Skocz do zawartości
IGNORED

Spotify - jak to sensownie odtwarzać


pto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chromecast jest cacy(bo to Chromecast)

DAC za 6000 zl jest be(bo to 6000 zł)

DAC za 600 zł jest cacy(bo to 600zł)

Będę wdzięczny za wskazanie źródła. Jeżeli w moim poście, to wskazanie, w którym miejscu tak napisałem. W razie problemów ze zrozumieniem słowa pisanego, rozumiem i nie naciskam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mieszajmy zupełnie innych światów.

Co innego boombox, co innego telefony co innego stereo.

 

To że boombox masakruje HiFi to i głuchy zauważy. Ale różnica w przenośnych grajkach a super DACkiem już taka oczywista nie jest - pewnie 95% populacji nie będzie w stanie wskazać 2 różnic.....bo w ogóle coś wskazać.

 

Aaa już wyłapanie różnic między dac.ami to już wymaga i dobrego nagrania i dobrej reszty toru i osłuchanego złotouchego odbiorcy... są smaczki czy kolory ale nie wmawiajmy sobie i innym że to taaaaaka mega wielka różnica... co potwierdzają pomiary.

 

Już bardziej chodzi o dopasowanie tych smaczków do upodobań i reszty zestawu.

Taaaa... A jak jest dwóch bokserów w tym samym wieku, z tym samym zasięgiem ramion i wzrostem i tą samą wagą, to wynik walki musi być remisowy...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etttam.. Muhammad Ali często nie miał żadnych atutów a jednak wygrywał sercem i taktyką.

 

Wracając do tematu... @popej zasiał ziarko ciekawości i... ma rację ... podpisuję się rękami i nogami.. do Spotify Premium w zupełności wystarczy Chromecast.

 

Proponuję sobie sprawdzić jak na Chromecast zagra Spotify a jak gra płyta CD.

Iron Maiden FearOfTheDark 6. Wasting Love.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z płyty CD gra o wiele lepiej. Ale mam jedno z pierwszych wydań, nie zniszczone kompresją. Na Spotify jest mocno podbity remaster, Konwersja C/A w obydwu przypadkach ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest spartolona i do niej fajnie jakby D/A zamaskował więcej ... nie wiem jak inne.. bo mam Spotify Prem. od wczoraj, żeby sprawdzić jak to gra.. i dla płyt Philpa Sayce.

 

Także nie wiem czy ma sens zmieniać Chromecasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz resztę toru? Jak chcesz mieć pewność to wypożycz za kaucją, lub w internecie z możliwością zwrotu i sam porównaj.

Możesz nawet z czyjąś pomocą zrobić ślepy test, jak uznasz je za coś, czym warto się kierować. Tylko musiałbyś wyrównać jakoś głośność - wystarczy np. mikrofon w komórce z odpowiednią aplikacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytasz? Ja już mam swoją audio Nirvane ... na zmiany jest jeszcze za wcześnie.

 

Następcę mam już upatrzonego, ale zmiana na + jest tak znikoma - jak dla mnie - że czekam na zgon obecnego HiFi... na HiEnd mnie nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wzajemnie życzę tego samego.

Zestaw to żaden HiEnd... ba nawet nie zabardzo pasuje do definicji HiFi.. ale daje bardzo dużo frajdy ze słuchania. Dynki DM2/6 + REL t5i + Denon avr3805.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to mógłbyś spróbować podłączyć cyfrowe wyjście z Chromecast bezpośrednio do tego ampli. Teoretycznie ma on lepsze przetworniki na pokładzie. Niestety podłączenie przez Toslink wprowadza dosyć spory jitter. Inna sprawa czy go usłyszysz. Jak już pisałem, spróbowałbym z czystej ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to sprawdzałem i mam podłączone z Chromecast cyfrowo. Zmiana jest odrobinę na plus.. Chromecast po analogu gra za ciepło i traci .. chyba najbardziej .. mikro dynamika.

Różnica jest znikoma i na tym materiale co gram ciężko coś wychaczyć.. w ślepym teście pewnie bym poległ... z kretesem.

 

Już dużo większe różnice są między Chromecast a Pioneerem bdp160 - na plus dla Pioneera. Ten gra bardziej szczegółowo technicznie - ale zimno i krótko na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Yamaszka ? Koszt 600 zł

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do przesłuchiwania płyt przez Sotify służy mi właśnie to pudełko Yamahy .... jak płyta okazuje sie udana - kupuję winyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega ma już Chromecasta i CD.. szuka lepszej jakości bezpośrednio ze Spotify..

 

 

Btw. Ostatio wygłupiłem się wskazując "śmieci" w kawałku Rogera Watersa Rattle that lock. 10. And Then i.... w zeszłym tygodniu robiłem notatki i... na Tidal Bruce Dickinson   The best  of kaeałek 7. Midnight jam.  0:22 jest taki sam przygłos jak u Rogera, ba takie samo coś jest też na Spotify. Płyty nie mam....

Bardzo dziwne że to taki sam dźwięk/efekt, zakładam że to problem nagrania lub konwersji cyfrowej, zgrania z analoga ? Na Tidal album Morecheeba Big Calm jest cały tego typu niespodzianek.... na Spotify już jest poprawnie :)... to teraz pana Spotifaya przepraszam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 4.02.2018 o 00:38, Ujemny napisał:

Dawno temu porównywałem najtańszy DAC Asusa z popularnym xonarem one. Ogromna różnica 🙂 Oczywiście sam bym był sceptyczny w stosunku do tego typu świadectw, ale skoro już sobie tak gawędzimy...

Tańszy DAC sprawiał wrażenie zaszumionego. Jakbym wpiął w tor jakiś najtańszy wzmacniacz. Dźwiękowi brakowało realizmu. Za to od tamtej pory nie słyszałem tak genialnej lokalizacji instrumentów.

Witaj Ujemny

Mógłbyś podać dokładnie nazwę tego taniego DACa Asusa?

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam!

Pytanie do speców w temacie. Mam dylemat co zrobić. Chodzi o słuchanie muzyki ze spotify. Jaki wariant wybrać?

1. Kupić w miarę dobry soundbar - na oku mam Samsung HV-Q930B, który będzie współpracował z telewizorem Samsung. Kosztuje około 3000 zł.

2. Pokombinować coś z moim sprzętem.  Mam w zestawie: wzmacniacz Yamaha A-S700, odtwarzacz kompaktowy Yamaha CD S-700, equaliser Technics SH-8045, kolumny - Monitor Audio. Problem w tym, że mam wzmacniacz tylko analogowy, kupiony kilkanaście lat temu. Odpada więc cyfrowe połączenie. Tylko odtwarzacz CD ma wejście coaxial. Kilka miesięcy temu kupiłem Konwerter DAC D03 TAISHAN (130 zł), aby połączyć kablem telewizor ze wzmacniaczem, ale jakość była zdecydowanie niezadowalająca. Mocno obcinał wysokie tony, praktycznie nie było słychać talerzy. Czy sensowną alternatywą dla soundbara byłoby dokupienie wzmacniacza z wejściem optycznym i połączenie go z telewizorem? Ewentualnie, jakie są inne opcje? Podkreślam, że chodzi tylko o słuchanie muzyki, a nie oglądanie filmów. Nie jestem audiofilem, ale, jak każdy, chciałbym mieć jak najlepszą jakość dźwięku.

Planowany budżet - circa 3000 zł. Co w ramach takiego budżetu byłoby najbardziej sensowne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Proxima1971 napisał:

1. Kupić w miarę dobry soundbar - na oku mam Samsung HV-Q930B, który będzie współpracował z telewizorem Samsung. Kosztuje około 3000 zł.

A słyszałeś go? Seria 7 ma zrypaną metaliczną barwę.  Rozejrzyj się lepiej za Sony - te graja w miare normalnie.

Jak masz głośniki i wzmacniacz to najlepiej:

1. Dokup sobie Chromecasta - trafiaja sie w ogloszeniach po 250-300.

2. Znajdz inna alternatywę - w TopHiFi jest tez jakis krążek za 400.

3. Albo jakiś dobry odbiornik BluTooth i streamuj z telefonu - ifi Blue zen itp.

4. Jakiś mały odtwarzacz sieciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No soundbar na pewno nie zapewni ci dobrego odsłuchu muzyki to w ogóle odpada.

Pani kosztem dokupisz jakikolwiek player w kwocie 500 zł i już masz Spotify załatwione.

To jeżeli jesteś zadowolony ze swojego obecnego systemu jeżeli nie no to i tak taki bazowy streamer a po prostu wymienić jeszcze któryś z elementów twojego obecnego systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!

Nie czuję się mocny w sprawach technicznych, dlatego wolę dopytać bardziej kumatych. Mam jeszcze trzy krótkie pytania.

1. Czytając o odtwarzaczach sieciowych spotykałem się z informacją, że można korzystać z nich tylko wtedy, gdy posiada się na Spotify konto premium. Jakiś czas temu ktoś napisał na forum, że podobno jest to już nieaktualne. Jak wygląda to obecnie?

2. Odtwarzaczem sieciowym może sterować poprzez smartfon, tablet, laptop. A co jeśli żadnego ustrojstwa nie mamy pod ręką? Czy można zrobić to „ręcznie”, bez urządzeń elektronicznych? Chodzi tylko o słuchanie Spotify.

3. Podsumowując - aby słuchać muzyki na moim zestawie (wzmacniacz, kolumny, equaliser) ze Spotify wystarczy zakupić TYLKO np. odtwarzacz sieciowy i połączyć go ze wzmacniaczem kablem RCA (we wzmacniaczu mam tylko analogowe)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu myślałem, że Spotify to taka stacja radiowa i że da się tego słuchać łatwo, lekko i przyjemnie. Jakie było moje zdziwienie, że trzeba kupić jakieś urządzenie do odtwarzania tego. Kupiłem ieast m5 i podpiąłem kabelkiem analogowym do zwykłego wzmacniacza. I okazało się, że wersja darmowa Spotify nie działa na tych urządzeniach. Trzeba kupić premium. Ale jak za to zapłacić? Najpierw były zdrapki. Niestety tylko strata pieniędzy. Żadna nie zadziałała. Wizyta w banku, karta kredytowa i miesięczne opłaty za premium. Do sterowania telefon, większość tanich streamerów nie ma ekranów i pilotów. Teraz, po latach wszystko wydaje się proste i łatwe. Dwa ieast m5 mam podłączone w sypialni i w kuchni do małych wieżyczek, a od pół roku na głównym zestawie gram z IEAST Audiocast Pro M50. To ostatnie ma wyjście optyczne i podłączyłem do dac we wzmacniaczu. Teraz na telefonie śmigam między pokojami z muzyką i jest ok. Początki były trudne. Życzę wytrwałości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 06:26, Proxima1971 napisał:

Czytając o odtwarzaczach sieciowych spotykałem się z informacją, że można korzystać z nich tylko wtedy, gdy posiada się na Spotify konto premium. Jakiś czas temu ktoś napisał na forum, że podobno jest to już nieaktualne. Jak wygląda to obecnie?

W większości faktyczne tak jest gdyż korzystasz obecnie z funkcji connect to oznacza że twój telefon czytam tablet jest jedynie pilotem do sterowania. A funkcja connect działa jedynie dla kont premium. Ale z drugiej strony bez przesady to kosztuje 5 zł miesięcznie w pakiecie rodzinnym.

W dniu 7.02.2023 o 06:26, Proxima1971 napisał:

Odtwarzaczem sieciowym może sterować poprzez smartfon, tablet, laptop. A co jeśli żadnego ustrojstwa nie mamy pod ręką? Czy można zrobić to „ręcznie”, bez urządzeń elektronicznych? Chodzi tylko o słuchanie Spotify.

Niektóre odtwarzacze sieciowe posiadają bardzo proste guziki czy to na panelu czy na pilocie umożliwiające na przykład przejście do następnego utworu.

Jest to jednak bardzo ograniczony i prosty wybór gdyż jak wspomniałeś to inne urządzenia służą do kontroli.

W dniu 7.02.2023 o 06:26, Proxima1971 napisał:

Podsumowując - aby słuchać muzyki na moim zestawie (wzmacniacz, kolumny, equaliser) ze Spotify wystarczy zakupić TYLKO np. odtwarzacz sieciowy i połączyć go ze wzmacniaczem kablem RCA (we wzmacniaczu mam tylko analogowe)?

Tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W większości faktyczne tak jest gdyż korzystasz obecnie z funkcji connect to oznacza że twój telefon czytam tablet jest jedynie pilotem do sterowania. A funkcja connect działa jedynie dla kont premium. Ale z drugiej strony bez przesady to kosztuje 5 zł miesięcznie w pakiecie rodzinnym.

 

Od 2019 oficjalnie wspierane przez Spotify streamery obsługują konta free przez Connect, oczywiście z niższą jakością. W każdym razie np. Wiim i Heos działają (i reklam jakby mniej niż na komórce).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Klimkr napisał:

Od 2019 oficjalnie wspierane przez Spotify streamery obsługują konta free przez Connect, oczywiście z niższą jakością. W każdym razie np. Wiim i Heos działają (i reklam jakby mniej niż na komórce).

Szczerze ci powiem że nawet nie wiedziałem myślałem że connect to jest domena jednak opcji płatnych. 

Bo jednak nie kojarzę osób które mają jeszcze darmowe konta Spotify. To jest teraz tak tanie że chęć pozbycia się reklam jest absolutnie adekwatna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Szczerze ci powiem że nawet nie wiedziałem myślałem że connect to jest domena jednak opcji płatnych. 

Bo jednak nie kojarzę osób które mają jeszcze darmowe konta Spotify. To jest teraz tak tanie że chęć pozbycia się reklam jest absolutnie adekwatna. 

Na koncie free słuchać można tylko losowo, więc raczej nie ma sensu. Ale darmowych kont jednak jest dużo i gdzieś czytałem, że w planach jest plan Plus. Ma kosztować ok. dolara i zdjąć część ograniczeń, a pozwoli zarobić kilkaset milionów miesięcznie (teraz mają ponad 70 mln straty miesięcznie). Obiecywane HiFi nie dałoby żadnych wpływów, a tylko gigantyczne koszty...

A różowo nie jest, ostatni raport Spotify jest tu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj z kolei czytałem raport finansowy Disneya no i wygląda też tragicznie.

Pytanie teraz które firmy oprócz energetycznych oraz zbrojeniowych są na Plus.

Teraz dobry wynik to mała strata

Ale ja nie kojarzę osób które korzystają z darmowego Spotify

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Taka ciekawostka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 😵‍💫

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.