Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge 851N tricki, hacki i audio voodoo


Ri.3236

Rekomendowane odpowiedzi

Cambridge Azur 851N czyli wasze sposoby na uzyskanie najlepszego dźwięku.

Ostatnio stałem się posiadaczem tego urządzenia i zastanawia mnie poprawa brzmienia poprzez urządzenia, kable współpracujące czy inne triki które nawet nie przychodzą mi teraz do głowy.

Chciałem założyć temat ogólny w którym uzyskam odpowiedzi na moje pytania, a zarazem będzie też przydatny dla innych.

 

Jeżeli są na sali posiadacze tego i jemu podobnych urządzeń, może podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Wiele mówi się np. o dobrym dysku usb z własny zasilaniem?

Czy to znaczy, że grając z samsunga 2tb za 300zl na zwykłym kablu wiele tracę?

Może dysk powinien być wpięty w router?

A może dodawaliscie jakieś modyfikacje techniczne we wnętrzu urządzenia?

Jakiś kabel zasilający oczarował was drastyczną zmianą dźwięku?

Czy jeżeli gracie muzykę z komputera, ten jest jakoś specjalnie skonfigurowany?

 

Zawsze u mnie był wpięty kabel i grało.

Ale zimowe długie wieczory wzbudzają we mnie ciekawość eksperymentów :)

 

Proszę nie zapominać podawać urządzeń towarzyszących czyli konfiguracji systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele mówi się np. o dobrym dysku usb z własny zasilaniem?

Czy to znaczy, że grając z samsunga 2tb za 300zl na zwykłym kablu wiele tracę?

Może dysk powinien być wpięty w router?

A może dodawaliscie jakieś modyfikacje techniczne we wnętrzu urządzenia?

Jakiś kabel zasilający oczarował was drastyczną zmianą dźwięku?

Czy jeżeli gracie muzykę z komputera, ten jest jakoś specjalnie skonfigurowany?

Nie taki sam, ale podobny posiadam. Mam stream madic 6 v2. Jesli masz wzmacniacz z wejsciem zbalansownym, prrzedestuj XLR, jak dla mnie jest poprawa dzwieku-subtelna ale jest.

Zewnetrzne zasilanie dysku tak, to dobra droga przynajmniej w modelu M6 , ale jak dla mnie zbyt upierdliwe w uzytkowaniu (wole prostote). Masz calkowita nowosc, wiec ciezko mi sie odniesc, bo go nie sluchalem. Opieram sie jeno na modelu jaki posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co możesz zrobić, to zewrzeć kondensator elektrolityczny na wyjściu sygnału zworą. Warunkiem wykonania modu jest kondensator wejściowy w następnym klocku. Więcej info znajdziesz na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz jest wtedy ingerencja wewnatrz, podchodzaca pod modyfikacje. Mod extramalnie poprawia brzmienie, moj jeszcze sie wygrzewa po takim zabiegu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to urządzenie od 2 lat.

W stosunku do dość powszechnie znanego SM6 lub CXN, gra lepiej, dźwięk wydaje się być bardziej poukładany.

Żadnych przeróbek nawet nie myślę mu robić, zaś gra na najzwyklejszych kablach (zarówno RCA jak i XLR).

Używam też czasem jako transportu do lepszego DACa.

Niebawem w CXN i 851N ma zostać uruchomiona usługa Tidal (jest oficjalne info na stronie Cambridge), byłoby to miłym dodatkiem, warto obserwować czy nie pojawia się jakiś update oprogramowania. Obecnie można uruchomić Tidal przez aplikację Bubblecośtam :) (warunkiem jest posiadanie urządzenia z androidem) lub alternatywną aplikację na iOS

Soft dużo szybciej i stabilniej działa niż np. w SM6

 

851N ma zupełnie inne sterowanie głośnością niż np. SM6 i można go spokojnie używać.

W SM6 przy niskich poziomach głośności (np. jeśli sterujemy końcówką), dźwięk ulega degradacji, to wyraźnie słychać.

W 851N ten problem nie występuje, inaczej rozwiązano regulację głośności.

Efektem ubocznym jest tylko to, że jeśli wychodzimy z 851N sygnałem cyfrowym na zew. DACa, ta regulacja głośności przestaje działać i sygnał zawsze idzie na maks.

Nie jest to oczywiście problemem, bo wtedy regulację głośności przejmuje zazwyczaj DAC, lub dalej preamp czy wzmacniacz.

 

Ogólnie bdb urządzenie i wbrew niektórym opiniom wcale nie gra źle, ostro czy sucho.

Ma kapitalny bas (mam wrażenie, że w niektórych aspektach lepszy niż w LKS004, który w kwestii basu jest akurat świetny), 851N jest też bardzo rozdzielczy ale nie wyostrza. Nie ma tej gęstości i wypełnienia jak niektóre urządzenia, ale to nie wada, lecz cecha, bo w pewnych systemach ten dźwięk sprawdzi się lepiej.

Jak wspomniałem, nie bawiłem się żadnymi kabelkami ale jeśli ktoś chce, można mieć te cechy na uwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz jest wtedy ingerencja wewnatrz, podchodzaca pod modyfikacje. Mod extramalnie poprawia brzmienie, moj jeszcze sie wygrzewa po takim zabiegu.

 

Kolega pytał o modyfikację, podałem przykład bardzo prostej do zrobienia, która przynosi zdecydowanie pozytywny efekt. Można też wydać pierdylion na kabelki, jednak nie przyniesie to takiego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wydać pierdylion na kabelki, jednak nie przyniesie to takiego efektu.

Tutaj akutat efekt bedzie w calym systemie, jesli odpowiednio dopasujemy kable glosnikowe. Wracajac do Cambridge, to jest to suchotnik, gral mi znosnie z creekem Desiny2, ale juz z musicalem bylo nazbyt sucho i monotonnie.

Teraz moj sreamer ma inna jakosc i zaczynam nabierac do niego szacunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akutat efekt bedzie w calym systemie, jesli odpowiednio dopasujemy kable glosnikowe. Wracajac do Cambridge, to jest to suchotnik, gral mi znosnie z creekem Desiny2, ale juz z musicalem bylo nazbyt sucho i monotonnie.

Teraz moj sreamer ma inna jakosc i zaczynam nabierac do niego szacunku.

 

Rozumiem, że zmiana nastawienia wynika z przeprowadzenia modu zwora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o modyfikację, podałem przykład bardzo prostej do zrobienia, która przynosi zdecydowanie pozytywny efekt.

To wytlumacz mu teraz jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jimmi ma starszy model , torchę inaczej zbudowany jest w nim analog i cyfra , gra inaczej niż 851N tzn gorzej . W 851N nie ma kondensatorów w torze , kupiłem nowego 851N i gra solidnie przez XLR . Gra mi on z Bladeliusem Thor i bardzo sobie chwalę , Spotify Premium i wygoda obsługi bez użycia smartfonu , wystarczy przypisać swoje playlisty Spotify do konkretnego przycisku na pilocie i po wlaczeniu odtwarzacza wystarczy 1 klikniecie pilota i gra już całą playlista Spotify . O to mi chodziło gdyż swoj zestaw audio mam w sypialni i bardzo mi zależało na tym aby nie mieć w nim żadnych telefonow itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygoda obsługi bez użycia smartfonu , wystarczy przypisać swoje playlisty Spotify do konkretnego przycisku na pilocie i po wlaczeniu odtwarzacza wystarczy 1 klikniecie pilota i gra już całą playlista Spotify . O to mi chodziło gdyż swoj zestaw audio mam w sypialni i bardzo mi zależało na tym aby nie mieć w nim żadnych telefonow itd...

Bo audio, to ma być audio, a nie sterowanie smartfonami, telewizorami czy innymi duperelami.

 

Zewnetrzne zasilanie dysku tak, to dobra droga przynajmniej w modelu M6 , ale jak dla mnie zbyt upierdliwe w uzytkowaniu (wole prostote). Masz calkowita nowosc, wiec ciezko mi sie odniesc, bo go nie sluchalem. Opieram sie jeno na modelu jaki posiadam.

 

528412_3_i500.jpeg

A więc mam taki dysk, mam nadzieję, że złącze dobrze widać. Czy da się go podłączyć na "zewnętrznym zasilaniu", czy to musi być jakiś specjalny dysk?

 

To juz jest wtedy ingerencja wewnatrz, podchodzaca pod modyfikacje. Mod extramalnie poprawia brzmienie, moj jeszcze sie wygrzewa po takim zabiegu.

 

Mam znajomych, którzy tak jak ja, słyszeli o wszystkich trikach, ale nie wiedzą np. jak się za to zabrać. Chciałem, żeby ten temat pomógł mi, "sąsiadowi" 3 posty poniżej, osobom czytającym ten temat, jak i przeglądającym forum za 2 lata.

Streamery Kambodży są niezmiernie popularne i mogą skorzystać na tym dziesiątki osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam taki dysk, mam nadzieję, że złącze dobrze widać. Czy da się go podłączyć na "zewnętrznym zasilaniu", czy to musi być jakiś specjalny dysk?

 

Używam podobnego dysku z identycznym kablem podpiętym wprost do CXN. Gdzieś kiedyś czytałem, że lepiej aby dysk był podpięty pod sieć wifi (mój router nie ma takiej możliwości) albo żeby to był dysk który ma wbudowane wifi. Nie wiem czy to prawda i dlaczego miałoby to wpływać korzystnie na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo audio, to ma być audio, a nie sterowanie smartfonami, telewizorami czy innymi duperelami.

Smartfon to ekwiwalent pilota a nawet wielu pilotów w audio. To tylko dla wygody, ale w przypadku grania z plików bardzo wygodne urządzenie bo listy utworów lub listy płyt dostępnych na dysku są wyświetlane na jego ekranie i są łatwe do odczytania nawet dla ludzi ze słabym wzrokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.