Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy. Problem przy podłączeniu subwoofera pod amplituner


Seaou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem.

Posiadam amplituner sony str de597 i wczoraj zakupilem subwoofer jbl scs138.

Kupiłem kabel rca typu Y za 42zl w media expert i po podlaczeniu go dwoma wejsciami rca w subie w wejscie "line level in" L i R pod amplituner jednym wejsciem rca "audio out subwoofer" glosnik nie dziala nie reaguje na nic slychac jedynie lekkie buczenie z wzgledem podglaszania go. Zauwazylem jednak ze gdy odepne kable z suba i podlacze jeden pod wejscie lfe sub gra ale niestety tylko podczas sluchania radia. Amplituner mam podlaczony jeszcze pod komputer i xboxa. Z "multi ch in" wpiete dwa chinche pod komputer za pomoca mini jacka na kanal lewy/prawy, surround lewy/prawy i centralny/subwoofer, oraz xbox podlaczony kablem optycznym. Podczas uzytkowania xboxa gdy włącza sie i nastepuje logo xboxa dzwiek z subwoofera jest taki jaki powinien niestety po uruchomieniu youtube/ gry dzwiek jest bardzo cichy. uslyszec go mozna jedynie przykladajac ucho do glosnika.

Co moge zrobic zeby to polaczenie dzialalo poprawnie?

Czy kabel rca typu y po podlaczeniu 1 rca do amplitunera i 1 pod lfe pozostawiajac jeden chinch nie wpiety rozni sie od kabla coaxialnym 1-1 rca?

Czy po zakupie takiego kabla wszystko bedzie dobrze? Kombinowalbym sam niestety szkoda mi pieniedzy bo jeden taki kabel kosztuje 40zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas uzytkowania xboxa gdy włącza sie i nastepuje logo xboxa dzwiek z subwoofera jest taki jaki powinien niestety po uruchomieniu youtube/ gry dzwiek jest bardzo cichy. uslyszec go mozna jedynie przykladajac ucho do glosnika.

 

i nic dziwnego ponieważ własnie z x boxa optykiem wchodzi na amplituner dzwięk 5.1 ze ścieżka przeznaczoną dla subwofera natomiast z YT masz taki kiepski dźwięk, że szkoda stamtąd czegokolwiek słuchać. Ale napewno nie ma tam wielokanałówki.

 

Kupiłem kabel rca typu Y za 42zl w media expert i po podlaczeniu go dwoma wejsciami rca w subie w wejscie "line level in" L i R pod amplituner jednym wejsciem rca "audio out subwoofer" glosnik nie dziala nie reaguje na nic slychac jedynie lekkie buczenie z wzgledem podglaszania go

 

spróbuj zapodać jakiś film na blu-ray-u na x-boxie lub z kompa po multi czanelu ze ścieżką oryginalną nie z lektorem bo zazwyczaj jest w stereo dlatego nie gra subwofer. Dodatkowo odtwarzając jakiś film na kompie musisz odpowiednio skonfigurować playera i zapodać mu wyjście ścieżki na wspomnianą wielokanałową ( rozumie, że jest to wyjście z karty dźwiękowej. Albo z płyty głównej zintegrowana k.dźw.) znaczy oryginalną.

 

Gdy już skonfigurujesz playera na kompie zobaczysz czy zagra subwofer. Powinien. Z YT nie zagra.

 

Nie wiem też jak to jest z tymi wyjściami multi ch w kompie. Czy, żeby zagrały wszystkie kanały player musi odtwarzać sygnał DD lub DTS 5.1 więc nadal chodzi o dobre skonfigurowanie playera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączyć powinieneś pojedyńczym RCA-RCA. Powinieneś też zwrócić uwagę na na prawidłową konfigurację amplitunera by uwzgląniała aktywnośc suba w konfiguracji. Na wyświetlaczu musi palić się SW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ZBANOWANY PRZEZ VLADO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.