Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Adam 38 napisał:

"Trochę" ? się naszukałem ale wiem, że było warto. To godny następca Dynaudio X14, już moje twenty 21 w całej okazałości 

?

 

IMG_20190620_004610.jpg

Noo gratulacje, chociaz przyznam, ze ten proces poszukiwania byl jak telenowela, ktorej mi bedzie teraz brakowac... ?

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, zwyczajnie udało się znaleźć monitorki, które jakimś cudem potrafią w miarę ok. zagrać w 12 m2 i tyle, można powiedziec, że wybór jest podyktowany pochodną warunków akustycznych mojej audio-dziupli. Zaznaczam - jest w miarę ok., pewnie większość domyśla się z jakimi ograniczeniami należy się liczyć w takiej puszce ale można już słuchać bez tak lubianego przez wielu buuum, wuuu, kładącego się na resztę pasma, szalejącej od odbić ścian średni, w końcu nie ma męczenia słuchu. A co do telenoweli :) , marboch nawet nie wiesz  ile "odcinków" nigdy nie ukazało się na forum AS. Oj, było tych monitorów i piecyków, a jeden cały czas żyć mi nie daje, chociaż ryzyko niezgrania z PMC oceniam na wysokie  to i tak kiedyś jeszcze raz go do siebie ściągnę (Dayens Menuetto). Aaaa  i jeszcze mojego Atolla 100 nie sprawdzałem z PMC, za kilka dni dostanie ostatnią szansę, w końcu kto wie, może pięknie się dogadają.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38 - mam do Ciebie pytanie odnośnie wzmacniacza do Dynaudio X14. Który z dwójki Dayens Menuetto, Cyrus 8 2Dac bardziej czarował na średnicy? I czy oba dawały radę odpowiednio napędzić te Dynki, czy któremuś z nich brakowało mocy? 

No i oczywiście gratulacje za PMC - jeśli grają podobnym charakterem co X14 tylko lepiej to zazdroszczę?

3 minuty temu, Rusio napisał:

 

 

Edytowane przez Rusio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kobietki zdecydowanie lepiej z Dayensem, również dużo, duuuużo  lepiej uchwycona barwa  głosu (nie ma słodkiego kremu na wokalach z Menuetto i X14, niektórzy powiedzą, że barwa jest za surowa, dla mnie jest idealna, do tego ta organiczność...). Również wyjątkowa zdolność oddania emocji wokalistów. Gdy laska śpiewa, że cierpi to nie tylko to słyszysz ale wręcz od pierwszej sekundy to czujesz, gdy jest szczęśliwa, piosenka jest radosna - to samo co wcześniej. Coś wyjątkowego. Wady - dla mnie za mocno podane "blachy perkusji" jeżeli oczywiście są w nagraniu, jak są to u mnie z X14 za bardzo dominowały i przez to go nie kupiłem, teraz żałuję bo zawsze coś się przecież znajdzie... . A i Dayens z X14 nie gra "dużymi wokalami", nie było ogromnych źródeł pozornych, tu jest podobny do Cyrusa. Z tym napędzeniem to ja nie mam zdania, grało bardzo dobrze z jednym i drugim (więcej pary na 100% ma Cyrus 8). Jeżeli przez dobre napędzenie rozumieć referencyjną kontrolę niskich to ani Dayens ani Cyrus 8.2 tak nie gra, to nie jest bas momentalnie gaszony, konturowy, twardy jak kamień oraz wybitnie wybuchowy. Nie jest też poduchą, nie snuje się, taki poprawny. A i bardziej (zdecydowanie) rozdzielczy a zarazem soczysty, nasycony i dźwięczny na wysokich jest Dayens, Cyrus jest bardziej strzelisty na wysokich i ma mniej góry, za to Dayens ma mniej niskich tonów od Cyrusa. No i najważniejsze, X14 moim zdaniem muszą mieć te 15m2, żeby było optymalnie, koniecznie! jak najdalej od ścian. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytuję forum od dawna, jednak chciałem się w końcu przywitać i jednocześnie dołączyć do grona fanów Cyrusa, u mnie na pokładzie Cyrus Two z podpiętym PSXem dającym wyraźnego "kopa" muzyce. Cyrus gra z Castle harlech s1, też jak widzę mało popularna marka w naszym kraju. 

 

Jednocześnie chciałem podpytać czy ktoś w Polsce zajmuje się refurbishingiem starego sprzętu? Mam na myśli wymianę kondensatorow, wtykow iec i ewentualnie alpsa. 

Tak uprzedzając pytanie kojarzę Pana z Anglii który się tym zajmuje, ale może jest ktoś kto takie rzeczy robi lokalnie? 

14750398_IMG_20190620_131608.jpg

14750399_IMG_20190620_131824.jpg

Edytowane przez RysiekOcuca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2019 o 14:57, japs napisał:

Mój gra od 6 m-cy i żadnych problów jakościowych. Co padało?

W obydwu na początku wieszało się radio. Oczywiście zero informacji na ten temat na stronie producenta. Pomogła aktualizacja oprogramowania. Z aktualizacją też był problem, ponieważ trzeba było ją zrobić inaczej niż w opisie na stronie Cyrusa. Gorzej, że w jednym egzemplarzu była źle - krzywo zmontowana obudowa. Natomiast drugi bardzo często sam się wyłączał w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie, docieranie, układanie... czyli jeszcze nie ma tak pięknie plastycznych wokali jak w demówkach, które miałem ale w końcu moje Twenty21 dopiero ok. 50h na liczniku. Z Cyrusem lubią się duuużo bardziej jak z Atoll-ami. Gdyby ktoś chciał moje Atoll-e to zapraszam na priv, również Dynki X14 do wzięcia.

Ps. Jak tylko PMC zaczną czarować jak egz. demo ściągam na testy "daczka" Musical Fidelity M6S czy jakoś tak ?

 

IMG_20190630_142210.jpg

A tu z grają z maleństwem ?

IMG_20190630_142327.jpg

I cały inwentarz ?

 

IMG_20190630_142111.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś może u mnie zastąpić Cyruska to kandydat jest tylko jeden i nie jest to lampka Marcinie, chociaż gadają, że tak właśnie gra więc dobrze kombinujesz. Już tyle razy chwaliłem ten wzmacniacz, że pewnie każdy wie o jaki klamot chodzi. Pozostaje mieć nadzieję, że GF mod podeśle go jeszcze  raz. Jak połączenie z PMC21 zatrybi to będzie mój end game ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, czasem koniec jest ? np. u mnie nie ma już fizycznie miejsca na nowe graty ?

Sławku a Ty dalej jesteś z Harbeth P3esr czy może czymś je zastąpiłeś? P3esr chociaż ich nie znam ale z opisów przypominają mi to z czym musi się również liczyć posiadacz PMC21 czyli brak dociążenia na dole jakie dają np. moje X14 ( one przy wszystkich monitorach jakie miałem a były na 14cm wooferkach wręcz gnębią konkurencję potęgą i uderzeniem na niskich).

I tu musiałem wybierać między:

wyraźnie ciekawszy, więcej pokazujący, bardziej uwodzący, plastyczny środek z Twenty21 (zakładam, że i w Harbeth p3esr tak jest a może jeszcze lepiej) i równiejsza ale niestety mniej nasycona góra i wyraźnie mniej uderzenia i dociążenia jakie dają Dynaudio X14 ( i zapewne ich następcy Evoke 10 też). W elektronice Dynki dają ten wymowny, efektowny dół ? a PMC21 ani troszkę nie chcą podkreślić tego zakresu - taka linijka w okolicach 100hz.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli coś może u mnie zastąpić Cyruska to kandydat jest tylko jeden i nie jest to lampka Marcinie, chociaż gadają, że tak właśnie gra więc dobrze kombinujesz. Już tyle razy chwaliłem ten wzmacniacz, że pewnie każdy wie o jaki klamot chodzi. Pozostaje mieć nadzieję, że GF mod podeśle go jeszcze  raz. Jak połączenie z PMC21 zatrybi to będzie mój end game ?

 

Musisz posłuchać sveda audio jeszcze ? Jak tam temat AS2019 u Ciebie? ?
Cyrusa sprzedasz : O ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus dostanie jeden sparing z Dayensem, który Tobie na 100% by nie podszedł ? a mi od roku siedzi w głowie i spokoju nie daje. Tak z pamięci (która zawodna jest, zwlaszcza w audio ? ) ciężko przesądzać czy wybiorę Menuetto czy Cyrus 8.2 zostanie. Jedno jest pewne - wysokie to Dayens miał dużo bardziej nasycone i bardziej rozdzielcze oraz było ich więcej od Cyrusowych. Również barwą wokali i ich plastyką moim zdaniem Dayens wyraźnie z Cyrusem wygrywa. Ale! to było słuchane z Dynkami, z PMC będzie jednak inaczej, po cichu liczę, że Dayens jeszcze podkreśli atuty PMC 21.

Na AS nie jadę, pewnie wszystko bym tylko skrytykował i podsumował, że u mnie gra najładniej haha.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Oj tam, czasem koniec jest ? np. u mnie nie ma już fizycznie miejsca na nowe graty ?

 

Sławku a Ty dalej jesteś z Harbeth P3esr czy może czymś je zastąpiłeś? P3esr chociaż ich nie znam ale z opisów przypominają mi to z czym musi się również liczyć posiadacz PMC21 czyli brak dociążenia na dole jakie dają np. moje X14 ( one przy wszystkich monitorach jakie miałem a były na 14cm wooferkach wręcz gnębią konkurencję potęgą i uderzeniem na niskich).

I tu musiałem wybierać między:

wyraźnie ciekawszy, więcej pokazujący, bardziej uwodzący, plastyczny środek z Twenty21 (zakładam, że i w Harbeth p3esr tak jest a może jeszcze lepiej) i równiejsza ale niestety mniej nasycona góra i wyraźnie mniej uderzenia i dociążenia jakie dają Dynaudio X14 ( i zapewne ich następcy Evoke 10 też). W elektronice Dynki dają ten wymowny, efektowny dół ? a PMC21 ani troszkę nie chcą podkreślić tego zakresu - taka linijka w okolicach 100hz.

Adam w końcu wybrałem inną drogę niż Harbeth P3esr... Kupiłem niedawno ciekawe monitory. Ale o tym napiszę jak zestawie z nimi wzmacniacz i CD player. A to jeszcze potrwa:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry nastrój, ciśnienie atmosferyczne, wygrzewanie monitorków czy wilgotność powietrza ale w końcu  PMC-ki zaczynają czarować z Cyrusem i nie muszę nerwowo zerkać na stojące obok Dynki X14. A może tych PMC 21 należy słuchać dopiero po godz. 24.00? ?, gra cicho a dźwięk nie jest ani zgaszony ani odchudzony, niczego mi nie brakuje a jaki klimacik robią pięknie rozchodzące się pogłosy...no super sprawa. I TE! ich jedyne w swoim rodzaju wokale, to jest mistrzostwo. Jednak te PMC to dobre gó..no ? *

* za dnia gdzieś ta ich magia pryska, w nocy za to są jak piękna kochanka, moje czarne perełki ?

 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niespodzianka, człowiek niczego nie świadomy wygrzewa swoje PMCusie przy albumie ZHU /nightday/ a tu kurier u drzwi. Patrzę na gościa jak na wariata a on tak samo na mnie i dopiero po chwili zapaliła się lampka, że to co miało przyjść w przyszły wtorek jest w piątek ?

No jak żyć Panowie, jak żyć... ?

A oto i niespodzianka:

IMG_20190705_142340.jpg

Oczywiście za niespodziankę uprzejmie dziękuję Firmie RAFKO. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2019 o 14:49, Adam 38 napisał:

Wygrzewanie, docieranie, układanie... czyli jeszcze nie ma tak pięknie plastycznych wokali jak w demówkach, które miałem ale w końcu moje Twenty21 dopiero ok. 50h na liczniku. Z Cyrusem lubią się duuużo bardziej jak z Atoll-ami. Gdyby ktoś chciał moje Atoll-e to zapraszam na priv, również Dynki X14 do wzięcia.

Ps. Jak tylko PMC zaczną czarować jak egz. demo ściągam na testy "daczka" Musical Fidelity M6S czy jakoś tak ?

 

IMG_20190630_142210.jpg

A tu z grają z maleństwem ?

IMG_20190630_142327.jpg

I cały inwentarz ?

 

IMG_20190630_142111.jpg

 

Adam... wez ten binarny ustaw przed kolumnami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artu... a czemu nie za moimi plecami, a może zamiast kłaść to powiesić tak na środku bocznej ściany na pierwszych odbiciach? A może moje dyfuzory i pochłaniacze, których nie widać na zdjęciu powiesić tam, gdzie polecasz postawić binarki? I po cholerę ten telewizor, który też swoje "wnosi". Artur, na tę chwilę musi być tak jak jest, przy remoncie, wymianie okien itd. podejdę do tego w taki sposób, żeby coś tymi wszystkimi ustrojstwami zyskać a nie popsuć a pokój dalej wyglądał jak pokój a nie studia nagrań czy radia (które ostatnio odwiedziłem i miało bardzo fajnie akustycznie przygotowane salki). 

Ps. Dalej męczysz się z piękną sceną jaką u Ciebie pokazuje Atoll in 100se...? Może już czas na zmianę...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No kurna, co za systemik zagadkę złożyłem, w dzień gra bo gra ale nie czuję klimatu, nie słyszę tylu odcieni barw, pogłosów, tak wielu delikatnych wybrzmień, brakuje również dociążenia i namacalności. Za to to co  dzieje się z brzmieniem systemu w nocy to bajka, przemiana z brzydkiej poczwary w pięknego motyla, nagle muzyka w nim ożywa i tak co noc, a przecież kiedyś spać też trzeba ?Absolutnie piękne, nocne! granie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam piecyk i DAC (Cyrus 8.2) , ten sam transport (Atoll CD 100se2) a "tylko" inne monitorki i jak bardzo inne wrażenia, efekt końcowy.

Przy PMC- kach nie idzie się oderwać od słuchania tej kapitalnej płytki a przy Dynkach przechodziłem kompletnie obok tej samej muzy...

Dwie szkoły brzmienia (Dynki / PMC-ki) i dwa całkiem odmienne muzyczne klimaty, oba piękne ale jak Enigma to PMC :) 

IMG_20190722_205230.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2019 o 00:21, Adam 38 napisał:

No kurna, co za systemik zagadkę złożyłem, w dzień gra bo gra ale nie czuję klimatu, nie słyszę tylu odcieni barw, pogłosów, tak wielu delikatnych wybrzmień, brakuje również dociążenia i namacalności. Za to to co  dzieje się z brzmieniem systemu w nocy to bajka, przemiana z brzydkiej poczwary w pięknego motyla, nagle muzyka w nim ożywa i tak co noc, a przecież kiedyś spać też trzeba ?Absolutnie piękne, nocne! granie. 

Bo w nocy wszyscy śpią, nikt nie pierze w pralkach, nie używa zmywarek, odkurzaczy, (które potrafią siać) często ten temat jest poruszany przy tematach zasilania i listwach itp.

Już ktoś ci o tym pisał...(chyba piotrek7)

Wywalone masz na te kwestie jak twoi koledzy, ale fakt którego doświadczasz nie daje ci do myślenia, że być może coś jest na rzeczy.

P.S.

Odliczam kiedy pojawią się kumple zadając znów pytania z .....

?

W dniu 9.07.2019 o 10:19, ArtuAtoll napisał:

Adam... wez ten binarny ustaw przed kolumnami

Te binarne jakieś pofalowane, tam jest gąbka pod tym?

Jakiej grubości? 3cm, czy więcej?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i coś jest z tym zasilaniem, w końcu wpływ dodatkowego zasilacza Cyrusa, który coś tam właśnie z tymi prądami stabilizuje (jakieś zasilanie napięciowe??) i głuchy by usłyszał, to nie są zmiany na zasadzie chyba/wydaje mi się, że słyszę różnice. A i cisza w bloku, cisza za oknem w porze nocnej swoje robi.  

---------------

Binarki mają z tyłu jakieś 3-4cm gąbki a są lekko pokoślawione..., jak je kiedyś powieszę to grawitacja je wyprostuje :) 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.