Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto przesiąść się Ymahy A-S701 na A-S1100


Mathia74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie coraz bardziej intryguje taka przesiadka. Podoba mi się to bogate nasycenie/dociążenie dźwięku w A-S1100. Ale czy poza tym duża jest różnica? Czy po takiej przesiadce można zaliczyć tzw. opad szczęki. Jak sądzicie? Pomóżcie...bo korci mnie strasznie :) Jakie macie zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja przesiadlem sie z nad 356 na yamahe 1100 i byla roznica zdecydowana ale rowniez zmienilem okablowanie no i efekt byl wart zmiany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Był czas że napalilem się ostro na 1100 ale polityka firmy z jednym dystrybutorem tego modelu jak i 2100 jest hmmm dziwna. Ceny nie zbijesz nawet o 200zl. Poza tym jest właśnie droższa 3 krotnie od 701 którą właśnie zamówiłem. W tej cenie ciezko o coś lepszego(dokładnie 2200 udało się wynegocjować). Jest 3x droższa ale czy 3x lepsza,wątpię. Nie jestem audiofilem i jak dla mnie 701 jest dobrym partnerem dla klipscha(haha znowu niezbyt audiofilski klocek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy jest lepsza? Jakoś tą różnicę usłyszałem ale głównie jeżeli chodzi o wypełnienie dźwięku bo charakter, mam wrażenie, że pozostał taki sam, charakterystyczny dla Yamahy. A swoją 701 chyba będę sprzedawał nawet roku jeszcze nie ma...cenę całkiem niezła urwałeś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny zestawiłeś z A S-701 ??? Będzie prościej coś podpowiedzieć.

Chociaż walory zewnętrzne A S-1100 mogą przysłonić racjonalny wybór. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Właśnie wybrałem dlatego 701 tzn nasycenie i obciążenie które jest wspaniałe jak dla mnie przy moich preferencjach. Więc jeżeli lubisz i doceniasz ww cechy wątpię że 1100 spowoduje tzw opad szczeny proporcjonalnie do ceny jak i do już dociązonego dźwięku 701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wzmacniacz Yamaha A-S1100 to urządzenie wyraźnie lepsze niż A-S701, w tym jednak budżecie jest także wiele równie ciekawych, o ile nie ciekawszych brzmieniowo wzmacniaczy. Podaj proszę z jakimi kolumnami aktualnie słuchasz swojego wzmacniacza, co podoba Ci się w brzmieniu systemu, a co chciałbyś zmienić lub poprawić.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to Dali Opticon 8, muzyka różna: od odrobiny klasyki (w szczegółności organowej) po znacznie więcej roka progresywnego i oczywiście klasyka elektroniki.

W króciutkim odsłuchu A-S1100 podobało mi się pogrubione wysycenie barw wraz z zachowaną detalicznością na górze i lekko ocieploną barwą za sprawą takiego.... zaokrąglonego basu. Stąd właśnie zakochałem się w dżwieku Yamahy (wygląd tu ma znaczenie trzeciorzedowe bo już teraz mam A-S701, która poza wsklaźnikami z frontu wyglada prawie identycznie, ale to nie ważne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to Dali Opticon 8, muzyka różna: od odrobiny klasyki (w szczegółności organowej) po znacznie więcej roka progresywnego i oczywiście klasyka elektroniki.

W króciutkim odsłuchu A-S1100 podobało mi się pogrubione wysycenie barw wraz z zachowaną detalicznością na górze i lekko ocieploną barwą za sprawą takiego.... zaokrąglonego basu. Stąd właśnie zakochałem się w dżwieku Yamahy (wygląd tu ma znaczenie trzeciorzedowe bo już teraz mam A-S701, która poza wsklaźnikami z frontu wyglada prawie identycznie, ale to nie ważne).

 

Wypożycz tego wzmaka za kaucją.

Myślę ,że bez problemu się dogadasz i sprawdzisz sprzęt u siebie.

Ja uważam YAMAHĘ A-S1100 za najlepszy produkt w kategorii cena jakość jeśli chodzi o wzmacniacze YAMAHY.

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s1100.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak gra, chciałem tylko poznać opinię innych użytkowników. Dzięki Top HiFi prawdopodobnie się na niego zdecyduję u Was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poważniejszych, bardziej ambitnych odsłuchów na pewno 1100 będzie lepsza od 701.

Dla wielu to może być zakup na lata.

701ka to tzw. linia "topart" rozwijana przez Yamahę od wielu lat (mam RX797 z 2008r. wykonany wg topologii "topart").

W przypadku 1100 poprawa będzie w każdym zakresie: uporządkowaniu, rozdzielczości, dokładności, nasyceniu, zejściu na basie, przestrzeni.

Ale żeby to usłyszeć i wykorzystać potencjał 1100 trzeba mieć jeszcze odpowiedniej jakości kolumny i przynajmniej w jakimś podstawowym stopniu zaadaptowane pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam YAMAHĘ A-S1100 za najlepszy produkt w kategorii cena jakość jeśli chodzi o wzmacniacze YAMAHY.

 

Czy można do niego podłączyć magnetofon aby nagrywać? Ma tape in i tape out?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Moim zdaniem zdecydowanie warto. AS1100 to zupełnie inne granie.

ALE moim zdaniem do Opticon 8 można dobrać po prostu lepszy wzmacniacz. Nie zamykaj się na jedną firmę

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można do niego podłączyć magnetofon aby nagrywać? Ma tape in i tape out?

Ma odpowiednie złącza pod LINE2

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja przesiadlem sie z nad 356 na yamahe 1100 i byla roznica zdecydowana ale rowniez zmienilem okablowanie no i efekt byl wart zmiany .

Zastanawiam sie także nad ta Yamaszką dlatego napisz w czym okazała sie lepsza od tego poczciwego Nada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest zupelnie innym wzmacniaczem wiecej gory lepsza klarownosc bas mieciutki bardziej slodka gora jasna ciepla ale tez wiecej detali zmienilem okablowanie i w sumie to dalo zupelnie inny dla mnie lepszy efekt testowalem to na masterach z tidala to jest nie porownywaly dzwiek na korzysc as 1100 .pozniej porownywalem jeszcze yamahe 3060 amplituner i tez nie mial szans z as 1100 w stereo .to sa moje odsluchy dla mnie as1100 na ta pore jest wyborem najlepszym w stereo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarła do mnie Yamaha A-S1100. Cóż mogę napisać po przesiadce z A-S701...hmmm.

Jak dla mnie jej brzmienie jest...zachwycające. W ogóle to podpisuję się pod tym co kolega wyżej napisał o tym wzmacniaczu. Niesamowita klarowność, wspaniała scena stereofoniczna no i przede wszystkim to nasycenie barw, które tak mnie kiedyś urzekło, a które w końcu zagościło u mnie na dobre w domu. Bas lekko zaokrąglony ale doskonale kontrolowany, a wysokie bardzo...aksamitne, takie wręcz.... słodkie :) Wybaczcie ale nie potrafię opisywać tego jak rasowy audiofil bo raczej nim nie jestem. Ogólnie to ten mięciutki obfity bas oraz rasowa góra tworzą ogólnie wrażenie, że to granie, jak dla mnie, ciepłe. Nie zlinczujcie mnie, ale takie, wręcz nawiązujące do lampowego. Nie ma mowy o technicznym czy wyostrzonym charakterze brzmienia tego wzmacniaczna - to bzdury jeżeli ktoś tak mówi.

Czy różnica brzmienia rekompensuje wydanie blisko 2,5x większych pieniędzy na ten wzmacniacz? Wg mnie tak. To inna konstrukcja i przez to zupełnie inna kultura prezentacji dźwięku. Wzmacniacz brzmi po prostu lepiej.

 

A na deser dostałem... ten wygląd. Jest pięknie, brzmi pięknie.

Wzmacniacz z kolumnami mruczy, a ja w dłoni ze szklaneczką czegoś mocniejszego rozkoszuję się moją ulubioną muzyką, czego wszystkim, tu na forum, przy okazji życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oby się podobał...długo, bo troszkę na niego zbierałem takich zaskórniaków :))) ale będę pamiętał.

Zresztą teraz.... w dalekiej przyszłości, to jakieś kolumny będę do niego pasował. Mam chrapkę na Vienny Acoustics Haydn Grand SE, ale nie wiem jak to będzie razem brzmieć. Może mi się uda kiedyś je posłuchać. A może jakieś inne monitory, na których wzmacniacz pokaże pełnię swoich zalet. To na razie teoretyczne założenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarła do mnie Yamaha A-S1100. Cóż mogę napisać po przesiadce z A-S701...hmmm.

Jak dla mnie jej brzmienie jest...zachwycające. W ogóle to podpisuję się pod tym co kolega wyżej napisał o tym wzmacniaczu. Niesamowita klarowność, wspaniała scena stereofoniczna no i przede wszystkim to nasycenie barw, które tak mnie kiedyś urzekło, a które w końcu zagościło u mnie na dobre w domu. Bas lekko zaokrąglony ale doskonale kontrolowany, a wysokie bardzo...aksamitne, takie wręcz.... słodkie :) Wybaczcie ale nie potrafię opisywać tego jak rasowy audiofil bo raczej nim nie jestem. Ogólnie to ten mięciutki obfity bas oraz rasowa góra tworzą ogólnie wrażenie, że to granie, jak dla mnie, ciepłe. Nie zlinczujcie mnie, ale takie, wręcz nawiązujące do lampowego. Nie ma mowy o technicznym czy wyostrzonym charakterze brzmienia tego wzmacniaczna - to bzdury jeżeli ktoś tak mówi.

Czy różnica brzmienia rekompensuje wydanie blisko 2,5x większych pieniędzy na ten wzmacniacz? Wg mnie tak. To inna konstrukcja i przez to zupełnie inna kultura prezentacji dźwięku. Wzmacniacz brzmi po prostu lepiej.

 

A na deser dostałem... ten wygląd. Jest pięknie, brzmi pięknie.

Wzmacniacz z kolumnami mruczy, a ja w dłoni ze szklaneczką czegoś mocniejszego rozkoszuję się moją ulubioną muzyką, czego wszystkim, tu na forum, przy okazji życzę.

 

Gratuluję zakupu !

 

A ci co powtarzają bzdurne stereotypy, że Yamaha to gra chłodno i technicznie niech sobie myślą co chcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wzmacniacz, który kolor? Gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, Yamaha robi pięknie wzmacniacze. Design i wykonanie wewnątrz.

Ja nie mam słuchu dla tych konstrukcji stety albo niestety, zależy od punktu siedzenia

W każdym bądź razie cieszy, że kolega zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zależy co komu odpowiada, co kto lubi. Po prostu. Kiedyś dawno, dawno temu wychowałem się na rodzimych wzmacniaczach. Był to Amator, potem jakaś UNITRA Eltra R8040. A później przyszła epoka japończyków Denonów, Onkyo. Następnie anglików, z Creekiem na czele.No i jakoś z tego wszystkiego ciągło mnie spowrotem do tej japońskiej elektroniki. No i tak wylądowała wpierw A-S701,a teraz A-S1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja jak najbardziej zwracam uwagę na budowę i zawartość "środka " . Nie lubię audiofilskiego powietrza chulającego we wzmacniaczach za ciężkie pieniądze. Wiem wiem że wygląd nie gra ale jak widzi się staranność i jakość wykonania kloca ponad 20 kg to przynajmniej sumienie się uspokaja :) As 1100 to piękny wzmacniacz i bez obawy NA LATA. Też się nim interesowałem ale polityka dystrybucji jest delikatnie mówiąc chora ,poczekam raczej na coś z drugiej ręki a do tego czasu pociesze się 701-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolumn. Yamaha gra ostatecznie i definitywnie z DALI Rubicon 2. Jest bardzo fajnie, świeżo. Świetna scena, przecudowne efekty stereo, i ten doskonały bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym tej yamahy posłuchać, mam tylko obawy czy nie zagra sucho. Ale z tego co piszecie jest odwrotnie. Ciekawa sprawa, zakrawa się o ciekawy klocek. Po wpisach wnioskuje, że jest delikatniejsza w przekazie jak 356, A jak wypadają mocniejsze kawałki? Ma ciężką stopę ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem NADa, ale jeżeli już to warto porównać z nią model 375. Obawiam się, że przy metalu i ciężkim rocku może zwyciężyć przez podbity wyższy bas. Yamaha na pewno ma piękną barwę w całym paśmie, brzmi stosunkowo równo. Dźwięk jest nasycony. Wciąga mnie jej brzmienie. Żadne pasmo nie dominuje.I co ważne przy cięższych brzmieniach jest stosunkowo analityczna, nic nie zlewa się w jedną masę. Trzeba posłuchać i porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.