Skocz do zawartości
IGNORED

Cichy budżetowy projektor full hd


bronstein

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy możecie polecić jakiś cichy i jednocześnie nie za drogi (powiedzmy do 3 tyś. zł) projektor full hd?

 

Obecnie posiadam Acer H6510 i wydaje mi się nieco za głośny, tak więc określenie cichy oznacza wg mnie coś mniej głośnego od tego modelu (wg. specyfikacji 26bB w trybie ECO).

 

Przeglądając dane dostępnych obecnie projektorów natrafiłem na model Optoma HD142X, wg opisu ma on mieć głośność 24dB w trybie ECO. Jak myślicie, czy będzie on zauważalnie mniej głośny od Acera? Czy ktoś może polecić jakiś inny projektor spełniający powyższe kryteria?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutalny fakt ;) projektorow budzetowych cichych po prostu nie ma...

A jak ktos twierdzi, ze nowy proj do 3k jest cichy to, tylko dlatego, ze nie slyszal sony.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epson 5350 jest srednio glosny w eco trybie, ale bajbardziej wkurzajaca jest jakas przeslona ktora sie zamyka i otwiera i ja slychac. Bardzo, ale to bardzo zaluje zakupu tego projektora.

 

Wiec na epsony do 3000zl nie patrz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe uwagi, wygląda na to, że wyjątkowo w tym przypadku dobrze i tanio nie idą w parze :)

 

Znalazłem jeszcze jeden projektor, nieco droższy i innego typu (LED), mianowicie LG PF1500G, ma ponoć 21dB w trybie ECO. Lampy LED wiadomo są z definicji chłodniejsze w trakcie pracy niż "zwykłe" żarówki, więc system chłodzenia może być znacząco mniejszy. Do tej pory myślałem, że tego typu projektory to tylko przenośne zabawki, ale recenzje w sieci mówią że nadaje się do domowych instalacji. Czy ktoś miał z nim do czynienia? Szczególnie interesuje mnie, czy nadaje się do instalacji sufitowej, bo ponoć ze względu na swoją budowę mogą być z tym kłopoty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Epson 5350 jest srednio glosny w eco trybie, ale bajbardziej wkurzajaca jest jakas przeslona ktora sie zamyka i otwiera i ja slychac. Bardzo, ale to bardzo zaluje zakupu tego projektora.

 

Wiec na epsony do 3000zl nie patrz :)

To ją wyłącz. Wiele ona nie daje a hałasu dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panasonicu daje i to dużo. Włącz jakąś ciemną scenę, zapauzuj i porównaj z włączoną przysłoną i bez. Przysłona wyciąga detale z ciemnych scen i zwiększa kontrast. A słychać ją tylko jak jest zupełna cisza, co podczas filmu prawie się nie zdarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sony HW 50,55,65 przyslona wyciąga 10 razy większy kontrast, oczywiście w ciemnych scenach....i nie słychać jej wcale...A wiatraka proja też nie słychać. ..i do tego jest mega szybka i nie powoduje pompowania obrazu...Wszystko przebiega płynnie , bezgłośnie i mega efektem..

 

Więc jeżeli w epsonie ją słychać a projektor pracuje głośno nawet w trybie najniższym to musi być mega głośna skoro przebija się przez wiatrak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko chciałbym jedną rzecz przypomnieć - ktoś kto porównuje projektor za 3K i 12K jest ......... - tu każdy niech sobie sam wstawi :)))))
A może wniesiesz coś do tematu... czy tylko potrafisz szpileczkę wbić...?

 

...i nie prównujemy projektorów tylko działanie tak prostego i prymitywnego mechanizmu jakim jest przyslona...w każdym projektorze zasada działania jest ta sama .... czy za 3 koła czy za 12.... i ma się ona przymknąć lub otworzyć i tak samo wypuścić mnie lub więcej "żarówki"...nie ma tu żadnej filozofii...

 

... a skoro u Raf77 nic to nie daje to chyba pora oddać proja bo ma jeszcze (chyba) gwarancję. ... :)

 

No sprawdzałem, w moim wiele nie daje.
..no właśnie. ...pytanie jak to sprawdzałeś? Bo jak na skokach narciarskich ...to nie bardzo tam zadziała.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no właśnie. ...pytanie jak to sprawdzałeś? Bo jak na skokach narciarskich ...to nie bardzo tam zadziała.... ;)

 

proponuje Oblivion scenka z cygarem tj,. zdaje sie chapter 9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wniesiesz coś do tematu... czy tylko potrafisz szpileczkę wbić...?

czyż nie wniosłem??? Jak można porównywać epsona za 3k z sony za 12???? Przypomnienie o konieczności włączenia myślenia moim zdaniem wnosi i to wiele! A ty jak zwykle na około - co znaczy że porównujesz tylko iris? Kupujesz i oglądasz na przesłonie tylko czy na projektorze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Raf77 czy Ty masz epsona za 3 tysie. ...? (Widzę że polubiłeś post jgx)... bo mówisz że nic przysłona nie daje... :)

 

...mój wpis głównie był wymuszony wpisem Raf77... "przysłona niewiele daje"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "niewiele daje" a nie "nic nie daje".

Więc mi tu nie imputuj o wysyłaniu do serwisu.

Chyba mogę mieć swoje zdanie...

Jeśli była by tak głośna, żeby mi przeszkadzała (jak przeszkadza Lolo) to bym ją wyłączył.

W moim projektorze tw7300 na niskich i średnich nie przeszkadza. Wiatrak na niskich i średnich, też nie przeszkadza.

Ale Lolo nie ma tw7300 to nie wiem jak u niego jest głośno.

Wiem tylko, że jak by mi przesłona przeszkadzała, to bym ją wyłączył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "niewiele daje" a nie "nic nie daje".

Więc mi tu nie imputuj o wysyłaniu do serwisu.

Chyba mogę mieć swoje zdanie...

Jeśli była by tak głośna, żeby mi przeszkadzała (jak przeszkadza Lolo) to bym ją wyłączył.

W moim projektorze tw7300 na niskich i średnich nie przeszkadza. Wiatrak na niskich i średnich, też nie przeszkadza.

Ale Lolo nie ma tw7300 to nie wiem jak u niego jest głośno.

Wiem tylko, że jak by mi przesłona przeszkadzała, to bym ją wyłączył.

...czytaj... przesłona dobrze działajaca to średnio przyrost kontrastu najmniej sześcio , siedmiokrotny, obserwując testy na hdtv (w tej klasie projektorów, bo tych budzetowych nawet nie biore pod uwagę i od poczatku pisania tutaj nie brałem), wiec słowo "niewiele daje" raczej jest trochę nie na miejscu... bo przy dwukrotnym wzroście jest to bardzo zauważalne i daje b.dużo... nic Ci nie imputuje ...więc albo masz proj walnięty albo Swoje oko....albo Twoje pomieszczenie jest tak antykinowe, że Twój ekran powoduje po prostu duże mydło na ekranie i nie widzisz tego wzrostu kontrastu...

 

"TW9300 wyposażono także w dynamiczną przysłonę, która ma przygaszać cały obraz właśnie w ciemnych scenach. Jej praca jest cicha. Ponownie brawo! W poprzednim modelu (TW9200) była w zasadzie nieużyteczna przez generowany hałas. Jak widzimy w wynikach, system jest w stanie wygasić czerń dosyć mocno, co powiela kontrast do wartości 34 000:1. Jest jednak małe „ale”. Przysłona aktywuje się praktycznie tylko wtedy, gdy ekran jest całkowicie czarny. Jej działanie nie jest więc płynne. W mojej ocenie mogłaby zaczynać działać gdy na przykład jasność obrazu spada poniżej 20%, a w praktyce włącza się dopiero gdy jest 0% (całkowita czerń). W rezultacie pomaga bardzo rzadko, bez względu na to który tryb działania wybierzemy."

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwracam honor bo niestety Maciej tez to zauwazył co Ty...niestety w tej klasie projektora i przy tej cenie jest to duża wada...

 

...więc oko masz w porzadku i salke chyba też... :)

 

...nie dziw mi się bo w tej klasie projektorów za taką kase jest to niedopuszczalne...i nigdy bym nie przypuszczał ,że taka firma jak epson tak da dooopy.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5350 projektor w cenie 3000zl czyli taki, jaki teoretycznie interesuje potencjalnego kupujacego - autora tematu.

 

Szczerze nie wiedzialem ze przeslone idzie wylaczyc, tzn kojaze opcje przeslona automatyczna, szybka ale o wylaczeniu niebpomyslalem.

 

Niestety przeslona potrafi byc glosniejsza niz wiatrak. W dodatku jak ogladam pod wieczor seriale z lektorem - duzo gadania malo efektow, to przeslona potrafi nie zle irytowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje Oblivion scenka z cygarem tj,. zdaje sie chapter 9

Chodzi chyba o tą scenę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chodzi chyba o tą scenę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na zdjęciu wygląda to fenomenalnie niestety w praktyce nie istnieje projektor który natywnie i z przesłoną Nam to zapewni.... chociaż muszę przyznać że jak włącze ledy za ekranem to oko jest tak oszukane że właśnie tak w rzeczywistości wygląda ta scena jak na zdjęciu...ale niestety obraz postrzegam jako mniejszy...ale czerń jest taka... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zdjęcie bez ledów przekłamuje rzeczywistość. Ta scena jednak z podświetleniem na HW 55 Sonego wygląda imponująco. Iris na Auto Full. Pewnie na Jvc Hifibloka jest "odjazd".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iris na manual prawie do min. Wylapalem podstawowe ustawienia obrazu na utube i teraz jest rzeczywiscie lepiej.

Czern na kazdym filmie bardzo bardzo dobra a jak wlacze ledy na oszukanie oka to wtedy robi sie normalnie smola :) pewnie taki efekt ma model 7900 bez ledow i na bialym ekranie za bagatelka 2k ojro wiecej....

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam iris na manual prawie do min. Wylapalem podstawowe ustawienia obrazu na utube i teraz jest rzeczywiscie lepiej.

Czern na kazdym filmie bardzo bardzo dobra a jak wlacze ledy na oszukanie oka to wtedy robi sie normalnie smola :) pewnie taki efekt ma model 7900 bez ledow i na bialym ekranie za bagatelka 2k ojro wiecej....

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Niestety....nawet 7900 bez ledów nie ma takiego efektu...A nawet jego starszy brat...taki efekt bez ledów ma tylko OLED... :)

....przy projekcji pewnych spraw nie przeskoczymy. .. chyba że oszukamy....ledami.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris w manualu też praktykuję. Yodas ma dodatkowo regulację manualną w limited. Stosując manual na minimum trochę zabija się dynamikę obrazu. Z tego względu tego bym nie polecał. Może w Jvc to dobre ustawienie. Osobiście jeśli manual to ustawiam tak 90 % otwarcia przesłony. Ustawienie to praktycznie eliminuje efekt "skrzenia" ALR-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Iris w manualu też praktykuję. Yodas ma dodatkowo regulację manualną w limited. Stosując manual na minimum trochę zabija się dynamikę obrazu. Z tego względu tego bym nie polecał. Może w Jvc to dobre ustawienie. Osobiście jeśli manual to ustawiam tak 90 % otwarcia przesłony. Ustawienie to praktycznie eliminuje efekt "skrzenia" ALR-a.
Regulacja manualna jest zarówno w autolimited jak i autofull...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG PF1500G

 

Używam tego projektora od ponad 3 miesięcy. Jestem pod mega wrażeniem jak ten mini projektorek świeci. Jest naprawdę cichy. Nie ma co porównywać tego projektora z tanimi Epsonami czy Acerami czy też innymi projektorami LCD nawet za 6-7tyś. To inna bajka. Nieporównywalnie lepszy kontrast i czerń! Rewelacyjna ostrość oraz gładkość obrazu. To właśnie główna zaleta połączenia technologi DLP ze światłem LED. W tym modelu LG podaje 30tyś godzin. Jak na projektor tej klasy bardzo rozbudowane menu ustawień obrazu szczególnie w opcjach Ekspert. Mam tu porównanie do mojego JVC RS 49.

Co do wad to projektor musi być bardzo precyzyjnie ustawiony względem ekranu. Mała regulacja zoom, oraz brak lens shiftu, co może utrudniać instalację. Jednak jeśli to już przeskoczymy, to cieszymy się rewelacyjnym obrazem. Obraz jest tak dobry, że osobiście nie dopłacił bym nawet 1000zł do podstawowego modelu Sony. Wybrał bym LG w wersji Laserowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.