Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętasz w klubie Atolla pisałem, że czasem lekko brumiły mi trafa?

Pamiętasz, co było powodem, bo było wpięte w ten sam obwód/gniazdo co wzmak?

 

Zresztą Naim i inni producenci też mają w swoich systemach dedykowane zasilanie/cze.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawda że Atolle, Naimy, Regi, Heed-y i wiele innych droższych klamotów lubi od czasu do czasu przybrumić bo coś im tam w sieci nie pasuje, nie znam się na tym, elektrycy wiedzą o co chodzi. No ale Rega i Atoll nie daje takich zasilaczy stabilizujących jakie oferuje Naim czy Cyrus.

Czas pokaże czy i ja zapewnie lepsze zasilanie (Cyrus PSX r2) Cyrusowi 8.2 bo faktycznie to działa czy ten niesamowity czar, płynność, nasycenie, dźwięczność i fenomenalnie utrafiona barwa wokali z Dayensa Menuetto, który ciągle mi gdzieś tam w środku gra i spokoju nie daje będzie mi bliższe niż super stabilne Cyrusowe zasilanie ?

Wszystko kiedyś tam się może sprawdzi. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy problem jest jednak do obejścia. Czy ktoś zna Onkyo A9050 i 9070? Jak taki One w porównaniu do nich może zagrać? I pytanie techniczne kolejne. Widzę, że pilota brak, ale jest jakieś sterowanie po bluetooth. Czy to równoważnik pilota? Czyli zmiana głośności, źródeł? Jak do tego wzmacniacza ma się Cyrus 6 2 DAC?

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z Cyrus DAD 1.5.

W temacie wzmacniacza nikt niestety nie raczył pomóc więc pomogłem sobie sam i kupiłem One HD. Jutro powinien już być u mnie.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym coś napisał, gdybym "łana" u siebie słuchał... Niestety na oczy go nawet nie widziałem ?

--------

Witaj w Klubie. Mam nadzieję, że One HD trafi w Twój gust i system. Ciekawi mnie jak sprawuje się w nim dziurka nausznikowa, w moim 8.2 z Oppo pm3 nie ma synergii ale dzisiaj zwiozłem na bliższe poznanie Denki 7200 bo tak w pierwszym szybkim odsłuchu nic mnie w brzmieniu tych słuchawek nie denerwowało a to w moim przypadku wyjątkowa sytuacja ? Jutro podłączymy i posłuchamy. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł. I gra. Ale nie jednoznacznie lepiej niż A9050. Inaczej. Z pewnością lepszy pre gramofonowy, ale czy reszta? Musi pograć. Dziura słuchawkowa mimo szumnych zapowiedzi na ten moment słabsza moim zdaniem niż w Onkyo. Ale zobaczymy wszystko za jakiś czas. Także witam w klubie.

A jeszcze jedno. Na razie stwierdziłem, że lepiej gra DAD1.5 po analogu niż. po cyfrze, a w domenie cyfrowej lepiej gra komp z kodi po otyk8u niż DAD po elektryku. Na razie tyle bo niestety muszę iść na picie, a nie mam się jak wymigać. Ptzecież nie powiem, że wzmaka kupiłem i mam ich w dupie razem z imprezą.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieramy się z Cyrusem. Z ciekawostek. Pilot od DAD 1.5 bez problemu obsługuje regulację głośności w ONE HD. Na starcie radzę za pomocą aplikacji zmniejszyć jasność lampek przy pokrętłach. Szkoda, że tylko dwa stany są. Oczojebny i nieco mniej oczojebny?

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Zaczęło grać. Kolumny i wzmacniacz jakby "nauczyły" się siebie. Zaczęło to grać niesamowicie. A jeszcze ano się wahałem czy Onkyo jednak nie zostanie.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt się rozegrał, albo ja przywyknąłem. Jest ogól i szczegól, jest masa, ale bez przesady i dość kontrolowana. Jak dla mnie bomba i end of game na dłuższy czas. Tylko nie mam gdzie magnetofonu podłączyc. Brak wyjścia liniowego.  Tego nie przewidziałem, ale póki co i tak się zepsuł.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zawsze chciałem mieć coś Cyrusa i ze 20 lat się z nim rozmijałem. Teraz nie bardzo wyobrażam sobie powrót do wielkich ponad 40 centymetrowych kloców. Z wkładką Grado dobrze się wzmak dogaduje.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie, jak ja... ja też przez całe lata oglądałem te fantastyczne, małe klocki, i jakoś nigdy nie było nam po drodze. Odkąd pamiętam, bardzo podobało mi się wzornictwo Cyrusa i ich konsekwencja stylistyczna, możliwość rozbudowy zestawu, serwis najstarszych urządzeń, no i brak angielskiego, audiofilskiego powietrza w tych małych obudowach, które to co poniektórzy sprzedają za ciężki szmal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2019 o 13:01, Adam 38 napisał:

Widzę, cała stajnia AKG do wyboru i nawet Gradosy chyba są.

Było i nawet nieco więcej tych AKG, ale za dużo. Teraz też jest za dużo i część jest na wydanie.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,  będę chciał posłuchać u siebie dwa inne piecyki (konfrontacja z Cyrusem dwóch Dayensów)  i chciałbym wykorzystać wbudowany w Cyrusie 8.2 przetwornik (DAC) .  Istnieje taka możliwość?  I w które gniazda mam podłączyć w nim IC ? Mógłbym oczywiście wykorzystać mój CD 100se2 Atolla ale to tak /cenzura/ brzmieniowo klamot,  że nadaje się tylko na przeciętny transport ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z osobą, która ma dużo większe doświadczenie jak jak z monitorami PMC do sprawdzenia zostaje tylko Dayens Menuetto, w sumie dobrze, w końcu to Menuetto za mną chodzi od dobrego roku i spokoju nie daje. Teraz wszystko będzie jasne, czy idę w zasilacz do Cyruska czy niepowtarzalny czar i urzekającą barwę Dayensa. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2019 o 12:47, Adam 38 napisał:

czy Cyrus może robić za sam DAC

Możesz pod niego podpiąć niemal dowolne źródło cyfrowe.

Na początek wypróbuj wejście koaksjalne,cd Atolla można użyć w roli transportu.

Do wejścia usb można zapiąć choćby laptopa i posłuchać coś z YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak mam podłączone ale pytanie czy mogę wyjść przewodem IC z Cyrusa na wzmacniacz Dayensa? Inaczej - z Atolla wychodzę cyfrą (coax) na DAC Cyrusa a czy teraz z niego analogiem (IC) mogę wyjść na piec Dayensa? 

18 minut temu, baltfan napisał:

Na początek wypróbuj wejście koaksjalne,cd Atolla można użyć w roli transportu.

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Adam 38 napisał:

wyjść przewodem IC z Cyrusa na wzmacniacz Dayensa?

Możesz spróbować z wyjścia ZONE 2 .Sprawdź w manualu,czy sygnał wyjściowy to w granicach 2 V,czy też jest regulowany !

Można podłączyć z pre-out,ale tu trzeba by ostrożnie dobrać głośność ,łatwo przesterować wejście,chyba,że Deynes robił by za końcówkę mocy.

Ja używam amp. 8vs2 ,więc nie sprawdzę ci opcji ZONE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj , z tymi wyjściami na końcówki to ja nie będę nawet próbował, nie znam się na tym i nie o to mi chodzi w tym porównaniu, chcę posłuchać dwa piece jako całość a nie jednego pre a drugiego końcówka :). No nic, za mało mojej szkoły, żeby kombinować ( tak jak piszesz jak jest to wyjście regulowane o czym nie pomyślałem to ja już wogóle dziękuję), będą oba słuchane tradycyjnie z CD Atolla, bezpiecznie i też to samo źródło.

 

A w sumie teraz mi się przypomniało , że Dayens nie daje kabla zasilającego w zestawie więc i tak mam tylko dwa przewody w domu( cedek i Cyrus) więc jak będzie śpiewał:) Dayens to Cyrus będzie bez kabla, całkiem odłączony od sieci i odwrotnie tak samo. Wszystko jasne. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.