Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff, dzisiaj od rana spiewa mi Anita Lipnicka a ja z niedowierzaniem krece glowa, ze taki dzwiek plynie z moich Dyniaczy, przeciez one tak nie potrafia grac, no nigdy nie potrafily a jednak sie mylilem... Dynaudio dalej potrafi zagrac emocjonalnie, poruszyc w srodku. Pieknie, pieknie i jeszcze raz pieknie. Dzieki Luk, dzieki Planeta Dzwieku, ze udalo sie Wam namowic mnie na posluchanie tego malego, wielkiego piecyka. Ps. Panie Michale, wie Pan czego potrzeba naszym Dyniom.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może nie róbmy takiej reklamy naszym Cyrusom, bo zaraz nam ceny wystrzelą w kosmos...

 

Dziś zapuściłem Mtetallica "Vertigo", kilka lat nie słuchałem, bo jak powszechnie wiadomo - nędzne jest to dosyć nagranie (oczywiście tylko od strony technicznej!). Miałem różne odtwarzacze CD i praktycznie na każdym było sucho i płasko. Lecz dziś pierwszy raz puściłem to przez napęd CD-t (mam go od października ub. roku), no i nareszcie da się tego słuchać, co więcej, jest naprawdę bardzo dobrze: szeroko, głęboko, słychać wszystkie plany, a dynamika jest potężna. Nadal trochę ostro i cyfrowo, lecz muzycznie jest to wspaniała jazda. Zaprawdę, powiadam Wam, że to dzięki Cyrusowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foty, najpierw z poprzednikiem (Atoll in 100SE). Następnie już na swoim właściwym miejscu oraz jedno zdjęcie oddające barwy Cytruska i Dynaudio (urokliwy park w Szczecinku). Mam nadzieję, że do jesieni Klub powiększy się o wielu nowych, zadowolonych użytkowników naszych małych, dużych Cyrusów. Trzymta się Klubowicze.

post-58132-0-76747400-1523858170_thumb.jpg

post-58132-0-56913200-1523858199_thumb.jpg

post-58132-0-94824100-1523858211_thumb.jpg

post-58132-0-66731400-1523858365_thumb.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i myślę by spróbować jeszcze Dynaudio podstawkowe bo dużo osób poleca tę firmę do Cyrusa .

 

 

Tak , Dynaudio to udane połączenie z Cyrus-ami. Warto jeszcze spróbować PMC , producent poleca takie zestawienie. Niemniej kolumny to dość indywidualna sprawa , przede wszystkim muszą się wpasować w warunki jakie panują w naszych pokojach odsłuchowych.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obiecane foty, najpierw z poprzednikiem (Atoll in 100SE). Następnie już na swoim właściwym miejscu oraz jedno zdjęcie oddające barwy Cytruska i Dynaudio (urokliwy park w Szczecinku). Mam nadzieję, że do jesieni Klub powiększy się o wielu nowych, zadowolonych użytkowników naszych małych, dużych Cyrusów. Trzymta się Klubowicze.

 

 

Adam, a ten wysokotonowiec w serii "X" nie tnie po uszach z Cytruskem? Tyle było płaczu, że ta nowa seria to już nie jest prawdziwe Dynaudio, a jak po czasie, grają czy nie grają monitorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dynaudio x12 wysokie były bez zarzutu

Jednak przy mojej kiepskiej akustyce i potem zakupie x32 8vs2 był za jasny i za szczupły

On ma 70/110

Aktualne ósemki mają większą wydajność

Chyba 70/150

U mnie ani w monitorach ani w x32 membrany nie byly należycie obsłużone

Edytowane przez Antonio1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy - "ten" wysokotonowy od Dynek z serii X nie tnie absolutnie po uszach z Cyrusem 8-2. A jeszcze jak się podłączy źródło w stylu Atoll CD 100 se 2 czy to w roli transportu przez DAC z Cyrusa czy będzie grał ten konkretny Cedek to te wysokie nie dość, że nie tną, nie są ostre, to jeszcze są delikatnie wycofane w stosunku do reszty pasma...

 

wocpio - Dynie X 18 mają trochę inaczej ustawione wysokie od X14, zresztą dół też, moim zdaniem z tego co słyszę u siebie z Cyrusa i z pamięci (jak miałem u siebie X18) wysokie jak najbardziej będą super z X18 - jeżeli tylko źródło nie będzie ocieplało i zamulało, to właśnie takiej góry jak w Cyrusie potrzeba tym Dyniom. Basik z X18 i Cyrusem 8-2 będzie dobrze kontrolowany ale tylko dobrze, na pewno będzie tu jeszcze pole do poprawy, chociaż jak zawsze co kto lubi, jak ktoś będzie chciał basu "ciętego" cienką kreską i twardego jak kamień to tego w tym połączeniu na pewno nie dostanie, będzie po prostu dobrze, nie będzie misia, rozlewania się dołu i ciągnięcia basu bez końca ale też wybuchowego basu nie będzie.

 

Za to z Cyrusem będzie to co w Dyniach z serii Excite najlepsze, czyli pięknie wypełniony, plastyczny środek, z naturalnie oddanymi barwami, to będzie ciężko pobić innymi piecykami w tej cenie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i ładne kolumny

W okleinie klonowej wyglądają jak 1milion $,ale grają przyzwoicie :) O dziwo,potrafią zmienić charakter brzmienia w zależności od podłączonego źródła (cd,dac).

Najsłabsza strona Bow,to bas.Tu raczej ma pokazać kontur i szybkość,za nisko nie schodzą.Potrzebują też sporo prądu, 6Ohm/86 db,ale Cyrus potrafi je rozkręcić i dodaje im przyjemnego kolorytu.Do cichego,relaksacyjnego odsłuchu wystarczają z nawiązką.

Miał ktoś okazję podłączać do Cyrusa kolumienki RLS ? Choćby Callisto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W okleinie klonowej wyglądają jak 1milion $,ale grają przyzwoicie :) O dziwo,potrafią zmienić charakter brzmienia w zależności od podłączonego źródła (cd,dac).

Najsłabsza strona Bow,to bas.Tu raczej ma pokazać kontur i szybkość,za nisko nie schodzą.Potrzebują też sporo prądu, 6Ohm/86 db,ale Cyrus potrafi je rozkręcić i dodaje im przyjemnego kolorytu.Do cichego,relaksacyjnego odsłuchu wystarczają z nawiązką.

Miał ktoś okazję podłączać do Cyrusa kolumienki RLS ? Choćby Callisto ?

Cyrus z Callisto IV, super dźwięk, za linią głośników,bez wypchnięcia, jak w przypadku zestawienia z Naimem. Tak skomentował to nieodżałowany śp. Jarek Ostrowski, wieloletni kierownik Audiopunktu A doskonale wiedział, co pisze.... Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nasze Cyrusy to takie troche kameleony, slucham A. Lipnickiej i jest duzy, plastyczny wokal bez naprezenia, nerwowosci. Dzisiaj wlaczam Guano Apes album Proud Like a God i momentalnie banan na gebie, jest szybkosc, wygar, swietne wysokie Cyruskowe tony czuja sie w takiej muzie jak ryba w wodzie. Ten nasycony, plastyczny srodek nie wskazywal, ze to moze byc taki "power" jak da sie odpowiednia muze, cos mi mowi, ze w metalu bedzie tak samo dobrze.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam najwięcej zalezy od jakości nagrania... czyli cd lub pliku... później sprzęt

 

Sprzęt nie wie co gra : czy Lipnicka czy Guano Apes.. jemu jest obojetne:)... oddaje brzmienie które dostanie z zapisu...

 

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Slawek to kup Denona pma 720 zamiast Lavardina... Dobra jakosc nagrania na plycie i nie uslyszysz roznicy. No ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Masz juz Lavardina?

 

Oczywiscie sprzet nie wie co gra, bo przeciez nie jest istota rozumna heh. Stwierdzilem tylko, ze Cyrus wlasnie oddaje wiernie to co dostanie ze zrodla a nie kombinuje jak niektore Made in France wzmacniacze ( nie mam na mysli Lavardina bo jego nawet na oczy nie widzialem). Kombinuje - ma wady a nie inteligencje, zeby wszystko bylo jasne heh

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz kontekst ale nie chce sie juz wdawac w kolejne spory:)

Cieszę się że Cyrus odpowiada Tobie. Niech gra jak najdłużej:)

 

P.S. Lavardin to szczyt marzeń audiofilskich dla mnie:) jeszcze trochę...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.