Skocz do zawartości
IGNORED

Spotify - jak to sensownie odtwarzać


pto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dziedzinie dobrego audio zatrzymałem sie w rozwoju wiele lat temu i mój główny zestaw muzyczny składa się wciąż ze starego wzmacniacza lampowego z przedwzmacniaczem, dużych kolumn i odtwarzacza CD.

 

Chciałbym do tego podłączyć w jak najlepszy sposób Spotify. Na codzień korzystam z Chromecasta na małym zestawie stereo, ale podłączenie Chromecasta wyjściem analogowym bezpośrednio do przedwzmacniacza nie satysfakcjonuje mnie. Jak to powinno się robić? Chromecast + DAC to chyba żadna poprawa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie sensowne połączenie i aby dostarczyć do wzmacniacza lepszy dźwięk masz opcje:

 

- Kupić dedykowany DAC z lepszym przetwornikiem niż wbudowany w Chromcasta

- Kupić lepszy kabel RCA

- Przejść na Tidal albo Spotify HifF (jest już?)

- Wszystkie 3 opcje naraz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dziedzinie dobrego audio zatrzymałem sie w rozwoju wiele lat temu i mój główny zestaw muzyczny składa się wciąż ze starego wzmacniacza lampowego z przedwzmacniaczem, dużych kolumn i odtwarzacza CD.

 

Chciałbym do tego podłączyć w jak najlepszy sposób Spotify. Na codzień korzystam z Chromecasta na małym zestawie stereo, ale podłączenie Chromecasta wyjściem analogowym bezpośrednio do przedwzmacniacza nie satysfakcjonuje mnie. Jak to powinno się robić? Chromecast + DAC to chyba żadna poprawa?

Ale chcesz słuchać z tego małego zestawu czy z głównego? Jeśli to drugie to zdecyduj czy inwestycja w DAC ma być tylko pod kątem Spotify/Tidal etc. czy ma to być docelowe źródło(tzn. chceszcsłuchać swoich plików). Kolejne pytanie czy inwestycje mają być z przedziału Chromecasta(góra kilkaset zł) czy poważniejsze.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DAC-a z wejściem optycznym , podłącz kablem optycznym do Chromcasta i po problemie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie sensowne połączenie i aby dostarczyć do wzmacniacza lepszy dźwięk masz opcje:

 

- Kupić dedykowany DAC z lepszym przetwornikiem niż wbudowany w Chromcasta

- Kupić lepszy kabel RCA

- Przejść na Tidal albo Spotify HifF (jest już?)

- Wszystkie 3 opcje naraz :)

Da się ominąć DAC w Chromecaście Audio? tam jest tylko wyjście jack

 

Ale chcesz słuchać z tego małego zestawu czy z głównego? Jeśli to drugie to zdecyduj czy inwestycja w DAC ma być tylko pod kątem Spotify/Tidal etc. czy ma to być docelowe źródło(tzn. chceszcsłuchać swoich plików). Kolejne pytanie czy inwestycje mają być z przedziału Chromecasta(góra kilkaset zł) czy poważniejsze.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Z głównego :)

Na małym zestawie mam Chromecast Audio, więc do dużego zestawu mogę dokupić drugi Chromecast Audio + DAC (jeśli da się wziąć sygnał cyfrowy z Chromecasta) lub jakieś urządzenie które łączy się ze Spotify i poda sygnał analogowy na przedwzmacniacz.

 

Myślę, że przeboleję do 4000 PLN jeżeli będzie wyraźna różnica w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast + DAC to chyba żadna poprawa?

 

To jest jedyna poprawa, wszystko zależy od DACa.

 

Możesz zainwestować w DACa, powinien też podnieść jakość twojego starego CDka (jeśli kupisz odpowiednio dobry).

 

Da się ominąć DAC w Chromecaście Audio? tam jest tylko wyjście jack

 

To wyjście jest jednocześnie wyjściem optycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna poprawa, wszystko zależy od DACa.

 

Możesz zainwestować w DACa, powinien też podnieść jakość twojego starego CDka (jeśli kupisz odpowiednio dobry).

 

Znalazłem promocję na Audiolab Q-DAC - to dobry sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem promocję na Audiolab Q-DAC - to dobry sprzęt?

 

Dobry, ale to dobry entry level. Nie wiem w jaki poziom celujesz, ale jeśli chodzi o audiolaba to bardziej na M-DAC+ bym patrzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, ale to dobry entry level. Nie wiem w jaki poziom celujesz, ale jeśli chodzi o audiolaba to bardziej na M-DAC+ bym patrzył.

 

Celuję w podobną półkę jak reszta mojego sprzętu: Linn Genki + Manley Labs Stingray + Tannoy Stirling.

 

Ale z drugiej strony, Spotify + Chromecast jako źródło jest sporym organiczeniem dla reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, Spotify + Chromecast jako źródło jest sporym organiczeniem dla reszty toru.

 

Nie jest. Jedynym ograniczeniem jest stratna kompresja w spotifi VS bestratna w Tidal, a to i tak jest na granicy percepcji i praktycznie nikt nie potrafiłby wskazać różnicy. Za jakość odpowiada wyłącznie DAC.

 

Celuję w podobną półkę jak reszta mojego sprzętu: Linn Genki + Manley Labs Stingray + Tannoy Stirling.

 

No to tak chociaż 4-5k (za nowy) trzeba by wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ominąć DAC w Chromecaście Audio? tam jest tylko wyjście jack

 

Z głównego :)

Na małym zestawie mam Chromecast Audio, więc do dużego zestawu mogę dokupić drugi Chromecast Audio + DAC (jeśli da się wziąć sygnał cyfrowy z Chromecasta) lub jakieś urządzenie które łączy się ze Spotify i poda sygnał analogowy na przedwzmacniacz.

 

Myślę, że przeboleję do 4000 PLN jeżeli będzie wyraźna różnica w dźwięku.

Jeśli ma być tylko do serwisów to moim zdaniem wydawanie 4000 pln to przesada. Sprawdź jakie kodeki bluetooth masz w urządzeniach z których możesz puszczać Spotify. Jeśli zwykłe BT 4 i wyższe to raczej najlepiej kupić tani streamer za 2 -2,5 kzł i problem z głowy. Jeśli masz w telefonie/tablecie aptX albo aptxHD (np lepsiejsze smartfony LG) to możesz też wziąć pod uwagę Mass Fidelity Relay (1200 zeta) do tego zasilacz iFi Power(220 zł) i jakiś interkonekt(po analogu gra to bardzo dobrze). Na 90% efekt nie będzie gorszy od taniego stramera. Jedynym słabym punktem będzie jakość Spotify. Ja od tygodnia mam tę zabawkę (słucham Qobuza) i dla mnie jest to najlepsza opcja do serwisów(Bluetooth łyknie wszystko i nie muszę się martwić o kompatybilność urządzeń z danym serwisem).

4000 pln bym inwestował tylko przy opcji słuchania własnych plików. Jak jesteś przywiązany do słuchania CD to raczej w przyszłości rozglądał bym się za CD z wejściami cyfrowymi(ale to raczej wyższy przedział niż 4 kpln).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify-da sie to uruchomic bezposrednio w stream magic 6 Cambridge?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli ma być tylko do serwisów to moim zdaniem wydawanie 4000 pln to przesada. Sprawdź jakie kodeki bluetooth masz w urządzeniach z których możesz puszczać Spotify. Jeśli zwykłe BT 4 i wyższe to raczej najlepiej kupić tani streamer za 2 -2,5 kzł i problem z głowy. Jeśli masz w telefonie/tablecie aptX albo aptxHD (np lepsiejsze smartfony LG) to możesz też wziąć pod uwagę Mass Fidelity Relay (1200 zeta) do tego zasilacz iFi Power(220 zł) i jakiś interkonekt(po analogu gra to bardzo dobrze)

Ale po co? Prościej i wygodniej niż Chromcast się nie da. Po co się męczyć z bluetooth, on nie do takiego zastosowania służy. Zasięg ograniczony, bateria w telefonie obciążona i od razu całe audio przez niego idzie. A tak odpala Tidala, klika aby puszczał przez Chromcasta i tyle. Całą kasa na dedykowany DAC wtedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie kodeki bluetooth masz w urządzeniach z których możesz puszczać Spotify. Jeśli zwykłe BT 4 i wyższe to raczej najlepiej kupić tani streamer za 2 -2,5 kzł i problem z głowy.

 

Nie bardzo kumam tą ideę. Chcesz zamienić bezstratną transmisję, na stratną transmisję bluetooth i przyoszczędzić na DACu. Do tego wszystkiego jeszcze przenosisz kase z tego co ma znaczenie dla jakości (DAC) w to co nie ma znaczenia dla jakości (streamer).

Po co kupować stratny i wielokrotnie droższy streamer bluetooth, skoro ma się już bezstratny streamer wi-fi? Kwestią otwartą pozostaje tylko, czy kupić do niego droższy czy tańszy DAC, a to zależy tylko od chęci (i możliwości) kupującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg ograniczony, bateria w telefonie obciążona.

 

Dokładnie. Chcesz posłuchać muzyki to podłącz telefon do ładowarki i nie ruszaj. Super wygodne. Nie mówiąc już o konieczności posiadania najnowszego topowego smartfona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym zestawem nie obsłuży Masters.

 

Ale zastaw miał być w ogóle do spotify :)

 

Nie wspominając o tym, czy masters jest warte chociaż z 5zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli ktoś poleca Tidal to no niczym nie różni się od Sptify hifi. Co innego jak się posiada sprzęt do MQA a wtedy to inna para kaloszy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez manfred1

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bardzo kumam tą ideę. Chcesz zamienić bezstratną transmisję, na stratną transmisję bluetooth i przyoszczędzić na DACu. Do tego wszystkiego jeszcze przenosisz kase z tego co ma znaczenie dla jakości (DAC) w to co nie ma znaczenia dla jakości (streamer).

Po co kupować stratny i wielokrotnie droższy streamer bluetooth, skoro ma się już bezstratny streamer wi-fi? Kwestią otwartą pozostaje tylko, czy kupić do niego droższy czy tańszy DAC, a to zależy tylko od chęci (i możliwości) kupującego.

AptxHD to nie jest stratna transmisja. Bluetooth ma olbrzymie możliwości w dziedzinie przesyłania sygnałów bezstratnych. Na razie nie są wykorzystywane. Ale biorąc pod uwagę rozwój rynku słuchawek bluetooth pewnie kolejne mutacje aptX i tym podobnych będą powstawać i raczej będą wspierane przez firmy z dużym potencjałem technologicznym a nie audiofilskich mikrusów, którzy mają problem z funkcją gapless. Ja bazuję na własnym doświadczeniu. Dobry aptX gra praktycznie tak samo jak PC na FLAC bez dopalaczy.

O ile wiem kolega na razie chce słuchać tylko spotify. Naprawdę uważacie, że kupowanie do tego DACa za 4000 pln to optymalne rozwiązanie? Jakby kolega już miał DACa to Chromecast (który nie jest platformą uniwersalną) byłby sensowną opcją. Skoro DACa brak to każda opcja jest warta rozważenia.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, ale to dobry entry level. Nie wiem w jaki poziom celujesz, ale jeśli chodzi o audiolaba to bardziej na M-DAC+ bym patrzył.

 

Hegel HD12?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli ktoś poleca Tidal to no niczym nie różni się od Sptify hifi. Co innego jak się posiada sprzęt do MQA a wtedy to inna para kaloszy :-)

 

Ale spotifi hifi jeszcze nie ma i nie ma pewności czy będzie.

 

Co do MQA i wszystkich HI-Resów, pozostaję baaaaardzo sceptyczny. Stratnie skompresowane Spotifi od bezstratnego Tidala jest nieodróżnialne i to przez 99% ludzi, którzy twierdzą, że odróżniają.

Więc co dopiero HI-Resy, które już z definicji praktycznie poruszają się w obszarach poza ludzką percepcją. Tu różnica będzie jeszcze mniejsza.

 

O ile wiem kolega na razie chce słuchać tylko spotify. Naprawdę uważacie, że kupowanie do tego DACa za 4000 pln to optymalne rozwiązanie?

 

Czy kupić DAC za 4k, czy za 2k, czy za 8k, to już zależy jak poważnie chce się traktować streaming. Widziałem już sceptyczne podejścia a potem ludzie po miesiącu stwierdzali, że nie dotknęli żadnej płyty CD, wolą siedzieć na kanapie i suwać palcem po ekranie, nie mówiąc już o zaletach posiadania dostępu do wszystkiego o czym sobie pomyślimy, bez ograniczania się tym co akurat posiadamy w kolekcji. DAC za 4K zaoferuje adekwatną jakość dźwięku do reszty toru i jeszcze pewnie podciągnie do góry starego CDka - więc jak dla mnie to bardzo słuszny krok po ponad dekadzie bez zmian w systemie.

 

AptxHD to nie jest stratna transmisja

 

Z tego co ja wiem, to jest stratna kompresja, tylko zwyczajnie stratna kompresja plików wysokiej rozdzielczości.

Jak dla mnie kwadratura koła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już sceptyczne podejścia a potem ludzie po miesiącu stwierdzali, że nie dotknęli żadnej płyty CD, wolą siedzieć na kanapie i suwać palcem po ekranie, nie mówiąc już o zaletach posiadania dostępu do wszystkiego o czym sobie pomyślimy, bez ograniczania się tym co akurat posiadamy w kolekcji

CD jest tylko formatem przechowywania muzyki. Dosyć niepraktycznym i obecnie używanie jego sprowadza się raczej do osobistego "widzimisię", czy tam hobby. Nie mam tu na myśli kupowania płyt jako takich, te zawsze można postawić na półce :)

 

Z tego co ja wiem, to jest stratna kompresja, tylko zwyczajnie stratna kompresja plików wysokiej rozdzielczości.

Zależy od muzyki. Apt-X ma określoną przepustowość. Przypuszczam więc, że jeżeli użycie bezstratnej kompresji pozwoli na zmieszczenie się w tej przepustowości to spoko. Jeżeli w wyniku bezstratnej kompresji jest za dużo danych to pewnie zostaje zastosowana kompresja stratna. Byle się zmieścić w przepustowości Apt-X. Lub takiej na jaką akurat pozwala połączenie. I tu wraca problem zasięgu. Nawet jeżeli zasięg jest i oba urządzenia wspierają Apt-X i nic nie urywa to i tak dźwięk może być skompresowany bo łącze jest wolne. Do tego oprogramowanie w telefonach domyślnie nawet nie pokazuje jaki codec jest akurat używany do transmisji. BT jest spoko do tego, do czego zostało stworzone - czyli słuchawek i audio w telefonie itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez R_68429
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale spotifi hifi jeszcze nie ma i nie ma pewności czy będzie.

 

Co do MQA i wszystkich HI-Resów, pozostaję baaaaardzo sceptyczny. Stratnie skompresowane Spotifi od bezstratnego Tidala jest nieodróżnialne i to przez 99% ludzi, którzy twierdzą, że odróżniają.

Więc co dopiero HI-Resy, które już z definicji praktycznie poruszają się w obszarach poza ludzką percepcją. Tu różnica będzie jeszcze mniejsza.

 

Czy kupić DAC za 4k, czy za 2k, czy za 8k, to już zależy jak poważnie chce się traktować streaming. Widziałem już sceptyczne podejścia a potem ludzie po miesiącu stwierdzali, że nie dotknęli żadnej płyty CD, wolą siedzieć na kanapie i suwać palcem po ekranie, nie mówiąc już o zaletach posiadania dostępu do wszystkiego o czym sobie pomyślimy, bez ograniczania się tym co akurat posiadamy w kolekcji. DAC za 4K zaoferuje adekwatną jakość dźwięku do reszty toru i jeszcze pewnie podciągnie do góry starego CDka - więc jak dla mnie to bardzo słuszny krok po ponad dekadzie bez zmian w systemie.

 

Z tego co ja wiem, to jest stratna kompresja, tylko zwyczajnie stratna kompresja plików wysokiej rozdzielczości.

Jak dla mnie kwadratura koła :)

To może napisz koledze jaka jest opcja cyfrowa dla tego Chromecasta bo tam jest tylko mały jack. On działa jednocześnie jako wyjście cyfrowe? Coś się przełącza? Są potrzebne przejściówki? Manley to kawał wzmacniacza, bez dobrego połączenia to nawet wstyd podchodzić. Mówię serio. Słyszałem opinie że to sensowna opcja ale raczej na pewno trzeba trochę się napracować, żeby wycisnąć z niej to co trzeba. Skoro nad klockami po 10 kzł trzeba się pochylić, żeby się odwdzięczyły to za kółeczkiem za 150 zeta - tym bardziej.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Transport ma bardzo duże znaczenie, często nie mniejsze niz DAC i nie daj sobie wmówić, że nie ma, sprawdź sam i wyrób sobie swoje własne zdanie.

Gwarantuję Ci, że jeśli zamiast chromecasta użyjesz innego, "dobrego" transportu to zmiany mogą być bardzo duże. Porównania trzeba robić w tym samym torze i na tym samym rodzaju wejściu do danego DACa.

Wypróbuj samemu. Ja spróbowałem wielu urządzeń w roli transportu do wielu DACów i różnice były słyszalne wyraźnie.

Nie jestem maniakiem audio gadżetów, nie wierzę w wiele "polepszaczy", których różnicy nie usłyszałem, nie bawię się w kable, natomiast co do transportu to różnica jest wyraźna.

Potwierdzi Ci to sporo osób, które słyszy.

 

2. Spotify gra INACZEJ niż Tidal. Większość osób uważa, że Tidal brzmi lepiej, lecz są i tacy, którym Spotify odpowiada bardziej.

Tak duże różnice w dźwięku nie wynikają natomiast z samego w sobie formatu co raczej z dostępnych w tych serwisach realizacji, sposobu przesyłu czy w dekodowania sygnału, nie wiem, natomiast często jest tak, że mp3 128 kbps z pliku zabrzmi lepiej niż stream 320 kbps ze Spotify więc to nie tylko różnica dźwięku wynikająca z formatu ale z wielu innych czynników.

Hi-Resy moim zdaniem nie grają nic lepiej z tego powodu, że są "hi-resowe", jesli już to są to dobrze zrobione, nagrane realizacje, jeśli zaś takiego hi-resa skompresować do pliku w jakości CD i zrobic to prawidłowo, każdy moim zdaniem polegnie w ślepym teście.

 

To jest moje zdanie i moje doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz koledze jaka jest opcja cyfrowa dla tego Chromecasta bo tam jest tylko mały jack. On działa jednocześnie jako wyjście cyfrowe? Coś się przełącza? Są potrzebne przejściówki?

 

Przecież pisałem już, że wyjście jack jest jednocześnie wyjściem optycznym.

 

1. Transport ma bardzo duże znaczenie, często nie mniejsze niz DAC i nie daj sobie wmówić, że nie ma, sprawdź sam i wyrób sobie swoje własne zdanie.

 

Sprawdzałem wielokrotnie i praktyka wielokrotnie potwierdzała Teorię - transport nie ma znaczenia.

 

Potwierdzi Ci to sporo osób, które słyszy.

 

Ostatnio kuzyn puszczał mi muzyczkę i mi powiedział, że raz gra coś tam a raz gra coś tam innego. Oczywiście to bardziej "przybajerzone" brzmiało mi wyraźnie lepiej. Potem mi powiedział, że cały czas grało to samo, mniej przybajerzone :) Tyle są warte opowieści kto co słyszał.

 

Tak duże różnice w dźwięku nie wynikają natomiast z samego w sobie formatu co raczej z dostępnych w tych serwisach realizacji, sposobu przesyłu czy w dekodowania sygnału, nie wiem, natomiast często jest tak, że mp3 128 kbps z pliku zabrzmi lepiej niż stream 320 kbps ze Spotify więc to nie tylko różnica dźwięku wynikająca z formatu ale z wielu innych czynników.

 

No jeżeli serwisy mają inne miksy to różnica być powinna. Natomiast sposób przesyłu naprawdę nie ma żadnego znaczenia, chyba, że gdzieś się wkrada jakaś konwersja. Za dekodowanie sygnału odpowiada DAC, transport wykonuje tylko matematyczą operację zamiany jednego formatu na inny. Tu wynik jest zawsze taki sam.

Za to zgadzam się, że stratny format może brzmieć lepiej. Różnica poprostu jest tak mała, że nawet jeśli jest wychwytywana to człowiek nie jest w stanie stwierdzić, który plik brzmi lepiej.

 

Hi-Resy moim zdaniem nie grają nic lepiej z tego powodu, że są "hi-resowe", jesli już to są to dobrze zrobione, nagrane realizacje, jeśli zaś takiego hi-resa skompresować do pliku w jakości CD i zrobic to prawidłowo, każdy moim zdaniem polegnie w ślepym teście.

 

A z tym się akurat zgodzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Chromecast w tym Jacku 3.5 mm ma wyjście analogowe.. działa nawet ze słuchawkami.. oraz ma wyjście cyfrowe optyczne.

 

Zakup dobrego DACa ma największy sens.. można go użyć i do CD i do Chromecasta i do innego streamera.. na przyszłość..

 

Co do modelu nie podpowiem miałem Beresforda 7210 i zadu nie urywał. Mam Carat Ruby II znacznie lepszy .. ale do takiego zestawu warto dać z tej samej klasy.

 

PS. Jeżeli oczekujesz jakości CD to w Tidal HiFi są te same nagrania. Te tłoczenia płyt co mam są nie do odróżnienia od tego co znajdziesz na Tidal HiFi...

 

Medium jest dobre, bo bogate w treści, rozwija się i... łatwo można zrobić sobie wycieczkę po gatunku czy wykonawcy. Pan Hendrix ma ponad 40 albumów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem już, że wyjście jack jest jednocześnie wyjściem optycznym.

 

 

 

Sprawdzałem wielokrotnie i praktyka wielokrotnie potwierdzała Teorię - transport nie ma znaczenia.

 

 

 

Ostatnio kuzyn puszczał mi muzyczkę i mi powiedział, że raz gra coś tam a raz gra coś tam innego. Oczywiście to bardziej "przybajerzone" brzmiało mi wyraźnie lepiej. Potem mi powiedział, że cały czas grało to samo, mniej przybajerzone :) Tyle są warte opowieści kto co słyszał.

 

 

 

No jeżeli serwisy mają inne miksy to różnica być powinna. Natomiast sposób przesyłu naprawdę nie ma żadnego znaczenia, chyba, że gdzieś się wkrada jakaś konwersja. Za dekodowanie sygnału odpowiada DAC, transport wykonuje tylko matematyczą operację zamiany jednego formatu na inny. Tu wynik jest zawsze taki sam.

Za to zgadzam się, że stratny format może brzmieć lepiej. Różnica poprostu jest tak mała, że nawet jeśli jest wychwytywana to człowiek nie jest w stanie stwierdzić, który plik brzmi lepiej.

 

 

 

A z tym się akurat zgodzę ;)

 

Mam na myśli głównie te inne miksy, czy cokolwiek to jest, jakąkolwiek drogę przechodzi plik zanim trafi do użytkownika. Po prostu te serwisy same z siebie brzmią inaczej i już.

Inaczej też słyszmy, inne różnice wychwytujemy bądź nie, łatwo się też pogubić w pewnych osądach jeśli porównania nie są miarodajne (identyczne warunki, w tym samym czasie a nie w jakichś odstępach, kiedy znaczenie ma nie tylko brak pamięci ale i inne samopoczucie, człowiek odbiera te same dźwięki inaczej w zależności od nastroju, zmęczenia itp.). Ja znowuż kilkukrotnie wręcz chciałem usłyszeć różnice po zmianie czegoś i chociaż nastawiłem się podświadomie na pozytywne zmiany, to takich nie było wcale, mimo zapewnień wielu osób, że tak będzie.

Każdy z nas ma jakieś tam swoje doświadczenia, ważne żeby z własnym rozsądkiem do zagadnienia podejść, nie dać się nikomu w nic wkręcić nie sprawdzając na własnej skórze i żadnych nieprzemyślanych decyzji nie podejmować.

Słuchać, słuchać, słuchać. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.