Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto przesiąść się Ymahy A-S701 na A-S1100


Mathia74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchałem A-S1100 ale jeśli gra choć w 80% jak A-S2100 to żaden NAD serii C, włącznie z modelem 375, nie ma startu do A-S1100.

Yamaha oferuje "dorosłe" granie, bez podkolorowania i faworyzowania żadnego z pasm.

Miałem 375 i uwielbiałem go ale Yamaha A-S2100 po prostu go "zdmuchnęła".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co żeście się tak uczepili tych NADów ? Yamaha 1100 i 2100 to ponad 2 i ponad 4 tys. droższe wzmacniacze od NAD 375 !!! więc porównanie jest nie na miescu - a może by tak porównać Yamahę 2100 z NADem serii Masters ?

Poza tym nie każdy WZMACNIACZ pasuje do każdych KOLUMN i na odwrót.

Zarówno NADy jak i Yamahy mają skrajne opinie i ani jedne, ani drugie nie są szczytem brzmienia, inne marki też istnieją.

Gusta słuchaczy też są różne, o zasobności portfeli nie wspomnę.

 

Kolego Cygaret - sam musisz się przekonać czy gra jest warta świeczki: na własnych kolumnach, z ulubionym repertuarem, we własnym miejscu odsłuchowym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem A-S1100 ale jeśli gra choć w 80% jak A-S2100 to żaden NAD serii C, włącznie z modelem 375, nie ma startu do A-S1100.

Yamaha oferuje "dorosłe" granie, bez podkolorowania i faworyzowania żadnego z pasm.

Miałem 375 i uwielbiałem go ale Yamaha A-S2100 po prostu go "zdmuchnęła".

 

Napisałem wcześniej delikatnie ale serio ciężko się już czyta te pierdoły o zdmuchiwaniu i dorosłym graniu. To kompletnie nic nie znaczy poza tym, że kolega jest w euforii po zakupie nowego wzmaka. Proszę się nie martwić, to minie. Ale innych takie wpisy mogą wyłącznie wprowadzać w błąd. Długa droga jeszcze przed kolegą. Oba wzmacniacze (2100 i 375) stoją u mnie w pokoju więc sądzę, że mogę zabrać głos. Tak jak napisał przedmówca, wybór między nimi to wyłącznie kwestia kolumn, akustyki, gustu a nie żadnego zdmuchiwania. Trochę powagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem A-S1100 ale jeśli gra choć w 80% jak A-S2100 to żaden NAD serii C, włącznie z modelem 375, nie ma startu do A-S1100.

Wg opini tych co słuchali oba (1100 i 2100) po złaczach RCA grają niemalże identycznie, różnice na granicy percepcji. Zatem....

 

kolega jest w euforii po zakupie nowego wzmaka. Proszę się nie martwić, to minie.

Moja dżwiękowa droga już jest dosyć długa. Pasja rozpoczęła się za sprawą mojego dużo strszego brata i oczywiście rodzimej produkcji (Amator, kolumny Tonsila), potem już w wieku 14 lat świadomie sam zakupiłem pierwszy "poważny" amplituner Unirę Eltra R8040 (notabene mam go do dzisiaj w świetnym stanie i gra z ZG15C schowany w kuchni nieprzerwanie już od 1989 roku!!!). Po tym było wiele wzmacniaczy tych japońskich (Onkyo, Denon) jak i tych brytyjskich (Creek, Rotel), by w końcu powrócić do elektroniki japońskiej, której akurat dzisiaj godnym reprezentantem jest A-S1100. I tu muszę przyznać że teraźniejszy zakupy autentycznie sprawiły mi radość, czego nie mogłem zawsze powiedzieć po zakupie wspomnianych brytyjczyków czy japończyków (tak klasy bardzo budżetowej). Na odsłuchach było pięknie,a w domu od razu po "unpacku" tak średnio z tendencją do coraz gorszej. Oczywiście wiem, że przyzwyczaję się do tego dźwięku i kiedyś na pewno go wymienię, póki co mnie trzyma i nie mam zamiaru dokonywać korekt, są jeszcze inne cele (finansowe) w życiu :) Pozdrawiam zdroworozsądkowych audiof....melomanów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się duże pudło i basssss im więcej tym lepiej:)

 

Generalnie wolę zawsze mniej ale lepiej, choć przy tych niepozornych monitorach wcale na brak dołu nie można narzekać. Mnie w nich urzekła przede wszystkim rozbudowana scena stereo oraz wyjątkowa detaliczność uzupełniona dobrym basem, a to wszystko podane stosunkowo ciepło. Słuchać można godzinami.

Też kiedyś, po okresie tonsila, na to chorowałem, do tego stopnia, że bez subwoofera się nie obeszło :) na szczęście dojrzałem do trochę innej prezentacji dźwięku. Każdy poszukuje swojego gralla :)

 

Po weekendzie obadam ten klocek to wróce tu z moją opinią

 

No ciekaw będę kolejnej, jakiejkolwiek opinii:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem, że przyzwyczaję się do tego dźwięku i kiedyś na pewno go wymienię,

 

Pomyśl o A-S3000, ma ładniejsze wskaźniki , a dźwięk......... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

 Witam wszystkich mam pytanie co do yamahy as 1100 sam sie powoli przymierzam do kupna.Ale chodzi mi o to czy do pre out mozna podlaczyc subwoofer? np takiego rela ht 1003 ktory ma wejscia L-lfe i P ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2018 o 10:59, mkm napisał:

Pomyśl o A-S3000, ma ładniejsze wskaźniki , a dźwięk......... ?

jakiś czas temu A-S3000 sprzedałem w zestawie z B&W 804 D3. Nie do pomyślenia co? Sam byłem bardzo zaskoczony jakie to świetne połączenie. Ta Yamaha nie ma nic z ostrości. Gra łagodnie i wygląda obłędnie. 

Jej największa wada to napis Yamaha. Gdyby to było coś dziwnego, to mogłoby spokojnie kosztować jeszcze raz tyle. Tę historię można przyrównać do auta VW Phaeton. Niby prawie Audi A8, ale to zawsze będzie VW ?

 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.