Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Adam 38 napisał:

bezpiecznie

Znalazłem info,że wyjście ZONE 2 ma stały poziom  sygnału.Można by je wykorzystać.Wtedy sygnał przetworzony przez przetwornik Cyrusa popłynął by z wyjścia analogowego.Podejrzewam,że takie porównanie nie będzie miarodajne,gdyż wbudowany DAC najlepiej zagra jako całe urządzenie.

Czy cd Atoll daje zbyt szczegółowy dźwięk (po analogu) z 8.2 DAC Cyrusa ? 

W kwestii przewody zasilające.Jak jesteś w stanie podłączyć lepszą sieciówkę do Cyrusa,to spróbuj ? Można ładnie modulować dźwięk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD 100 se2 Atoll-a to przeciwieństwo szczegółowego i w miarę równego brzmienia. To typowy Atoll czyli rozmyte w całym paśmie kontury, podbity miękki o przeciętnej kontroli dół, środek nadmuchany i wypchnięty, męcząca górna średnica i brak blasku na wysokich. Nieudany jest ten obecnie produkowany cedek Atolla, podobno poprzednik był duuużo fajniejszy. Stąd tak mi zależało na uniknięciu słuchania z Atollowego pomysłu na brzmienie.

A to, że Cyrus optymalizował wewnętrzny DAC pod swój amp to wiadomo. Powiem Ci, że ostatnio z ciekawości pytałem się bardziej doświadczonych audiofili czy goły transport ma znaczenie odnośnie brzmienia i wszyscy stwierdzili, że nie, że liczy się tylko DAC. A ja jak miałem u siebie transport CD-t Cyrusa podpiętego pod 8.2 i potem Atolla w roli transportu też podpiętego do 8.2 to dałbym się pociąć, że kuźwa z CDt grało to lepiej zebranym dołem, bardziej perlistą, nasyconą górą i co najważniejsze bardziej emocjonalnymi, prawdziwszymi wokalami. I teraz już sam nie wiem czy to tylko w mojej dyni się tak popierdziaczyło czy faktycznie transport robi różnicę. Nieważne....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

bardziej doświadczonych audiofili

Taak,słuchaj doświadczonych audiofili ? To ty słuchasz na swoim sprzęcie.Skoro miałeś CD-T u siebie i słyszałeś jak to działa,to wierz mi, na pewno słuch cię nie oszukiwał.

Przetwornik nie nadrobi tego,co transport utraci przy odczycie płyty i transmisji danych.Sygnał cyfrowy z taniego cd ,będzie degradował dźwięk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam 38 napisał:

pytałem się bardziej doświadczonych audiofili czy goły transport ma znaczenie odnośnie brzmienia i wszyscy stwierdzili, że nie, że liczy się tylko DAC. A ja jak miałem u siebie transport CD-t Cyrusa podpiętego pod 8.2 i potem Atolla w roli transportu też podpiętego do 8.2 to dałbym się pociąć, że kuźwa z CDt grało to lepiej zebranym dołem, bardziej perlistą, nasyconą górą i co najważniejsze bardziej emocjonalnymi, prawdziwszymi wokalami

 

17 godzin temu, baltfan napisał:

Przetwornik nie nadrobi tego,co transport utraci przy odczycie płyty i transmisji danych.Sygnał cyfrowy z taniego cd ,będzie degradował dźwięk.

Ależ oczywiście, że tak, transport ma OGROMNE znaczenie. Zaufaj własnemu słuchowi - mówi to wielce zadowolony właściciel CD-t ? (już prawie 3 lata, jak to leci!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do użytkowników transportu (bądź innych, szczelinowych odtwarzaczy Cyrusa) CDt. Czy u Was, w szczelinie jest jakaś gumowa (silikonowa?) zasłonka?

U mnie wygląda to tak, że przez szczelinę widać (chyba) płytę.

 

IMAG1031.jpg

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było blisko, żebym pożegnał się z Cyruskami ( Dayens Menuetto dał dobrą, wyrównaną walkę ? ) jednak ostatecznie plastyka Cyrusa przeważyła. Koniec grzebania przy wzmacniaczu i kolumnach. Gdyby ktoś chciał oddać Cyrusowe CDt to proszę o info. 

Ps. Teraz na spokojnie mogę się zająć  kabelkami, kryterium to wysoka giętkość, bardzo niska cena i najważniejsze - coś nie tak rzucającego się w oczy jak "festniebieski" od Supry ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ps. Teraz na spokojnie mogę się zająć  kabelkami, kryterium to wysoka giętkość, bardzo niska cena i najważniejsze - coś nie tak rzucającego się w oczy jak "festniebieski" od Supry ?

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kable-glosnikowe-percon-sk-2140-awg12-i6851483584.html

 

http://www.percon.pl/

Coś ok 13 zł za metr.

 

musisz w mailu do nich napisać co chcesz ?

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kukawa napisał:

Coś ok 13 zł za metr

NIEEEeee,toż to grzech do Cyrusa 8.2  takie coś podpinać ?

Ja używam Chorda Clearway ,ale to bardzo szczegółowe kabelki,może Atlas Hyper 2.0 ,coś w tym stylu.

Oczywiście siecióweczka by się zdała solidna itd. ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

drut to drut

Nie dasz się przekonać jak widzę.Może jednak masz możliwość wypożyczenia gotowych kabli,nie koniecznie Chord :) I na spokojnie ocenisz jakie korzyści dają dobre kable głośnikowe.

 

2 godziny temu, ziko369 napisał:

Nie daj się wkręcić

 

Oj,namęczył się z zestrojeniem swojego Cyrusa,jest coraz bardziej zadowolony,a teraz może to kompletnie zepsuć dodając byle jakie kable .To jest oczywiście moje zdanie .Nie bagateliozwał bym w tym już nie tanim zestawie znaczenia kabli głośnikowych na dźwięk.

Ok. na sieciówki nie namawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, baltfan napisał:

Oj,namęczył się z zestrojeniem swojego Cyrusa,jest coraz bardziej zadowolony

Jest bardzo zadowolony ? 

Oczywiście Dayens Menuetto pokazał, że można było dużo taniej jak Cyrus 8.2 plus zasilacz i tak samo dobrze. To samo z JMR Lucia vs PMC 20.21, znowu JMR Lucia dużo tańsze a czy ustępują PMC 20.21 aż tak bardzo? Ano nie. Nowi Koledzy, będący na początku swojej drogi audio przeczytajcie to co tu naklepałem bardzo uważnie, warto aby … czytaj niżej :

 

2 godziny temu, ziko369 napisał:

Nie daj się wkręcić

Wkręcić to się sam już tak wkręciłem, że szczerze gdybym dzisiaj mógł cofnąć czas to zostawiłbym jeden ze swoich pierwszych systemów  np. NADziak C 356 i Castle Knght 2 lub Dali Zensor 3 albo Dynaudio dm 2/6 i też by było przyjemnie. No ale jak się chciało wydać dużo więcej to i się wydało. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Wkręcić to się sam już tak wkręciłem, że szczerze gdybym dzisiaj mógł cofnąć czas to zostawiłbym jeden ze swoich pierwszych systemów  np. NADziak C 356 i Castle Knght 2 lub Dali Zensor 3 albo Dynaudio dm 2/6 i też by było przyjemnie. No ale jak się chciało wydać dużo więcej to i się wydało. 

Dokładnie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam 38 napisał:

Jest bardzo zadowolony ? 

I to cieszy najbardziej.

Zatem nie mieszam,nie namawiam ? Faktycznie,kiedy zestaw jest już zestrojony ,każda najdrobniejsza zmiana może zaburzyć harmonie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

 

?

Wkręcić to się sam już tak wkręciłem, że szczerze gdybym dzisiaj mógł cofnąć czas to zostawiłbym jeden ze swoich pierwszych systemów  np. NADziak C 356 i Castle Knght 2 lub Dali Zensor 3 albo Dynaudio dm 2/6 i też by było przyjemnie. No ale jak się chciało wydać dużo więcej to i się wydało. 

Czyli jednak NAD c356bee nie jest taki zły. W końcu jakieś obiektywne i rozsądne stanowisko. To się chwali Adam, że potrafisz ocenić na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń.

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi pierwszymi Castle Knight 2 (jeszcze ze starych , dobrych Castle) grał jakby byli dla siebie stworzeni. A i dla mnie wyjście słuchawkowe w C356 było bardzo dobre, moje Oppo PM3 potrafiły zagrać z NADem tak, że kopara opada.

Lowfi81 czekam na Twoje wrażenia z połączenia RLS z Cyrusem 8.2 i CDt. Teoretycznie powinno być bardzo ok. Jak już dotrzesz do domu to może wrzucisz zdjęcia Cyrusków i RLS Calisto? Niech człowiek oko pocieszy.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kable potrafią zburzyć świat. Jeśli ten swój budowaliśmy z mozołem przez lata, i nie chcemy robić tego od nowa, to racja - lepiej nie wychodzić ze strefy komfortu i nie ruszać tych kabelków. Bo jak zaczniemy, to już po nas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam 38 napisał:

Lowfi81 czekam na Twoje wrażenia z połączenia RLS z Cyrusem 8.2 i CDt. Teoretycznie powinno być bardzo ok. Jak już dotrzesz do domu to może wrzucisz zdjęcia Cyrusków i RLS Calisto? Niech człowiek oko pocieszy.

Oczywiście jak tylko uporam się z natłokiem prac (a zapowiada mi się okropnie męczący tydzień) to postaram się zdać krótką relację i wrzucę jakieś zdjęcia - czuję się Adamie mocno zobowiązany. Decyzję o zakupie Cyrus`a podjąłem głównie dzięki lekturze Twoich wpisów. Co prawda nie potrafię tak górnolotnie opisywać obcowania z muzyką ale postaram się w miarę moich możliwości sklecić kilka rzetelnych zdań.

1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Dobre kable potrafią zburzyć świat. Jeśli ten swój budowaliśmy z mozołem przez lata, i nie chcemy robić tego od nowa, to racja - lepiej nie wychodzić ze strefy komfortu i nie ruszać tych kabelków. Bo jak zaczniemy, to już po nas ?

tym bardziej, że nie jest to tania zabawa...

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD - t bardzo fajnie zgrywa się z 8.2, to co moim zdaniem jest najsłabszym elementem brzmienia Cyrusa czyli wysokie tony w jakiś sposób CD- t poprawia, są jakby bardziej nasycone, jest więcej gładkości, do tego barwy wokali są fajnie oddane. W sumie nie powinienem Ci tego lowfi81 pisać bo raz, że coś tam sugeruję już przed Twoim słuchaniem a dwa, że po takim opisie raczej nie ma szans, żeby Twój CD-t stał się mój ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obiecałem, że jak znajdę chwilę wolnego czasu to skrobnę coś o moim najnowszym nabytku czyli komplecie: Cyrus 8.2 dac + Cyrus CD-t. Odsłuchu dokonałem równo tydzień temu w mocno roboczych warunkach i w stosunkowo krótkim, czasie (raptem 2 godzinki) ale udało mi na wysunąć pewne wnioski. W pierwszej chwili zaskoczyło mnie, że kolumny zagrały zupełnie inaczej niż z dotychczasowym wzmacniaczem czyli Advance Acoustic MAP-105. Właściwie to jakby porównywać dwa bieguny brzmienia. AA 105 gra szeroką sceną mocno analogową pełną ciepła średnicą przy czym dynamika jest dość ograniczona, a bas raczej okrągły-zmiękczony.  Takie granie wynika pewnie też z faktu, że AA105 podobno pierwsze 15 Watt pracuje w klasie A. Wszystko byłoby super ale raczej takie brzmienie sprawdza się w bardziej kameralnej muzyce. Do cięższych klimatów będzie za przyjemnie (słodko). Po podpięciu zestawu Cyrusa nagle wszystko się wyprostowało. Przede wszystkim neutralna/naturalna barwa i bardo przyzwoita dynamika. Bas stał się bardziej zdyscyplinowany i zróżnicowany choć jest go ogólnie mniej niż AA105. Słyszalna jest również różnica w reszcie pasma, czyli przybyło szczegółów na średnicy, a góra jest mocniej akcentowana. Jedyny minus w mojej ocenie to wysterowanie głośności. Trzeba dość daleko polecieć na skali dB żeby poczuć odpowiednią moc grania. AA105 grał już całkiem głośno na godzinie 10. Nie jest to dla mnie jakaś ogromna wada ale na razie trudno mi było się przyzwyczaić. Podsumowując w mojej ocenie jest lepiej... ale i tak uważam, że AA105 nie ma się czego wstydzić, a biorąc pod uwagę cenę zarówno nowego jak i używanego sprzętu to można powiedzieć, że jest po prostu REWELACYJNY. Ogólnie zestaw mógłby mieć jeszcze więcej zacięcia rockowego, dlatego pomyślałem nawet o wymianie kolumn na np. Elac bs243.3 lub bs244.3 ale nie wiem czy nie będzie to jakiś regres w stosunku do tego co aktualnie mam. Tyle na szybko, bo tak jak napisałem na początku, odsłuch był raczej krótki i dopiero jak znajdę czas napiszę coś więcej. Może nawet już do kolejnego odsłuchu skonfrontuje moje Callisto z innymi kolumnami (Elac). W załączeniu wklejam zdjęcie... jest marnej jakości, a i ustawienie sprzętu też chwilowo robocze... ale na ten moment wystarczyło.

IMG_20190912_172720-1.jpg

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lowfi81 zazdroszczę Ci calisto, polowałem na te monitorki, ale ciężko trafić z drugiej ręki. Na Twoim miejscu popracował bym nad ich ustawieniem i jakimiś podstawkami. To są jedne z lepszych paczek w swojej cenie i tak jak napisałeś, elac może być regresem..

Mam pytanie do użytkowników - czy ktoś miał okazję porównać Cyrus 7 vs Cyrus 3? Posiadam 3 i rozważam dodanie PSX-R lub wymianę na 7-kę..  Miałem kiedyś Cyrusa 8xp i średnicą górował ale nie miał takiego wypełnienia na dole jak stara III. Po dodaniu PSX-R do 8xp dźwięk nabrał szlachetności jednak stracił pazur i nóżka już tak nie tupała jak przy samym wzmacniaczu. Jestem ciekawy jak ma się dodanie PSX-R do III? Może ktoś przerabiał i się wypowie.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 14:04, peter250 napisał:

lowfi81 zazdroszczę Ci calisto, polowałem na te monitorki, ale ciężko trafić z drugiej ręki. Na Twoim miejscu popracował bym nad ich ustawieniem i jakimiś podstawkami. To są jedne z lepszych paczek w swojej cenie i tak jak napisałeś, elac może być regresem..

Dziękuję Ci peter250 za miłe słowa, ja również jakiś czas polowałem na Callisto z drugiej ręki. Dość trudno ustrzelić ja na rynku wtórnym ale to raczej zrozumiałe biorąc pod uwagę, że jest to bardzo mało rozpoznawalna marka,a  jej volumen sprzedaży ma się nijak do znanej masówki. Ustawienie kolumn ze zdjęcia jest bardzo robocze ale mimo wszystko RLS-y całkiem dobrze radzą sobie z trudnym akustycznie pokojem. Brzmienie Elac`a mocno zapadło mi w pamięci i już sam nie wiem czy to taki zwyczajnie sentyment czy coś innego mocno pcha mnie w jego stronę. Głównie czego się obawiam to to, że stracę fenomenalną spójność i wgląd w nagranie jaką urzekły mnie Callisto. Pożyjemy zobaczymy. Jak znajdę chwilę wolnego czasu to postaram się wypożyczyć Elaci i zorganizować porównawczy odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.