forumowicze nadal przepłacają za PT80 sugerując się jej jedynym parametrem krążącym po internecie: 0,7 przy 125Hz...

 

 

To co polecasz zamiast tego? I słyszałem coś o płytach binarnych, warte jest to uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitora z BR z tyłu wklejonym w ścianę przy gołym pomieszczeniu, przy większej głośności bas musi się gdzieś pokazać w jakiejkolwiek formie, jeżeli nigdzie nie buczy nie łomota, to wina leży po stronie sprzętu. I ustrojami akustycznymi cudów nie zdziałasz.

 

Jeżeli odsłuch prowadzisz z takiej małej odległości, to sprzedaj to wszystko i kup monitory studyjne, wyjdziesz na tym dużo lepiej, niż kombinowanie z subami a basu ci nie braknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijasz się z tego że używają pt80

 

Czytaj ze zrozumieniem, nie mam tendencji do nabijania się z ludzi...

 

przepłacają za PT80

 

Wełna ta jest co najmniej dwa razy droższa od "zwykłej" akustycznej (zresztą każda wełna posiada zaletę pochłaniania dźwięku) a skuteczność jej >300-500 Hz (przy grubości min. 10 cm) jest praktycznie taka sama. <300 Hz PT80, jak i każda inna wełna traci swoją efektywność i tu jest miejsce na "typowe" pułapki basowe. Jak ktoś jest uparty to na bas oczywiście może stosować odpowiednią wełnę przy czym jej grubość powinna wynosić ok 60 cm aby skutecznie "działać" na niskie częstotliwości.

 

podaj przykład czegoś o podobnych parametrach

 

Nie ma problemu, poprosił bym najpierw o podanie parametrów PT80

 

Pozdrawiam AM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zakladam że chodzi Ci o rockwool. Parametry to podstawowe czyli gęstość na m3 i pochłaniania dźwięku. Ale nie wiem do końca jak to jest w przypadku walką z pogłosem tzw "echem" . Jeżeli przy podstawowej amatorskiej adaptacji wystarczy gruba zasłona czy regał z szafkami czy roślinki w doniczce to czy żeby zastąpić te budowle nie wystarczy 5-8cm waty szklanej? Wiem że im grubszą tym lepsza ale 10cm czy15 na ścianie w salonie aby poprawić akustyke na ścianach to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na walkę z "echem" wystarczą ci nawet 2 cm. W przypadku adaptacji akustycznej należy patrzeć na pomieszczenie w dwóch aspektach, pierwszy to rezonanse pomieszczenia a drugi to odbicia. W przypadku odbić sprawa jest dużo prostsza bo mówimy o wyższych częstotliwościach nad którymi stosunkowo łatwo panować, tłumiąc lub rozpraszając. Jeżeli masz puste pomieszczenie to wystarczy zabudować rogi zwykłą płytą gk i pogłos będzie zdecydowanie mniejszy bo niwelujemy równoległości. Dlatego w tym przypadku wystarczy nawet mała ilość np wełny, żeby wnieść dużą poprawę, i nie potrzeba do tego wyszukanych produktów. Jako test można przed grającym głośnikiem powiesić nawet koc, i zobaczyć ile góry nam zabiera.

Natomiast w przypadku niskich częstotliwości gdzie w grę wchodzą rezonanse pomieszczenia, i ogromna ilość energii którą jest fala dźwiękowa niskiej częstotliwości trzeba działać o wiele radykalniej i w dużych ilościach, a to już zupełnie inna para kaloszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ma to sens. Mam po prostu pustą ścianę za plecami i ściana na której są kolumny prócz tv też jest pusta . Mogę sobie pozwolić na powieszenie 7-10cm paneli z wełny za plecami ale wokół tv bedzie to dość ciężkie bo wciskając je za kolumny muszę je potem wysunąć 10cm . Co jest w miarę cienkie i skuteczne do umieszczenia za kolumnami? No i nie kosztuje 300 za sztukę:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znając danych pomieszczenia ani pomiarów to jest tak na naprawdę zgaduj zgadula. Jeżeli problemem jest po prostu duży pogłos np przy klasycznym klaśnięciu, to od siebie mogę polecić kupić po prostu paczkę isover - akupłyta 50mm ,i przykładać w interesujących miejscach i po prostu odsłuchiwać. Da ci to jakieś pojęcie o pomieszczeniu i będzie jakimś startem do dalszych rozważań, a są to groszowe sprawy, bo paczka 15m^2 to koszt poniżej 100 zł i wymaga minimum pracy. Zamiast tłumienia można również rozpraszać, ale w tym przypadku potrzeba dużo więcej pracy na zrobienie takiego ustroju, więc na początek nie polecam.

 

Przypomnę tylko że w pomieszczeniu jest jeszcze sufit i podłoga, więc np jakiś gruby dywan może pomóc ( o ile takiego nie ma), na suficie również można dać ustroje, co z reguły nie zaburza walorów użytecznych, ale np zona może nie być zadowolona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Żony brak za to gruby dywan jest. Nie jestem audiofilem i chce zrobić tyle co mogę we własnym zakresie przy rozsądnych kosztach. Z tego co czytałem liczą się w pierwszym rzędzie miejsca pierwszych odbić itp. Niektórzy umieszczają 10cm panel na 10 cm odległość od ściany więc 20cm zabiera razem. Nie chce posunąć się aż tak daleko i użyć od 5-7cm za kolumnami i ewentualnie 10cm na ściany w 8-10 panelach. Pytanie czy usłyszę różnicę pomiędzy panelami 10cm i 5-7cm ? Bo koszta napewno odczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będzie różnica to jest jedną kwestią, ważniejszą kwestią jest to czy Tobie będzie to pasować. Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Pomieszczenie można "przetłumić", dlatego obok ustrojów absorbujących powinny również występować ustroje rozpraszające. Zależy od sprzętu którego używasz itd. Niektóre głośniki nie lubią wielu rzeczy na ścianie za nimi, inne będą tego wymagały. Jest tak wiele zmiennych że nie można powiedzieć czy coś będzie lepsze czy gorsze. Miejsca pierwszych odbić lepiej rozpraszać niż tłumić, tłumiąc "zmniejszasz" dźwięk.

 

Pamiętaj że do rozpraszania czy pochłaniania nie zawsze trzeba używać specjalnych rzeczy. Kwiaty, regały z książkami/płytami, kamienie dekoracyjne, zasłony, sofy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Właśnie wolę uniknąć wyciskanie kwiatków i półek na ściany i powiesić panele tak łatwiej i ładniej ale jak będę rozpraszał to bedzie jeszcze gorzej. Nie będzie to przetłumione pomieszczenie bo nie chce umieścić paneli jeden przy drugim na wolnych miejscach na ścianach i suficie tylko pionowo powiesić kilka ba ścianie za mną i ewentualnie w rogach no i za głośnikami. Rozpraszacze i jakieś fikuśne panele za bardzo ingerują w wystrój wnętrza i rozwieszenie różnych rzeczy w różnych miejscach zmieni mój salon w..... No właśnie estetyka też jest ważna i jak pisałem nie jestem audiofilem i nie wymagam niewiadomo jakiego efektu. Pomieszczenie musi być użytkowe i przytulne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.