Skocz do zawartości
IGNORED

DAC plus pliki


Pancio88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Było już troche podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi. Szukam urządzenia plug and play, które będzie transportem plików do dac zapisanych na np. pendrivie czy innym dysku usb. Nie interesuje mnie wbudowany dac, wyświetlanie okładek, streaming, tidal, gapless... Najlepiej żeby działało off line tak jak transport cd. Zamiast wkładać płyte cd podpinam pena czy tam większy dysk i ma grać. Większość muzy to ripy płyt. Chodzi o czystą jakość transportu z wyjścia coaxial. I teraz tak, pc i malina za skomplikowane nie będę się bawił w informatyka, dedykowane transporty plików- koszmarne pieniądze, najtańszy idap 6 za 5000zł, odtwarzacze strumieniowe- mają wszystko to czego niepotrzebuje i tak na dobrą sprawe nie wiadomo za co płace. Najprościej było by podpiąć odtwarzacz strumieniowy z dyskiem. Tylko, że 3/4 ich ceny stanowi dac, którego nie potrzebuje. Taki onkyo ns 6170 ma świetne recenzje i gra lepiej od ns 6130 bo ma lepszego daca. A czy gra lepiej jako transport to już nie wiadomo. A kosztuje prawie dwa razy więcej. Wiadomo, marudze. Nie jestem starej daty ale podoba mi się całkowita bezproblemowość cd i brak kombinowania. Nieraz czytam sobie na forum o plikach, jak ludzie kombinują z pc, nas-ami, terminalami, linuxami, sterownikami, wtyczkami i mnie to przeraża. Chciałbym taki transport co zamiast napędu cd ma dysk, żeby nie żonglować płytami no i podnieść jakość muzyki. Aktualnie mam cambridge cxc. Dac to audio gd nfb 27. Co sądzicie, jest coś dla mnie w rozsądnej cenie (do 3000zł) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Było już troche podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi. Szukam urządzenia plug and play, które będzie transportem plików do dac zapisanych na np. pendrivie czy innym dysku usb. Nie interesuje mnie wbudowany dac, wyświetlanie okładek, streaming, tidal, gapless... Najlepiej żeby działało off line tak jak transport cd. Zamiast wkładać płyte cd podpinam pena czy tam większy dysk i ma grać. Większość muzy to ripy płyt. Chodzi o czystą jakość transportu z wyjścia coaxial. I teraz tak, pc i malina za skomplikowane nie będę się bawił w informatyka, dedykowane transporty plików- koszmarne pieniądze, najtańszy idap 6 za 5000zł, odtwarzacze strumieniowe- mają wszystko to czego niepotrzebuje i tak na dobrą sprawe nie wiadomo za co płace. Najprościej było by podpiąć odtwarzacz strumieniowy z dyskiem. Tylko, że 3/4 ich ceny stanowi dac, którego nie potrzebuje. Taki onkyo ns 6170 ma świetne recenzje i gra lepiej od ns 6130 bo ma lepszego daca. A czy gra lepiej jako transport to już nie wiadomo. A kosztuje prawie dwa razy więcej. Wiadomo, marudze. Nie jestem starej daty ale podoba mi się całkowita bezproblemowość cd i brak kombinowania. Nieraz czytam sobie na forum o plikach, jak ludzie kombinują z pc, nas-ami, terminalami, linuxami, sterownikami, wtyczkami i mnie to przeraża. Chciałbym taki transport co zamiast napędu cd ma dysk, żeby nie żonglować płytami no i podnieść jakość muzyki. Aktualnie mam cambridge cxc. Dac to audio gd nfb 27. Co sądzicie, jest coś dla mnie w rozsądnej cenie (do 3000zł) ?
Pytanie trochę z cyklu powiedzcie mi o czym ja myślę. Ma być plug&play ale nie streamer tylko jakieś abstrakcyjne plug&play bez żadnych funkcji ale nie PC bo PC to nie plug&play.

Z transportów bez DAC w podanej cenie jest SOtM sMS200 ale to chyba nie jest w 100% plug&play. Z tego co piszesz to idealny dla Ciebie byłby właśnie jakiś mocny mini PC z jPlay Xtreme a najlepiej jeszcze z Fidelizerem Pro w wersji, która kastruje Windows z sterowników karty sieciowej. Tylko to też trudno nazwać plug&play. Jak dobrze pójdzie to trzeba będzie Windowsa zreinstalować. ;-)

Nie lepiej było zostać przy CD. Jest plug jest play a jak się pilota wyrzuci to zbędnych funkcji też nie ma.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już troche podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi. Szukam urządzenia plug and play, które będzie transportem plików do dac zapisanych na np. pendrivie czy innym dysku usb. Nie interesuje mnie wbudowany dac, wyświetlanie okładek, streaming, tidal, gapless... Najlepiej żeby działało off line tak jak transport cd. Zamiast wkładać płyte cd podpinam pena czy tam większy dysk i ma grać. Większość muzy to ripy płyt. Chodzi o czystą jakość transportu z wyjścia coaxial. I teraz tak, pc i malina za skomplikowane nie będę się bawił w informatyka, dedykowane transporty plików- koszmarne pieniądze, najtańszy idap 6 za 5000zł, odtwarzacze strumieniowe- mają wszystko to czego niepotrzebuje i tak na dobrą sprawe nie wiadomo za co płace. Najprościej było by podpiąć odtwarzacz strumieniowy z dyskiem. Tylko, że 3/4 ich ceny stanowi dac, którego nie potrzebuje. Taki onkyo ns 6170 ma świetne recenzje i gra lepiej od ns 6130 bo ma lepszego daca. A czy gra lepiej jako transport to już nie wiadomo. A kosztuje prawie dwa razy więcej. Wiadomo, marudze. Nie jestem starej daty ale podoba mi się całkowita bezproblemowość cd i brak kombinowania. Nieraz czytam sobie na forum o plikach, jak ludzie kombinują z pc, nas-ami, terminalami, linuxami, sterownikami, wtyczkami i mnie to przeraża. Chciałbym taki transport co zamiast napędu cd ma dysk, żeby nie żonglować płytami no i podnieść jakość muzyki. Aktualnie mam cambridge cxc. Dac to audio gd nfb 27. Co sądzicie, jest coś dla mnie w rozsądnej cenie (do 3000zł) ?

Nie wiem czy jest prostsze rozwiązanie od dysku sieciowego plus odtwarzacz sieciowy. Na co latać z penami? Ja też jestem zwolennikiem prostych rozwiązań dlatego nawet apki nie odpalam żeby muzykę włączyć. Bez znaczenia czy plik z dysku, radio czy coś innego. Włączam wzmacniacz, strimer, wybieram z pilota źródło, folder lub stacje radiowa i gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam urządzenia plug and play, które będzie transportem plików do dac zapisanych na np. pendrivie czy innym dysku usb. Nie interesuje mnie wbudowany dac, wyświetlanie okładek, streaming, tidal, gapless... Najlepiej żeby działało off line tak jak transport cd. Zamiast wkładać płyte cd podpinam pena czy tam większy dysk i ma grać.

 

Jest tego od cholery.

Proszę bardzo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

robi wszystko to co chcesz i nawet więcej. Cena mała a są i tańsze - poszukaj w tym dziale:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak chcesz do tego ekran by wiedzieć co jest na dysku to kupujesz tani używany monitor za 100 zł i voilà, lub podpinasz zwykły telewizor.

Ważne, że w grajku jest wyjście cyfrowe bo podpinanie tego ustrojstwa po analogu oczywiście mija się z celem.

Bez problemu odtworzy film, plik audio (flac czy inny mp3), zdjęcia czy cokolwiek innego. Zazwyczaj obsługuje playlisty choć mało kiedy a właściwie nigdy plików *.cue. Zresztą nawet te audiofilskie i cenowo odjechane klocki typu transport nie potrafią obsługiwać *.cue.

Sam miałem kiedyś podobne urządzenie w sypialni - odtwarzało wszystko co mu podpiąłem, głównie filmy na dobranoc :) Zawsze zabierałem te moje ustrojstwo na wyjazdy by podpinać sobie do hotelowego TV i oglądać swoje filmy z przenośnego dysku - aż pewnego dnia zgubiłem te cudo.

 

No i jeszcze prostsze wyjście. Zwykły telewizor. Sprawdź czy Twój telewizor (bo chyba masz TV) przypadkiem nie ma możliwości odtwarzania via USB plików audio i wideo. Z telewizora optykiem do DACa i problem masz rozwiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze prostsze wyjście. Zwykły telewizor

żeby nie żonglować płytami no i podnieść jakość muzyki

 

Tylko czy TV odtwarza pliki FLAC?

Np. mój nie odtwarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz TV w pobliżu to taki TVBox będzie ok lub BluRay.. Ja używam Pioneera BDP 160 i gram albo z CD, albo poprostu jako odbiornik DLNA treści ze smartfona...

Odtwarzanie z dysku USB jest ale bez TV nie da się .. chyba że zapamiętasz sekwencję z pilota.

 

Albo jak masz Smartfona to tanim i wygodnym odbiornikiem jest Chromecast Audio od Googla.

 

Nowe TV też są odbiornikami czy dlna czy bluetooth.

 

Są streamery z wyświetlaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 31.01.2018 o 05:21, rafal735r napisał:

Nie wiem czy jest prostsze rozwiązanie od dysku sieciowego plus odtwarzacz sieciowy. Na co latać z penami? Ja też jestem zwolennikiem prostych rozwiązań dlatego nawet apki nie odpalam żeby muzykę włączyć. Bez znaczenia czy plik z dysku, radio czy coś innego. Włączam wzmacniacz, strimer, wybieram z pilota źródło, folder lub stacje radiowa i gra.

rafal735r - wiem, że też masz Onkyo ns-6170, więc proszę o pomoc. Nie mogę znieść tej aplikacji ONKYO, a dotąd to była jedyna możliwość puszczenia TIDALA w MQA. Zainstalowałem teraz apkę mconnect i muszę przyznać, że poza jedną wtopą, cały dzień hula, jak trzeba. Strimuje tidala w jakości master, itp. Żeby to jednak działało jak trzeba, to musze zaznaczyć, żeby wysyłał muzę do onkyo przez UPnP (jest jeszcze opcja przez chromecast, ale to pomińmy milczeniem). W apce onkyo jest to pokazane jako Music Serwer. I teraz zaczynają się schody, bo jakikolwiek problem z telefonem (wyłączenie WIFI, wyłączenie telefonu, itp.) powoduje, że muza znika. Ktoś mi powiedział, że mogę tu wykorzystać malinę, że wtedy telefon będzie tylko pilotem, niczym więcej. Napisz proszę, jak to podpiąłeś do swojego strimera. Temat maliny jest dla mnie obcy, biorę się za czytanie, więc chodzi mi raczej o ogólne informacje, bo o ile jestem w stanie ogarnąć, że malina może działać jako serwer, na którym są fizycznie pliki, o tyle nie umiem sobie wyobrazić, jak miałoby to działać w sytuacji, w której striminguję muzę i to jeszcze przez apkę, która jest tylko pośrednikiem (bo nie przez tidal, tylko przez mconnect, za której pomocą łączę się z tidalem).  Myślałem, że wtedy tę  malinę łączę ze strimerem, ale onkyo nie ma wejść, tylko wyjścia. I używam analogu na wyjściu, żeby mieć MQA. 

Z góry dzięki za kilka słów wyjaśnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopales stary post. Jak masz onkyo to malina ci nie potrzebna. Malina to nic innego jak odtwarzacz plików, tak jak i Onkyo. 

Co do apki to nazywa się Onkyo Controller. Tam wszystko jest i śmiga Tidal MQA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.