Skocz do zawartości
IGNORED

Fiio Q1 nowy czy używany - żywotność baterii


holy_smoke

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

 

Proszę o poradę. Planuję zakup wzmacniacza słuchawkowego/DAC Fiio Q1 do połączeń typu:

 

Tidal HIFI>smartfon NOKIA 5>Fiio Q1>Creative Aurvana Live!

 

Tidal HIFI>smartfon NOKIA 5>Fiio Q1>JVC AK-33>monitory Shure

 

CD SONY CDP-C315>Fiio Q1>Creative Aurvana Live!

 

Wiem, że to budżetowe rozwiązania, ale nawet na JVC słychać znaczną różnicę między żródłem Sony CDP-690 a DVD Pioneera, więc dla mnie gra warta świeczki. Oczywiście uprzedzę że nie toleruję jakości poniżej CD/FLAC :)

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz/DAC to raczej pozostanę przy tym modelu - ma rozwiązania pasujące do powyższych konfiguracji, mieści się w moim budżecie, podoba mi się w kwestii designu. Problem polega na wyborze:

 

nowy model - 350 zł

używany ponoć 2-letni w stanie igła - ok. 250 zł

 

Chciałem Was zapytać, czy może ktoś używa tego typu wzmacniaczy słuchawkowych ponad 2 lata czy jest zauważalny spadek wydajności wbudowanej baterii w takim urządzeniu. W późniejszym czasie raczej będzie ciężko z wymianą baterii (tak mnie uprzedził sprzedawca), a na wydajności mi zależy, bo będzie sprzęt piłowany bardzo często i chciałbym go mieć na lata. Czy warto dopłacić do nowego? Mile widziane szczere komentarze odnoście powyższych schematów odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze

 

Proszę o poradę. Planuję zakup wzmacniacza słuchawkowego/DAC Fiio Q1 do połączeń typu:

 

 

nowy model - 350 zł

używany ponoć 2-letni w stanie igła - ok. 250 zł

 

 

Kupuj NOWY !!! za 319 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz taniej. Używany za 250 zł. to niech sobie w buty wsadzą. Ja bym nie dał więcej niż...80 zł. Szkoda kasy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zamroczyło z tą używką. Faktycznie kompletnie się nie opłaca. W Rzeszowie w salonie Nautilus 2 jak będzie dostępny to za 299zl go proponują. Mimo wszystko jeśli ktoś ma taką informację po jakim czasie (i częstotliwości użytkowania) widać znaczący spadek wydajności wbudowanej baterii w tych urządzeniach to warto to napisać na forum, bo na forach nie są podane żadne informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.