Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Adam, ciśnij dalej, CD-t to jest bardzo fajny sprzęt za normalne pieniądze ?

Wczoraj np. czytałem test nowego transportu firmy Pro-Ject, i wszystko jest ładnie pięknie, ale... kosztuje toto 11.000 zł (!) i ma tylko zasilacz impulsowy (!!). A więc naprawdę, trudno jest znaleźć cokolwiek dobrego i rozsądnego cenowo, co miałoby rozmiary Cyrusa - dla mnie było to bardzo istotne. Lecz może spróbuj na angielskim ibaju, tam jest sporo ogłoszeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Lecz może spróbuj na angielskim ibaju, tam jest sporo ogłoszeń?

Albo sprzedaj swoje pudełka, dorzuć trochę kasy i kup wszystkomającego Lyrica ?

Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, japs napisał:

Albo sprzedaj swoje pudełka, dorzuć trochę kasy i kup wszystkomającego Lyrica ?

Nie ma opcji ! , jestem audiofilem uczulonym na impulsowe zasilanie i jak tylko wiem, że coś takiego jest w środku klamota to od razu mi on nie gra  ? Wiem, że to niepoważne ale każdy ma jakiegoś bzika... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie ma opcji ! , jestem audiofilem uczulonym na impulsowe zasilanie i jak tylko wiem, że coś takiego jest w środku klamota to od razu mi on nie gra  ? Wiem, że to niepoważne ale każdy ma jakiegoś bzika... 

To chyba faktycznie Adasiu bzik...

Ja tam głuchol jestem całe szczęście i gram na samym impulsie...no Jola ma trafo jak krowi placek ?

?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Lowfi może jednak chcesz oddać CD t? ?

Z ogromną przyjemnością wrzuciłbym do niego album Respect Natki Lubrano, baaardzo mi siadła ta muza na jesieni ?

Adam, jak tylko uda mi się zrobić test porównawczy Elaca i Callisto, to zrobię jakiś ruch i niewykluczone, że Cyrus pójdzie w świat. Przyznam jednak szczerze, że bardzo się przywiązałem do tego zestawu i nie chciałbym już chyba kombinować. Test porównawczy zrobię w tym miesiącu, chyba że coś nieprzewidzianego się trafi to trochę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lowfi81 napisał:

Adam, jak tylko uda mi się zrobić test porównawczy Elaca i Callisto

Jeżeli wierzyć temu co piszą o barwie i dynamice Elac-a to połączenie z 8.2 i CDt musi wypalić. Kurka tyle monitorów gościłem a ten Elac jakoś do mnie nigdy nie trafił. Szkoda, szkoda. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Seba, witaj w klubie ?

Powiem Wam, że zasilacze impulsowe to są może dobre do laptopów i telefonów, lecz w porządnym sprzęcie coś takiego nie powinno mieć miejsca, i szlus. Kilka razy sprawdzałem i praktycznie zawsze zmiana zasilacza na stabilizowany dawała zmianę in plus. Miałem dwa zasilacze Tomanka, do przetwornika c/a i do przedwzmacniacza korekcyjnego, więc wiem, co mówię. Do wzmacniaczy, takich jak np. Jolida - no to już must have.

Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów i lecę odpalać sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 11:44, Adam 38 napisał:

Panie, drut to drut i tyle w temacie ? 

Hej.

Nie gadaj tak, tylko z raz potestuj ? Każdy drut inny... zapytaj kobiety ?

Kupiłeś coś? Mam dla Ciebie rekomendacje na głośnikowca ?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie darowane od Kolegi z forum nowe głośnikowe (jeszcze raz dzięki Kukawa), wcześniej też trochę tego było, zabawa fajna ale tylko zabawa, nie będę ciągnął ?tego tematu. Zawsze powtarzam, że temat kabli to chyba najprzyjemniejszy temat ale dla branży i recenzentów. Wolę się skupić na zmianach jakie wnosi np.  DAC niż na pierdołach typu przewody, bezpieczniki. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Klubowicze.

Cicho tu ostatnio więc może ja dodam trochę życia w Klubie. W ciągu tygodnia podzielę się z Wami ciekawym i mam nadzieję, że również bardo przyjemnym doświadczeniem ?

Na teraz zdradzę tylko, że chodzi o "JET5". Doświadczeni audiofile już pewnie wiedzą jaką niespodziankę szykuję. Pzdr.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łobuzie, od razu musiałeś zdradzić o jakie paczki chodzi ? Jeszcze nie dotarły na miejsce. Powiem Ci, że Kolega Roxi tak mnie nakręcił na tę wstęgę Elac-a, że mówię - nie no, a jak to naprawdę jest tak dobre jak mówią, a niech mnie... posłucham ? No i zobaczymy hah. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ogromy szacun za co robisz. Sam już robiłem podejście w kierunku wypożyczenia Elac`a (niestety jak zwykle wygrały sprawy zawodowe, a hobby musi poczekać) a tu takie miłe zaskoczenie z Twojej strony. Z niecierpliwością czekam opisu Twoich wrażeń z obcowania ze wstęgą tej zacnej firmy. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdzieś, tam, są jeszcze lepsze kolumny, i jeszcze lepsze... i o to właśnie chodzi, aby ich poszukiwać i podążać ścieżką przygody, goniąc króliczka ? kto twierdzi, że ma już docelowy system, najlepszy i najpierwszy, ten nie ma pojęcia o tym dreszczyku emocji i odkrywaniu nowych warstw w Muzyce... Brawo, Adam, dajesz tam i trzymam kciuki ?

Pozdrawiam i dobrego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

Wypożyczyłem z Salonu Top HiFi model Elac BS 244.3 /czarne/. Grają ?.

Zanim stanęły na podstawkach (1m od tylnej ściany (ta częściowo zaopatrzona w pochłaniacze od Szymonfabera) i niestety tylko 35 cm od bocznych ścian) zrobiłem dokładne ich oględziny (okrutny pedant ze mnie). Wykonanie i spasowanie elementów jest perfekt. Owszem są jakieś drobne mikro - ryski itp. widoczne "pod światło" ale są to tzw. demówki ( obecnie seria ta jest wyprzedawana i można je nabyć w atrakcyjnej cenie). Jeżeli chodzi o wykonanie, to tak jak wyżej pisałem, nie ma się do czego przyczepić, wyglądają bardzo solidnie, adekwatnie do ceny katalogowej. Na żywo wyglądają stonowanie, elegancko i w sumie pasuje to do... ich brzmienia?

Co do brzmienia to muszę oczywiście jeszcze trochę z nimi poobcować. Grają z Cyrusem 8.2 DAC z dodanym firmowym zasilaczem PSX R2. Źródło to Atoll CD 100se2 ( nie kupujcie tego odtwarzacza CD, to nie jest udany cedek) robiący za transport do wbudowanego w piecyk Cyrusa przetwornik.

Pierwsze wrażenie to wyjątkowy spokój i zupełny! brak napastliwości, agresji (tak łagodnie, gładko grających monitorów, pozbawionych najmniejszej choćby nachalności chyba jeszcze u siebie nie miałem). Miękkość, nasycenie, równowaga, wyjątkowa gładkość!. 100% relaks, żadnych wyskoków i efekciarstwa w całym paśmie. Pierwsze skojarzenie to - przecież to granie całkiem podobne do nausznikowego Audeze LCD 2 Classic tylko w wersji głośnikowej ? To tyle na teraz. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie wrażenie po nocnym i rannym poznaniu z Elac - nasycenie/soczystość. Bardzo przyjemne granie i moim zdaniem synergia z Cyrusem. Tak tylko z pamięci (więc prawdopodobieństwo pomyłki spore) porównując Dynki X18 z tym Elakami BS244.3, gdybym miał w ślepym teście powiedzieć , które to Dynki to nie wiem czy nie pomyliłbym ich z Elac-ami, niesamowicie soczyście gra wstęga. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowfi81, JMR Lucia grały u mnie jak jeszcze nie miałem dodatkowego Cyruskowego zasilacza a on jednak trochę zmienia brzmienie. No i na pamięci audio to bardzo można się przejechać... Tyle tyt. wstępu.

Pierwsza sprawa to wielkość głośnika niskotonowego z Elaca a z Luśki, no to robi ogromną różnicę w niskich tonach, Elac ma niższe zejście (oba te monitory nie mają w żadnym zakresie niskich tonów podbicia więc jak ktoś lubi wyraźnie podbity średni bas to absolutnie nie tędy droga), nagłośni  duuuużo lepiej większe pomieszczenia ale moim zdaniem 1m od tylnej ściany to absolutne minimum! dla BS 244.3. Niskie i w JMR Lucia i BS 244.3 są bliżej miękkości niż twardości (osobiście wolę tu więcej twardości i mniej grania samym BR, bardziej mi leży ATL z PMC). Wokale barwą lepiej leżały mi w Luci ale w moim pokoju męczyły mnie trochę nachalnością (niestety coś nie do końca  zatrybiło z akustyką pokoju...) a z Elakiem tego nie mam. Wysokie tony -  subiektywnie zdecydowanie wolę z Luśki, są bardziej zwiewne, rześkie, napowietrzone, więcej smaczków pokazują, mają dla mnie prawdziwszą barwę, są super. Gdybym miał wskazać co lepiej zgrywa się z naszym Cyrusem 8.2 to jednak byłyby to JMR. Ale znowu moja żona i synek są zachwyceni brzmieniem Elaca a nie mogą słuchać jak grają moje PMC 20.21 (telewizor gra im ładniej ? ) tyle, że u nich ocena brzmienia paczek zaczyna się i kończy na możliwościach mocowych niskich tonów. Plastyka i zróżnicowanie barwy wokali dla nich nie ma żadnego znaczenia a tu PMC Twenty potrafią zrobić takie czary-mary, że reszta głośników, które miałem może tylko "zamknąć usta" ? Słucham Elacow komfortowo z mocą ustawioną na - 32 dB, wtedy dla większości płyt CD jest optymalnie. Mam wrażenie, że Elaci są trochę bardziej skuteczne jak moje mikrusy PMC. Osobiście szukam brzmień, które potrafią przenieść zmysly do innego, muzycznego świata i to Lucie z Cyrusem robią. Może synergia, może własne upodobania, nie wiem ale trochę bardziej z Cyrusem leżą mi JMR Lucia niż ELac 244.3. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym zasięgnąć rady dotyczącej doboru kolumn do Cyrus Ona. 

Obecnie do CO mam podłączone Sonus Faber Principia 7, niestety nie jest to dla mnie dobre połączenie. Charakteryzuje się bardzo dużą sterylnością i analitycznością. Zdecydowanie jasne granie z wręcz namacalnymi szczegółami w zakresie wysokich i średnich tonów. Jeżeli chodzi o tony niskie - brak uwag. 

Zanim zacząłem obcować z Principią mielem chwilę, genialne, Heco Music Style 900, grało to bardzo miło i przyjemnie - miękko. 

Początkowa przesiadka na Sonus Faber dała efekt Wow, wszystko było bliżej, dokładniej wręcz namacalne. Problem nastał kiedy już się z brzmieniem  kolumn oswoiłem. Przez wspomniną wcześniej przypadłość "nowych" głośników, zaczęły mnie męczyć dłuższe odsłuchy a z czasem wręcz przestało sprawiać mi to jaką kolwiek przyjemność. W tej chwili nie mogę sobie pozwolić na przyjemne sesje z dobrym alkoholem w dłoni. 

Głównym źródłem obecnie jest onkyo ns 6170, ale również, od czasu do czasu, korzystam z odtwarzacza Denon dvd1400. O ile z płyt jeszcze jako tako da się przesłuchać cały album to już z Tidala w MQA staje się to wyzwaniem. 

Dla tego zwracam się do szanownego grona o radę:

Chce zmienić kolumny na takie które oferują ciepły dźwięk. Z doświadczenia wydaje mi się, że moim Heco było blisko do takiego grania, a juz na pewno bliżej niż SF, dla tego na te chwilę pod uwagę biorę następujące zestawy: Heco aurora 1000 i Castle Knight 5. Jeżeli ktoś miał do czynienia z takimi konfiguracjami, proszę o podzielenie się wrażeniem. 

Z pewnością znajdzie się wielu amatorów naturalnego i detalicznego grania Sonusow, ja natomiast musiałem przesłuchać kilku kombinacji aby znaleźć swoje własne preferencje. Bardzo żałuję, że nie po drodze mi z tymi kolumnam. 

Pomieszczenie to salon, 25 m2, z przeciętną adaptacją akustyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam posiadaczy Lyric przed aktualizacją apki Cyrus Cadence do wersji 2.2.3. ( w sklepie GPlay  od 30/10/2019 ). Mnie niestety zaktualizowała się automatycznie i obecnie nie działa. Wiem, że taki problem mają też inni bez względu na posiadanego fona i wersję Androida. Mam nadzieję, że Cyrus szybko naprawi błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, japs napisał:

apki Cyrus Cadence do wersji

Możesz odinstalować aktualizację i zainstalować poprzednią wersję :

https://apkpure.com/cyrus-cadence/com.cyrus.emasui

Trzeba jednak włączyć w Androidzie możliwość instalacji z obcych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam 38 napisał:

spotify

Ja używam wersji free i powiem,że nic mi nie brakuje w dźwięku,do momentu jak słucham wprost z kompa.Najczęściej przez słuchawki i dac. ? Słychać różnice w realizacjach płyt itd. Najważniejsze,że można posłuchać nowej muzy przed zakupem płyty.

 

Screenshot at 2019-11-02 09:50:52.png

oczywiście normalizacja głośności na off ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Cyrusie 8.2 i PMC mam jeden wielki sssyk ze Spotify. No tak sobie złożyłem sssystem ? Chce sprawdzić jakiś bardzo organicznie, nasycenie grający DAC, może złagodzi sybilanty, doda dłuższych wybrzmień a jak nie to trzeba będzie się z mocnymi  sybilantami pogodzić.  

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niekiedy słucham ze Spotify, ale rzadko z uwagi na wyraźnie niższą jakość brzmienia w porównaniu z Tidal (źródło - RPI v. 2 + Allo DigiOne, RCA). Dźwięk jest, co prawda, mocno średni, jak to w strimingu bywa, ale nie ma mowy o sybilantach i sssyczeniu! Tylko że nie mam DAC-a od Cyrusa, bo jakoś nie mogłem się dogadać z Nautilusem, i mam zajefajny przetwornik z lampowym wyjściem na ecc88. Miękkie i analogowe granie, piękne i długie wybrzmienia, neutralny i soczysty. I co najważniejsze, rozmiar (prawie) ten sam, co Cyrus ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.