Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Chord ma tak fantastyczną kontrolę, szybkość na basie, że ciężko ochłonąć. Tu DAC Cyrusa odstaje, to słychać bez żadnych - chyba tak, wydaje mi się itd.,

Qutest jednym zdaniem to - speed is everything :) A żeby było ciekawiej, w spokojnych utworach wcale nie "szarpie", chociaż pewnie jak zawsze dla kogoś będzie "za nerwowo". Na razie jestem na tak ale dopiero w poniedziałek jak dotrze adapter BNC a Chord złapie parę godzin grania (bo dziewiczy przyjechał) zacznie się myślenie na poważnie - co dalej. Teraz się nim "tylko" cieszę :) No lubi szybkość on heh.

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , masz w integrze Cyrusa DAC-a  w podstawowej wersji a nie lepszej (qx)

Jezeli DAC Chord-a wnosi wg Ciebie lepszy poziom odtwarzanego dźwięku to się nie zastanawiaj.

Osobiście dosyć długo słuchałem zestawienia : Sugden 21 Signature + Chord Hugo 2 + Audiovector sr1 Signature . 

Chord  qutest z tego co wiem nie odbiega jakoś brzmieniowo od Hugo 2 ... W razie czego zawsze go szybko odsprzedaż. Mój Hugo 2 sprzedał się w 3 dni.

Co do przetworników Chord to potwierdza się informacja że pomimo zabawkowej budowy ( zewnętrznej) i bez zasilacza a i lekkie a jak gra :)

Liczy się pomysł , technologia a nie ciężkie obudowy , trafa , gabaryty :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Luk77 napisał:

Adam , masz w integrze Cyrusa DAC-a  w podstawowej wersji a nie lepszej (qx)

Jezeli DAC Chord-a wnosi wg Ciebie lepszy poziom odtwarzanego dźwięku to się nie zastanawiaj.

Osobiście dosyć długo słuchałem zestawienia : Sugden 21 Signature + Chord Hugo 2 + Audiovector sr1 Signature . 

Chord  qutest z tego co wiem nie odbiega jakoś brzmieniowo od Hugo 2 ... W razie czego zawsze go szybko odsprzedaż. Mój Hugo 2 sprzedał się w 3 dni.

Co do przetworników Chord to potwierdza się informacja że pomimo zabawkowej budowy ( zewnętrznej) i bez zasilacza a i lekkie a jak gra :)

Liczy się pomysł , technologia a nie ciężkie obudowy , trafa , gabaryty :)

a możesz napisać jakiej jakości jest dac w Lirycu ? Używasz Fenga czy wbudowanego przetwornika ? Kusi mnie troszkę, żeby posłuchać tej stacji kosmicznej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Kukawa napisał:

a możesz napisać jakiej jakości jest dac w Lirycu ? Używasz Fenga czy wbudowanego przetwornika ? Kusi mnie troszkę, żeby posłuchać tej stacji kosmicznej :D

Fenga kupiłem wyłącznie po to aby odtwarzać pliki ISO , na tym mi zależało. Mozna powiedzieć że DAC Fenga jest używany przeze mnie tylko do tych plików . Jakość amplifikacji i sekcja streamer/DAC to najmocniejsze atuty Lyrica. Od ponad roku nie myśle o żadnych zmianach a troszkę sprzętu w zyciu przerobiłem. 

Dla zabawy czasami podepne monobloki na EL34 i Lyric tez się dobrze sprawdza jako przedwzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend praktycznie po 12h dziennie grał Cyrusek z nowiuśkim Chordem Qutestem (tylko po optyku bo dopiero dzisiaj dotrze nowy, mam nadzieję sprawny adapter BNC/RCA) i na tę chwilę nie jestem przekonany czy Qutest zostaje czy wraca. Podoba mi się jak system gra z Qutestem ale jak gra z wbudowanym w Cyruska DACiem też, różnice jakieś tam "som".

Qutest cały czas sprawia wrażenie, że jego dół ma nieco bardziej "uderzeniowy" charakter, jakby bas miał mocniej zaznaczony kontur i był ogólnie lepiej zebrany - to niuanse ale cały czas mam takie wrażenie  (bez względu na muzę). Znowu oddanie wokali to już rebus i czarna magia, te z Cyrusowego DACa jakby bardziej "rozdęte/powiększone/przez co wydają się bliższe, jakby dostają więcej tekstury". Wokale z Qutestem zowu jakby miały mniej tekstury, były dalej(głębiej) odsunięte, wszystko jest ciut mniejsze ale lepiej od siebie odseparowane i chyba barwy wokali lepiej jednak różnicuje Qutest, Cyrus jakby bardziej je uśredniał w kierunku cukru :). Napowietrzenie tu i tu robi duże wrażenie. 

A teraz informacja dla założyciela naszego Klubu:) Muza Queen-u bajecznie wypada z Qutestem, różnicowanie! barw wokali, instrumentów, porządek na scenie jednak po stronie Qutesta - to oczywiście opis ma moje ucho bo różnice między tymi DACami po optyku są naprawdę nieznaczne, jednak przy tej muzie  bardziej podobał mi się pomysł na brzmienie z Qutesta. Jest kapitalnie. 

Podsumowując - ciężki orzech do zgryzienia. Miałem iść w droższe (może też lepsze:)) monitory (zostały do posłuchania Harbethy p3esr i Dynaudio evoke 10 a może coś tam jeszcze by Salon polecił) a jak kupię Qutesta to już nie będzie hajsu na żadne monitorki :( dodam, że cenę za Qutesta mam z tych - bierz bez zastanowienia bo taniej nie kupisz - 3700zł). 

Może dzisiejszy dzień i słuchanie po wejściu BNC  i z Atolla CD100 se2 w roli transportu coś wyjaśni. 

Co byście zrobili na moim miejscu? :):)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

 

Co byście zrobili na moim miejscu? :):)

Adamie , jak sam zauważyłeś DAC w integrze Cyrusa jest dobrej jakości. Po ominięciu tej sekcji i podł. dac Chorda jest inaczej ale czy zawsze lepiej ? Chyba sam sobie już odpowiedziałeś.

Ja bym osobiście zrobił upgrade zmieniając kolumny . Za jakiś czas może jakaś dzielonka Cyrusa z topowym pre/dac i końcówką ? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Qutest cały czas sprawia wrażenie, że jego dół ma nieco bardziej "uderzeniowy" charakter, jakby bas miał mocniej zaznaczony kontur i był ogólnie lepiej zebrany - to niuanse ale cały czas mam takie wrażenie  (bez względu na muzę). Znowu oddanie wokali to już rebus i czarna magia, te z Cyrusowego DACa jakby bardziej "rozdęte/powiększone/przez co wydają się bliższe, jakby dostają więcej tekstury". Wokale z Qutestem zowu jakby miały mniej tekstury, były dalej(głębiej) odsunięte, wszystko jest ciut mniejsze ale lepiej od siebie odseparowane i chyba barwy wokali lepiej jednak różnicuje Qutest, Cyrus jakby bardziej je uśredniał w kierunku cukru :). Napowietrzenie tu i tu robi duże wrażenie. 

A teraz informacja dla założyciela naszego Klubu:) Muza Queen-u bajecznie wypada z Qutestem, różnicowanie! barw wokali, instrumentów, porządek na scenie jednak po stronie Qutesta - to oczywiście opis ma moje ucho bo różnice między tymi DACami po optyku są naprawdę nieznaczne, jednak przy tej muzie  bardziej podobał mi się pomysł na brzmienie z Qutesta. Jest kapitalnie. 

Podsumowując - ciężki orzech do zgryzienia. Miałem iść w droższe (może też lepsze:)) monitory (zostały do posłuchania Harbethy p3esr i Dynaudio evoke 10 a może coś tam jeszcze by Salon polecił) a jak kupię Qutesta to już nie będzie hajsu na żadne monitorki :( dodam, że cenę za Qutesta mam z tych - bierz bez zastanowienia bo taniej nie kupisz - 3700zł). 

 Może dzisiejszy dzień i słuchanie po wejściu BNC  i z Atolla CD100 se2 w roli transportu coś wyjaśni. 

 Co byście zrobili na moim miejscu? :):)

Odpowiedź jest prosta. Jak z Ciebie Panie taki poeta, to powinieneś założyć audio-bloga. Jest ich wprawdzie już trochę, ale możesz wyspecjalizować się w jakiejś niszy, bo imho nadal jest miejsce na rynku dla takiej działalności. Możesz ze szczególnym naciskiem na niedrogie małe rozwiązania :) Upieczesz nie jedna gąskę, a i możesz zaspokoić swoje audiofilskie zapędy :) 

Masz tu klasyczny dysonans decyzyjny, bo na co byś się zdecydował zrobisz progres, ale nic do końca Ciebie nie zadowoli :) Może lepiej zamiast na audio zainwestuj w kruszec złota. Ciagle drożeje, pewna lokata :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

Chłopaki idę Waszym śladem a Wy mi to macie za złe? :) Mam rozumieć, że z własnego doświadczenie chcecie mnie przed tą "drogą" przestrzec czy jak? No i w końcu jestem na forum audio czy nie? Bo jak tak to pewne jest tylko jedno - zmiany :)

Inaczej wcale nie znaczy lepiej. A najlepsza rada Panie, to 10 razy się zastanowić, czy ten wydatek jest potrzebny, czy nie lepszy zaoszczędzony pieniądz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Chord za mnie zdecydował..., przyjechał nowy, audiofilsko wypasiony adapter BNC/RCA i niestety jest to samo przerywanie dźwięku jak na tanim, poprzednim adapterze ale to pikuś bo MP3Store nagle zmieniło zdanie i ze sprzętu wypożyczonego (tak jak było to dokładnie opisane w naszych e-mailach) raptem dzisiaj, jak poinformowałem, że jednak DAC a nie adapter jest uszkodzony to z wypożyczenia za kaucją zrobiono umowę kupna i ogólnie czuć, że szuka się winnego usterki w mojej osobie.  Zaczyna się szukanie jelenia. Dałem się wmanewrować w jakieś gó..no.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, coś się dzieje. Nie mam pełnej wiedzy i nie chcę krakać, ale wygląda na to, że branżyści doprowadzili do zamknięcia pewnego bardzo ciekawego wątku. Jeśli to się potwierdzi, no to dno i dwa metry mułu... zresztą, ja już od dłuższego czasu z nowych rzeczy to tylko paski do gramofonu kupiłem :(

Nawet nasz Cyrus okazał się wcale nie takim mistrzem serwisu i przy małej usterce, jaka mi się niedawno przydarzyła, zaśpiewali sobie jakąś z doopy wziętą kwotę za naprawę. Poradziłem sobie bez ich łaski, i mój CD-t gra pięknie jak wcześniej, lecz niesmak pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co, kasa jak zawsze. Reklamy na AS itd. Ktoś napisał prawdę, ktoś inny  poczuł  strach, że sprzedaż spadnie  więc pogroził  palcem, że reklam nie wykupi i tyle. A to dopiero pierwsze zrecenzowane kolumny były heh. Jak Szxxon zakończyłby swój cykl recenzji to na AS nie byłoby już ani jednej wykupionej reklamy :)

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się choć słowo wyjaśnienia, ze zwykłej przyzwoitości... lecz chyba w czyjejś ocenie nie zasługujemy na żadne wyjaśnienia.

Z (troszkę) innej beczki: ponieważ mam transport firmy Cyrus, szukałem do niego przetwornika tej samej firmy. Chciałem kupić nowy, w wersji podstawowej lub Signature, oczywiście uprzednio odsłuchawszy w swoim zestawie za kaucją. Napisałem do kilku dystrybutorów z branży, odpowiedziało mi dwóch zaledwie - ale bez żadnych konkretów, bez podania ceny i bez terminów. Reszta nawet nie raczyła odpisać. Taką to mamy żałosną krajową dystrybucję, szukają tylko frajerów bez pojęcia, aby wcisnąć im najdroższy i najgorszy szit :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2019 o 18:51, Adam 38 napisał:

Na szczęście Chord za mnie zdecydował..., przyjechał nowy, audiofilsko wypasiony adapter BNC/RCA i niestety jest to samo przerywanie dźwięku jak na tanim, poprzednim adapterze ale to pikuś bo MP3Store nagle zmieniło zdanie i ze sprzętu wypożyczonego (tak jak było to dokładnie opisane w naszych e-mailach) raptem dzisiaj, jak poinformowałem, że jednak DAC a nie adapter jest uszkodzony to z wypożyczenia za kaucją zrobiono umowę kupna i ogólnie czuć, że szuka się winnego usterki w mojej osobie.  Zaczyna się szukanie jelenia. Dałem się wmanewrować w jakieś gó..no.

Dzisiaj Chord dojechał do MP3store, obejrzany, potwierdzona usterka, sprzęt leci do naprawy a kaucja do mnie. Dla tych, którzy szukają dynamiki oraz precyzji Qutest to świetny wybór.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać w klubie. Niedługo rozpakuję swojego ONE HD (po 15 marca będzie grał u mnie) pytanie jakie mnie nurtuje to czy ktoś z użytkowników podpinał go pod NASa np Synology przez USB (pod wbudowanego DACa) i odtwarzał cokolwiek (FLAC) z aplikacji Audio Station? Sam się przekonam za 2 tygodnie czy to zadziała i jak ale może ktoś ma już jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 25.02.2019 o 14:34, Roxi napisał:

Inaczej wcale nie znaczy lepiej. A najlepsza rada Panie, to 10 razy się zastanowić, czy ten wydatek jest potrzebny, czy nie lepszy zaoszczędzony pieniądz :)

Głos rozsądku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie, kobieta zrobiła wczoraj zakupy w salonach Guess i Kazar ? więc nie będzie Harbeth (szkoda!) i nie będzie Evoke 10 ( nie szkoda bo moje salony audio mnie olały z ich wysyłką zamiast napisać wprost jak Q21, że różnice do X14 są taaakie duże, że wymiana zasadna chyba tylko wtedy, gdy ma być inny wygląd paczek a nie brzmienie...). Sławku nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło (moja stopka) a i Audiofast obiecał podesłać Usherki S520, które mogą być sporą niespodzianką ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, po cichu liczę na te już w pewnym sensie kultowe S520, że polubią się z ocieplonym graniem Cyrusa, pewnym problemem podejrzewam będzie góra Cytruska, która bez zasilacza psx-r2 jest ... jest mniej fajna jak z zasilaczem ? A jak nie zatrybi to kierunek Audeze i będę samolubnie delektował się muzyką w jednej z najbardziej emocjonalnych prezentacji jakie znam.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zatem że Cyrus będzie z Tobą długo czego Ci życzę:) ale życzę również dobrego systemu słuchawkowego...

Mnie zaciekawiły słuchawki Final Audio Sonorus VI...

A Cyrus nie ma dedykowanego wzmacniacza dla słuchawek?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Adam 38 napisał:

(...) Audiofast obiecał podesłać Usherki S520, które mogą być sporą niespodzianką

Słodkie są te uszatki, zwłaszcza góra. Skrzyżowanie osi odsłuchu przed twarzą znacznie polepszyło w moim przypadku wrażenia stereofoniczne. Zacne paczuszki, które miło wspominam :)

 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów Cyrusa

Szukając informacji na temat CYRUS CD I oraz CYRUS 8-2 DAC trafiłem na to forum i do tego do klubowiczów tej marki, po przeczytaniu wszystkich wpisów dochodzę do wniosku że Cyrus dobrze zgrywa się z Dynaudio.

a moje pytanie jest następujące : czy zamiana zestawienia Rotel RC1550/RB1552 oraz RCD 06se na w/w Cyrusa to dobry kierunek , i jak duży byłby progres?

napędzane byłyby Dynaudio Exite18

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.